ENTOMBED

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ENTOMBED

10-03-2021, 08:34

Z kapel ocierających o death and roll to najbadziej polubiłem pungent stench, najmocniej ryje banię i ciśnie po całości,
entombed jednak mniej, chociaż jest to nawet bardziej rockendrollowy band, cover night of the vimpaire świetny. W przypadku szwedów wolę czasami posłuchać pojedyncze kawałki niż chłonąć całe plyty.

Co nie znienia, że szkoda Petrova, to charyzmatyczna postać.
Die Welt ist meine Vorstellung.
kmarmaz
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 22-01-2008, 15:09
Lokalizacja: Wojnę widziała

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 09:12

Zmartwychwstałem na chwilę by pożegnać. Kasetę Wolverine Blues kupiłem za halą Mirowską w sklepie Carnage, gdzie można było zaopatrzeć się w wiele rzeczy rodem z Earache. Left Hand Path dotarło nieco później. Niezapomniany banan na ryju Petrova podczas występu na Brutalu, gdy mimo wspomnianych glutów z nosa, nie pozwolił się zabrać ze sceny. Rak n'roll. "And discover the lies
There is no fucking resurrection".RIP.
Awatar użytkownika
Deathhammer66
weteran forumowych bitew
Posty: 1011
Rejestracja: 25-01-2015, 21:40

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 13:32

Kurwa, najpierw Brett Hoffmann, teraz L-G :( Nie mam jakiś szczególnych wspomnień związanych z ENTOMBED, za młody jestem. Po prostu wielki zespół, zdecydowany top jeśli chodzi o Szwecję - to coś więcej niż death metal, oni potrafili wpleść w tę brutalność i zgniliznę także rockowy sznyt, który tu i ówdzie przejawia się już przecież na LHP. I wychodziło im to znacznie lepiej niż Carcass czy Gorefest.

Moje ulubione dokonania to oczywiście pierwsze trzy, ale cała dyskografia jest warta uwagi (z późniejszych - czwórka wiadomo, ale Uprising czy Morning Star też zajebiste). "Wolverine Blues" to płyta pomnik, za wokale na niej wieczny szacun!

Spoczywaj w pokoju mistrzu.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 14:09

Szokująca jest śmierć takiej ikony muzyki metalowej jak LG. Nadal ciężko jest mi w to uwierzyć, że go nie ma. Choć przecież wiedziałem, że tak się stanie i nie byłem optymistą jak inni w tej materii. Strasznie szkoda tego roześmianego, pozytywnego gościa. Także tego, że płyty Entombed A.D. przeszły tak trochę bez echa na tym forum. Polecam każdemu, kto nie zna, żeby jednak nadrobić.
all the monsters will break your heart
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 14:35

nicram pisze:
11-03-2021, 14:09
Szokująca jest śmierć takiej ikony muzyki metalowej jak LG. Nadal ciężko jest mi w to uwierzyć, że go nie ma. Choć przecież wiedziałem, że tak się stanie i nie byłem optymistą jak inni w tej materii. Strasznie szkoda tego roześmianego, pozytywnego gościa. Także tego, że płyty Entombed A.D. przeszły tak trochę bez echa na tym forum. Polecam każdemu, kto nie zna, żeby jednak nadrobić.
Nic więcej nie da się dodać 👍
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:10

nicram pisze:
11-03-2021, 14:09
Szokująca jest śmierć takiej ikony muzyki metalowej jak LG. Nadal ciężko jest mi w to uwierzyć, że go nie ma. Choć przecież wiedziałem, że tak się stanie i nie byłem optymistą jak inni w tej materii. Strasznie szkoda tego roześmianego, pozytywnego gościa. Także tego, że płyty Entombed A.D. przeszły tak trochę bez echa na tym forum. Polecam każdemu, kto nie zna, żeby jednak nadrobić.
serio ? ikony ? chyba lekka przesada
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:21

Żułek pisze:
11-03-2021, 15:10
nicram pisze:
11-03-2021, 14:09
Szokująca jest śmierć takiej ikony muzyki metalowej jak LG. Nadal ciężko jest mi w to uwierzyć, że go nie ma. Choć przecież wiedziałem, że tak się stanie i nie byłem optymistą jak inni w tej materii. Strasznie szkoda tego roześmianego, pozytywnego gościa. Także tego, że płyty Entombed A.D. przeszły tak trochę bez echa na tym forum. Polecam każdemu, kto nie zna, żeby jednak nadrobić.
serio ? ikony ? chyba lekka przesada
Przesada? Nawet jeżeli, to niewielka i nie wynikająca tylko z okolicznościowej grzeczności. Lars w tym gatunku muzycznym jednak znaczył wiele.
Wojna
postuje jak opętany!
Posty: 402
Rejestracja: 19-02-2018, 09:19
Lokalizacja: Rzeka Bóbr .

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:35

Marcin Żułek wczoraj u Konopnickiej też coś podkapcał na LG , chce się podroczyć z kolegami .
535

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:37

Wojna pisze:
11-03-2021, 15:35
Marcin Żułek wczoraj u Konopnickiej też coś podkapcał na LG , chce się podroczyć z kolegami .
Nie rozumiem.
Wojna
postuje jak opętany!
Posty: 402
Rejestracja: 19-02-2018, 09:19
Lokalizacja: Rzeka Bóbr .

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:42

wczoraj na fejsie Konopnickiej też napisał że to przesada tym LG że był ikoną DM . I dostał po pysku.
Wojna
postuje jak opętany!
Posty: 402
Rejestracja: 19-02-2018, 09:19
Lokalizacja: Rzeka Bóbr .

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:45

Prawda Zułek .
535

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:48

Wojna pisze:
11-03-2021, 15:42
wczoraj na fejsie Konopnickiej też napisał że to przesada tym LG że był ikoną DM . I dostał po pysku.
Na fejsie po fejsie. Prawidłowo. Za takie gadanie jak najbardziej się należało.
Wojna
postuje jak opętany!
Posty: 402
Rejestracja: 19-02-2018, 09:19
Lokalizacja: Rzeka Bóbr .

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:49

Jasne że tak .
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 15:59

Wojna pisze:
11-03-2021, 15:35
chce się podroczyć z kolegami .
troszeczke ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 16:59

Ktoś wie co z tą kasą się wydarzy? Czy i tak poszło na leczenie?

https://www.gofundme.com/f/support-petr ... zR7LhPW5as

Obrazek
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 17:00

535 pisze:
11-03-2021, 15:21
Żułek pisze:
11-03-2021, 15:10
nicram pisze:
11-03-2021, 14:09
Szokująca jest śmierć takiej ikony muzyki metalowej jak LG. Nadal ciężko jest mi w to uwierzyć, że go nie ma. Choć przecież wiedziałem, że tak się stanie i nie byłem optymistą jak inni w tej materii. Strasznie szkoda tego roześmianego, pozytywnego gościa. Także tego, że płyty Entombed A.D. przeszły tak trochę bez echa na tym forum. Polecam każdemu, kto nie zna, żeby jednak nadrobić.
serio ? ikony ? chyba lekka przesada
Przesada? Nawet jeżeli, to niewielka i nie wynikająca tylko z okolicznościowej grzeczności. Lars w tym gatunku muzycznym jednak znaczył wiele.
Miał koleś charyzmę, osobowość, wyrózniał się nie tylko barwą głosu pośród rzeszy innych wokalistów których nazwisk nie pomnę, ale był także pewnym symbolem. Symbolem luzu, takiego zwykłego podejścia do życia i swojej twórczości, miał spory dystans do siebie i otaczającego go świata.

"Left hand path" to płyta która naprawdę przekroczyła Rubikon, od momentu jej premiery świat opanowała moda na death metal ze Szwecji a niezliczone grupy innych muzyków kopiowały z ich twórczości ile wlezie. Każdy chciał brzmieć jak Entombed. A kiedy zapytano się Larsa po latach co o tym sądzi, stwierdził lakonicznie " No cóż, byliśmy we właściwym miejscu o właściwej porze, to wszystko." Nie pierdolił o swojej muzyce jak o sztuce, nie odjebało mu jak co poniektórym, nie miał parcia na szkło. Po prostu, brał mikrofon do ręki, wydzierał ryja, a po koncercie chciał się napić kilka piw. Tyle.

Tak, był ikoną.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 17:02

trup pisze:
11-03-2021, 16:59
Ktoś wie co z tą kasą się wydarzy? Czy i tak poszło na leczenie?

https://www.gofundme.com/f/support-petr ... zR7LhPW5as

Obrazek
Obrazek
Co ciekawe ktoś nawet wpłacał po zgonie
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14139
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 18:33

Nasum pisze:
11-03-2021, 17:00
535 pisze:
11-03-2021, 15:21
Żułek pisze:
11-03-2021, 15:10


serio ? ikony ? chyba lekka przesada
Przesada? Nawet jeżeli, to niewielka i nie wynikająca tylko z okolicznościowej grzeczności. Lars w tym gatunku muzycznym jednak znaczył wiele.
Miał koleś charyzmę, osobowość, wyrózniał się nie tylko barwą głosu pośród rzeszy innych wokalistów których nazwisk nie pomnę, ale był także pewnym symbolem. Symbolem luzu, takiego zwykłego podejścia do życia i swojej twórczości, miał spory dystans do siebie i otaczającego go świata.

"Left hand path" to płyta która naprawdę przekroczyła Rubikon, od momentu jej premiery świat opanowała moda na death metal ze Szwecji a niezliczone grupy innych muzyków kopiowały z ich twórczości ile wlezie. Każdy chciał brzmieć jak Entombed. A kiedy zapytano się Larsa po latach co o tym sądzi, stwierdził lakonicznie " No cóż, byliśmy we właściwym miejscu o właściwej porze, to wszystko." Nie pierdolił o swojej muzyce jak o sztuce, nie odjebało mu jak co poniektórym, nie miał parcia na szkło. Po prostu, brał mikrofon do ręki, wydzierał ryja, a po koncercie chciał się napić kilka piw. Tyle.

Tak, był ikoną.
ja to wiem ale ikona to bardziej mi się kojarzy z Dio albo Lemmy`m a nie z LG przy całym uwielbieniu do debiutu ;)
bo potem to już średnio ;)
pewnie bym to widział inaczej gdybym był 40+ no ale cóż ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Jan_Bińczycki
zaczyna szaleć
Posty: 150
Rejestracja: 28-12-2010, 20:56

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 18:50



Na coś takiego wczoraj przypadkiem trafiłem. Przyznaję, że ostanie sekundy ścisnęły za gardło...
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ENTOMBED

11-03-2021, 18:51

Ale tutaj chyba nie ma znaczenia wiek słuchacza, ani to, jaką muzykę tworzył.

Ja na ten przykład uwielbiam pierwsze dwie, późniejsze to już tak średnio, pojedyncze kawałki są okej, ale mówię to całkowicie szczerze, nie przepadam za ich rockowym romansem. Ale to nie ma znaczenia, bo tak samo Dio jak i Lemmy nie nagrywali samych wybitnych płyt, tak i LG nie musiał. Chodzi mi o jego postawę. O to jaki był. A był po prostu normalny. Nie wydziwiał, nie puszył się, nie próbował zgrywać gwiazdy rocka. Wchodził na scenę i ryczał, wszystko. Nie bez powodu wspomniałem o Nergalu - nie kojarzę, by jakakolwiek płyta Behemoth tak mocno wpłynęła na scenę jak debiut Entombed, a mimo wszytko LG nie odpierdoliło jak Nergalowi.
ODPOWIEDZ