THE GATHERING

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
vulture

THE GATHERING

29-09-2006, 21:41

Co by nie mówic kapela bardzo zasłużona ,która wypłynela na fali popularności muzyki atmosferycznej ..co nie zmienia faktu iż korzenie holendrów są bardzo pogmatwane ;) bo wzorowali sie i na CELTIC FROST ale zdarzało im sie równiez inkorporowac do swojej twórczości elementy ..punkowe. ale to już zamierzchła przeszłosc o której nikt zdaje sie dzisiaj nie pamięta ;)
Debiut - godny prawdziwych misatrzów - Always to IMO jeden z najbardziej porywających i wspaniałych krążków jakie kiedykolwiek wydała scena muzyki doom - KOCHAM ..wiecie jak ;)
wszystko , począwszy od rewelacyjnych kompozycji na okładce kończąc wzbudzac moze tylko zachwyt ;)

Almost A Dance - pod każdym względem gorzej od debiutu - wyraźny brak koncepcji , dobrych pomysłów no i ten wokal..nieprzekonywujący delikatnie mówiąc - płyta przecietna

Mandylion - wg. mnie PŁYTA WYBITNA , emanująca niezwykłą wprost atmosferą - absolutna klasyka bez dwóch zdań.

Nighttime Birds - wielu ludzi nie przekonało sie do tej płyty..i prawdę mówiąc nie wiem czemu. Owszem, nie jest to dzieło na miare swej wielkiej poprzedniczki, ale jest tam kilka naprawde cudownych utwórów. .mocna pozycja

How To Measure a Planet ? - niby ok, ale coś nie gra..jednak za dużo usypiających, powtarzających sie patentów, płyta wydaje sie byc wyzbyta jakiejkolwiek wewnętrznej dynamiki i jako calośc - mnie osobiście - nie przekonuje

If Then Else - kolejna słabowita produkcja, niby bardziej rockowo, z większym luzem, ale czegoś brakuje..choc np. wokale w takim Saturnine MIAŻDŻĄ..

Souvenirs - wreszcie zwyżka formy - i teraz moge to już powiedzie z całą odpowiedzialnością - dzieło dorównujące Always jak i Mandylion - wspaniałe kompozycje , oparte na elektronice brzmienia i ta magia..jak za czasów największej świetności - no i najlepszy wokalny duet męsko damski na świecie na koniec ;) - prawdziwa wisienka na torcie.

Home - pfff..znowu dół :( plyta nijaka - udaje że jej nie ma..

ale i tak każdego kolejnego dzieła Holendrów będe wypatrywał z niecierpliwością..

i na koniec - wiem że ich krążki nie leżą w Total Holocaust Records, utwory nie trwają 6, 66 min, a na okładkach nie ma jebanych kozłów - stąd wszystkich wrażliwców i trv satanów prosi sie o przekierowanie do innego topicu ;)

a co do reszty..czekam na panów opinie ;)
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

29-09-2006, 21:53

Słyszałem z 2 lata temu coś z Souvenirs i żałuje do teraz tej straty czasu;)
Jak zobaczyłem teraz ich foto na metal archives z pewnością nigdy więcej już nie będe miał kontaktu z tym zespołem, to lepsze niż avatar Wacha:)
PENIS METAL
vulture

29-09-2006, 22:01

Swojego foto mam nadzieje nam nie ujawnisz...;)
strata czasu..chłopcze , mało MUZYKI w życiu słyszałeś ;)
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

29-09-2006, 22:20

Moje foto z Rysiem z Klanu już ujawniłem dawno temu;)
Dokonałbym jakieś głębszej analizy jednak zbyt dawno słyszałem te kawałki i nic już nie pamiętam oprócz tego, że po 2min pierwszego numeru zebrało mi sie na spanie, wokal był taki se (w końcu baba na wokalu), gitary coś tam smęciły, klimatu też to specjalnie nie miało więc nie miałem na czym zawiesić ucha (na szczęście z pomocą przyszła poduszka). Ponoć w ostatnim kawałku coś tam Garm śpiewał jednak nie udało mi sie do niego dotrwać.
Panie, nie do mie takie granie i tela;)
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Tokarz
zaczyna szaleć
Posty: 143
Rejestracja: 13-05-2005, 12:10
Lokalizacja: Puławy

29-09-2006, 22:25

1 i 3 płyta mniodzio!!!
***** ***
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

30-09-2006, 00:31

Lubie bardzo. Pierwsze dwie płyty mogłyby nie istnieć jak dla mnie. "Mandylion" kiedys robił duże wrażenie, dzisiaj wydaje się troszkę naiwny, ale nadal mi się podoba, choć już nie tak jak kiedyś. "Nighttime.." juz lepsza, a "How To Measure..." to dla mnie najlepsza płyta obok "Souvenirs". "If..." i "Home" troszkę gorsze, ale i tak bardzo, baaardzo lubię.
nan
postuje jak opętany!
Posty: 475
Rejestracja: 29-06-2002, 15:04

30-09-2006, 00:44

[quote][i]Originally posted by vulture[/i]

Mandylion - wg. mnie PŁYTA WYBITNA , emanująca niezwykłą wprost atmosferą - absolutna klasyka bez dwóch zdań.

[/quote]

Według mnie nudna chujoza, ale proszę autota wątku, by nie brał tego do siebie.
Awatar użytkownika
Raagoon
weteran forumowych bitew
Posty: 1172
Rejestracja: 14-01-2005, 15:53

30-09-2006, 12:21

Odkad wyszla koncertowka Sleepy Buildings, nie puszczam nic innego tego zespolu. Ale jesli mialbym, to w pierwszym rzedzie Souvenirs. Stare plyty faktycznie wydaja sie juz nieco naiwne. Poza Always oczywiscie :)
vulture

30-09-2006, 12:31

nie widze w Mandylion nic naiwnego..wg. mnie doskonale oparł sie próbie czasu
Awatar użytkownika
Menel
postuje jak opętany!
Posty: 385
Rejestracja: 01-03-2006, 21:07
Kontakt:

02-10-2006, 09:26

Swego czasu trochę słuchałem tej kapelki i choć maniera wokalna Anneke skutecznie mnie odstraszała to nadal próbowałem się w to wgryżć. Ostatecznie znudziło mi się:)
vulture

02-10-2006, 10:30

Anneke to najlepszy kobiecy głos jeśli chodzi o taką muzykę .
Awatar użytkownika
Menel
postuje jak opętany!
Posty: 385
Rejestracja: 01-03-2006, 21:07
Kontakt:

11-10-2006, 20:41

Nie twierdzę,że ma kiepski głos. Po prostu nie przypadł mi tego typu śpiew do gustu.
Awatar użytkownika
Set
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 02-02-2006, 21:23

11-10-2006, 21:23

glos ma niezly ale to muzyka zdecydowanie nie dla mnie
vulture

11-10-2006, 22:36

muzyka to kurewnie wielki wszechświat.. metal to żałośnie mały ułamek tego wszystkiego.. wyrosłem z NWOBHM gdy zrozumiałem że takie płyty na których okładkach są smoki, trupie czaszki i gołe cycki są kurewsko infantylne i kiczowate.
wole słuchac utworów traktujących o prawdziwym życiu. najsłabsza płyta Holendrów jest mi bliższa niż cały NWOBHM razem wzięte ;)
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

12-10-2006, 00:20

SUB-ZERO !!!!
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
vulture

12-10-2006, 08:46

ojejku, naprawde ? ;)
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

12-10-2006, 09:27

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
Pewnie myślisz, że NWOBHM to tylko Iron Maiden i Saxon. Tak nie jest ... ;) [/quote]
Pewnie. Są jeszcze nic nie warte podróbki tychże.
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

12-10-2006, 14:25

Nie lubię. Choć przyznaję, że "Always" w momencie kiedy wyszło, zrobiło na mnie duże wrażenie. Próby czasu jednak nie wytrzymało
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
vulture

12-10-2006, 16:18

wytrzymało . i to jak najbardziej..głupoty opowiadasz
ODPOWIEDZ