ROTTING CHRIST

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14346
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ROTTING CHRIST

14-12-2022, 21:46

ale coverek Black Sabbath akurat im wyszedł całkiem sympatycznie ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9683
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: ROTTING CHRIST

14-12-2022, 23:56

Zgaduję, że to ścieżki dźwiękowe do tego Rotting Christ RPG:
https://www.philibertnet.com/en/14293-rotting-christ
Google Translator pisze:Heretycy

Les Hérétiques to krótka kampania muzyczna w czterech scenariuszach dla ROTTING CHRIST.

Muzycy zanurzają się w Zaświaty, aby zniszczyć mesjasza zombie swoimi epickimi kompozycjami!

Gnijący Chrystus pragnie stać się samym Bogiem. Na szczęście, przebudzeni przez Pierwotne Notatki, starożytni greccy bogowie pomagają BG w ich desperackiej wyprawie...

Ten przewodnik po kampanii zawiera:

- Opis Zaświatów
- Wiele pojedynków muzycznych gotowych do gry, niesamowitych i kreatywnych
- Zasady tworzenia roadie!
- I wiele więcej !
Google Translator pisze:Zostań gwiazdą rocka w piekle!
Marzysz o byciu gwiazdą rocka? Kochasz metal i odgrywanie ról? Gnijący Chrystus jest dla Ciebie!

Rotting Christ to muzyczna, metalowa i strategiczna gra fabularna. Istotą wszechświata jest muzyka. Wszystko składa się z nut, harmonii i ruchów. Twoi bohaterowie znaleźli swój metalowy zespół i grają nadprzyrodzoną muzykę! W przeciwieństwie do wielu gier, które reklamują się jako „metalowe”, ale nie symulują samej muzyki, tylko wszechświata, Rotting Christ idzie znacznie dalej, wykorzystując prawdziwe piosenki w sercu zasad, alternatywną teorię muzyki, żetony reprezentujące nuty i oczywiście wsparcie utalentowanej i uznanej grupy od 30 lat!

W Rotting Christ można:
Zostań gwiazdami rocka, skomponuj album i pokonaj inne grupy!
Uwalnianie niewinnych ludzi z uścisku gnijącego muzyka.
Idź w poszukiwaniu legendarnego instrumentu.
Zapoluj na stwora stworzonego z niewłaściwych nut, rozszyfrowując jego skład.
Zorganizuj festiwal metalowy w piekle.
Zmierz się z członkami Rotting Christ, którzy stali się Jeźdźcami Apokalipsy!
Eksploracja Zaświatów, tronu zombie, którego pieśń tyranizuje ludzkość!
Sprzymierz się lub powstrzymaj starożytne duchy, które chcą zakłócić koncerty.
Google Translator pisze:Rotting Christ to muzyczna, metalowa i strategiczna gra fabularna. Istotą wszechświata jest muzyka. Wszystko składa się z nut, harmonii i ruchów. Twoi bohaterowie tworzą swój metalowy zespół i grają nadprzyrodzoną muzykę! W przeciwieństwie do wielu gier, które twierdzą, że są "metalowe", ale nie symulują samej muzyki - tylko wszechświata - Rotting Christ idzie znacznie dalej, wykorzystując prawdziwe piosenki w sercu zasad, alternatywną teorię muzyki, żetony reprezentujące nuty i oczywiście wsparcie utalentowanej i uznanej grupy od 30 lat!

Ten pakiet zawiera:

Gnijący Chrystus - książka podstawowa
Gnijący Chrystus - Heretycy
Plansza do gry
Księga kompozycji
12 dwustronnych czarno-białych kostek
Nawet Nergal nie powstydziłby się takiej monetyzacji marki ;-)

Obrazek

Obrazek

A na tej miniaturce to nie wiem czy są kostki do gitary czy też jakieś elementy gry:

Obrazek
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2156
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: ROTTING CHRIST

15-12-2022, 07:56

Aż sobie odpalę thy mighty
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: ROTTING CHRIST

15-12-2022, 16:15

uglak pisze:
14-12-2022, 23:56


Nawet Nergal nie powstydziłby się takiej monetyzacji marki ;-)
No właśnie, to że Behemoth jako pierwszy nie wypuścił gry jestem w stanie wytłumaczyć sobie wyłącznie jakimiś gangsterskimi machinacjami braci Tolisów — sabotaż lub co gorsza wykradzenie wersji roboczych i wypuszczenie ich pośpiesznie pod własną marką.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10618
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 10:32

Robię sobie mały maraton z Rotting Christ, tym późniejszym, i dochodzę do jakichś wniosków na temat tego, gdzie ten zespół poszedł w złą stronę - to było na "Aealo", kiedy postanowili zostać black metalowym Iron Maiden, próg wejścia został obniżony drastycznie dla ludzi słuchających lżejszych odmian metalu. To nawet nie tak, że to jest jakieś strasznie złe muzycznie - jest po prostu przaśne, pospolite i stadionowe, z tymi wszystkimi hu! ha!, harmoniami gitarowymi i przyśpiewkami rodem z blackmetalowego meczu piłkarskiego, zwłaszcza w "Thou Art Lord". Posłucham też kolejnych, ale przypuszczam, że upadek tylko się tam pogłębił.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 463
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 13:25

Ja bez zażenowania mogę słuchać tylko debiutu, do którego mam nie tylko sentyment, ale nawet urósł dla mnie po latach. Klasyk. No może jeszcze dwójki, choć tam są już dla mnie przepitolone, nużące momenty. Potem już coraz gorzej.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10618
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 13:35

Brnę w to dalej i otwieracz "Rituals" brzmi aż zatrważająco podobnie do "Ora pro nobis lucifer" Behemotha jeśli chodzi o ideę... Nie myślałem dotąd, że łączy ich tak wiele.
I am Jerusalem.
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 14:20

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2023, 10:32
Robię sobie mały maraton z Rotting Christ, tym późniejszym, i dochodzę do jakichś wniosków na temat tego, gdzie ten zespół poszedł w złą stronę - to było na "Aealo", kiedy postanowili zostać black metalowym Iron Maiden, próg wejścia został obniżony drastycznie dla ludzi słuchających lżejszych odmian metalu. To nawet nie tak, że to jest jakieś strasznie złe muzycznie - jest po prostu przaśne, pospolite i stadionowe, z tymi wszystkimi hu! ha!, harmoniami gitarowymi i przyśpiewkami rodem z blackmetalowego meczu piłkarskiego, zwłaszcza w "Thou Art Lord". Posłucham też kolejnych, ale przypuszczam, że upadek tylko się tam pogłębił.
Do „Aealo” parę razy wróciłem na zasadzie guilty pleasure. „Κατά τον δαίμονα εαυτού” nawet mi się za pierwszym razem w miarę spodobała, przy kolejnym nie byłem już zupełnie w stanie przypomnieć sobie, dlaczego. „Rituals” przebrnąłem już z ledwością, to jest poziom niewłaściwej interpretacji folk blacku. Wprost niewiarygodnie złe, nie robi nawet tej najbardziej guilty pleasure. Ostatniej już nawet nie dotykałem.
Awatar użytkownika
Mass-Turbo
postuje jak opętany!
Posty: 477
Rejestracja: 19-04-2017, 12:16
Lokalizacja: west mazovia

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 14:25

Właśnie sobie uzmysłowiłem, że nawet "A Dead Poem" nigdy nie przesłuchałem w całości. O późniejszych nie wspomnę. Dużo straciłem?
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8171
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 14:31

Nic. I mówię, to z pełną świadomością człowieka, który też ich nie przesłuchał. Ale skoro w świecie, gdzie są miliony bochenków chleba dziennie wystarcza mi tylko jeden, nie widzę powodu, dla którego miałoby być inaczej w przypadku albumów Rotting Christ.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10618
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 14:33

Mass-Turbo pisze:
14-09-2023, 14:25
Właśnie sobie uzmysłowiłem, że nawet "A Dead Poem" nigdy nie przesłuchałem w całości. O późniejszych nie wspomnę. Dużo straciłem?
Moim zdaniem tak, mimo wszystko uważam, że zarówno "A Dead Poem" jak i "Sleep of the Angels" zyskały z czasem. Mimo tego, że były skokiem na trend, to muzyka sama w sobie się broni i zawiera jedne z najbardziej charakterystycznych kawałków RC. Pozbawiona jest też niepotrzebnych ozdobników i rozmemłania, mimo wszystko czuć, że nagrywali to metalowcy z krwi i kości, nawet jeśli chcieli zagrać coś innego, serce jest we właściwym miejscu. "Khronos" jest unikatowy, surowy, mechaniczny, niemal industrialny i odhumanizowanie zły, natomiast "Genesis" to zawsze był mój ulubiony Rotting Christ, chociaż pewnie wpływ na to miał fakt, że to jeden z moich pierwszych blackmetalowych albumów, wyszedł mniej więcej w czasie, gdy zaczynałem słuchać metalu i znam go na pamięć.
I am Jerusalem.
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 14:34

Zależy jak podejść. Osobiście do rzeczy do „Sanctus Diavolos” włącznie mam duży, zupełnie nieobiektywny sentyment wynikający z poznawania ich na bieżąco. Taki sentyment może się brać z nastroju epoki czy momentu, a przede wszystkim stanu własnego umysłu. Niechybnie gdybym nie poznał ich w ten sposób, a zabrał się za dyskografię teraz, poza większą surowizną z początku wyśmiałbym je jako cekiniarską tandetę. A tak, chociaż ciągłość podmiotu jest przereklamowana, wryły się i siedzą.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14346
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 15:28

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
14-09-2023, 13:35
Brnę w to dalej i otwieracz "Rituals" brzmi aż zatrważająco podobnie do "Ora pro nobis lucifer" Behemotha jeśli chodzi o ideę... Nie myślałem dotąd, że łączy ich tak wiele.
a to akurat jest całkiem spoko album, lubie kilka kawałków, maja fajny klimacik :wink:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Ubzdur
weteran forumowych bitew
Posty: 1003
Rejestracja: 16-02-2015, 19:12

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 17:36

jakiś rok temu zrobiłem sobie maraton przez ich twórczość i chyba najmilej zaskoczony byłem sanctus diavolos, bo tylko o tym albumie pamiętam wyłączając pierwsze trzy (a tak w ogóle całościowo to non serviam + passage… chyba najlepsze suma summarum)
Awatar użytkownika
Hellion
w mackach Zła
Posty: 773
Rejestracja: 11-08-2012, 22:26

Re: ROTTING CHRIST

14-09-2023, 20:20

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze: "Khronos" jest unikatowy, surowy, mechaniczny, niemal industrialny i odhumanizowanie zły
Bardzo lubię ten album i melodie, które na nim się znajdują 🙂
W sumie jedyny RC, do którego wracam.
Sturm
postuje jak opętany!
Posty: 546
Rejestracja: 04-01-2010, 18:10

Re: ROTTING CHRIST

08-04-2024, 23:46

Ponieważ robię sobie wielkanocną odświeżankę RC (jedynka — ależ to jest moc, ale rzeczy do „Sanctus Diavolos” trzymają się u mnie mocno i nie ma opcji, żeby puściły) wpadło mi w oczy, że będzie kolejna płyta. Therion na pełnej. Po totalnym samozaoraniu tego interesu parę płyt temu to już nawet nie bulwersuje, ot, masa upadłościowa... Link tylko jako materiał dowodowy — lojalnie ostrzegam: NIE KLIKAĆ.

mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2672
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: ROTTING CHRIST

29-04-2024, 20:46

Panowie pojawią się u Owsiaka i będą zabawiać pokojowe towarzystwo na Poland Rock 2024 xDDD ogłoszenie sprzed 20min
Awatar użytkownika
tomekw48
postuje jak opętany!
Posty: 464
Rejestracja: 30-10-2018, 23:45

Re: ROTTING CHRIST

30-04-2024, 00:24

Będzie niezły rozjazd na tej imprezie. Od hip-hopu po black z gnijącym chrystusem...
Ciekawe co ojciec Tadeusz wymyśli i ta cała katolska prawica?
Fajnie jakby grecy dostali nocne godziny na granie, a nie 16-19...
Nie wybieram się. Za młodu się wystarczająco nałudstokowałem. Teraz to nie to co kiedyś. 25 lat temu.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2613
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ROTTING CHRIST

30-04-2024, 08:15

Cepelia jak znalazł na taką imprezę.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
KKK
postuje jak opętany!
Posty: 463
Rejestracja: 29-07-2010, 19:01

Re: ROTTING CHRIST

30-04-2024, 16:06

Oni od dawna tylko tam pasują.
ODPOWIEDZ