ANTAEUS

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Koval
rozkręca się
Posty: 62
Rejestracja: 05-10-2006, 15:58

05-10-2006, 16:17

Ściągłem na mp3, przesłuchałem, nie mam zamiaru kupować oryginału. Zawidłem się, nie ma startu do "De Principii Evangelikum". Podobnie ma sprawa się z nowym Katharsis (ta z kolei nie ma startu do "666")

Jeśli chodzi o tegoroczne płyty Blackowe to: Bestial Mockery (to Black/Thrash, wiem) > Drudkh >> Lja >>>> Impaled Nazarene >>> Dark Fortress >>>> Goatholocaust >Keep Of Kalessin.
When the sun has died
When the angels are blind
When the fog lies thick
over the palace of God
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

05-10-2006, 17:07

Wszystko to niezłe kapele, ale bez przesady. Wynosicie te nazwy pod niebiosa, jakby to było nie wiem co. Z black metalu ostatnio jedynie Deathspell Omega robi wrażenie, reszta jest najwyżej dobra(nie znam jedynie Katharsis, wiec o nich się nie wypowiadam). Negura Bunget to bardzo ciekawy zespół, prędzej wydałbym kasę na ich płytę, niz jakikolwiek z wspomnianych tu black metalowych tworów. A Satyricon, mimo że ponoć nie gra już black metalu, to i tak jednym pierdem zmiata większość tych zespołów. Satyricon>>>>druga liga black metalu.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

05-10-2006, 17:28

może nie do końca, ale się zgodzę.
Awatar użytkownika
Brzachwo Wój
w mackach Zła
Posty: 869
Rejestracja: 30-08-2004, 12:21

05-10-2006, 18:02

[quote][i]Wysłane przez Audiopain[/i]
rankingi sa glupie :) [/quote]

no! krótko i z sensem
Ludwiku Dorn i Sabo, nie idźcie tą drogą !!!
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

05-10-2006, 18:03

Bez sensu, równie dobrze moge powiedzieć, że Chicago Bulls>>>>>>druga liga polska... Albo dlaczego Chicago Bulls, niech bedzie od razu Pittsburg Steelers. Rozpatrujcie zespoły w takich kategoriach w jakich się poruszają, a nie wrzucacie wszystkie do jedengo worka, tak jakby deco interesowały jakiś Szombierki Bytom i vice versa. HSV coś tam może i gra dobrze, ale nadużyciem byłoby nazwanie tego polską II ligą, może niemiecka pierwsza albo cuś. I tam niech sobie będą nawet najlepsi w swoim fachu, nikt im tego nie zabroni. Podobnie barcelona, PSV itp. Lechia Gdańsk to (na dzień dzisiejszy!) pierwszorzędny zespół II ligi, nie żadna tam druga liga. Kto niby ma być w pierwszej? Legia? A pytam o zespoły czyste gatunkowo. Bełchatów może sie nadaje, przynajmniej pozbyli sie tego wieśniackiego zalewu czarnuchów i serbów z pyty. Lechia Gdańsk zasługuje na pewno na miano zespołu z najwyższej półki, oczywiście w tym obrębie w jakim się poruszają.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

05-10-2006, 18:05

[quote][i]Wysłane przez przystojniak[/i]
Bez sensu, równie dobrze moge powiedzieć, że Repugnant >>>>>>druga liga black metalu... Albo dlaczego Repugnant, niech bedzie od razu Sodom. Rozpatrujcie zespoły w takich kategoriach w jakich się poruszają, a nie wrzucacie wszystkie do jedengo worka, tak jakby satyra interesował jakiś Antaeus i vice versa. [/quote]

No, nie do końca, bo jednak Satyricon, w przeciwieństwie do Repugnant, grał black metal, ba, stworzył jedne z najlepszych płyt w tym gatunku(do których niestety daleko dzisiejszym zespołom). Co z tego, ze wykraczaja poza jego ramy? Uważam, że jakość muzyki jest ważniejsza niż czystość gatunkowa, czego doskonałym przykładem jest dla mnie Samael - każda płyta nieco inna, wszystkie zajebiste. Akurat w Antaeus podobała mi się ta mieszanka black i death. Co do Katharsis, to skoro tak ich zachwalasz, postaram się zapoznać. Elite mnie nie interesuje.
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1080
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

05-10-2006, 18:23

[quote][i]Wysłane przez Koval[/i]
Jeśli chodzi o tegoroczne płyty Blackowe to: Bestial Mockery (to Black/Thrash, wiem) > Drudkh >> Lja >>>> Impaled Nazarene >>> Dark Fortress >>>> [b]Goatholocaust[/b] >Keep Of Kalessin. [/quote]

Wszystko ok, tylko ten Goatholocaust to rozumiem, że żart. Średnia jest ich płytka. Poza okładką NICZYM się nie wyróżnia. Słychać dobre pomysły, ale ja bym tak wysoko tej płyty nie stawiał. No i te bębny... To ich takie ukryte fuj!
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

05-10-2006, 18:47

to nie kwestia tego, że jakieś zespoły grają lub nie grają black metalu, a kwestia tego, że jakiś zenek z wsi zwanej polską przypisuje sobie prawo do decydowania, co black metalem jest, a co nie.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

05-10-2006, 19:43

może to kwestia tego, że pamiętam dobrze czasy, jak black metal był pojęciem zamiennym z innymi i tyle. śmieszy mnie pierdolenie o "czystym gatunkowo" BM, w kontekście muzyki, która jest jakąś MUTACJĄ tego, co samo w sobie było już MUTACJĄ black metalu z lat 80.
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

05-10-2006, 21:09

nie wiem, o czym do mnie rozmawiasz.
serio. nie rozumiem.
ale ja prosty człowiek jestem.
do mnie trzeba prostym językiem mówić.

jak mówisz, że mulat jest czystym gatunkowo murzynem, to moim zdaniem pierdolisz. jak mówisz, że black metal III fali jest czystym gatunkowo black metalem, to też pierdolisz. równie dobrze mógłbyś mówić, że Trivum to czysty gatunkowo thrash metal, a Hammerfall to czyste gatunkowo NWOBHM. i tylko tyle. przecież ja nie mówię, że co jest gorsze a co lepsze, po prostu śmieję sie z twoich idiotycznych szufladek.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

05-10-2006, 21:43

[quote][i]Wysłane przez Koval[/i]
Ściągłem na mp3, przesłuchałem, nie mam zamiaru kupować oryginału. Zawidłem się, nie ma startu do "De Principii Evangelikum". Podobnie ma sprawa się z nowym Katharsis (ta z kolei nie ma startu do "666")

Jeśli chodzi o tegoroczne płyty Blackowe to: Bestial Mockery (to Black/Thrash, wiem) > Drudkh >> Lja >>>> Impaled Nazarene >>> Dark Fortress >>>> Goatholocaust >Keep Of Kalessin. [/quote]

miałem skomentować, ale się powstrzymam
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

05-10-2006, 22:31

a ja powiem wam tak:Koldbrann,SotM,Katharsis,Graupel,Dark Fortress,Urgehal,Funeral Procession i Funeral Oration rządzą!
Awatar użytkownika
twoja_stara_trotzky
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9857
Rejestracja: 14-03-2006, 20:37
Lokalizacja: 3city

06-10-2006, 00:04

[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
Satyricon podpisuje płyty w Empiku - za kilka dni jest "Spotkanie z fanami" - tak wyczytałem dziś w przelocie na jakimś plakacie. Zespoły black metalowe takich rzeczy nie robią :))) [/quote]

wręcz przeciwnie. archetyp black metalu - VENOM - przede wszystkim takie rzeczy robił ;)
ODPOWIEDZ