PUNGENT STENCH

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

18-02-2018, 12:51

von Leers pisze:Temat-rzeka. Kiedyś wydawało mi się, że prościej i taniej jest wydać płytę z wydrukowaną książeczką w "dżułelkejsie". W ramach - można powiedzieć - kontaktów służbowych w pracy iks lat temu spytałem "znawców" wprost - "o co k**wa chodzi z tymi digisrakami?" dowiedziałem się ku mojemu zdziwieniu, że wyprodukowanie digisraka jest o wiele tańsze... Nie rozumiem ale widać tak jest.
Jest tańsze niż jewel case z książeczką, a do tego wysyłka wychodzi taniej, bo digipack jest lżejszy. Osobiście nie mam problemu z digi, jeśli jest to dobrze zaprojektowane i starannie wykonane, ale fakt faktem, że większość wydawców decyduje się na digi przede wszystkim ze względu na mniejszy koszt.
Awatar użytkownika
von Leers
postuje jak opętany!
Posty: 364
Rejestracja: 27-11-2008, 11:07

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

18-02-2018, 13:00

knaar pisze:
von Leers pisze: (...) dowiedziałem się ku mojemu zdziwieniu, że wyprodukowanie digisraka jest o wiele tańsze...
Wychodzi na to, że wydania digi to nie są DELUXE edition jak często twierdzą wydawcy, a najzwyklejsze DZIADOSTWO edition.
Na to wygląda. Wiadomo, że prawdziwe deluxe edition (rozbudowane reedycje, boxy itp.) to są koszta ale jeśli chodzi o zwyczajne wydania (na zasadzie wychodzi nowa płyta - wydajmy ją w digipaku) to niestety tak jest. K**rwa aż mi się przypomniało jak w zeszłym roku wyszedł nowy Laibach. To było takie przegięcie pały, że do dziś się zastanawiam czy ją w końcu kupić. Ekstremalny przypadek to był "Backspacer" Pearl Jam, który wyszedł w jakiejś kopertce. O ekopakach nie wspomnę bo całę szczęście ten syf zniknął z półek. Nie chodzi o to, że muszę mieć jakieś wypasione wydania ze 100-stronicową książeczką (bo - wiem banał - muzyka jest najważniejsza) ale czasami to jest dla mnie jak splunięcie w twarz. Sorry, że się tak rozpisałem ale kwestia digipaków jest dla mnie po prostu wkurwiająca :(

A reedycje Pungent Stench i tak kupię :)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

18-02-2018, 17:16

ultravox pisze:
von Leers pisze:Temat-rzeka. Kiedyś wydawało mi się, że prościej i taniej jest wydać płytę z wydrukowaną książeczką w "dżułelkejsie". W ramach - można powiedzieć - kontaktów służbowych w pracy iks lat temu spytałem "znawców" wprost - "o co k**wa chodzi z tymi digisrakami?" dowiedziałem się ku mojemu zdziwieniu, że wyprodukowanie digisraka jest o wiele tańsze... Nie rozumiem ale widać tak jest.
Jest tańsze niż jewel case z książeczką, a do tego wysyłka wychodzi taniej, bo digipack jest lżejszy.
Jeśli sam wysyłasz to na pewno. Trudno mi jednak odnaleźć w pamięci wydawcę, który za wysłanie digipacka liczyłby mniej niż za tradycyjne pudełko. Zwykle jest to jedna cena za wszystkie rodzaje CD.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

18-02-2018, 17:37

Chodzi mi bardziej o sytuacje, kiedy wydawca albo tłocznia wysyła jednorazowo większą ilość płyt.
Awatar użytkownika
von Leers
postuje jak opętany!
Posty: 364
Rejestracja: 27-11-2008, 11:07

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

18-02-2018, 17:59

ultravox pisze:Chodzi mi bardziej o sytuacje, kiedy wydawca albo tłocznia wysyła jednorazowo większą ilość płyt.
Musiałbym popytać dziewczyn w dziale księgowości (aż tak nie zgłębiałem tego wybitnie mnie irytującego tematu) ale nie wydaje mi się żeby np. koszty wysyłki z hurtowni 100 egzemplarzy jakiejś nowej płyty wydanej w digipaku były znacząco niższe od wysyłki 100 egzemplarzy wydanej w jewel casie. Kompletnie nie mam pojęcia jak to wygląda np. na linii tłocznia-magazyn. Osobiście obstawiałbym po prostu opcję "płyty i tak słabo się sprzedają - tnijmy koszta" plus "wciśnijmy ludziom kit, że wersja w digipaku jest limitowana mimo, że jest gówniano wydana a za to jest droższa (to w przypadku gdy wychodzą w obu formatach)".
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

18-02-2018, 19:52

Koszt przesyłki jest zazwyczaj zależny od jej rozmiaru i wagi, więc przy dużej ilości różnica może być. Koszty starają się ciąć chyba wszyscy - wbrew pozorom wydawanie płyt to biznes jak każdy inny, a dla niektórych nawet główne źródło utrzymania. Niezależnie od tego czy płyty sprzedają się dobrze czy źle, zawsze lepiej dla wydawcy jak ma większy zysk. Dlatego to akurat mnie nie dziwi - skoro ludzie i tak są skłonni kupować digi, a zespołom zazwyczaj jest wszystko jedno, to bez sensu by było inwestować w droższe wydanie. Pomijam tu wydawców hobbystyczno-ideologicznych, bo tacy to czasem są skłonni nawet dokładać do interesu.
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 07:03

von Leers pisze: Ekstremalny przypadek to był "Backspacer" Pearl Jam, który wyszedł w jakiejś kopertce
To była ekstremalnie chujowa wersja tej płyty. Wyszedł również digipack większych gabarytów niż rzeczona koperta. Ale w przypadku Pearl Jam akurat warto zaznaczyć, że od czasu 3 płyty (Vitalogy) wydają wszystko w formatach innych niż jewel case (częstokroć na papierze "ekologicznym" vide szorstkie, szare cos). Taka polityka proekologiczna kapeli, mniej plastiku w obrocie, itd.

Aczkolwiek mnie osobiście maksymalnie wkurwiają może nie same digipacki, ale umiejscowienie w nich płyt. Coraz częściej spotykam się z jakimiś kieszonkami na całą płytę (jeszcze te "częściowe" to pół biedy)... Ile to człowiek musi namęczyć się, żeby wyjąć / włożyć CD.

A do białej gorączki doprowadzają mnie tekturowe nakładki na jewel case (wypadła mi z głowy ich nazwa)... Nie wiem po co, a tylko problem z nimi jest. Kiedyś w SMG dostępna była debiutancka płyta bardzo dobrej ekipy Daymares. Przecież zanim to gówno zdjąłem to każdorazowo mijało 5 minut!!


A nad reedycjami Pungent Stench (niezależnie od wydania) raczej się pochylę. Brak For God Your Soul na półce to kategoryczny błąd.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 08:13

mj. pisze: A do białej gorączki doprowadzają mnie tekturowe nakładki na jewel case (wypadła mi z głowy ich nazwa)... Nie wiem po co, a tylko problem z nimi jest. Kiedyś w SMG dostępna była debiutancka płyta bardzo dobrej ekipy Daymares. Przecież zanim to gówno zdjąłem to każdorazowo mijało 5 minut!!
slipcase :)
Obrazek

Obrazek
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 10:40

Dokładnie to! Nienawidzę! :)
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9189
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 11:56

Dreams of the Carrion Kind Listenable też szykuje w d/p.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 12:35

est pisze:Dreams of the Carrion Kind Listenable też szykuje w d/p.
to juz 3 reedycja tego materialu, ciekawe kiedy nastepna ;)
Obrazek

Obrazek
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9189
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 12:42

Co roku jedna ;)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 18:26

est pisze:Dreams of the Carrion Kind Listenable też szykuje w d/p.
Dissonance Productions wyda w tym roku reedycje pierwszych płyt THERION, BENEDICTION, SINISTER oraz "Gardens of Grief" AT THE GATES, ale chyba w pudełkach.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10814
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 18:41

Niech wydadzą kilka zajebistych, starych demówek lepiej :]
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9189
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 20:26

Pacjent pisze:
est pisze:Dreams of the Carrion Kind Listenable też szykuje w d/p.
Dissonance Productions wyda w tym roku reedycje pierwszych płyt THERION, BENEDICTION, SINISTER oraz "Gardens of Grief" AT THE GATES, ale chyba w pudełkach.
To elegancko, parę tytułów mi brakuje na CD
Awatar użytkownika
Kilgore
rasowy masterfulowicz
Posty: 2144
Rejestracja: 21-12-2010, 20:34

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

20-02-2018, 20:46

A wracając do tematu są jakieś wieści od Disharmonic odnośnie lp?
Wyobraź sobie że zawsze masz czas
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

21-02-2018, 18:16

Kilgore pisze:A wracając do tematu są jakieś wieści od Disharmonic odnośnie lp?
Wracając do tematu to mógłby ktoś skończyć z tym absurdem i obdzielić każdy z ww. zespołów swoim tematem.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15051
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

21-02-2018, 19:28

est pisze:
Pacjent pisze:
est pisze:Dreams of the Carrion Kind Listenable też szykuje w d/p.
Dissonance Productions wyda w tym roku reedycje pierwszych płyt THERION, BENEDICTION, SINISTER oraz "Gardens of Grief" AT THE GATES, ale chyba w pudełkach.
To elegancko, parę tytułów mi brakuje na CD


Byle nie było to w jakimś zjebanym ekopacku jak wydał Metal mind , a jeśli już ie w pudełku to niech nie zasrają płyty bonusowymi kawałkami które i tak są zbyteczne. Wiadomość świetna.
Awatar użytkownika
von Leers
postuje jak opętany!
Posty: 364
Rejestracja: 27-11-2008, 11:07

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

22-02-2018, 00:28

Te MetalMindowskie reedycje z perspektywy czasu może i nie były aż takie złe - nie wiem - jakaś tam część ludzi sobie je chwaliła. Osobiście chyba nie mam żadnej - kiedy wychodziły omijałem szerokim łukiem nawet jak w momencie jakiegoś tam kryzysu MMP puszczał je po śmiesznie niskich cenach. Jednak digipaki. A odnośnie tego co napisał kol. Pacjent to z tego wątku można byłoby wydzielić już chyba ze trzy: osobny na Pungent Stench osobny na Disharmonic Orchestra i trzeci "czemu digisraki są ch*jowe/wasze przemyślenia na ten temat". Zobaczymy jak będą wyglądać te reedycje Pungent Stench z Dissonance. Wiadomo będzie czego się ew. spodziewać. "Subconscious terror" i "Grand Levellera" chętnie bym przytulił w jakimś rozsądnym wydaniu na CD. Tak na marginesie - biznesmeni z NuclearBlast pozwolą na to?
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: PUNGENT STENCH/DISHARMONIC ORCHESTRA

22-02-2018, 08:09

von Leers pisze:Te MetalMindowskie reedycje z perspektywy czasu może i nie były aż takie złe - nie wiem - jakaś tam część ludzi sobie je chwaliła. Osobiście chyba nie mam żadnej - kiedy wychodziły omijałem szerokim łukiem
Też tak miałem swego czasu he, he. Przełamałem się jednak, bo musiałem - pomijając licencje, parę płyt wyszło wyłącznie z naklejką MMP, więc nie było wyjścia.
von Leers pisze: "Subconscious terror" i "Grand Levellera" chętnie bym przytulił w jakimś rozsądnym wydaniu na CD.
Jest w Empiku:

http://www.empik.com/subconscious-terro ... 9,muzyka-p

Mam to wydanie (podobnie jak "Transcend the Rubicon/The Dreams You Dread") i nie narzekam.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
ODPOWIEDZ