HATE

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14298
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: HATE

29-05-2018, 04:00

[youtube][/youtube]
Pod koniec roku zespół zamierza wejść do studia, by w 2019 r. wypuścić nową płytę.

"To będzie rozwinięcie tematyki z poprzedniego albumu, pokazujące mroczniejsze i brutalniejsze strony archaicznych słowiańskich rytuałów" - zapowiada Adam The First Sinner.
takie cuś
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: HATE

29-05-2018, 08:01

Ale po co to i komu?
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4597
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: HATE

29-05-2018, 10:14

dobry kawałek
Awatar użytkownika
tommek
w mackach Zła
Posty: 810
Rejestracja: 04-11-2017, 16:09
Kontakt:

Re: HATE

27-04-2019, 23:10

[youtube][/youtube]
535

Re: HATE

28-04-2019, 01:34

Gdzieś to już słyszałem.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4597
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: HATE

28-04-2019, 06:16

Za duzo black metalu
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: HATE

28-04-2019, 07:16

Widzę, że przeszli okres bycia trochę Behemotem i teraz chcą być trochę Mgłą?
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: HATE

28-04-2019, 07:42

WaszJudasz pisze:Widzę, że przeszli okres bycia trochę Behemotem i teraz chcą być trochę Mgłą?
Coś w tym jest. :-) Zresztą już na poprzedniej Tremendum (notabene całkiem dobrej płycie) pierwiastek black metalowy mocno przeważał. Na razie te dwa kawałki nie sprawiają żeby mi się chciało zapoznać z całością.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: HATE

28-04-2019, 08:10

Wolę DEATH METAL.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: HATE

28-04-2019, 13:09

Można zgadywać jakie slogany pojawią się w wywiadach w ustach lidera:

- nasza muzyka cały czas ewoluuje, przybiera nowe formy, a jeśli ktoś nie jest w stanie tego zaakceptować, to trudno, on zastygł w swoich czterech betonowych ścianach, my na tomiast potrzebujemy skrzydeł, potrzebujemy artystycznej wolności

albo:

- odkrywamy swoja tożsamość na nowo, muzyka nie może stać w miejscu, musi przeć do przodu

albo:

- to dla nas całkowicie naturalne, że gramy to, co w tej chwili nas otacza, inspiruje i poszerza horyzonty. Jako muzycy nie możemy stać w miejscu.


Z tym zespołem od dawna mi już nie po drodze, moim zdaniem troszkę mocno się pogubili niczym Behemoth, który stał się chyba ich wzorem nie tylko w kwestii image'u, ale i komponowania. Adam też chyba chce uszczknąć nieco z tego wielkiego, komercyjnego tortu, którym jego imiennik z innego zespołu czerpie całymi garściami już od dawna. Death metal który grali może i był siermiężny, ograny do bólu, ale właśnie wtedy byli zespołem, który miał jakąś tożsamość. Teraz przybierają tylko kolejne maski, które mają sprawić, że ich muzyka dotrze do szerszego grona odbiorców - a można to zrobić najlepiej wtedy, kiedy gra się akurat to, co w danej chwili jest najbardziej na topie.

Reasumując - jebać Hate.
ursus
w mackach Zła
Posty: 798
Rejestracja: 03-11-2018, 16:14

Re: HATE

28-04-2019, 17:09

Nasum pisze:Można zgadywać jakie slogany pojawią się w wywiadach w ustach lidera:

- nasza muzyka cały czas ewoluuje, przybiera nowe formy, a jeśli ktoś nie jest w stanie tego zaakceptować, to trudno, on zastygł w swoich czterech betonowych ścianach, my na tomiast potrzebujemy skrzydeł, potrzebujemy artystycznej wolności

albo:

- odkrywamy swoja tożsamość na nowo, muzyka nie może stać w miejscu, musi przeć do przodu

albo:

- to dla nas całkowicie naturalne, że gramy to, co w tej chwili nas otacza, inspiruje i poszerza horyzonty. Jako muzycy nie możemy stać w miejscu.


Z tym zespołem od dawna mi już nie po drodze, moim zdaniem troszkę mocno się pogubili niczym Behemoth, który stał się chyba ich wzorem nie tylko w kwestii image'u, ale i komponowania. Adam też chyba chce uszczknąć nieco z tego wielkiego, komercyjnego tortu, którym jego imiennik z innego zespołu czerpie całymi garściami już od dawna. Death metal który grali może i był siermiężny, ograny do bólu, ale właśnie wtedy byli zespołem, który miał jakąś tożsamość. Teraz przybierają tylko kolejne maski, które mają sprawić, że ich muzyka dotrze do szerszego grona odbiorców - a można to zrobić najlepiej wtedy, kiedy gra się akurat to, co w danej chwili jest najbardziej na topie.

Reasumując - jebać Hate.
+666
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3230
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: HATE

28-04-2019, 18:55

Dobrze napisane. Jak dla mnie w okolicach epki Victims byli naprawde dobrym zespołem, a ich muzyka broniła się (a raczej atakowała) tym, co jest w death metalu znacznie ważniejsze od artystycznych poszukiwań: precyzją, stanowczością i mocą.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1593
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: HATE

30-04-2019, 12:13

Hejt się zakopał w śniegach północy :D Ale jaja! Kto się na to nabierze?
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6740
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: HATE

30-04-2019, 13:46

Przecież to już od dawna nie jest zespół, który tworzy coś z pasją tylko robota Adama, w której co jakiś czas wymienia pracowników.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15071
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: HATE

30-04-2019, 17:51

Każdy ma rachunki do zapłacenia czy kredyty, które trzeba spłacić, to że zespół to już jego robota, to nic złego, przecież można grać z pasją, można ukryć w dźwiękach naprawdę wiele emocji i czerpać z tego profity. Tyle tylko, że większość osób słuchających takiej muzyki, niekoniecznie takiej muzy oczekuje czy szuka. Wiele z nich cieszy się na widok przebierańców na scenie, którzy niczym cyrkowcy zioną ogniem, połamią krzyż czy podrą biblię. Wolą posłuchać muzycznej kalki pomorskiego zespołu, by poczuć się bardziej podziemnym a nie tak mainstremowym fanem ostrej muzyki, bo Hate to przecież zespół mniej znany w mediach... Szukają w muzyce fajerwerków, patosu, produktu godnego naszych czasów, a nie zatęchłego rzępolenia w piwnicy dla garstki maniaków. No i Adam postanowił przekierować się na takiego odbiorcę - bo taki wspomniany wcześniej death metal to może i jest fajny, może i często piszą o takich zespołach w magazynach, może nawet i mają dobre pieniadze ale nazywają się Vader, Morbid Angel albo Cannibal Corpse, natomiast Hate jest gdzieś z boku, w małych klubach, z publiką która wie o co chodzi, ale jest nieliczna. A wystarczy spojrzeć na trendy, zmienić dźwieki, nazwać to naturalnym rozwojem i już się błyszczy, już widać różnicę, już można się z tego utrzymać...

Nie potępiam słuchaczy - każdy słucha tego co mu najlepiej pasuje. Nie potępiam muzyków - skoro obrali taki kierunek, ich sprawa, ich wola, ich zarobek, skoro to już ich praca. Ale muzyke mogę zmieszać z błotem, bo ta nie reprezentuje sobą niczego odkrywczego. Zwykły chłam. Muzyczna wydmuszka, fajna z zewnątrz, w fajnym opakowaniu, ale pusta w środku. Bez tożsamości. Nudna. Nijaka.
535

Re: HATE

30-04-2019, 18:32

Przecież ta kapela zawsze taką grała.
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: HATE

30-04-2019, 19:47

Do "Anaclasis" włącznie szło im bardzo dobrze.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
wolff
rasowy masterfulowicz
Posty: 2275
Rejestracja: 03-07-2017, 19:16

Re: HATE

30-04-2019, 19:59

Dokładnie choć na obecną chwilę jakoś mnie nie ciągnie by przypominać sobie zawartość tamtych płyt.
Jebać żuli.
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: HATE

30-04-2019, 20:29

Block69 pisze:Do "Anaclasis" włącznie szło im bardzo dobrze.
Dokładnie tak. Pierwsze dwie płyty (i demówki) to jazda pod Deicide na całego. Od Cain's Way zaczęło kiełkować coś na znak własnego stylu. A ich opus magnum to Anaclasis. Fantastyczny album. I oryginalny. Dla mnie to jedna z najlepszych płyt z death metalem z tego kraju. Na Morphosis poszli już w innym kierunku z jakimiś autoplagiatami z Anaclasis. A później zaczęła się jazda pod Behemoth i nuuuda. Słuchałem wszystkich płyt i dopiero Tremendum zrobiło na mnie dobre wrażenie. Ale jednak nie ma porównania z tymi pierwszymi. Dla mnie zadziwiające jest to co się stało z tym zespołem. I akurat nie wiem czy popularność Hate nie była największa właśnie wtedy kiedy wydawali Anaclasis. Nie śledzę prasy więc trudno mi to ocenić.
all the monsters will break your heart
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: HATE

30-04-2019, 20:31

A jak tam brzmi Awakening of the Liar po latach? Poza nią słyszałem tylko jakieś fragmenty, ale to właśnie tę zapamiętałem jako coś wyjątkowo interesującego.
ODPOWIEDZ