KRISIUN

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: KRISIUN

28-07-2018, 12:07

Kawałek bardzo taki sobie, ale z tym specyficznym brzmieniu jest jakiś urok. Pewnie posłucham, ale nigdy wielkim fane rzemieślników z Krisiun nie byłem i raczej nie zostanę.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15002
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: KRISIUN

28-07-2018, 17:23

To jest chyba cała prawda o tym zespole. Rzemieślnicy. Pamiętam jak ich promowano, jak się zachwycano, pamiętam też ich pierwszą trasę po Polsce z naszymi kapelami. Na koncertach wypadali dobrze, był ogień, perkusista napierdalał w bębenki ile wlezie, pozostali też się nie oszczędzali, ale w domowym zaciszu ta muzyka jakoś mi się nie sprawdzała. Było wszystko poprawne, fajnie skomponowane, ale nigdy na dłużej mnie nie zatrzymali. Przesłucham nową płytę, ale rewelacji się nie spodziewam.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: KRISIUN

28-07-2018, 18:19

lepiej bo krócej ale wiele z tego nie wynika niestety
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: KRISIUN

28-07-2018, 19:09

Przecież to oczywiste, że ta kapela to żaden kamień milowy w historii death metalu lecz zaledwie twórcy kilku całkiem udach pozycji wydawniczych. Dla mnie ich znakiem rozpoznawczym niezmiennie napierdol szaleńca za zestawym perkusyjnym.
Świat się zmienia, Wojniczowi całkiem włosie z czerepu wypadło a ten nakurwia tak samo przez wszystkie płyty.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4589
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: KRISIUN

28-07-2018, 20:37

Mi się kawałek bardzo podoba.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: KRISIUN

28-07-2018, 23:59

Nasum pisze:To jest chyba cała prawda o tym zespole. Rzemieślnicy. Pamiętam jak ich promowano, jak się zachwycano, pamiętam też ich pierwszą trasę po Polsce z naszymi kapelami. Na koncertach wypadali dobrze, był ogień, perkusista napierdalał w bębenki ile wlezie, pozostali też się nie oszczędzali, ale w domowym zaciszu ta muzyka jakoś mi się nie sprawdzała. Było wszystko poprawne, fajnie skomponowane, ale nigdy na dłużej mnie nie zatrzymali. Przesłucham nową płytę, ale rewelacji się nie spodziewam.
Pamiętam ten koncert w starej Kwadratowej. Behemotha obejrzałem wtedy jednym okiem, Vadera... przespałem (tak, Plastek byłby zadowolony), ale Krisiun to był mały huragan. Z płyt... od dawna nie dałem im szansy, a jeśli już, to i tak jakiś klasyk z tamtych lat leci. Nie mam teraz cierpliwości do takiego grania.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: KRISIUN

29-07-2018, 07:31

Ja nigdy tam za bardzo ich nie kochałem, no ale pisanie, że wszystkie płyty to rzemiosło jest grubą przesadą. Nagrali jednak przynajmniej jedną wybitną płytę - Conquerors of Armageddon.

Co do teledysku, to sam kawałek ostudził mój entuzjazm, nie podoba mi się. Dwa poprzednie było 100 razy lepsze.
all the monsters will break your heart
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: KRISIUN

29-07-2018, 09:37

Ja pierdole... srogo tu się ostatnio bredzi. Kwestia upałów? Ejakulacje powodowane jakimiś wtórnymi do bólu zespolikami które jebią na maxa z Incantation a taki Krisiun nazywa się rzemieślnikami.... litości.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: KRISIUN

29-07-2018, 10:37

nicram pisze:Ja nigdy tam za bardzo ich nie kochałem, no ale pisanie, że wszystkie płyty to rzemiosło jest grubą przesadą. Nagrali jednak przynajmniej jedną wybitną płytę - Conquerors of Armageddon.
Też o niej pomyślałem, jeśli już. Ale, panie, kiedy to było...
Wódka i Piwo pisze:Ja pierdole... srogo tu się ostatnio bredzi. Kwestia upałów? Ejakulacje powodowane jakimiś wtórnymi do bólu zespolikami które jebią na maxa z Incantation a taki Krisiun nazywa się rzemieślnikami.... litości.
Może masz trochę racji, ale panowie z Krisiun się srogo zapętlili dawno temu. Rzemiosło jak nic.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: KRISIUN

29-07-2018, 11:19

Wódka i Piwo pisze:Ja pierdole... srogo tu się ostatnio bredzi. Kwestia upałów? Ejakulacje powodowane jakimiś wtórnymi do bólu zespolikami które jebią na maxa z Incantation a taki Krisiun nazywa się rzemieślnikami.... litości.
Też uważam, że KRISIUN nie zasługuje na miano rzemieślników. Wprawdzie "Forged in Fury" to kulawe, ludowe rzemiosło, ale taki "The Great Execution" jest świetnym albumem. O poprzednikach, wśród których roi się od wybitnych dzieł, nie wspominam.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: KRISIUN

29-07-2018, 12:20

przypominam o Assassination panowie. moja ulubiona płyta. w zasadzie bez słabych momentów
Awatar użytkownika
WARHEAD
zaczyna szaleć
Posty: 120
Rejestracja: 27-05-2016, 11:57

Re: KRISIUN

29-07-2018, 15:55

Generalnie uważam, że po AssassiNation coś zaczęło się psuć w tym zespole.
Może nowy album zmieni moje przekonanie, ale rzemiosło to na pewno nie jest.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: KRISIUN

29-07-2018, 16:13

Heretyk pisze:przypominam o Assassination panowie. moja ulubiona płyta. w zasadzie bez słabych momentów
Wiadomo. Jakby tak policzyć to KRISIUN ma co najmniej 6 wybitnych albumów, a że grają cały czas podobnie (choć ostatnio jakby bardziej technicznie) to dla mnie słabiutki argument, bo ja bardzo lubię BOLT THROWER, ASPHYX czy OBITUARY :)
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: KRISIUN

29-07-2018, 16:22

Pacjent pisze:
Heretyk pisze:przypominam o Assassination panowie. moja ulubiona płyta. w zasadzie bez słabych momentów
Wiadomo. Jakby tak policzyć to KRISIUN ma co najmniej 6 wybitnych albumów, a że grają cały czas podobnie (choć ostatnio jakby bardziej technicznie) to dla mnie słabiutki argument, bo ja bardzo lubię BOLT THROWER, ASPHYX czy OBITUARY :)
Bez przesady, oczywiście można w ich dyskografii doszukać się dobrego uderzenia ale to będą te właśnie udane pozycje. Ja mam ze 4-5 pozycji które mną poniewierają nigdy jednak nie nazwę ich wybitnymi.
Na ostatnich wydawnictwach chyba uwierzyli, że są ponadprzeciętnymi muzykami tylko , że równocześnie zatracili sporo ze swej początkowej brutalności i bezkompromisowego łojenia. W sumie i tak ich lubię posłuchać a nową sprawdzę jednak.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4029
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: KRISIUN

29-07-2018, 17:10

Pacjent pisze:
Heretyk pisze:przypominam o Assassination panowie. moja ulubiona płyta. w zasadzie bez słabych momentów
Wiadomo. Jakby tak policzyć to KRISIUN ma co najmniej 6 wybitnych albumów, a że grają cały czas podobnie (choć ostatnio jakby bardziej technicznie) to dla mnie słabiutki argument, bo ja bardzo lubię BOLT THROWER, ASPHYX czy OBITUARY :)
Z całym szacunkiem do panów ze słonecznej Brazylii (bo nawet jakoś tam ich lubię), ale to jednak nie do końca ten poziom, przynajmniej kompozycyjnie, bo technicznie może i tak. Abstrahując już od dokonań historycznych: posłuchajcie ostatniego z wrzuconych numerów: jest karabin maszynowy, jest dużo irytującej mnie osobiście masturbacji gitarowej, wszystko niby nawet dość spoko, ale treść? Po pół godziny nie pamiętałem z tego kawałka NIC. Równie dobrze mógłby nigdy nie powstać.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: KRISIUN

29-07-2018, 19:34

Dobry ten nowy numer. Na "Forged in Fury" za bardzo się rozjechali i jest to jedyna płyta KRISIUN, której unikam. Więcej wpadek nie mieli.
PENIS METAL
ki3r
zaczyna szaleć
Posty: 163
Rejestracja: 20-06-2006, 13:18
Lokalizacja: CH

Re: KRISIUN

01-08-2018, 12:54

Heretyk pisze:przypominam o Assassination panowie. moja ulubiona płyta. w zasadzie bez słabych momentów
O to to to!
guessWho pisze:...a na okrągło prąd mnie przeszywa, gdy słucham Artrosis, każda ich płyta to dla mnie przeżycie- wspaniała uczta dla ucha i duszy...
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: KRISIUN

03-09-2018, 18:06

[youtube][/youtube]

i jeszcze jeden numer przedpremierowo. Dla mnie troche za duża patatajnia.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14147
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: KRISIUN

03-09-2018, 20:10

grunt że nie trwa 8 minut ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: KRISIUN

06-09-2018, 08:38

Jestem mile zaskoczony. To pierwsza płyta Krisiun od czasów "Assassination", która przesłuchałem od deski do deski na jednym posiedzeniu. Brzmi świeżo, brzmi dynamicznie, nieco surowe, suche brzmienie dodaje całości uroku i moim zdaniem działa bardzo na plus. Pokusze się nawet o stwierdzenie, ze to najlepszy Krisiun od czasów wspomnianego "Assassination".

Z minusów, to na pewno trzeci singiel czyli "The thousand graves", który rzeczywiscie na tle reszty jest za bardzo patatajniasty. Jest trochę autoplagiatów, a wokale tez już nie mają takie mocy jak kiedys. W sumie to jestem mile zaskoczony tym wydawnictwem. Żadna tam płyta roku, ale w ogóle na nich nie liczyłem i uważałem ,że co mieli nagrac to nagrali.
ODPOWIEDZ