METALLICA

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: METALLICA

19-11-2022, 13:38

W kwestii ostatecznych rozliczeń nie może zabraknąć Tyranów z Bay Area.Na tej muzyce wychowały się całe pokolenia “metalowców”.
Czy się to komuś podoba czy nie,jest to najpotężniejszy i najbardziej wpływowy zespół w historii muzyki metalowej.
Oczywiście, istnieje cała masa dyletantów którzy za cel istnienia mają dyskusje z faktami i próbę ich podważenia,ale to tylko kolejna rzecz świadcząca o wielkości bohaterów tematu.

Kill’Em All-10/10
Ride the Lightning-10/10
Master of Puppets-10/10
… And Justice For All- 10/10

Myślę, że do powyższych zbędny jest jakikolwiek komentarz. Wręcz się nie godzi. Jeżeli miałbym zrobić tu jakieś szeregowanie to 2,3,1,4. Wyznacznikiem jest tu dla mnie ilość zdartych taśm.

Metallica-9/10
Szczyt potęgi zespołu.Drzwi do mainstreamu wywalone wraz z ościeżnicami.Nie ma na tym świecie ludzi, którzy nie słyszeli Unforgiven, Enter Sandman czy Nothing Else Matters. Oczywiście poza utworami, które po wszechczasy zadomowiły się w radiowych stacjach jest tu cała masa ciężkiego a zarazem chwytliwego grania. Sad But True niszczy wszechświaty.
Hardzi metalowcy gardzą i uśmiechają się pod wąsem,jednak znają od deski do deski.

Load-9/10
Ekstrakt Rock’n’rolla, hit hitem pogania. Płyta w swojej kategorii niemal wybitna.Na konie perełka w postaci Outlaw torn.

Re’load- 6/10
No cóż, popłuczyny po Load i odrzuty z sesji poprzedniczki. Oczywiście jest kilka szlagierów ratujących wydawnictwo. Memory Remains zna każde żywe stworzenie na świecie.

Garage Inc - 8/10
Zastanawiałem się czy brać pod uwagę płytę z coverami. Po krótkim namyśle stwierdziłem jednak, że nie może jej tu zabraknąć. Dzięki tej płycie poznałem całą masę zespołów, którymi pewnie nigdy bym się nie zainteresował. Dodatkowo prawie każdy z tych 27 utworów mógłby znaleźć się w temacie “covery lepsze od oryginału”.
Kurwa, gdyby takie Mercyful Fate miało wokal Jamesa to byłby to najlepszy zespół na świecie.

St.Anger-4/10
Telenowela związana z powstawaniem tej płyty, może konkurować ze scenariuszami tureckich seriali. Some kind of monster bardzo ciężko się ogląda. Żenująca dokumentacja upadku potęgi. Sam album, hmm.. nie jest taki tragiczny, jak sobie kiedyś wmawiałem. Gdyby poskracać te 8 minutowe wały z zapetlonymi, niekoniecznie najlepszymi pomysłami nie byłoby tragedii. Całości nie pomaga także chujowe brzmienie, najgorsze jakie miał ten zespół.

Death Magnetic-6/10
Jest zdecydowanie lepiej niż na poprzedniczce, ale to akurat żaden wyczyn. Pojawiają się motywy przy których ręce same składają się do oklasków. Jest też niestety sporo mielizny, zupełnie niepotrzebnie przeciąganej w nieskończoność. W zasadzie taki sam zarzut jak do poprzedniej. Tutaj kompozycje są jednak o niebo lepsze a po plecach nie przebiegają ciarki zażenowania.

Hardwired-6/10
Cóż, mógłbym zrobić copy/paste z opisu poprzedniczki. Jest jeden szczegół wyróżniający ten album. Mianowicie najlepszy thrashowy utwór jaki powstał w ciągu ostatniej dekady- Spit out the Bone
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6664
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: METALLICA

19-11-2022, 14:25

Kill’Em All 10/10
Ride the Lightning 10/10
Master of Puppets 10/10
… And Justice For All 10/10
Metallica 10/10
Load 10/10
ReLoad 5/10
St.Anger 1/10
Death Magnetic 5/10
Hardwired 5/10

Zespół do pewnego momentu wybitny.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: METALLICA

19-11-2022, 14:59

"Kill... " 8/10
"Ride... " 10/10
"Master... " 8/10
"And Justice... " 7/10
s/t 8/10
"Load" 9/10
"Reload" 7/10
"St. Anger" 6/10

Z słuchania reszty rezygnowałem po kilku utworach, bo były to kotlety mielone przygotowane w czwartek, odgrzewane w mikrofalówce w niedzielę. Powstrzymam się od oceny.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8182
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: METALLICA

19-11-2022, 15:05

Kill’Em All 10
Ride the Lightning 10
Master of Puppets 9
…And Justice For All 10
PLASTIK NIE JEST METALEM
987654321k
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 12-12-2018, 19:43

Re: METALLICA

19-11-2022, 15:09

Load wyżej od Kill... i Master... grubo - chyba, że to jakaś prowokacja :)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: METALLICA

19-11-2022, 15:17

987654321k pisze:
19-11-2022, 15:09
Load wyżej od Kill... i Master... grubo - chyba, że to jakaś prowokacja :)
Nie. Nie zwykłem trollować.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: METALLICA

19-11-2022, 17:38

Kill’Em All 8/10
Ride the Lightning 10/10
Master of Puppets 10/10
… And Justice For All 7/10
Metallica 6/10
Load 5/10
ReLoad 3/10
St.Anger 1/10
Death Magnetic 4/10
Hardwired 6/10
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
vicotnick
rasowy masterfulowicz
Posty: 2452
Rejestracja: 25-08-2006, 22:15

Re: METALLICA

19-11-2022, 18:51

Kill - 10
Ride - 9
Master - 10
Justice - 9
M - 8 byłoby 10 gdyby nie te dwie zasrane łzawe balladki.
Reszty nie znam i jest mi zupełnie obojętna.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 986
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: METALLICA

19-11-2022, 19:20

Justice by była spoko jakby bass nagrali...
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1534
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: METALLICA

19-11-2022, 21:52

Rumburak pisze:
19-11-2022, 13:38
W kwestii ostatecznych rozliczeń nie może zabraknąć Tyranów z Bay Area.Na tej muzyce wychowały się całe pokolenia “metalowców”.
Czy się to komuś podoba czy nie,jest to najpotężniejszy i najbardziej wpływowy zespół w historii muzyki metalowej.
Oczywiście, istnieje cała masa dyletantów którzy za cel istnienia mają dyskusje z faktami i próbę ich podważenia,ale to tylko kolejna rzecz świadcząca o wielkości bohaterów tematu.

Kill’Em All-10/10
Ride the Lightning-10/10
Master of Puppets-10/10
… And Justice For All- 10/10

Myślę, że do powyższych zbędny jest jakikolwiek komentarz. Wręcz się nie godzi. Jeżeli miałbym zrobić tu jakieś szeregowanie to 2,3,1,4. Wyznacznikiem jest tu dla mnie ilość zdartych taśm.

Metallica-9/10
Szczyt potęgi zespołu.Drzwi do mainstreamu wywalone wraz z ościeżnicami.Nie ma na tym świecie ludzi, którzy nie słyszeli Unforgiven, Enter Sandman czy Nothing Else Matters. Oczywiście poza utworami, które po wszechczasy zadomowiły się w radiowych stacjach jest tu cała masa ciężkiego a zarazem chwytliwego grania. Sad But True niszczy wszechświaty.
Hardzi metalowcy gardzą i uśmiechają się pod wąsem,jednak znają od deski do deski.

Load-9/10
Ekstrakt Rock’n’rolla, hit hitem pogania. Płyta w swojej kategorii niemal wybitna.Na konie perełka w postaci Outlaw torn.

Re’load- 6/10
No cóż, popłuczyny po Load i odrzuty z sesji poprzedniczki. Oczywiście jest kilka szlagierów ratujących wydawnictwo. Memory Remains zna każde żywe stworzenie na świecie.

Garage Inc - 8/10
Zastanawiałem się czy brać pod uwagę płytę z coverami. Po krótkim namyśle stwierdziłem jednak, że nie może jej tu zabraknąć. Dzięki tej płycie poznałem całą masę zespołów, którymi pewnie nigdy bym się nie zainteresował. Dodatkowo prawie każdy z tych 27 utworów mógłby znaleźć się w temacie “covery lepsze od oryginału”.
Kurwa, gdyby takie Mercyful Fate miało wokal Jamesa to byłby to najlepszy zespół na świecie.

St.Anger-4/10
Telenowela związana z powstawaniem tej płyty, może konkurować ze scenariuszami tureckich seriali. Some kind of monster bardzo ciężko się ogląda. Żenująca dokumentacja upadku potęgi. Sam album, hmm.. nie jest taki tragiczny, jak sobie kiedyś wmawiałem. Gdyby poskracać te 8 minutowe wały z zapetlonymi, niekoniecznie najlepszymi pomysłami nie byłoby tragedii. Całości nie pomaga także chujowe brzmienie, najgorsze jakie miał ten zespół.

Death Magnetic-6/10
Jest zdecydowanie lepiej niż na poprzedniczce, ale to akurat żaden wyczyn. Pojawiają się motywy przy których ręce same składają się do oklasków. Jest też niestety sporo mielizny, zupełnie niepotrzebnie przeciąganej w nieskończoność. W zasadzie taki sam zarzut jak do poprzedniej. Tutaj kompozycje są jednak o niebo lepsze a po plecach nie przebiegają ciarki zażenowania.

Hardwired-6/10
Cóż, mógłbym zrobić copy/paste z opisu poprzedniczki. Jest jeden szczegół wyróżniający ten album. Mianowicie najlepszy thrashowy utwór jaki powstał w ciągu ostatniej dekady- Spit out the Bone
Jak mnie się podoba ten post.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14359
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

19-11-2022, 22:06

Wasyl pisze:
19-11-2022, 21:52
Rumburak pisze:
19-11-2022, 13:38
W kwestii ostatecznych rozliczeń nie może zabraknąć Tyranów z Bay Area.Na tej muzyce wychowały się całe pokolenia “metalowców”.
Czy się to komuś podoba czy nie,jest to najpotężniejszy i najbardziej wpływowy zespół w historii muzyki metalowej.
Oczywiście, istnieje cała masa dyletantów którzy za cel istnienia mają dyskusje z faktami i próbę ich podważenia,ale to tylko kolejna rzecz świadcząca o wielkości bohaterów tematu.

Kill’Em All-10/10
Ride the Lightning-10/10
Master of Puppets-10/10
… And Justice For All- 10/10

Myślę, że do powyższych zbędny jest jakikolwiek komentarz. Wręcz się nie godzi. Jeżeli miałbym zrobić tu jakieś szeregowanie to 2,3,1,4. Wyznacznikiem jest tu dla mnie ilość zdartych taśm.

Metallica-9/10
Szczyt potęgi zespołu.Drzwi do mainstreamu wywalone wraz z ościeżnicami.Nie ma na tym świecie ludzi, którzy nie słyszeli Unforgiven, Enter Sandman czy Nothing Else Matters. Oczywiście poza utworami, które po wszechczasy zadomowiły się w radiowych stacjach jest tu cała masa ciężkiego a zarazem chwytliwego grania. Sad But True niszczy wszechświaty.
Hardzi metalowcy gardzą i uśmiechają się pod wąsem,jednak znają od deski do deski.

Load-9/10
Ekstrakt Rock’n’rolla, hit hitem pogania. Płyta w swojej kategorii niemal wybitna.Na konie perełka w postaci Outlaw torn.

Re’load- 6/10
No cóż, popłuczyny po Load i odrzuty z sesji poprzedniczki. Oczywiście jest kilka szlagierów ratujących wydawnictwo. Memory Remains zna każde żywe stworzenie na świecie.

Garage Inc - 8/10
Zastanawiałem się czy brać pod uwagę płytę z coverami. Po krótkim namyśle stwierdziłem jednak, że nie może jej tu zabraknąć. Dzięki tej płycie poznałem całą masę zespołów, którymi pewnie nigdy bym się nie zainteresował. Dodatkowo prawie każdy z tych 27 utworów mógłby znaleźć się w temacie “covery lepsze od oryginału”.
Kurwa, gdyby takie Mercyful Fate miało wokal Jamesa to byłby to najlepszy zespół na świecie.

St.Anger-4/10
Telenowela związana z powstawaniem tej płyty, może konkurować ze scenariuszami tureckich seriali. Some kind of monster bardzo ciężko się ogląda. Żenująca dokumentacja upadku potęgi. Sam album, hmm.. nie jest taki tragiczny, jak sobie kiedyś wmawiałem. Gdyby poskracać te 8 minutowe wały z zapetlonymi, niekoniecznie najlepszymi pomysłami nie byłoby tragedii. Całości nie pomaga także chujowe brzmienie, najgorsze jakie miał ten zespół.

Death Magnetic-6/10
Jest zdecydowanie lepiej niż na poprzedniczce, ale to akurat żaden wyczyn. Pojawiają się motywy przy których ręce same składają się do oklasków. Jest też niestety sporo mielizny, zupełnie niepotrzebnie przeciąganej w nieskończoność. W zasadzie taki sam zarzut jak do poprzedniej. Tutaj kompozycje są jednak o niebo lepsze a po plecach nie przebiegają ciarki zażenowania.

Hardwired-6/10
Cóż, mógłbym zrobić copy/paste z opisu poprzedniczki. Jest jeden szczegół wyróżniający ten album. Mianowicie najlepszy thrashowy utwór jaki powstał w ciągu ostatniej dekady- Spit out the Bone
Jak mnie się podoba ten post.
bo to bardzo trafny post jest Obrazek
co prawda zrobiłbym kilka korekt drobnych ale generalnie się zgadzam ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: METALLICA

19-11-2022, 22:16

Rejwan pisze:
19-11-2022, 19:20
Justice by była spoko jakby bass nagrali...
Otóż to. Do tej pory nie wyszła wersja z basem.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 986
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: METALLICA

19-11-2022, 22:41

Pacjent pisze:
19-11-2022, 22:16
Rejwan pisze:
19-11-2022, 19:20
Justice by była spoko jakby bass nagrali...
Otóż to. Do tej pory nie wyszła wersja z basem.
tyle powstaje przeróżnych wydawnictw typu Remixed, Remastered und Rerecorded - niech ktoś podrzuci pomysł Larsowi Ulrysiowi żeby bass dograli, to musi się sprzedać! And Justice For All.... now with the BASS! aaahhhhhh
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5346
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: METALLICA

20-11-2022, 14:02

Mi akurat na Ajfa basu nie brakuje. Ta płyta ma właśnie taki urok, po "ciepłym" Masterze nadeszła "zimna" Justyna... Piękny kontrast. I niech tak pozostanie.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14359
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

20-11-2022, 14:10

Sgt. Barnes pisze:
20-11-2022, 14:02
Mi akurat na Ajfa basu nie brakuje. Ta płyta ma właśnie taki urok, po "ciepłym" Masterze nadeszła "zimna" Justyna... Piękny kontrast. I niech tak pozostanie.
zawsze są "alternatywne wersje" na yt dla maruderów ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5346
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: METALLICA

20-11-2022, 14:14

Słyszałem, i wiele to by nie pomogło. Ajfa jest zajebista, a bas tam jest, tylko wyciszony 😉
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14359
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: METALLICA

20-11-2022, 14:16

bo się pokrętło popsuło ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5346
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: METALLICA

20-11-2022, 14:49

Ja już tyle teorii na temat tego basu słyszałem, że nie wiem komu wierzyć. 😉 Dla mnie wyszło spoko, nawet jeśli to był wypadek przy pracy...
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6664
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: METALLICA

20-11-2022, 15:03

Nie no, ta płyta ma chujowe brzmienie.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: METALLICA

20-11-2022, 15:39

Sgt. Barnes pisze:
20-11-2022, 14:49
Ja już tyle teorii na temat tego basu słyszałem, że nie wiem komu wierzyć. 😉 Dla mnie wyszło spoko, nawet jeśli to był wypadek przy pracy...
Może i spoko dla kogoś komu takie lekkie brzmienie pasuje. Dla mnie ta płyta w ogóle nie ma pieprznięcia przez co momentami nuży, mimo dobrych kompozycji.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
ODPOWIEDZ