NEUROSIS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1275
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: NEUROSIS

30-07-2019, 02:23

" onclick="window.open(this.href);return false;

Świetne brzmienie mają te utwory po remasterze. Niby zmiany niewielkie, ale jakoś bardziej mi pasuje, jest bardziej nastrojowo i przeszywająco. Obawiam się tylko, że tradycyjnie zostanie to wydane w jakiejś zwykłej cienkiej kopercie, jak chociażby wznowienie Word as Law. Naprawdę bardzo lubię ten album, prawdopodobnie jeden z moich ulubionych wszech czasów. Nie wiem jaki ludzie mają z nim problem. To coś więcej niż niedzielna przypadkowa kolaboracja! Zdecydowanie ma swoją duszę i niepodrabialny klimat.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: NEUROSIS

30-07-2019, 08:20

Po remasterze "Word as Law" zyskało drugie życie. Świetna robota. A wydanie w kopercie, no cóż, mam pretekst aby nie kupować ;)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: NEUROSIS

30-07-2019, 10:03

Anzhelmoo pisze:

Świetne brzmienie mają te utwory po remasterze. Niby zmiany niewielkie, ale jakoś bardziej mi pasuje, jest bardziej nastrojowo i przeszywająco. Obawiam się tylko, że tradycyjnie zostanie to wydane w jakiejś zwykłej cienkiej kopercie, jak chociażby wznowienie Word as Law. Naprawdę bardzo lubię ten album, prawdopodobnie jeden z moich ulubionych wszech czasów. Nie wiem jaki ludzie mają z nim problem. To coś więcej niż niedzielna przypadkowa kolaboracja! Zdecydowanie ma swoją duszę i niepodrabialny klimat.
Zgadzam się, jest to wspaniała płyta. A taki "Seizure" to jedna z piękniejszych rzeczy w muzyce. Remaster na najwyższym poziomie. Dodaje jeszcze więcej klasy tej muzyce. No jeżeli faktycznie wydawca ma zamiar znowu napluć fanom w twarz wydaniem dobrym dla promówek, to cóż. Po prostu się tego nie kupi.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1534
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: NEUROSIS

30-07-2019, 20:00

Również jestem wielkim fanem tej kolaboracji. Dodam, że brzmienie tej płyty było dla mnie w porządku. Posłucham remastera, ale nie kupię. Nie będę dublował.
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: NEUROSIS

13-07-2020, 10:10

JEB!



support music, not rumors
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1534
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: NEUROSIS

13-07-2020, 21:38

Świetnie
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2293
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: NEUROSIS

14-07-2020, 08:11

Rattlehead pisze:
13-07-2020, 10:10
JEB!



Piękne. Czekam. Poprzedniczkę uwielbiam, zwłaszcza w podróżach, na słuchawkach.
Maruder
w mackach Zła
Posty: 683
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: NEUROSIS

14-07-2020, 10:51

To samo. Często również umilała mi czas przy zimowych przebiezkach po lesie, genialnie korespondując z mroźnym klimatem (to nie było tej zimy🙂).

Rewelacyjne rzeczy generalnie ten Pan produkuje, również w Harvestman aczkolwiek A Life Unto Itself to jego szczyt poza macierzystym brandem dlatego I'M waiting
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10828
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: NEUROSIS

14-07-2020, 10:56

Słyszałem tylko ten numer w środku wymieniony i w kontekście poprzedniej trochę nudłę. Ale oczywiście obadam całość.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10828
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: NEUROSIS

07-08-2020, 12:44

Nie dotrwałem dziś do końca tego materiału. Nie podoba mi się. Pomijam, że płyta z deka ambientująca, ale Von Till z ta swoją maniera zmęczonego życiem człowieka popada mi tutaj troche w autoparodie. To co zdawało egzamin przy poprzedniej - świetnej płycie tutaj jakoś mi nie bangla. Słuchałem i nudziłem się z grubsza. Było kilka ładnych momentów, ale ogólnie miałem wrochę wrażenie, że jest to wymuszne takie.
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: NEUROSIS

08-08-2020, 14:46

Harlequin pisze:
07-08-2020, 12:44
Nie dotrwałem dziś do końca tego materiału. Nie podoba mi się. Pomijam, że płyta z deka ambientująca, ale Von Till z ta swoją maniera zmęczonego życiem człowieka popada mi tutaj troche w autoparodie. To co zdawało egzamin przy poprzedniej - świetnej płycie tutaj jakoś mi nie bangla. Słuchałem i nudziłem się z grubsza. Było kilka ładnych momentów, ale ogólnie miałem wrochę wrażenie, że jest to wymuszne takie.
Na razie dwa razy przesłuchałem i póki co zgadzam się całkowicie.
Nie wiem co tu się stało, niby ten sam Steve, a jednak jakiś bez życia... i nie chodzi oczywiście o tempo i o to, że ma grać folk do potupania nóżką. Wszystkie jego poprzednie solowe płyty (w tym również Harvestman) bardzo lubię i dość często do nich wracam, ale nowy album naprawdę wydaje się być wymuszony. Dam jeszcze szansę, ze 2-3 odsłuchy, może coś więcej tu odkryję.
heykvísl og ofn
Maruder
w mackach Zła
Posty: 683
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: NEUROSIS

08-08-2020, 16:27

Może po prostu brak tutaj nowych pomysłów i nie ma efektu zaskoczenia, bo poprzednia mimo, że lubię większość czego ten Pan się dotknął, była dla mnie objawieniem.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10828
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: NEUROSIS

30-04-2021, 08:57



Nowa. Bez wokalu te jego ambienty dużo lepiej wchodzą.
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1275
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: NEUROSIS

28-08-2022, 09:53

https://consequence.net/2022/08/neurosi ... aves-band/
https://www.facebook.com/scottkelly.mus ... 36zN4DEgPl

Koniec Neurosis. Jeśli ktoś kiedyś zwlekał z pójściem i mówił "jeszcze ich zobaczę", to może już wykreślić nazwę z kajecika. Smutne są też okoliczności, bo pojawia się wątek przemocy domowej.

Krótka refleksja o zespole. Myślę, że każdy zgodzi się, że jest to jeden z najważniejszych zespołów w całym gatunku. Jedni lubili ich bardziej, drudzy woleli inne - niemniej szacunek jakim byli darzeni jest do pozazdroszczenia. Jeśli miałbym wskazać jeden zespół metalowy dla koneserów muzyki spoza świata metalu, ktory absolutnie muszą zobaczyć, byłoby to bez względu na preferencje właśnie Neurosis. Ich koncerty były wyjątkowe wręcz z rytualnym charakterem.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Maruder
w mackach Zła
Posty: 683
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: NEUROSIS

28-08-2022, 10:10

Grubo. Czytałem kilka lat temu o jego (Kellyego) zmaganiach z depresją. Wtedy chyba również wycofał się z życia zespołu. Nie ma lekkiego żywota, nie zazdroszczę rodzinie.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10150
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: NEUROSIS

28-08-2022, 10:19

Anzhelmoo pisze:
28-08-2022, 09:53
https://consequence.net/2022/08/neurosi ... aves-band/
https://www.facebook.com/scottkelly.mus ... 36zN4DEgPl

Koniec Neurosis. Jeśli ktoś kiedyś zwlekał z pójściem i mówił "jeszcze ich zobaczę", to może już wykreślić nazwę z kajecika. Smutne są też okoliczności, bo pojawia się wątek przemocy domowej.

Krótka refleksja o zespole. Myślę, że każdy zgodzi się, że jest to jeden z najważniejszych zespołów w całym gatunku. Jedni lubili ich bardziej, drudzy woleli inne - niemniej szacunek jakim byli darzeni jest do pozazdroszczenia. Jeśli miałbym wskazać jeden zespół metalowy dla koneserów muzyki spoza świata metalu, ktory absolutnie muszą zobaczyć, byłoby to bez względu na preferencje właśnie Neurosis. Ich koncerty były wyjątkowe wręcz z rytualnym charakterem.
Maruder pisze:
28-08-2022, 10:10
Grubo. Czytałem kilka lat temu o jego (Kellyego) zmaganiach z depresją. Wtedy chyba również wycofał się z życia zespołu. Nie ma lekkiego żywota, nie zazdroszczę rodzinie.
Mnie nie dziwi taka sytuacja, Kelly już słabo wyglądał podczas ostatniego koncertu w Progresji, to Steve trzymał wszystko w garści,
trochę zabawny był typ, który w amoku koncertowym tak machał keyboardem na nóżkach, że wydawało się iż zaraz go wywróci.
Doskonały koncert, chociaż dobór lżejszego repertuaru, ale nie zgodzę się, ze Neurosis to nie jest zespół metalowy,
był nim do Times of Grace. To raczej Steve określał kierunek działań zespołu od kilku płyt i były bardziej rockowe.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1040
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: NEUROSIS

28-08-2022, 13:00

Anzhelmoo pisze:
28-08-2022, 09:53
https://consequence.net/2022/08/neurosi ... aves-band/
https://www.facebook.com/scottkelly.mus ... 36zN4DEgPl

Koniec Neurosis. Jeśli ktoś kiedyś zwlekał z pójściem i mówił "jeszcze ich zobaczę", to może już wykreślić nazwę z kajecika. Smutne są też okoliczności, bo pojawia się wątek przemocy domowej.

Krótka refleksja o zespole. Myślę, że każdy zgodzi się, że jest to jeden z najważniejszych zespołów w całym gatunku. Jedni lubili ich bardziej, drudzy woleli inne - niemniej szacunek jakim byli darzeni jest do pozazdroszczenia. Jeśli miałbym wskazać jeden zespół metalowy dla koneserów muzyki spoza świata metalu, ktory absolutnie muszą zobaczyć, byłoby to bez względu na preferencje właśnie Neurosis. Ich koncerty były wyjątkowe wręcz z rytualnym charakterem.
W całym gatunku? Ja bym powiedział, że w całym drzewie ekstremalnej muzyki gitarowej.

Wieść przykra, ale taki dzień musiał nadejść - nic nie trwa wiecznie.
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: NEUROSIS

28-08-2022, 14:39

Nie jest mi szkoda, mimo że Neurosis to absolutnie jeden z najważniejszych dla mnie zespołów. Być może nawet numer 1.
Ostatnie albumy to jednak równia pochyła. Ostatni album to wręcz jakby inny zespół nagrał. Nie wierzyłem i tak, że mogą się podnieść do poziomu z płyt nagranych w latach 1992-2007. To albumy genialne. Chyba żaden inny zespół nie zostawił tyle muzyki dotykającej absolutu.

Na żywo na szczęście widziałem, chociaż tylko raz. .
heykvísl og ofn
Maruder
w mackach Zła
Posty: 683
Rejestracja: 02-01-2011, 22:21

Re: NEUROSIS

28-08-2022, 18:13

A mnie ostatnia bardzo się podoba. Czy nikt poza mną nie dostrzega tej korzennej, pierwotnej neurosisowej potęgi brzmienia w Broken Ground?

Co do reszty i wpływu, znaczenia zespołu to wszystko co bym napisał jest za małe. Wszystko z 1992-2007 jest absolutem łącznie z Sovereign. No ale apogeum i peak twórczości to jednak Through Silver...trudno mi na szybko coś postawić obok tego pomnika. Purify - to chyba mój numer 1 od nich. Szkoda, że na żywo nie słyszałem. Na gigu byłem tylko na trasie GttR - było mistycznie. Wspaniały band do którego wraca się całe życie.
kmarmaz
zaczyna szaleć
Posty: 289
Rejestracja: 22-01-2008, 15:09
Lokalizacja: Wojnę widziała

Re: NEUROSIS

28-08-2022, 21:07

Kolejna legenda gasi światło. Byłem w Progresji i na Brutal, i w Stodole. Każdy z tych występow był wyjątkowy. Souls at Zeno i Enemy of the Sun ponadczasowe. Dzięki Scott..
ODPOWIEDZ