METALLICA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
stary

16-11-2006, 15:43

mysle ,że Janusz Guć to spreparował, podobno był agentem WSI, ja tez mocno siedziałem w grindzie i nawet prze jakis czas wolałem słuchac tego niz metalu, ale te gatunki sie zazebiają, gdzie konczy sie grind a zaczyna death grind itd itd warstwa textowa jest tez przeciez waż,a a w agathocles raczej nie było ona metalowa, to raczej metalowcy sobie ten grind troche zawłaszczyli, np słuchali tez schizmopathic kóry metalem tez przeciez nie był.
może załozymy temat o agathocles? czy juz był?
Awatar użytkownika
Bonny
rasowy masterfulowicz
Posty: 2133
Rejestracja: 20-01-2006, 17:37
Lokalizacja: Ross Bay

16-11-2006, 16:21

dawaj!
Awatar użytkownika
gałgan
zaczyna szaleć
Posty: 159
Rejestracja: 22-04-2006, 19:33
Lokalizacja: naked city

16-11-2006, 16:29

Skonczyli sie na Kill'em All...
Wracajac do tematu, to mysle iz Metallica bezpowrotnie stracila caly feeling swojej muzyki, a nowa produkcja bedzie oscylowala w bezplciowej otoczce lekko wymuskanego progresywno-garazowego rock'n'rolla.
Awatar użytkownika
Brązowy Jenkin
w mackach Zła
Posty: 776
Rejestracja: 09-07-2004, 10:35

16-11-2006, 17:36

Akurat uważam, że StA jest lepsze od L i R(wyjątkowe gówno). Nie wydaje mi się, zeby nowa płyta mogła przykuć moją uwagę. Zapewne przesłucham ze zwykłej ciekawości i zapomnę.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

16-11-2006, 17:44

jakis czas temu widzialem nagranie wideo z koncertu, na ktorym grali jakis nowy numer. niewiele z tego pamietam, poza tym, ze to bylo cholernie nudne. I chyba Lars gral nierowno na stopie :P
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Trojan
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 08-04-2005, 00:29
Lokalizacja: Kraków

16-11-2006, 20:43

Obecnie ten zespół komplenie mi powiewa. Bardzo lubię pierwsze dwie płyty oraz częściowo "Load", reszty nie da się słuchać. Co do nowego albumu to najprawdopodobniej przesłucham, ale nieczego sobie po nim nie obiecuję. Mam to w dupie.

[quote][i]Wysłane przez Brzachwo Wój[/i]
jak nagrają coś zajebistego to fajnie, a jak coś chujowego, to też fajnie,[/quote]

o to to... dokładnie tak mam ich w dupie
Down the bottle's nest
Awatar użytkownika
pajonk
w mackach Zła
Posty: 781
Rejestracja: 01-08-2005, 23:21
Lokalizacja: Xbox LIVE
Kontakt:

16-11-2006, 21:10

nie lubie niczego co wyszlo po 'and justice'. tak, czarnego albumu tez nie. poza tym metal-archives (wyrocznia w sprawach metaloffych!!!!111oneone) mowi, ze tera to une grajo 'modern rock'
You can either focus on being right, or doing right; in the case of Christianity and Islam, you do neither.
vulture

17-11-2006, 09:15

czarny album jest świetny. wspaniałe kompozycje, wspaniała produkcja.klasyka bez dwoch zdań. bolączką pozostałych wydawnictw jest to ze nie trzymają poziomu od poczatku do końca, pojawiają się ewidentne mielizny, nudziarstwo po prostu..takie Load byłoby naprawdę świetnym longiem gdyby wyrzucic kilka utworów ;) obok naprawde zajebistych numerów są tam i takie o których nic dobrego powiedzieć nie można...
Awatar użytkownika
PrzemoC
w mackach Zła
Posty: 678
Rejestracja: 21-08-2006, 15:21
Lokalizacja: uOpolskie

17-11-2006, 12:45

[quote][i]Wysłane przez stary[/i]
mysle ,że Janusz Guć to spreparował, podobno był agentem WSI, ja tez mocno siedziałem w grindzie i nawet prze jakis czas wolałem słuchac tego niz metalu, ale te gatunki sie zazebiają, gdzie konczy sie grind a zaczyna death grind itd itd warstwa textowa jest tez przeciez waż,a a w agathocles raczej nie było ona metalowa, to raczej metalowcy sobie ten grind troche zawłaszczyli, np słuchali tez schizmopathic kóry metalem tez przeciez nie był.
może załozymy temat o agathocles? czy juz był? [/quote]Janusz też? Nieeeeeeee... Hehe. To był posiadacz największej listy tapetradingowej na świecie. Teraz już wiadomo jak ją zdobył... hehe.

Temat o Agathocles to dobry pomysł - zaraz poszukam, jak nie ma to założę.

EDIT:

Zapomniałem dodać, że też zawsze tak to postrzegałem: tzn. że metalowcy zawłaszczyli sobie grind, podczas, gdy to była raczej osobnicza scena. Co ciekawsze przez długie lata scena HC/punk, czyli logiczniejsze miejsce dla kapel typu AGx, była w Polsce postrzegana jako metalowa. Pomieszanie z poplątaniem i czysty chaos. Poza tym grindowe ziny jawnie szydziły z różnych metalowców-szatanowców (co było b. fajne).
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

17-11-2006, 15:16

aj no bo metal i punk tyle razy się już przenikały wcześniej i później, że moim zdaniem to wcale nie takie dziwne (:
vomit

17-11-2006, 15:36

Bardzo lubię trzy pierwsze płyty, czwartą lubię trochę mniej, bo jest zbyt smętna. Obecne ich oblicze mnie nie interesuje. Chociaż miałem cień nadziei przed wydaniem St. Anger, co do powrotu do wspaniałych kompzycji z "MoP", to po ukazaniu się ostatniego krążka, przekonałem się, że nie ma na co czekać. Hetfield, Ulrich & spółka skończyli z metalem definitywnie.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

17-11-2006, 16:47

[quote][i]Wysłane przez Analripper[/i]
tirówki również mozna zakfalifikować do szeroko pojętego grona kurew luksusowych.
Spójrz na tabulatury z St Anger, znajdź tam JEDEN metalowy riff. Najlepiej kostkowany, dla ułatwienia. [/quote]

Poznajesz metal po tabulaturach? ROTFL
vulture

17-11-2006, 16:56

kompletnie debilna opinia
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

17-11-2006, 17:11

w sumie coś w tych niemetalowych riffach jest, jak dla mnie to brzmią jak riffy zajebane z Kyuss zmiksowane z co bardziej punkowymi z Entombed (((; hehe
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

17-11-2006, 17:24

[quote][i]Wysłane przez Zenek[/i]
w sumie coś w tych niemetalowych riffach jest [/quote]
eeee tam. Takie podejście wyklucza wszelką progresję w metalu, bo niech ktoś napisze materiał z nowatorskimi riffami, to powiedzą, że to nie metal, bo te riffy nie pochodzą z rezerwuaru brzmień metalowych. Ustalanie granic to dobra zabawa, ale trochę bzdurna.

edit: no i cholera dałem się wciągnąć w ten głupi temat o zespole, który nie zasługuje na dwie strony paplania. To dla nich największy sukces, że ludzie na forach wciąż strzępią klawiaturę pisząc o ich muzyce. Za takie nic.
EOT
Awatar użytkownika
Zenek
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 15-04-2004, 20:23

17-11-2006, 17:28

niby tak, ale jak zaraz napiszę, że Alice In Chains to metal, bo jest tam w chuj metalowych riffów to ktoś się ze mną tu zgodzi? Nie, brakuje im halabardy i koszulek z zespołami (;
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

17-11-2006, 18:23

[quote][i]Wysłane przez longinus696[/i]
edit: no i cholera dałem się wciągnąć w ten głupi temat o zespole, który nie zasługuje na dwie strony paplania. To dla nich największy sukces, że ludzie na forach wciąż strzępią klawiaturę pisząc o ich muzyce. Za takie nic.
EOT [/quote]

Powiedziałbym, ze ich najwiekszy sukces to pięć pierwszych płyt. Zasługują nie tylko na kilkustronicowy wątek, ale raczej na osobne forum(których zresztą jest "kilka"). Mogą sobie nagrywać nawet reggae, nawet najgorszym gównem nie będą w stanie sprawić, ze zapomnę o tak zajebistych krążkach jak "Ride the Lightning" czy "Master of Puppets". Nawet mój ukochany Darkthrone to przy nich cienkie bolki :-)
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

17-11-2006, 18:24

[quote][i]Wysłane przez Zenek[/i]
niby tak, ale jak zaraz napiszę, że Alice In Chains to metal, bo jest tam w chuj metalowych riffów to ktoś się ze mną tu zgodzi? Nie, brakuje im halabardy i koszulek z zespołami (; [/quote]

Metal czy nie, zajebisty zespół.
haath
zaczyna szaleć
Posty: 281
Rejestracja: 15-04-2006, 17:05
Lokalizacja: Auschwitz block 2

17-11-2006, 20:34

Proponuje przenieść temat metaliki czy jak jej tam do Hyde Parku tam jest miejsce nawet na disco polo
Awatar użytkownika
lordfekal
zaczyna szaleć
Posty: 244
Rejestracja: 25-12-2004, 23:08
Lokalizacja: Zabite dechami
Kontakt:

17-11-2006, 21:53

Najprawdopodobniej z ich najnowszym "dziełem" także się nie zapoznam, jakoś nie jestem ciekaw:D
BRING ME THE HEAD OF FUCKEN JESUS CHRIST!!!!!!

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ