SHINING

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: SHINING

27-05-2015, 21:51

Początek kawałka obiecujący, potem już tradycyjnie srogie homo. Clip zaś chujowy.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SHINING

04-06-2015, 17:18

Pierwszy numer na nowej płycie byłby spoko... ale na jakiejś solowej płycie Kinga Diamonda bo ta intrumentalka brzmi jak gdyby ukradziono ją właśnie z tamtąd. Utwór nr. 2, który wypuszczono wcześniej jako jedyny nawiązuje bezpośrednio do przegenialnej Eerie Cold z tym, że jest to typowa historia powtarzająca się jako farsa i do tego z plastikowymi bębnami. Dalej to już jest granie pod płyty od 6-tki wzwyż, czasami przemknie ciekawy patent albo zgrabne bluesowo-hardrockowe solo ale generalnie zarzuty są dwa. Po pierwsze nad niemal całym albumem unosi się widmo największej bolączki metalu czyli Duch Recyklingu, prawie wszystko już było. Po drugie (ale to już powtarzam przy każdym krążku od Klagopsalmera) brak tych chorych wibracji m.in. przez które zespół był tak unikalny. Jeżeli chodzi o bonusy to cover Rammstein jest ciekawy, w ogóle nie czuć że to wał innego zespołu natomiast wrzucanie (o ile którejś nie pominąłem) piątej już wersji świetnego skądinąd Svart Industriell Olycka znanego też jako Halloween Theme uważam za lekkie przegięcie.

Dieta dla Kvarfortha:
Wyjebać wszystkie płyty z hejvy metalem za okno, podobnie jak nagrania Muse, Dido itp., olać wszelkie projekty poboczne i gościnne udziały, zaszyć się na powrót w piwnicy z Dark Metal / Dictius Te Necare, starymi Burzumami, Silencerem i wtedy coś nagrać a jak to nie pomoże do dać sobie siania, po co zostawać na stare lata odcinarką kuponów od dawnej chwały.
Yare Yare Daze
Vorathiel
rozkręca się
Posty: 90
Rejestracja: 09-05-2015, 17:08

Re: SHINING

05-06-2015, 11:22

hcpig pisze:Pierwszy numer na nowej płycie byłby spoko... ale na jakiejś solowej płycie Kinga Diamonda bo ta intrumentalka brzmi jak gdyby ukradziono ją właśnie z tamtąd.
To cover motywu Catwoman z Batman Returns (1992). I przez to - IMHO najlepszy utwór na tej, wtórnej do bólu, płycie.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: SHINING

05-06-2015, 11:56

Też byłem zachwycony tym pierwszym coverem. Pomyślałem, że końcu zaczęli grać znowu sensowe, niestety wszystkie kolejne utwory to miernoty.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: SHINING

07-06-2015, 00:35

Bardzo dobry ten nowy Shining, pierwszy od czasów Halmstad, do którego chce się wracać. Ciężko znaleźć coś ciekawszego pośród nowości, w tym rodzaju niezobowiązującego klimatycznego grania.
Nie spodziewałem się powrotu do burzumowej choroby starego Shining czy tym bardziej Silencer. Ostudźmy zapały, nie ma cięcia, nie ma zabawy, za to są nieprzepitolone, ciekawie zaaranżowane sola i troche bluesa.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: SHINING

07-06-2015, 02:25

Jo Cię prosza, koło Halmstad to to to to nawet nie stało...
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: SHINING

07-06-2015, 13:15

Raagoon pisze:pierwszy od czasów Halmstad, do którego chce się wracać.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: SHINING

08-06-2015, 11:44

Na tej płycie jedyny dobry kawałek to ten podpierdolony, to mówi o niej wszystko :)
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: SHINING

08-06-2015, 20:44

Ohne Dich? :)
Najlepsze dwa kawałki znałem już uprzednio ze splitu z Enslaved, więc może one sprawiały, że sięgałem po tą płytę częściej niż przewidywałem, bo naprawdę spisałem ten zespół na straty i nie zamierzałem go już więcej słuchać :)
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SHINING

09-06-2015, 16:46

Raagoon pisze: pierwszy od czasów Halmstad, do którego chce się wracać.
Jeżeli liczysz regularne wydawnictwa to tak a jeżeli nie to obadaj sobie remiksy z udziałem Maniaca, Attili, Gaahla itp,

Raagoon pisze:Ostudźmy zapały, nie ma cięcia, nie ma zabawy, za to są nieprzepitolone, ciekawie zaaranżowane sola i troche bluesa.
No tak, płyta jest dobra ale sam przyznajesz że z Shining zrobił się teraz taki grzeczny, ładny zespół. Aranżacje od czwórki zawsze były eleganckie i zajebiście porfesjonalne tyle że nie to wyróżniało ten zespół. Kiedy zabrakło tych obłąkanych wibracji, zrobił się kolejny metalowy zespół jakich wiele i który prawdopodobnie nie wydostanie się już z piekła regularnego cyklu wydawniczego, serwując co 2-3 lata hamburgery - cienie przeszłości. Najbliżej nasuwa mi się analogia z Anaal Nathrakh, który też wyprał się z choróbska wczesnych nagrań.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9642
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: SHINING

11-06-2015, 20:22

znowu jednym uchem wpada - drugim wypada.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

Re: SHINING

11-06-2015, 21:32

hcpig pisze:
Raagoon pisze: pierwszy od czasów Halmstad, do którego chce się wracać.
Jeżeli liczysz regularne wydawnictwa to tak a jeżeli nie to obadaj sobie remiksy z udziałem Maniaca, Attili, Gaahla itp,
No tak, remiksów nie liczyłem.


hcpig pisze:No tak, płyta jest dobra ale sam przyznajesz że z Shining zrobił się teraz taki grzeczny, ładny zespół. Aranżacje od czwórki zawsze były eleganckie i zajebiście porfesjonalne tyle że nie to wyróżniało ten zespół. Kiedy zabrakło tych obłąkanych wibracji, zrobił się kolejny metalowy zespół jakich wiele i który prawdopodobnie nie wydostanie się już z piekła regularnego cyklu wydawniczego, serwując co 2-3 lata hamburgery - cienie przeszłości. Najbliżej nasuwa mi się analogia z Anaal Nathrakh, który też wyprał się z choróbska wczesnych nagrań.
Trudno się nie zgodzić. W sumie nie wiem dlaczego się do tego wraca, nadzieja na powrót do starego grania? poza nielicznymi wyjątkami, to się nie udaje i może lepiej że nie próbują, magia nazwy? był okres, że więcej słuchałem norweskiego Shining a szwedzki spłukał markę wraz z akcjami Maniaca z Kvarforthem i raczej chwalenie się słuchaniem Shining splendoru nie przynosi heh Myślę że to kwestia dobrego wokalu przede wszystkim, w końcu rzadko kto potrafi tak Atillą pojechać.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: SHINING

12-06-2015, 13:13

ostatnio puszczam sobie jedynkę którą zawsze uważałem za przeciętną. Po dokładnym przesłuchaniu stwierdzam, że przeciętna to ona nie jest. W chuj mocna pod każdym względem. Wciąga jedną dziurką cztery ostatnie pełne płyty.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SHINING

13-06-2015, 21:18

To dobra płyta ale w tej kategorii ZNACZNIE lepszna jest Livets Ändhållplats a nawet epka Submit to Selfdestruction, swoją drogą wtedy zespołowi było znacznie bliżej do Burzum niż Bethlehem.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: SHINING

11-06-2016, 21:43

Miski,

Ostatni album gejusa, tzn. IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends jest sluchalny, czy ziew?
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
krov
zaczyna szaleć
Posty: 263
Rejestracja: 08-01-2016, 21:38

Re: SHINING

11-06-2016, 23:25

Dla mnie, maniaka dwójki, czwórki i piątki - wszystko po piątce to ziew i srak. NIE WARTO BYŁO KURWA
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: SHINING

11-06-2016, 23:35

O, mam podobne zdanie wiec se odpuszcze. Myslalem, ze jakas zwyzka formy czy cus, bo na ma spusty...
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: SHINING

12-06-2016, 19:56

manieczki pisze:Jo Cię prosza, koło Halmstad to to to to nawet nie stało...
manieczki pisze:Miski,

Ostatni album gejusa, tzn. IX - Everyone, Everything, Everywhere, Ends jest sluchalny, czy ziew?
Kurwa to słuchałeś czy nie?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: SHINING

12-06-2016, 19:59

Dawno bylo i nieprawda smyku. Wiesz, z czasem polubilem sie z dwoma(2) pierwszymi numerami z Redefining Darkness. Ludzilem sie, ze moze bedzie podobnie i ktos mi napisze, ze to jednak jest uber plyta, najlepsza od czasow Halmstad, a js bede sie kajal i sluchal kleczac na grochu dzwiekow z dziewiatki(9)
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SHINING

12-06-2016, 20:23

no przepraszam,ale Szyning się liczy tylko do debiutu....potem można spierdalać w inne nazwy kapeli , to jest jakiś gothic dla mojego muzycznego obycia,bardzo selektywnie,stękanie,mrocznie tylko w tekstach,okładkach....a muzycznie to już tzw ewolucja i obrana lekkość....to już nie jest metal,bo w nim ma być ekstremalnie i charczące wokale wyłącznie,Nietschego nie zmienią....
ODPOWIEDZ