CARPATHIAN FOREST

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: CARPATHIAN FOREST

25-09-2015, 00:49

manieczki pisze:Nowy zespół B. pervertora i Tchorta
https://iliveforonedollaraday.wordpress ... omination/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak, zgadliscie. Tyle, ze tym razem zamiast pisac o tym fakcie posluze sie zdjeciem

Obrazek
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: CARPATHIAN FOREST

25-09-2015, 14:37

[youtube][/youtube]
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Kingu
weteran forumowych bitew
Posty: 1472
Rejestracja: 19-04-2002, 22:00
Lokalizacja: Superhausen
Kontakt:

Re: CARPATHIAN FOREST

02-10-2015, 14:51

Z jednego lasu będą dwie karpatki. The 3rd Attempt mógłby być nowym CF, kontynuacja ostatniego CF w prostszej i jeszcze bardziej rock n rollowej wersji, plus jakieś niepotrzebne łagodne wstawki.
Teraz dla równowagi Roger z Kobro powinni wysmażyć jakąś mroczną piwnicę z odjechanym saksem i zimnym klawiszem.
Rękawica została rzucona.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3155
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: CARPATHIAN FOREST

02-10-2015, 15:21

Chyba podpierdolili Nattefrostowi materiał z ostatniej płyty przed jej nagraniem, stąd takie duże opóźnienie. CF mocno się zestarzało i duzo ich muzyka straciła z czasem, co sprawia, ze nie mam nawet ochoty słuchać tego klona.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
Fanatyk
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 02-09-2015, 20:23

Re: CARPATHIAN FOREST

04-10-2015, 20:36

Ładne krzesło dla sadomasochistycznych fanów Carpathian Forest

Obrazek
DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: CARPATHIAN FOREST

20-03-2016, 14:15

manieczki pisze:
manieczki pisze:Nowy zespół B. pervertora i Tchorta
https://iliveforonedollaraday.wordpress ... omination/" onclick="window.open(this.href);return false;

Przypominam premiera oficjalna za pare dni. Pojawiaja sie pierwsze recenzje i sam juz nie wiem, czy Dark Essence dobrze posmarowalo, czy rzeczywiscie szykuje sie niezly lomot...


http://norskmetal.net/news/?p=4872" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zwaremetalen.com/recensie/32 ... horns.html" onclick="window.open(this.href);return false;

I remember my first thought after The 3rd Attempt's concert at BLASTFEST this year - 'Who needs the new CARPATHIAN FOREST album when we've got this?!'. And indeed, I hold on to that statement now when their first record, 'Born in Thorns' is about to be released. This is a textbook example how to make a debut album - with a big bang and clear determination.

As it happens with many new releases I've heard recently, the band gets straight to the point immediately assuring you what the fuss is all about. 'Torment Nation' reminds you why we all love the good old black'n'roll. When I first heard it at the band's listening session in London, I knew exactly what to expect. The undeniable aggression combined with the great experience of musicians are definitely principles of 'Born in Thorns'. The album is far from being predictable, it surprises you with every song and the more you listen to it, the easier it is to find those tasteful moments.

Obviously, the Carpathian Forest aura is ubiquitous. Don't be fooled, however, because The 3rd Attempt is so much more than the classic Norwegian atmosphere contained in black metal havoc. Some of the tracks on 'Born in Thorns' were originally written by Tchort for Carpathian Forest's 'Fuck You All!!!' album. This does not bother the new material overwhelm you with freshness and novelty included in each song. Some of them have definitely got this 'hit' factor which makes The 3rd Attempt a great live band as well.

As soon as you get to the title track, you check the player if it hasn't done you a trick and changed the band. The enigmatic intro takes you straight to the most surprising moment on the album. The death metal quality and rhythm add a lot to the album making it much more varied and, as I said, less predictable. Talking about variety I can't miss Ødemark's skilful vocals presenting different aesthetics - from dirty black metal screams to semi-clean chants. And that scream at the beginning of 'Necrogrammaton'... This is what I call the pure black metal energy!

Also, the album is full of bewitching slowdowns like the one in 'Beast Within'. Moments like that just automatically make your head go up and down. It's great to hear how smoothly the band combines them with fast and blasting sections changing the tempo quite often. You get the feeling that everything seems to be intact - every riff, every hit of the drums. Well, this is an expected result when you blend the experience and passion and merge it with evil and abhorrence. I just couldn't have said that more accurately.

'Born in Thorns' is one of those albums that makes it impossible for you to pick your favourite song. Also, this is definitely that kind of record which, even before it's released, makes you want another album from the band. There is so much potential in The 3rd Attempt and I am sure that the band will spread the plague around with the upcoming shows.

9.5/10


No i wywiad. Niestety nie mam ochoty na czytanke dluzsza teraz wiec nie wiem czy bdb czy nbdb
http://norskmetal.net/news/?p=4917" onclick="window.open(this.href);return false;


w sumie to jedyna wzmianka na forum o tej bandzie.
no i jak sie podoba the 3rd attempt? jak ktos lubi bm z punkowym zacieciem powinno zazębić

[youtube][/youtube]
niech to miejsce niebawem zniknie
Soth
rozkręca się
Posty: 85
Rejestracja: 02-10-2011, 17:02

Re: CARPATHIAN FOREST

20-03-2016, 15:37

Spoko som, takie fajne, zimne i z nory chrypiane :)
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3155
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: CARPATHIAN FOREST

31-01-2017, 11:46

Czy ktoś ma info, co tam sie odjebało, że juz nie nagrywają?
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
gelO
rasowy masterfulowicz
Posty: 3100
Rejestracja: 01-10-2007, 17:44
Lokalizacja: Lublin

Re: CARPATHIAN FOREST

16-05-2017, 20:41

Szykują się do nagrywania. Calutki skład wymieniony.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3155
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: CARPATHIAN FOREST

16-04-2018, 15:32

nowy kawałek

[youtube][/youtube]
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
So_It_Is_Done
rasowy masterfulowicz
Posty: 3019
Rejestracja: 28-06-2006, 08:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: CARPATHIAN FOREST

16-04-2018, 16:28

Ja pierdole, jak kapele raz zaczną klepać ten jebany kwadratowy punkowy beat to już nie przestają. Porażające gówno.
Dziękuję Boże, że istnieje black metal.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14246
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: CARPATHIAN FOREST

16-04-2018, 18:08

tak dawno nic nie wydali że myślałem ze sie dawno rozpadli a tutaj taka kupa :P
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: CARPATHIAN FOREST

16-04-2018, 19:33

Racja. Syndrom Marii Konopnickiej: dzisiaj każden blackmetalowiec był punkowcem od zawsze, a ich muzyka brzmi jak gówno. Najwyraźniej widać/słychać to - jak zawsze - w polskim metalu
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: CARPATHIAN FOREST

16-04-2018, 19:39

Bardzo lubie 1, 2 i 3. Nowy utwor to smierdzace gowno.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Wódka i Piwo
weteran forumowych bitew
Posty: 1555
Rejestracja: 19-10-2011, 16:55

Re: CARPATHIAN FOREST

16-04-2018, 19:41

Carpathian Punkrock. Ten zespół zawsze był pocieszny. Teraz stał się karykaturalny. Kult w chuj...
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: CARPATHIAN FOREST

16-04-2018, 21:20

Wódka i Piwo pisze:Ten zespół zawsze był pocieszny. Teraz stał się karykaturalny.
karykaturalny jest od dawna, ale nie zawsze tak bylo. po odejsciu nordavinda zrobilo sie kakao
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: CARPATHIAN FOREST

16-04-2018, 23:35

E, takie o. Nikt chyba nie wierzy że to Carpathian Forest skoro to zasadniczo Svarttjern tylko z Nattefrostem na woksach. Nie słucha mi się tego jakoś szczególnie źle ale gdzie tam temu do "Black Shining Leather"?
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: CARPATHIAN FOREST

17-04-2018, 11:20

Spoko ten nowy kawałek. Bez obsrania ale spoko
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4593
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: CARPATHIAN FOREST

17-04-2018, 13:32

nie słuchałem nowego kawałka , ale kurna lepiej łączyć black z punkiem niż z post rockiem
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: CARPATHIAN FOREST

17-04-2018, 13:48

Niby tak,a le tutaj już nie ma tej mizantropii i mizoginii z dawnych lat, sa za to jajca i ludyczność.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
ODPOWIEDZ