Strona 1 z 7
ICED EARTH
: 07-08-2007, 12:37
autor: boroowa
Nie znalazłem na szanownym forum topicu o ICED EARTH, a myślę że okazja jest dobra do rozpoczęcia dyskusji, bo zbliża się premiera nowego krążka Hłamerykańców.
Moim zdaniem kiedyś jeden z najlepszych na swoim poletku heavy/thrash, ostatnio obniżyli loty (nie słyszałem jeszcze ostatniego krążka). Na pocieszenie pozostaje niezmiennie genialny Nevermore (choć porównanie obydwu zespołów jest nadużyciem)
Znacie? lubicie? chujna z grzybnią? metal dla mientkich chłopców?
Kto jest lepszym wokalistą - Barlow czy Owens? A może Gene Adam? (I) John Greely (II)? Dlaczego dopiero w ICED EARTH Ripper pokazuje swoje "halfordowskie" umiejętności? Czy z odejściem Barlowa muzyka "siadła"? Czy nie wkurwia was wydawanie nic nie wnoszących best-of'ów (powoli doganiają Manowar)?
Ja swój głos oddałem na Something Wicked... opus magnum IE. Jedynym mankamentem tej płyty jest pewien schematyzm (szybki-wolny-szybki-wolny utwór... i tak prawie do końca)
W ankiecie celowo ominąłem wszystkie składanki, box sety, płyty live i EP-ki.
: 07-08-2007, 12:46
autor: Sg-ziom
[quote][i]Wysłane przez boroowa[/i]
Znacie? lubicie? chujna z grzybnią? [b]metal dla mientkich chłopców?[/b]
[/quote] przecież to jest właśnie metal dla twardzieli

mój głos na burnt offerings, bo jest całkiem nieźle wywarzona pomiędzy stylistykami starych i nowych albumów.
: 07-08-2007, 13:02
autor: Duban
mnie najbardziej akurat ruszyła koncertówka z Aten. Dlatego wstrzymuję się od głosu

: 07-08-2007, 13:22
autor: MANOWAR
Dla mnie jedna z najlepszych obecnie heavymetalowych kapel, moją ulubioną ich płytą jest "The Glorious Burden" - jakoś bardziej pasuje mi wokal Owensa, choć Barlow też miał niezły głos. Z nowej płytki słyszałem tylko jeden kawałek, ale był niezły, czyli zapowiada się naprawde ciekawie.
: 07-08-2007, 13:40
autor: Block69
"Burnt Offerings" na pierwszym miejscu bo jest na nim najlepszy kawałek IE (Dante's Inferno) a i reszta jest zajebista.
Wiadomo, że lepszym wokalistą jest Ripper a kto bardziej pasuje do kapeli to już temat na osobną dyskusję. Wokal Barlowa fest mi sie znudził i fajnie, że nastąpiła taka zmiana.
Swoje "halfordowskie" umiejętności Ripper pokazał z 14 lat temu na debiucie Winters Bane a jeszcze lepiej słychać to na bootlegu dołączonym do reedycji debiutu.
Nowa płyta zapowiada się całkiem dobrze tyle, że nie da sie w nią wkręcić bo co chwile są gadane przerywniki Schaffera. Ripper drze morde aż miło, są fajne klimatyczne przerywniki i intra. Jedyny poważny minus to zmiana gitarzysty który chyba nie za bardzo lubi grać solówki i za to należy sie wpierdol. Santolla zamiast do Obitewarów mógł wrócić do Iced Earth.
: 07-08-2007, 14:27
autor: DCI Hunt
[quote][i]Wysłane przez Duban[/i]
mnie najbardziej akurat ruszyła koncertówka z Aten. Dlatego wstrzymuję się od głosu

[/quote]Ta koncertówka jest absolutnie zajebista. Dawno Iced Earth nie słuchałem, ale z płyt, które słyszałem najbardziej lubię "Something Wicked...". Do "The Glorious Burden" miałem tylko jednego eprołcza i jakos nie zaskoczyło mimo wielkich chęci. Później nawet nie miałem okazji posłuchać ponownie. W każdym razie Iced Earth bardzo ok.
: 07-08-2007, 15:19
autor: boroowa
Na TBR absolutnie rządzi "The Reckoning" oraz drugi, bonusowy dysk. Reszta utworów jest taka... nijaka.
Nowy kawałek IE (10 000 Strong) na myspace zupełnie mnie nie przekonuje.
: 08-08-2007, 17:55
autor: Blackult
Jak dla mnie od "The Dark Saga" jest konsekwentna równia pochyła, "Something Wicked..." jest przereklamowany (dodam, że obie te płyty uważam za co najmniej dobre), a najbardziej mnie drażni w nim to, o czym wspomniał borówa, czyli ciągłe przeplatanie numerów szybszych z wolnymi, za to znakomicie broni się trylogia. Mimo, że akurat słucham dwójki, głos poszedł na "Burnt Offerings", bo jest to ich najlepsza płyta (grunt to dobre uzasadnienie); kiedyś mnie drażniło na niej kilka utworów, ale chyba ich zwyczajnie nie rozumiałem, i jest to już przeszłość. Ostatnio gdzieś słyszałem coś z nowej, porażka na całej linii. Standardowy heavy/thrash.
PS. Koncertówa niszczy obiekty, jeśli zignorować ciągłe "hello brothers" i "the song is called...".
[quote]Kto jest lepszym wokalistą - Barlow czy Owens? A może Gene Adam? (I) John Greely (II)?[/quote]
Technicznie Barlow, ale ekspertem nie jestem. Ogólnie do IE najbardziej wg mnie pasowali Greely i ryży policmajster.
: 09-08-2007, 13:59
autor: Block69
[quote][i]Wysłane przez Blackult[/i]
[quote]Kto jest lepszym wokalistą - Barlow czy Owens? A może Gene Adam? (I) John Greely (II)?[/quote]
Technicznie Barlow, ale ekspertem nie jestem. Ogólnie do IE najbardziej wg mnie pasowali Greely i ryży policmajster. [/quote]
Barlow ma większą skale głosu od Owensa ?
To tak jakby napisać, że Scheepers jest lepszy od Halforda.
: 09-08-2007, 15:02
autor: boroowa
[quote][i]Wysłane przez Block69[/i]
Barlow ma większą skale głosu od Owensa ?
To tak jakby napisać, że Scheepers jest lepszy od Halforda. [/quote]
Mi akurat bardziej podoba mi się wokal Barlowa. Bardziej pasuje do tej muzyki.
A Halford jest tylko jeden. Scheppersy i Owensy to tylko podróbki. Tyle że bardzo dobre podróbki.
: 09-08-2007, 15:16
autor: Block69
Wiadomo, że jeden bardziej woli Barlowa a drugi Owensa. Chodziło mi o same umiejętności wokalne a Barlow na tle Owensa wypada co najmniej blado.
Scheepers jest dobrą podróbką a Ripper bardzo dobrą

: 15-10-2007, 12:35
autor: Wódz 10
Nigdy się nie mogłem do tego zespołu przekonać. Ani Ateny, ani Stormrider, ani też Offerings nie zrobiły na mnie wrażenia. No może poza Travel In Stygian. I chyba na to wygląda, że ten zespół nie zyska u mnie uznania.
: 19-10-2007, 12:59
autor: Duvelor
Może ktoś coś napisać na temat ich nowego wypustu?
: 19-10-2007, 13:36
autor: nan
Ja mogę: NUDA!
: 19-10-2007, 13:42
autor: Duvelor
Hehehe, tak myslałem...podobno dopiero po wydaniu drugiej części wszystko będzie jasne, tzn. okaże sie skąd taki układ płyty.
: 19-10-2007, 13:58
autor: nan
Nie wiem, teksty tekstami, fabuła fabułą, bla bla bla, ale skoro się prz tym zasypia, to "cześć, na razie".
: 19-10-2007, 14:10
autor: Duvelor
No to się nie dziwię

: 19-10-2007, 17:24
autor: boroowa
[quote][i]Wysłane przez Maria Konopnicka[/i]
słuchałem dzisiaj tej ostatniej płyty i mam mieszane uczucia - miejscami mi się podoba, miejscami mnie irytuj, a miejscami nuży [/quote]
czyli w 2/3 chvjowata
: 19-10-2007, 18:36
autor: Block69
Nowa jest super tylko trzeba jej dać szanse. Mi tak za 4 razem weszła w całości. Fajny koncept im wyszedł.
: 19-10-2007, 20:09
autor: Blackult
Wokal Rippera mi nie do końca pasuje, ale płyta jako całość co najmniej niezła.