ORIGIN

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ORIGIN

18-03-2019, 13:37

Harlequin pisze:troche sie nie dziwie, ze takie Toto, zlożone tylko z muzyków sesyjnych grało sobie cukierkowy pop rock dla funu
Ja jednak trochę się dziwię - na ogół z techniką idzie w parze wyobraźnia, więc po dobrych instrumentalistach oczekuje się czegoś więcej. Ale to może tylko myślenie życzeniowe. ;)
Harlequin pisze:warsztat warsztatem, ale wlasny styl wlasnym stylem. Ja mam wrazenie ze tych drugich jest naprawde niewielu
Fakt faktem. Niemniej jednak, gdy patrzę na cały obecny, szeroko pojęty technical death metal (zakładam, że to o nim wciąż mowa), wcale nie powiedziałbym, że jest to jedna wielka zrzyna i nikt tu nie ma nic do zaoferowania poza kopiowaniem wielkich. Przecież taki Nile, Origin, Necrophagist czy choćby wspomnianą Obscurę da się poznać po pierwszych dźwiękach. Czymże więc to jest, jak nie oryginalnością i własnym stylem? :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10159
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ORIGIN

18-03-2019, 13:54

Obscura akurat jest podobna do Necrophagist.
Ale tak, każdy gra trochę inaczej,
więc jest wybór, co kto woli.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ORIGIN

18-03-2019, 15:56

Medard pisze:Obscura akurat jest podobna do Necrophagist.
W tym samym stopniu, w jakim jest podobna do późnego Death...
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10159
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ORIGIN

18-03-2019, 17:35

Plagueis pisze:
Medard pisze:Obscura akurat jest podobna do Necrophagist.
W tym samym stopniu, w jakim jest podobna do późnego Death...
Teraz, to wymyśliłeś.

Ci sami ludzie w dużej mierze tworzyli oba zespoły, jest wiele wspólnego w stylu.
Obscura to zdecydowanie kontynuacja Necrophagist (mniej ciekawa).
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ORIGIN

19-03-2019, 07:39

No i co z tego, że ci sami ludzie? Słychać styl gry tychże muzyków, zwłaszcza Christiana Münznera, co w niczym nie koliduje z czerpaniem z dorobku ekipy Chucka. Jeżeli nie słyszysz w muzyce Obscury wpływów późnego Death, który jest ewidentną inspiracją dla muzyków tej kapeli, to nie mamy o czym rozmawiać.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10835
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: ORIGIN

19-03-2019, 07:56

Też odbieram Obscurę jako przedłużenie Necrophagist. Moze jest tam trochę więcej spejsów, ale to jednak odbieram ich jako przedłużenie.

Co do warsztatu i wyobraźni. I tak i nie. By daleko nie szukać to przytoczę tych, na których się wychowałem - Dream Theater. Goście z bajeczną techniką, który gdzieś po Metropolis pt 2 zgubili ta umiejętność pisania dobrych kawałków. Mając TAKI potencjał stać ich było na dużo więcej i nie jest to tylko wina kalającego uszy LaBrie.

Co do bohaterów tematu, to uważam, że jednak są dużo bardziej charakterystyczni niz Aborted. Pomijam fakt, że dla mnie Aborted to będ zainfekowany nowotworem defkoru (na ile znam ich twórczość) i najzwyczajniej w świecie nie lubie ich grania, to jednak wydaje mi się (żaden ze mnie grajek, ale tak jak słucham i słysze jak Oranżyny napierdalają i z jaką precyzją to robią) to jednak bohaterowie tematu są lepszymi muzykami.
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9237
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: ORIGIN

19-03-2019, 08:21

Jak sama nazwa wskazuje grają bardziej ori dżyn dżyn ori ori dżyn dżyn dżyn oriorioridżyn. A Aborted to nie wiem co robi w tym temacie.
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: ORIGIN

19-03-2019, 08:42

cala ta dyskusja wydaje mi sie byc bez sensu. co to tak naprawde za roznica, muzyka to nie wyscigi i nie wystarczy/nie trzeba miec bdb od serca techniki by stworzyc cos dobrego.

no i pelna zgoda - nie rozumiem dlaczego wymienia sie w tym temacie Aborted.
Obrazek

Obrazek
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9237
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: ORIGIN

19-03-2019, 09:22

W przypadku tego zespołu cała ta "technika" nie jest przecież sama w sobie celem. Mogliby nagrać całą płytę w stylu Redistribution of Filth i też byłaby bomba ;)
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10159
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: ORIGIN

19-03-2019, 09:50

Plagueis pisze:No i co z tego, że ci sami ludzie? Słychać styl gry tychże muzyków, zwłaszcza Christiana Münznera, co w niczym nie koliduje z czerpaniem z dorobku ekipy Chucka. Jeżeli nie słyszysz w muzyce Obscury wpływów późnego Death, który jest ewidentną inspiracją dla muzyków tej kapeli, to nie mamy o czym rozmawiać.
Słyszę inspiracje grupą Death, różnymi jej albumami, w połowie kapel i bardzo dobrze, jak już gdzieś pisałem, dla mnie mogłyby pozostać same płyty Death w tym gatunku i bym nie cierpiał z tego powodu.

Cieszę się, że Christian grał u Mahmeta na Epitaph, a potem trafił do Obscury.
Dla mnie to powód dla którego słucham tejże.

Liczę, że wyjdzie z dystonii.

@
Widzę, że Harlequin ma takie samo zdanie o Obscura. Podobnie myślę o DT, pewnie przez to przynudzanie i generowanie stale tego samego Portnoy miał już dosyć.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ORIGIN

19-03-2019, 12:39

Harlequin pisze:Też odbieram Obscurę jako przedłużenie Necrophagist. Moze jest tam trochę więcej spejsów, ale to jednak odbieram ich jako przedłużenie.
Wpływy Necrophagist są wyraźnie słyszalne ze względu na obecność byłych muzyków tejże kapeli w składzie Obscury, ale nie odbieram tego jako przedłużenia Necrophagist. Raczej widzę/słyszę to tak, jakby Death miał w składzie muzyków Necrophagist i pozwalał sobie czasem zagrać Cynic. ;)
Harlequin pisze:Co do warsztatu i wyobraźni. I tak i nie. By daleko nie szukać to przytoczę tych, na których się wychowałem - Dream Theater. Goście z bajeczną techniką, który gdzieś po Metropolis pt 2 zgubili ta umiejętność pisania dobrych kawałków. Mając TAKI potencjał stać ich było na dużo więcej i nie jest to tylko wina kalającego uszy LaBrie.
Ja będę uparcie twierdził, że "Black Clouds & Silver Linings" i "A Dramatic Turn of Events" to świetne albumy, więc siłą rzeczy nie mogę się tu z Tobą zgodzić.
Pragnę zarazem przypomnieć, że panowie mają na boku twory takie jak Liquid Tension Experiment, w których dają upust temu, czemu niekoniecznie mogą w macierzystej kapeli i nie ma to nic wspólnego z miałkim graniem pod publikę. ;)
Harlequin pisze:Co do bohaterów tematu, to uważam, że jednak są dużo bardziej charakterystyczni niz Aborted.
Bez wątpienia!
Co do samego Aborted - bardzo lubię "Goremageddon", to był szczytowy moment ich kariery. Później już coraz gorzej...
Harlequin pisze:Pomijam fakt, że dla mnie Aborted to będ zainfekowany nowotworem defkoru (na ile znam ich twórczość) i najzwyczajniej w świecie nie lubie ich grania, to jednak wydaje mi się (żaden ze mnie grajek, ale tak jak słucham i słysze jak Oranżyny napierdalają i z jaką precyzją to robią) to jednak bohaterowie tematu są lepszymi muzykami.
To również nie podlega dyskusji. ;)
Medard pisze:
Słyszę inspiracje grupą Death, różnymi jej albumami
No to jesteśmy w domu. :)
est pisze:W przypadku tego zespołu cała ta "technika" nie jest przecież sama w sobie celem. Mogliby nagrać całą płytę w stylu Redistribution of Filth i też byłaby bomba ;)
Sedno. :)
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
Ogre
weteran forumowych bitew
Posty: 1125
Rejestracja: 26-02-2018, 19:47

Re: ORIGIN

04-04-2019, 22:18

[youtube][/youtube]
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9237
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: ORIGIN

05-04-2019, 07:38

Chyba źle czyta ten tekst na początku ;)
Awatar użytkownika
Plagueis
rasowy masterfulowicz
Posty: 3011
Rejestracja: 19-02-2015, 16:22
Lokalizacja: South of Heaven

Re: ORIGIN

05-04-2019, 07:58

Chyba w ogóle się komuś kawałki pojebały. :D Ale numer bardzo na tak, ponownie więcej modern grind'u niż brutal death metalu.
"Argument stoi pierwszy, wykręt na szarym końcu."
est
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9237
Rejestracja: 30-03-2008, 17:30
Lokalizacja: Trockenwald

Re: ORIGIN

05-04-2019, 08:06

No właśnie, trochę takiego niechlujnego nawet, ale na dłuższą metę, jeżeli taki ma być cały ten materiał to może to być nieco "przejedzone". Ten pierwszy kawałek zrobił jednak większe wrażenie na mnie. Osobiście mam nadzieję, że będą jakieś fajne zwolnienia jeszcze ;)
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: ORIGIN

07-04-2019, 09:34

Ogre pisze:[youtube][/youtube]

Za każdym razem jak oglądam takie filmiki zastanawiam się jaki debil wpadł jako pierwszy na pomysł tak zwanego "lyric video" i jakim cudem to się przyjęło jako model biznesowy. Natomiast sam kawałek ok, ale bez obsrania.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9694
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: ORIGIN

07-04-2019, 10:09

zrobienie tego prawie nic nie kosztuje, a jak cos sie rucha to pare osob wiecej kliknie. ot i cala tajemnica.
Guilty of being right
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15190
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: ORIGIN

07-04-2019, 10:13

Ale tym razem albo tak szybko wyśpiewuje kolejne linijki tekstu że nie nadążam za nim, albo po prostu coś im się pojebało i wkleili nie to co trzeba. Kawałek natomiast sam w sobie ok.
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: ORIGIN

07-04-2019, 10:18

uglak pisze:zrobienie tego prawie nic nie kosztuje, a jak cos sie rucha to pare osob wiecej kliknie. ot i cala tajemnica.
Rozumiem zasadę, ale wygląda to zawsze jak coś dla osób upośledzonych umysłowo. Szczególnie jak tekst pojawia się na tle eksplozji, piekielnych ogni itp.
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: ORIGIN

07-04-2019, 11:37

Przy okazji tych napisów przypomniało mi się to:

[youtube][/youtube]
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
ODPOWIEDZ