THORNS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bullet
zaczyna szaleć
Posty: 212
Rejestracja: 16-08-2007, 13:48

Re: THORNS

29-06-2019, 07:24

Takie informacje wypływają regularnie gdzieś tak od 2007 r., więc pozwolę sobie pozostać sceptycznym.
EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 632
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: THORNS

30-06-2019, 11:03

W Blackastrial z 2009, Snorre mówi o jakiś 40 nowych numerach, z czego 10 ma trafić na płytę. I to nie są jakieś szkice tylko w pełni dopracowane numery. Zespół ma pełen skład i jakoby trwają nagrania. Nagrywają już 10 lat :D
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 676
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: THORNS

30-06-2019, 11:34

Może chcą pobić rekord świata w odwlekaniu premiery? Może są fanami oczekiwania na "Chinese Democracy" i na nowy Tool?
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3559
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: THORNS

30-06-2019, 12:51

I The Kovenant "Aria Galactica".
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1271
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: THORNS

30-06-2019, 13:33

Godplayer pisze:W Blackastrial z 2009, Snorre mówi o jakiś 40 nowych numerach, z czego 10 ma trafić na płytę. I to nie są jakieś szkice tylko w pełni dopracowane numery. Zespół ma pełen skład i jakoby trwają nagrania. Nagrywają już 10 lat :D
Dokładnie jest tak jak mówisz - materiał jest gotowy od 2009 i co ciekawe on nie poszedł do kosza, tylko prawdopodobnie będzie stanowił lwią część nowego, oczywiście w zmienionej formie - ale tego nie jestem w stanie potwierdzić. Jak sam wspomniałeś tego materiału jest strasznie dużo i w momencie kompletowania tracklisty może przecież okazać się, że te zupełnie nowe lepiej mu leżą. To moje przypuszczenie, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Z tamtego składu nie został raczej nikt, nowe Thorns będzie czymś w rodzaju solo projektu. Ostatnimi czasy był duży problem z wokalami i tekstami, w znalezieniu osoby, która to ogarnie tak, by było spójne z jego wizją, co drastycznie spowolniło proces. Dużo osób przekonywało go, by sam się tym zajął, do czego był sceptycznie nastawiony - ale prawdopodobnie tak to się skończy i ponoć efekt jest fenomenalny, choć nie słyszałem. Ogólnie skończone są 4 nowe numery, które teoretycznie mogłyby zostać wypuszczone w każdej chwili, jakby wydarzyła się dobra ku temu okazja - ale raczej w ciągu najbliższych miesięcy takiej nie będzie :)

A skąd opóźnienie? Jego życie z dnia na dzień trochę się zmieniło, musiał je ułożyć sobie na nowo, w innym miejscu - z dala od muzyki, z innymi priorytetami. To nie jest łatwe. Musiało minąć kilka lat zanim był gotowy, aby ponownie na to spojrzeć. Aktualnie poświęcony jest temu w 100% i każdego dnia nad tym pracuje, podobnie jak nad starymi demówkami, co powinno usatysfakcjonować kolekcjonerów. Ale jako, że jest perfekcjonistą, to trochę się schodzi i pewnie jeszcze trochę zejdzie. Jeśli jednak nie wydarzy się nic tragicznego, co rozproszy jego uwagę, prawdopodobnie będziemy świadkami premiery historycznej i wyjątkowej płyty!
Ostatnio zmieniony 30-06-2019, 13:41 przez Anzhelmoo, łącznie zmieniany 1 raz.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4046
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: THORNS

30-06-2019, 13:39

Jestem ciekaw, czy to naprawdę kiedyś wyjdzie, i czy nie będzie rozczarowania, bo oczekiwania są już nieco kosmiczne.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6733
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: THORNS

30-06-2019, 17:49

Fajnie by było gdyby Snorre dogadał się z Satyrem. Wtedy o wokale nie trzeba by się martwić.
535

Re: THORNS

30-06-2019, 18:22

TheDude pisze:Fajnie by było gdyby Snorre dogadał się z Satyrem. Wtedy o wokale nie trzeba by się martwić.
Lepiej żeby dogadał się z Biejmą, bo to co odjebał ten człowiek w Delirium Bound kładzie wszystko co kiedykolwiek zanucił imć Sigurd. Zresztą i tak wszystkich rozstawia po kątach pierdolony Aldrahn. Jednoosobowe kommando od czarnego zaśpiewu.
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 632
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: THORNS

30-06-2019, 18:55

I taki był pierwotny zamysł - wszystkie wokale miał robić Aldrahn.
mayhem
zaczyna szaleć
Posty: 211
Rejestracja: 08-03-2007, 14:23

Re: THORNS

30-06-2019, 20:14

Anzhelmoo pisze:
Godplayer pisze:W Blackastrial z 2009, Snorre mówi o jakiś 40 nowych numerach, z czego 10 ma trafić na płytę. I to nie są jakieś szkice tylko w pełni dopracowane numery. Zespół ma pełen skład i jakoby trwają nagrania. Nagrywają już 10 lat :D
Dokładnie jest tak jak mówisz - materiał jest gotowy od 2009 i co ciekawe on nie poszedł do kosza, tylko prawdopodobnie będzie stanowił lwią część nowego, oczywiście w zmienionej formie - ale tego nie jestem w stanie potwierdzić. Jak sam wspomniałeś tego materiału jest strasznie dużo i w momencie kompletowania tracklisty może przecież okazać się, że te zupełnie nowe lepiej mu leżą. To moje przypuszczenie, zobaczymy jak to wyjdzie w praniu.

Z tamtego składu nie został raczej nikt, nowe Thorns będzie czymś w rodzaju solo projektu. Ostatnimi czasy był duży problem z wokalami i tekstami, w znalezieniu osoby, która to ogarnie tak, by było spójne z jego wizją, co drastycznie spowolniło proces. Dużo osób przekonywało go, by sam się tym zajął, do czego był sceptycznie nastawiony - ale prawdopodobnie tak to się skończy i ponoć efekt jest fenomenalny, choć nie słyszałem. Ogólnie skończone są 4 nowe numery, które teoretycznie mogłyby zostać wypuszczone w każdej chwili, jakby wydarzyła się dobra ku temu okazja - ale raczej w ciągu najbliższych miesięcy takiej nie będzie :)

A skąd opóźnienie? Jego życie z dnia na dzień trochę się zmieniło, musiał je ułożyć sobie na nowo, w innym miejscu - z dala od muzyki, z innymi priorytetami. To nie jest łatwe. Musiało minąć kilka lat zanim był gotowy, aby ponownie na to spojrzeć. Aktualnie poświęcony jest temu w 100% i każdego dnia nad tym pracuje, podobnie jak nad starymi demówkami, co powinno usatysfakcjonować kolekcjonerów. Ale jako, że jest perfekcjonistą, to trochę się schodzi i pewnie jeszcze trochę zejdzie. Jeśli jednak nie wydarzy się nic tragicznego, co rozproszy jego uwagę, prawdopodobnie będziemy świadkami premiery historycznej i wyjątkowej płyty!

Dema wyjda?
Zamoth
starszy świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 24-02-2015, 08:59

Re: THORNS

01-07-2019, 10:00

Wiadomosci od samego Snorre z przed 2 tygodni

9 utworow na plycie (nagrane), sklad nagraniowy jest taki:

Snorre Ruch - gitary, bas, sample, klawisze, programowanie
Christian Broholt - gitary
Kenneth Kapstad - perkusja

Po połowie podzielone wokale między Snorre i Aldrahna oraz jeden Satyr

6 tekstow do piosenek napisane
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15991
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: THORNS

01-07-2019, 10:16

Anzhelmoo pisze:Obrazek
!
Zajebiste foto
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Lord Gorloj
w mackach Zła
Posty: 676
Rejestracja: 20-12-2018, 15:54

Re: THORNS

01-07-2019, 11:02

Jest wino, są świeczki, z tyłu półka z książkami, a na niej ani chybi komplet dzieł Junga.

Co za pozerski, przeintelektualizowany pedał.
I fell into the pit of language
and couldn't put myself
out
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3559
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: THORNS

01-07-2019, 11:22

Zamoth pisze:Wiadomosci od samego Snorre z przed 2 tygodni

9 utworow na plycie (nagrane), sklad nagraniowy jest taki:

Snorre Ruch - gitary, bas, sample, klawisze, programowanie
Christian Broholt - gitary
Kenneth Kapstad - perkusja

Po połowie podzielone wokale między Snorre i Aldrahna oraz jeden Satyr

6 tekstow do piosenek napisane
Ten news wygląda na dosyć konkretny.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15991
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: THORNS

01-07-2019, 11:56

Lord Gorloj pisze:Jest wino, są świeczki, z tyłu półka z książkami, a na niej ani chybi komplet dzieł Junga.

Co za pozerski, przeintelektualizowany pedał.
Pewnie w rurkach jeszcze siedzi.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: THORNS

01-07-2019, 12:07

Ciekawe tylko czy wino było drogie.To ważne.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9670
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: THORNS

01-07-2019, 12:39

wiekszosc zespolow przed muzyczna emerytura chce wydac pozegnalna plyte. Thorns wyda druga. moze.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1271
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: THORNS

01-07-2019, 16:42

Bardzo cieszy mnie, że spływa coraz więcej newsów z różnych źródeł, bo potwierdza to, że rzeczywiście coś się dzieję - szanuję Kol. Zamotha za dotarcie do samego Snorre'a i bardziej aktualne info.

Z tego co widzę skład jest zasadniczo ten sam co w 2009 - ciekawi mnie, czy mowa ciągle o tych starych partiach, pozostałościach z tamtych sesji, czy o czymś zupełnie nagranym na nowo. Jeśli ta pierwsza opcja to tłumaczyłoby czemu zbrakło wokali i tekstów do nowszych rzeczy - ale na ten temat akurat kompletnie nic nie wiem, więc to moje przypuszczenia.

Ja osobiście cieszę się jak małe dziecko. Z drugiej strony wiem, że do premiery odległa droga i wiele rzeczy może się zdarzyć - oczywiście odpukać.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1035
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: THORNS

01-07-2019, 18:17

Triceratops pisze:
Lord Gorloj pisze:Jest wino, są świeczki, z tyłu półka z książkami, a na niej ani chybi komplet dzieł Junga.

Co za pozerski, przeintelektualizowany pedał.
Pewnie w rurkach jeszcze siedzi.
A laptop jest wiadomej firmy na literę A.

A tak bardziej serio - bardzo konkretne newsy wrzucają tu co poniektórzy bdb forumowi koledzy...
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Zamoth
starszy świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 24-02-2015, 08:59

Re: THORNS

02-07-2019, 10:42

Anzhelmoo pisze:Bardzo cieszy mnie, że spływa coraz więcej newsów z różnych źródeł, bo potwierdza to, że rzeczywiście coś się dzieję - szanuję Kol. Zamotha za dotarcie do samego Snorre'a i bardziej aktualne info.

Z tego co widzę skład jest zasadniczo ten sam co w 2009 - ciekawi mnie, czy mowa ciągle o tych starych partiach, pozostałościach z tamtych sesji, czy o czymś zupełnie nagranym na nowo. Jeśli ta pierwsza opcja to tłumaczyłoby czemu zbrakło wokali i tekstów do nowszych rzeczy - ale na ten temat akurat kompletnie nic nie wiem, więc to moje przypuszczenia.

Ja osobiście cieszę się jak małe dziecko. Z drugiej strony wiem, że do premiery odległa droga i wiele rzeczy może się zdarzyć - oczywiście odpukać.
Dzieki, info zweryfikowane. Kawalki sa tymi ktore dawno temu nagrano. Aldrahn wielokrotnie byl gotow na nagrywanie wokali, raz nawet mi pisal ze w ktorys weekend jedzie do niego po czym dzien pozniej pisal, ze Snorre odwolal przyjazd. Takich akcji bylo wiecej. Nie ma to nic wspolnego z popularnym style nagrywania jak uwielu zespolow, ktore ida w komplecie razem do studia i po kilkunastu dniach/kilku tygodniach plyta jest gotowa. Tutaj wszystko trwa i zajmuje wieki jak pokazuja realia.
ODPOWIEDZ