KORN

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: KORN

16-12-2023, 08:17

Gdy miałem 15 lat dziewczyna mówiła mi Kornuś bo miałem taki t-shirt duży z czerwonym „Korn”. Miałem mocną fazę na nich wtedy, wałkowałem ich płyty jak dziki, ale potem mi przeszło i nie wracałem do nich nigdy więcej. Debiut darzyłem największym szacunkiem. Podobnie jak z Machine Head. Nie wiem czy jest sens do tego wracać, ale korci sobie przypomnieć jak ten Korn brzmiał i jak to się teraz mi przedstawi heh
Awatar użytkownika
Godplayer
postuje jak opętany!
Posty: 635
Rejestracja: 03-11-2011, 20:52

Re: KORN

16-12-2023, 09:46

Jak jest coś takiego jak muzyka młodzieżowa, to Korn jest tego najlepszym przykładem. Tak do dwójki z przodu jeszcze jakoś to wchodzi, później już nie wypada:)
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1950
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: KORN

16-12-2023, 11:01

Ubzdur pisze:
16-12-2023, 08:17
Gdy miałem 15 lat dziewczyna mówiła mi Kornuś bo miałem taki t-shirt duży z czerwonym „Korn”. Miałem mocną fazę na nich wtedy, wałkowałem ich płyty jak dziki, ale potem mi przeszło i nie wracałem do nich nigdy więcej. Debiut darzyłem największym szacunkiem. Podobnie jak z Machine Head. Nie wiem czy jest sens do tego wracać, ale korci sobie przypomnieć jak ten Korn brzmiał i jak to się teraz mi przedstawi heh
Też się jarałem tym jak byłem pacholęciem. Mam na półce teraz debiut, dwójkę i "Issues". Debiut dostałem kiedyś w prezencie i jak odpaliłem to po latach to zaskoczył mi jeszcze lepiej niż kiedyś. Totalnie mnie zdmuchnęło, świetna i bardzo oryginalna płyta - apogeum to kawałek "Lies", którego główny riff i desperacki vibe zgniata mnie jak robaka.
"Issues" dawno nie słuchałem, ale zawsze mi się podobała atmosfera tego krążka, bo brzmiał jak coś z oddziału szpitala psychiatrycznego i miał straszliwie ciężkie, walcowate brzmienie. No i po prostu fajne kawałki, szczególnie przy końcu płyty.
Dwójkę kupiłem kiedyś w Empiku po jakiejś śmiesznej cenie i byłem zażenowany pierwszym numerem. To uczucie z drobnymi przerwami towarzyszyło mi do końca płyty osiągając chyba punkt kulminacyjny w kawałku "ADIDAS", który zażenował mnie do tego stopnia że czułem się jakbym słuchał np. Ich Troje i bał się przyłapania na gorącym uczynku
Awatar użytkownika
Believer
weteran forumowych bitew
Posty: 1799
Rejestracja: 08-06-2013, 11:27
Lokalizacja: cipsko twojego starego

Re: KORN

16-12-2023, 11:12

Godplayer pisze:
16-12-2023, 09:46
Jak jest coś takiego jak muzyka młodzieżowa, to Korn jest tego najlepszym przykładem. Tak do dwójki z przodu jeszcze jakoś to wchodzi, później już nie wypada:)
No tak mi się właśnie skojarzyło podczas odsłuchu, że jakbym ten zespół usłyszał w wieku 15 lat, to byłbym kupiony. Z drugiej strony kiedy rówieśnicy słuchali nirvany czy gnr, ja wolałem Black Sabbath i Uriah Heep, wiec chuj wie.\

Z debiutu mogę powiedzieć, że póki co podoba mi się kawałek "Clown", świetny groove i takim głosem jak w refrenie gościu mógłby dla mnie śpiewać przez cała płytę, Tych ckliwych, płaczliwych wokali nie przełknę.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5315
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: KORN

16-12-2023, 12:57

Kiedyś słuchałem trochę debiutu i dwójki, fakt, coś w tym było intrygującego, ale na dłuższą metę nie pociągnąłem tematu. Chyba nie dla mnie te klimaty, wolę Incubus, ten z Kalifornii oczywiście, bo mają zajebiste piosenki i wybitnego gitarzystę 😀
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ