IMMOLATION

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: IMMOLATION

16-04-2022, 09:55

Przeszedłeś bramę Cthulhu kolego, idź zatem dalej i zanurzaj się w ciemność. :-)
all the monsters will break your heart
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: IMMOLATION

16-04-2022, 10:51

Bonecrusher pisze:
15-04-2022, 23:19
Kurwa jak mnie cieszy moje przejście z Vadera/ behemotha na immolation, incantation
To tak jakbys przesiadł się z marketowej wieży Philipsa na sprzęt hi-fi. Mniej więcej. Powrotu nie ma. Natomiast trzeba powiedzieć, że na pewnym etapie ta wieża marketowa jest wystarczająca.
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMOLATION

16-04-2022, 11:07

Ciekawe spostrzeżenie z uwagi na to, że Vader na TUI, S, DP, BttB i L nie ma się czego wstydzić stając w szranki z Immolation/Incantation.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1559
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: IMMOLATION

16-04-2022, 11:10

Litany gniecie dobrze
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: IMMOLATION

16-04-2022, 11:10

Bonecrusher pisze:
15-04-2022, 23:19
Kurwa jak mnie cieszy moje przejście z Vadera/ behemotha na immolation, incantation, to jest kurwa męskie granie, nie mylić z męskim graniem, chodź w sumie może bardziej mięsne danie :D
Przesiadka z boys bandu Darskiego na IMMOLATION to jak porzucenie disco polo na rzecz jazzu. Gratuluję awansu.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: IMMOLATION

16-04-2022, 11:50

ozob pisze:
16-04-2022, 11:07
Ciekawe spostrzeżenie z uwagi na to, że Vader na TUI, S, DP,nie ma się czego wstydzić stając w szranki z Immolation/Incantation.
Trochę poprawiłem i się zgadza;)
Celem życia nie jest przeżycie.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMOLATION

16-04-2022, 11:55

BttB i L to bardzo dobre płyty. Szkoda, że ta pierwsza nie ma lepszego brzmienia.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: IMMOLATION

17-04-2022, 17:36

nicram pisze:
16-04-2022, 09:55
Przeszedłeś bramę Cthulhu kolego, idź zatem dalej i zanurzaj się w ciemność. :-)


I odwrócony krzyż na drogę ;-)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: IMMOLATION

17-04-2022, 17:43

ozob pisze:
16-04-2022, 11:55
BttB i L to bardzo dobre płyty. Szkoda, że ta pierwsza nie ma lepszego brzmienia.

Zgadza się, to dobre płyty. Byłbym daleki od jebania ich dlatego, że Vader w chwili obecnej już mnie tak nie jara, jak w momencie wydania tych albumów. Wtedy to było coś, to taki strzał prosto w dziąsło i swoista duma, że ten strzał wyszedł z polskiego podwórka. Obecna forma Vadera jest trochę mdła, jeśli chodzi o płyty, bo na koncertach nadal dają radę. To, że kolega teraz odkrył Immolation / Incantation i popadł w zachwyt nad ich muzyką, to nic dziwnego, wszak każdy ma swoj czas na poznanie jakichś kapel czy płyt. Do niektórych trzeba, nawet jeśli zabrzmi to górnolotnie, dojrzeć.

Fajnie, że Immo i Inca trafiły na podatny grunt, ale warto też pamiętać o swoich korzeniach i się ich nie wypierać. Słuchanie Vadera to przecież nie faux pas. O ich nowych dokonaniach można dyskutować, ale stare rzeczy są pomnikiem, mimo wszystko. To już na zawsze pozostanie część historii death metalu.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1559
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: IMMOLATION

18-04-2022, 21:40

Nasum pisze:
17-04-2022, 17:43
ozob pisze:
16-04-2022, 11:55
BttB i L to bardzo dobre płyty. Szkoda, że ta pierwsza nie ma lepszego brzmienia.

Zgadza się, to dobre płyty. Byłbym daleki od jebania ich dlatego, że Vader w chwili obecnej już mnie tak nie jara, jak w momencie wydania tych albumów. Wtedy to było coś, to taki strzał prosto w dziąsło i swoista duma, że ten strzał wyszedł z polskiego podwórka. Obecna forma Vadera jest trochę mdła, jeśli chodzi o płyty, bo na koncertach nadal dają radę. To, że kolega teraz odkrył Immolation / Incantation i popadł w zachwyt nad ich muzyką, to nic dziwnego, wszak każdy ma swoj czas na poznanie jakichś kapel czy płyt. Do niektórych trzeba, nawet jeśli zabrzmi to górnolotnie, dojrzeć.

Fajnie, że Immo i Inca trafiły na podatny grunt, ale warto też pamiętać o swoich korzeniach i się ich nie wypierać. Słuchanie Vadera to przecież nie faux pas. O ich nowych dokonaniach można dyskutować, ale stare rzeczy są pomnikiem, mimo wszystko. To już na zawsze pozostanie część historii death metalu.
Muzyka to nie jest jakiś jebany sport. Vader gra inną muzykę niż Immolation. Peter napierdala tempem i upaupa Docenta a Vigna sadzi wolniej więcej jazzowych dysonansów i czuć tam ten nowojorski klimat. To jest całkiem inna estetyka. A Litany potęgą jest i basta. Harnessing the Ruin również.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: IMMOLATION

18-04-2022, 21:48

Tatuś pisze:
18-04-2022, 21:40
upaupa Docenta.
XD

To nie może przejść bez echa.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14999
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: IMMOLATION

18-04-2022, 21:53

Tatuś pisze:
18-04-2022, 21:40
Muzyka to nie jest jakiś jebany sport. Vader gra inną muzykę niż Immolation. Peter napierdala tempem i upaupa Docenta a Vigna sadzi wolniej więcej jazzowych dysonansów i czuć tam ten nowojorski klimat. To jest całkiem inna estetyka. A Litany potęgą jest i basta. Harnessing the Ruin również.
[/quote]


Oczywiście że Vader i Immolation to dwa różne spojrzenia na death metal. Całkowicie odmienne, ale obydwa niezmierne ważne w historii tej muzyki.
Awatar użytkownika
Tatuś
weteran forumowych bitew
Posty: 1559
Rejestracja: 07-07-2017, 12:40
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: IMMOLATION

18-04-2022, 21:57

Nasum pisze:
18-04-2022, 21:53


Oczywiście że Vader i Immolation to dwa różne spojrzenia na death metal. Całkowicie odmienne, ale obydwa niezmierne ważne w historii tej muzyki.
Otóż to. Dlatego dla mnie to modne wypieranie się ekipy Petera to dziecinada.
Palę się do roboty jak ruska jednostka mobilizacyjna.
Awatar użytkownika
DST
weteran forumowych bitew
Posty: 1895
Rejestracja: 23-12-2010, 23:02

Re: IMMOLATION

18-04-2022, 21:58

Nasum pisze:
17-04-2022, 17:43
ozob pisze:
16-04-2022, 11:55
BttB i L to bardzo dobre płyty. Szkoda, że ta pierwsza nie ma lepszego brzmienia.

Zgadza się, to dobre płyty. Byłbym daleki od jebania ich dlatego, że Vader w chwili obecnej już mnie tak nie jara, jak w momencie wydania tych albumów. Wtedy to było coś, to taki strzał prosto w dziąsło i swoista duma, że ten strzał wyszedł z polskiego podwórka. Obecna forma Vadera jest trochę mdła, jeśli chodzi o płyty, bo na koncertach nadal dają radę. To, że kolega teraz odkrył Immolation / Incantation i popadł w zachwyt nad ich muzyką, to nic dziwnego, wszak każdy ma swoj czas na poznanie jakichś kapel czy płyt. Do niektórych trzeba, nawet jeśli zabrzmi to górnolotnie, dojrzeć.

Fajnie, że Immo i Inca trafiły na podatny grunt, ale warto też pamiętać o swoich korzeniach i się ich nie wypierać. Słuchanie Vadera to przecież nie faux pas. O ich nowych dokonaniach można dyskutować, ale stare rzeczy są pomnikiem, mimo wszystko. To już na zawsze pozostanie część historii death metalu.
+100

Inne podejście po prostu. Z biegiem lat siada mi bardziej podejście zespołów na I, ale Vader miał zawsze unikalny styl (np. wspomniane umpa-umpa/galopady Docenta, thrashowe riffowanie, charakterystyczne wajchowe solówki) i "De Profundis" to mistrzostwo świata.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: IMMOLATION

22-04-2022, 02:29

Obrazek
Top 3 immo spokojnie, tylko, że słabo jeszcze z debiutem się znamy, dziś cala noc z tym bandem i nie żałuję ani chwili od przesiadki z hehemocza na immo/ Incantation itp :mrgreen:
Nie dość, że brzmi jakby sesja nagraniowa przeprowadzana była w którymś z niższych kręgów piekła, to jeszcze ma te nie banalne kompozycje
Plus kocham takie rwane riffy jak w father you're not a father
Plan na dziś: zestawić z dawn, gdzie po pobieżnym przesłuchaniu dawn wydaje się brutalniejsza
Failures of gods manajlepszy kawałek immo, czyli no Jesus no beast, ale brakuje mi tam więcej wyrazistych kompozycji, jutro po pracy zrobię sobie kawkę, odpalę wieżę i porównam sobie wtedy moje spostrzeżenia do tych słów
Co do kompozycji zaś najlepsze są na unholy cult
Lubię też majesty and decay, chodź to po części dlatego, że okładka kojarzy mi się z Arthasem z Warcraft a, co nadaje epickości tego obrazka a i atmosfera jest podniosła
Więcej jak na razie nie słuchałem, nie wszystko na raz :mrgreen:
Edit: dawnof posession jesttak pięknie brutalne, z tym swoim old schoolowym brzmieniem, że aż chwyta za serce
Close to a world's below jest na równi, bo jednak mimo, że jako całokształt siada mi bardziej niż debiut, to debiut nakreślił ramy, które close... Mogła rozwinąć, remis :ugeek1:
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2565
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: IMMOLATION

15-05-2022, 11:16

Jestem po pierwszym odsłuchu nowej płyty. Pierwsze skojarzenia - świeżość, powietrze. moc. Już wiem,że jest bardzo dobrze.
Celem życia nie jest przeżycie.
Agony
postuje jak opętany!
Posty: 604
Rejestracja: 07-03-2002, 15:34
Lokalizacja: ZSRE

Re: IMMOLATION

15-05-2022, 13:39

Bonecrusher pisze:
22-04-2022, 02:29

Failures of gods manajlepszy kawałek immo, czyli no Jesus no beast, ale brakuje mi tam więcej wyrazistych kompozycji

Co do kompozycji zaś najlepsze są na unholy cult

Edit: dawnof posession jesttak pięknie brutalne, z tym swoim old schoolowym brzmieniem, że aż chwyta za serce
Zgadzam się z tymi stwierdzeniami.
In God We Trust
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: IMMOLATION

15-05-2022, 13:54

Agony pisze:
15-05-2022, 13:39
Bonecrusher pisze:
22-04-2022, 02:29

Failures of gods manajlepszy kawałek immo, czyli no Jesus no beast, ale brakuje mi tam więcej wyrazistych kompozycji

Co do kompozycji zaś najlepsze są na unholy cult

Edit: dawnof posession jesttak pięknie brutalne, z tym swoim old schoolowym brzmieniem, że aż chwyta za serce
Zgadzam się z tymi stwierdzeniami.
Słusznie prawicie.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: IMMOLATION

15-05-2022, 14:47

Obrazek
Here and after, czyli skondensowany do prawie 40 minut nienawiści do ustroju totalitarnego jakim jest kościół twór, druga płyta amerykańców nie jest już tak dzika, a bardziej wyrafinowana np. ( potężny hit i feeling nothing docenią tylko koneserzy gatunku)
Monumentalna płyta pokazująca potęgę tego zespołu i jest to jeden z jaśniejszych punktów w ich dyskografii :twisted:
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6707
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: IMMOLATION

15-05-2022, 15:31

^ Albumy do 'Unholy Cult' niegdyś tak maglowałem aż musiałem zrobić długą przerwę bo znałem je na pamięć :)
ODPOWIEDZ