SVARTSYN

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: SVARTSYN

10-06-2017, 11:08

Nie jest to może żadna płyta roku, ale wysoki poziom utrzymany.
"Timeless Reign" to może ich najlepsza płyta, ale ja tam nie widze jakiejś dramatycznej różnicy między TR a innymi krązkami.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: SVARTSYN

25-06-2017, 22:27

Muszę przyznać, że podoba mi się nowy SVARTSYN. Przede wszystkim wszystko wreszcie dobrze brzmi, a szczególnie gitary. Kawałki mają z jednej strony taki drapieżny element jak ze starych płyt DARKTHRONE, a z drugiej monumentalny rozmach rodem ze środkowego IMMORTAL. Parę ciekawych patentów gitarowych i dobre kawałki w średnich tempach, o co w black metalu trudno. W zasadzie nie ma słabego punktu, dobrze wykonana robota, obowiązkowy zakup i kandydat do podium w black metalu AD 2017.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Bless this tongue
weteran forumowych bitew
Posty: 1124
Rejestracja: 03-09-2013, 21:47

Re: SVARTSYN

26-06-2017, 00:00

to jeszcze wywiad u Bardo http://www.bardomethodology.com/article ... interview/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: SVARTSYN

26-06-2017, 12:31

Drone pisze:Muszę przyznać, że podoba mi się nowy SVARTSYN. Przede wszystkim wszystko wreszcie dobrze brzmi, a szczególnie gitary. Kawałki mają z jednej strony taki drapieżny element jak ze starych płyt DARKTHRONE, a z drugiej monumentalny rozmach rodem ze środkowego IMMORTAL. Parę ciekawych patentów gitarowych i dobre kawałki w średnich tempach, o co w black metalu trudno. W zasadzie nie ma słabego punktu, dobrze wykonana robota, obowiązkowy zakup i kandydat do podium w black metalu AD 2017.
Trudno się nie zgodzić.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: SVARTSYN

26-06-2017, 18:26

A u mnie nie załapało. Leci płyta jakby obok , nic mnie nie wciąga . Czasem jakiś fajny moment , ale bez większych wzruszeń.
Po Svartsyn odpaliłem ostatni Antaeus i zamiotło szwedow pod dywan, którego nie mam. Nie wykluczam jednak ze jeszcze się zmierzę z ta płytka.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Anthropophagus
w mackach Zła
Posty: 739
Rejestracja: 15-04-2006, 22:00
Lokalizacja: Kondominium Rosyjsko-Niemieckie pod Żydowskim zarządem powierniczym

Re: SVARTSYN

04-07-2017, 19:06

Ja na razie po dwóch odsłuchach jestem, jak na razie jest dobrze/bdb. Wszystkie pełniaki lubię ale 2 rzeczy z dorobku Ornias'a są totalne mianowicie drugie demo (bardziej znane jako split z Arckanum) i drugi pełniak czyli "...His Majesty". Wspomnę przy okazji o czymś co mnie niesamowicie wkurwia (a na szczęście dawno się nie zdarzyło) a co było udziałem kupna tego CD. Ściągam tą gównianej jakości folijkę (widać, że zgrzewane lokówką z Tesco), trzymam gównianej jakości pudełko, otwieram i widzę przymacaną książeczkę i CD jakby stado uchodźców ją trzymało w łapskach. Kurwa, panie Jesion naprawdę potencjalny nabywca CD Svartsyn wolałby dać te 5 dych zamiast 35 złotych i mieć to naprawdę NOWE i w prawilnym pudełku, którego nie trzeba wymieniać. Zapomniałem jeszcze się zesrać nad gównianej jakości papierem, którym można kukle czyścić. Do chuja to nie podobne! Niestety z Pagan Rec. sprawa ma się częstokroć podobnie.
"Dla mnie to jest naród zesrany a nie naród wybrany".
- Piotr Rybak
Awatar użytkownika
nicram
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12097
Rejestracja: 13-04-2011, 18:53
Lokalizacja: Litzmannstadt

Re: SVARTSYN

04-07-2017, 19:17

Płyta jest bdb. Jednak mnie chwyciło i ciągle jej słucham. Black Testament mnie rozczarował, ale In Death to znacznie lepszy, a może nawet znakomity materiał. Najlepszy black w tym roku.


@Anthropophagus masz rację, jak otworzyłem CD to oczom nie wierzyłem jak zobaczyłem, że chyba topowy zespół z wytwórni Agonia został tak chujowo potraktowany. Pudełko marnej jakości, książeczki nie da się bez jej zniszczenia włożyć na miejsce. I te jebane paluchy na CD. Mój egzemplarz ma jeszcze ryskę, ale poza obszarem zapisu więc nie będę zbytnio dramatyzował. gdybym był Orniasem to bym się wkurwił.
all the monsters will break your heart
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: SVARTSYN

04-07-2017, 19:25

Nic specjalnego ta plyta, choc rzeczywiscie to najlepszy BM w tym roku, co tylko pokazuje jaki slaby pod tym wzgledem jest 2017.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Anthropophagus
w mackach Zła
Posty: 739
Rejestracja: 15-04-2006, 22:00
Lokalizacja: Kondominium Rosyjsko-Niemieckie pod Żydowskim zarządem powierniczym

Re: SVARTSYN

04-07-2017, 19:33

nicram pisze: @Anthropophagus masz rację, jak otworzyłem CD to oczom nie wierzyłem jak zobaczyłem, że chyba topowy zespół z wytwórni Agonia został tak chujowo potraktowany. Pudełko marnej jakości, książeczki nie da się bez jej zniszczenia włożyć na miejsce. I te jebane paluchy na CD. Mój egzemplarz ma jeszcze ryskę, ale poza obszarem zapisu więc nie będę zbytnio dramatyzował. gdybym był Orniasem to bym się wkurwił.
To samo pomyślałem - biedny Ornias dostaje swoje egzemplarze, rozfoliowuje a tu się okazuje, że wszystkie płyty ujebane jakby z 2nd hand'u od bułgarskich kominiarzy, przypał i gównian biedanu.

Obrazek

Aż bym mema zrobił z okładką nowego Svartsyn w ręce cygana i napisem NARESZCIE NOWY SVARTSYN i wysłał Filipowi ale chujowo tą łapę trzyma, za dużo roboty :D
"Dla mnie to jest naród zesrany a nie naród wybrany".
- Piotr Rybak
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: SVARTSYN

21-01-2018, 20:17

Bardzo dobra ta nowa płyta. Poprzednia miała tak zjebaną produkcję, że nie byłem w stanie jej przesłuchać do końca. Podoba mi się w niektórych momentach ten industrialny posmak. Zresztą ja industrial w black metalu zajebiście lubię toteż nową płytę pije bez popity. Dla mnie po AOSOTH najlepsza z rzeczy w BM z tym ,że mam w tym nurcie kiepskie rozeznanie to i też mało co mi się podoba.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: SVARTSYN

13-02-2018, 17:43

Anthropophagus pisze:Ja na razie po dwóch odsłuchach jestem, jak na razie jest dobrze/bdb. Wszystkie pełniaki lubię ale 2 rzeczy z dorobku Ornias'a są totalne mianowicie drugie demo (bardziej znane jako split z Arckanum) i drugi pełniak czyli "...His Majesty". Wspomnę przy okazji o czymś co mnie niesamowicie wkurwia (a na szczęście dawno się nie zdarzyło) a co było udziałem kupna tego CD. Ściągam tą gównianej jakości folijkę (widać, że zgrzewane lokówką z Tesco), trzymam gównianej jakości pudełko, otwieram i widzę przymacaną książeczkę i CD jakby stado uchodźców ją trzymało w łapskach. Kurwa, panie Jesion naprawdę potencjalny nabywca CD Svartsyn wolałby dać te 5 dych zamiast 35 złotych i mieć to naprawdę NOWE i w prawilnym pudełku, którego nie trzeba wymieniać. Zapomniałem jeszcze się zesrać nad gównianej jakości papierem, którym można kukle czyścić. Do chuja to nie podobne! Niestety z Pagan Rec. sprawa ma się częstokroć podobnie.
Na szczęście nie jest tak źle, jak w przypadku reedycji jedynki, gdzie nadruk na CD można zetrzeć palcem;) W tym przypadku wymiana pudełka zrobiła swoje, bo pod folią rzeczywiście gównianej jakości jewel, do tego ujebany.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1251
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: SVARTSYN

13-02-2018, 17:55

Co do nowej płyty, dałem się w końcu przekonać, ale brzmienie wciąż kurewnie skandaliczne, na szczęście jest kilka wartych przedarcia się przez to galopujące łupanie momentów, szczególnie ciekawie jest kiedy całość zwalnia.
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8060
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: SVARTSYN

13-02-2018, 19:47

Pierwszy odsłuch i za chwilę kolejny. Charakter Svartsyn zachowany, od razu słychać kto gra. Brzmienie pokazuje pazura w tych wolniejszych momentach, a w szybszych jest dość selektywnie. Same kawałki przykuwają uwagę. Będzie się kręciło.
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
hungry_slave
zaczyna szaleć
Posty: 193
Rejestracja: 26-03-2013, 07:08

Re: SVARTSYN

13-07-2019, 14:22

We can now proudly announce our first release under the Nomad Snakepit Productions banner:

SVARTSYN - “A Night Created by the Shadows …and the Resuscitation of Unspoken Rituals” LP

That’s right! The old demo days of the Swedish cult will be finally be released on vinyl!
Not only the masterful “A Night Created by the Shadows” 1995 demo, but also exclusive bonus material from the same recording session, that was once supposed to be released as a full-length album together with these demo tracks! The full-length that didn’t happen back then will finally be at hand!

The release is planned for halfway 2019 and it will feature an exclusive old-school layout by Erik Danielsson from Trident Arts/Watain.

This is only the beginning… more news will follow. Stay alert!!
Obrazek
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SVARTSYN

13-07-2019, 15:27

dobre info, powinni do tego demo dołożyć jeszcze nagrania, pre-Svartsyn , czyli Chalice i split z ILLSKA.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
hungry_slave
zaczyna szaleć
Posty: 193
Rejestracja: 26-03-2013, 07:08

Re: SVARTSYN

13-07-2019, 16:06

skoro mowa o powyższej taśmie, to ja bym się nie obraził o godne reedycje Unpure.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: SVARTSYN

29-08-2019, 19:32

hungry_slave pisze:
We can now proudly announce our first release under the Nomad Snakepit Productions banner:

SVARTSYN - “A Night Created by the Shadows …and the Resuscitation of Unspoken Rituals” LP

That’s right! The old demo days of the Swedish cult will be finally be released on vinyl!
Not only the masterful “A Night Created by the Shadows” 1995 demo, but also exclusive bonus material from the same recording session, that was once supposed to be released as a full-length album together with these demo tracks! The full-length that didn’t happen back then will finally be at hand!

The release is planned for halfway 2019 and it will feature an exclusive old-school layout by Erik Danielsson from Trident Arts/Watain.

This is only the beginning… more news will follow. Stay alert!!
Obrazek

kontakt nawiązany email, z tym młodym labelem (Nomad Snakepit) ,płyta zakupiona i zmierza, w me pejsate łapy. Flyersy w korespondencji fizycznej nadal chodzą, czyli podziemie nadal żyje i rży-je banię. Tyle lat takiej spontanicznej formuły, a nadal się
komuś tam ciągle chce. Fajnie i i na moim propsie. Nawet pampersie.
Obrazek
Obrazek

i jak wspominkował kolega hungry_slave, dajcie kurwa za życia te reedycje demos UNPURE!!!! ktokolwiek, nawet reedition in Bangladesz na splicie z Mgła!!! do chuja.
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1251
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: SVARTSYN

28-08-2020, 14:39

Track taken from Svartsyn album 'Requiem' (October 30, 2020 on Carnal Records).



łoł, jest odrobinę inaczej, nie ma piasku w brzmieniu a w rifach więcej trasz/def
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: SVARTSYN

28-08-2020, 20:18

Oczywiście jestem mocno zainteresowany.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
hungry_slave
zaczyna szaleć
Posty: 193
Rejestracja: 26-03-2013, 07:08

Re: SVARTSYN

29-11-2020, 20:35

Nomad Snakepit will re-release the ’93 cult split demo of Chalice and Illska on vinyl.
Raw Black Metal with prominent members of the Swedish scene.
Chalice became the legendary band Svartsyn and Illska’s members are Draugen (ex-Svartsyn, ex-Dark Funeral) and Kolgrim (Unpure, ex-Svartsyn).
More news will follow soon…
Obrazek
ODPOWIEDZ