BURZUM

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: BURZUM

21-08-2020, 09:50

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
21-08-2020, 09:45
Te kościoły to też palił na większą chwałę Bożą
^^ naturalnie

abstrahując od tego palenia kościołów.
fenomenalne jest to forum. konserwy zarzucają postępowość metaluchom ws. spraw powiedzmy "obyczajowych". a konserwatyzm metalowy (wyjściowy) , czyli spluwanie i lanie na kk, to już nie jest ok. czyli sami są postępowi. niektórzy uwielbiają popierdywać o wierze, sile wynikającej z niej, czy nawet określają się jako gorliwi katolicy. a jak Varg wraca do punktu wyjścia w metaluchowaniu, jest w tym konsekwentny to jest "idiotą". i weź tu traktuj takich poważnie.
Ostatnio zmieniony 21-08-2020, 09:54 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: BURZUM

21-08-2020, 09:53

Kościoły akurat palił na własną głupotę xD

Ale akurat Varg potrafi zabić ćwieka swoją wizją Europy i zmusić mnie do zostanowienia nad własną religijnością znacznie bardziej niż plebejskie argumenty o podatkach czy gruntach Kościoła.
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3350
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: BURZUM

21-08-2020, 10:49

Ciekawe czy media innych wymienionych krajów też zamieszczają teraz podobne artykuły, czy tylko polactwo ma jak zwykle ból dupy? xD
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: BURZUM

21-08-2020, 10:50

To tylko dowodzi słuszności tych słów.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: BURZUM

21-08-2020, 10:58

trzask pękających dup sugeruje, że idiota varg odstawił dymanie kóz i zabrał się za geopolitykę.
czyta chyba też "odrzeczy" i "gw".
a, że trafił w miętkie podbrzusze. i to podbrzusze tych co idąc z punktu 1 do 9 swojej listy, mieli galarete w gaciach, to jak napisał nerwowy, znaczy, że diagnozę ma celną.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: BURZUM

21-08-2020, 11:57

Ascetic pisze:
21-08-2020, 09:25
@ Rumburak

wiesz, nawet idiota miewa przebłyski, tym samym, nawet Vargowi nie można tego odebrać. jemu też może mu się przytrafić przytomna ocena sytuacji.
powiedz mi, a co w takim razie, w opisie polskich realiów jest niezgodne ze stanem faktycznym? to, że mamy pis i konfe co się ścigają w nacjo i kato narracji? czy, to, że jak trzeba znaleźć wroga, to się pojawia mityczny wielki german z owczarkiem, w oficerkach i pejczem w dłoni? mogę Tobie poszukać relacji z imprezy rn np. na okoliczność powstania warszawskiego, tak już po wyborach. był też i chrystus rex i zły niemiec. dzisiaj też mamy newsy o panu sielalalalala. tym z gdańska. wiele potrzeba przykładów?
Ale przecież napisałem, że nie chcę z tym dyskutować bo w ogóle mogę się z tym zgodzić. Śmieszy mnie tylko wyciąganie na sztandary tego co powiedział "aryjski" głupek nadający z francuskiego lasu.
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16342
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: BURZUM

21-08-2020, 12:02

Rumburak pisze:
21-08-2020, 11:57
Ascetic pisze:
21-08-2020, 09:25
@ Rumburak

wiesz, nawet idiota miewa przebłyski, tym samym, nawet Vargowi nie można tego odebrać. jemu też może mu się przytrafić przytomna ocena sytuacji.
powiedz mi, a co w takim razie, w opisie polskich realiów jest niezgodne ze stanem faktycznym? to, że mamy pis i konfe co się ścigają w nacjo i kato narracji? czy, to, że jak trzeba znaleźć wroga, to się pojawia mityczny wielki german z owczarkiem, w oficerkach i pejczem w dłoni? mogę Tobie poszukać relacji z imprezy rn np. na okoliczność powstania warszawskiego, tak już po wyborach. był też i chrystus rex i zły niemiec. dzisiaj też mamy newsy o panu sielalalalala. tym z gdańska. wiele potrzeba przykładów?
Ale przecież napisałem, że nie chcę z tym dyskutować bo w ogóle mogę się z tym zgodzić. Śmieszy mnie tylko wyciąganie na sztandary tego co powiedział "aryjski" głupek nadający z francuskiego lasu.
tacy są najlepsi. doprecyzuje: najwygodniejsi.

nie wiem, czy pamiętasz z sytaucję z pisarzem, Twardochem. tym od mercedesów

Obrazek

tam było dużo o klasyzmie, o obronie, nie tych, co się by można było spodziewać, że będzie bronił.

nie oburzaj się tym samym. to to samo tylko w drugą stronę.
13.04.2024
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: BURZUM

21-08-2020, 12:22

Nie oburzam się. Luz. Jakby się człowiek nie obrócił dupa i tak zostanie z tyłu. Jeśli chodzi o dysputy stricte polityczne to kładę na to lachona, strasznie niezdrowe emocje tutaj wywołują.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: BURZUM

09-09-2020, 00:40

Maria Konopnicka pisze:
09-06-2011, 01:31
Dziś odkryłem, że "Fallen" jest płytą tak osobistą, tak przejmująca i prawdziwą, że chyba nawet nie wypada kogoś do niej przekonywać, dzielić się emocjami, które wzbudza. "Fallen" to kwintesencja black metalu, "Fallen" to pustka, to cisza błoga i przejmująca, "Fallen" to krzyk duszy, złowrogi i rozdzierający, "Fallen" to samotność, bo samotnym musi być wędrowiec, który doszedł do miejsca, w którym inni nawet w snach, stąpać się nie ważą.

"Fallen" to stan ducha wyzwolonego, wyzbytego ze zwierzęcej fizyczność, "Fallen" to nienawiść - skryta i obezwładniająca, "Fallen" to siła - dominująca i nieograniczona, "Fallen" to rozpacz unosząca się nad przepaścią, z rozczapierzonymi, czarnymi skrzydłami przesiąkniętymi słoną wilgocią. "Fallen" to wolność, wolność absolutna, wolność uświęcająca, wolność błogosławiona. "Fallen" to ciemność, to gruby i zimny płaszcz nocy, co chwilę zmieniający swoją konsystencję. "Fallen" to mądrość i wyniosłość, to duma i perfekcja. "Fallen" to upadły anioł, który wrócił zza światów, to moc nieokiełznana, niszczycielska i bezlitosna. "Fallen" to cichy szept nocy, to ostatni promień słońca zagubiony w bezkresnej ciemności, to szarość i mgła, to para wodna unosząca się w gęstym powietrzu, muskanym tylko drżeniem suchych liści, wspomnieniem minionego istnienia.

"Fallen" to szept - bliski i daleki, krzepiący i przerażający, "Fallen" to krzyk, to śmiech i płacz. "Fallen" to bezkresna przestrzeń, to ziarnko piasku zanurzone w bezkresnym wszechświecie. "Fallen" to strach, dławiący i obezwładniający - to paraliżująca trucizna zaklęta w trzewiach śmierci. "Fallen" to śmierć odległa we wspomnieniach, to ciało zastygłe w nagłym bezruchu, powolny rozkład i zgnilizna toczona przez robactwo. Ciemność obłędna i nieprzenikniona, to szept wykrzyczany w niemym świetle księżyca, to miłość zagubiona w lodowatej próżni.

"Fallen" to strach, niemy i bezszelestny, dziki i dławiący. "Fallen" to pożądanie - nagłe i natchnione, to przestrzeń między duchem, a ciałem, między umysłem a pragnieniem, między szczęściem, a niekończącą się tułaczką. "Fallen" to postrzępiona linia horyzontu, skrywająca obietnicę całkowitego spełnienia. "Fallen" to zimny deszcz, zmywający z ciała wspomnienia i krew, to niemy dreszcz przeszłości zwalczający cielesność przytłaczającą i brudną. "Fallen" to najlepsza płyta jaką stworzył Burzum.
+1
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: BURZUM

09-09-2020, 07:08

Niestety nie :) ale niech każdy myśli co chce
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Rumburak
rasowy masterfulowicz
Posty: 2198
Rejestracja: 22-12-2016, 20:43

Re: BURZUM

09-09-2020, 07:44

Bloodcult pisze:
09-09-2020, 00:40
Maria Konopnicka pisze:
09-06-2011, 01:31
Dziś odkryłem, że "Fallen" jest płytą tak osobistą, tak przejmująca i prawdziwą, że chyba nawet nie wypada kogoś do niej przekonywać, dzielić się emocjami, które wzbudza. "Fallen" to kwintesencja black metalu, "Fallen" to pustka, to cisza błoga i przejmująca, "Fallen" to krzyk duszy, złowrogi i rozdzierający, "Fallen" to samotność, bo samotnym musi być wędrowiec, który doszedł do miejsca, w którym inni nawet w snach, stąpać się nie ważą.

"Fallen" to stan ducha wyzwolonego, wyzbytego ze zwierzęcej fizyczność, "Fallen" to nienawiść - skryta i obezwładniająca, "Fallen" to siła - dominująca i nieograniczona, "Fallen" to rozpacz unosząca się nad przepaścią, z rozczapierzonymi, czarnymi skrzydłami przesiąkniętymi słoną wilgocią. "Fallen" to wolność, wolność absolutna, wolność uświęcająca, wolność błogosławiona. "Fallen" to ciemność, to gruby i zimny płaszcz nocy, co chwilę zmieniający swoją konsystencję. "Fallen" to mądrość i wyniosłość, to duma i perfekcja. "Fallen" to upadły anioł, który wrócił zza światów, to moc nieokiełznana, niszczycielska i bezlitosna. "Fallen" to cichy szept nocy, to ostatni promień słońca zagubiony w bezkresnej ciemności, to szarość i mgła, to para wodna unosząca się w gęstym powietrzu, muskanym tylko drżeniem suchych liści, wspomnieniem minionego istnienia.

"Fallen" to szept - bliski i daleki, krzepiący i przerażający, "Fallen" to krzyk, to śmiech i płacz. "Fallen" to bezkresna przestrzeń, to ziarnko piasku zanurzone w bezkresnym wszechświecie. "Fallen" to strach, dławiący i obezwładniający - to paraliżująca trucizna zaklęta w trzewiach śmierci. "Fallen" to śmierć odległa we wspomnieniach, to ciało zastygłe w nagłym bezruchu, powolny rozkład i zgnilizna toczona przez robactwo. Ciemność obłędna i nieprzenikniona, to szept wykrzyczany w niemym świetle księżyca, to miłość zagubiona w lodowatej próżni.

"Fallen" to strach, niemy i bezszelestny, dziki i dławiący. "Fallen" to pożądanie - nagłe i natchnione, to przestrzeń między duchem, a ciałem, między umysłem a pragnieniem, między szczęściem, a niekończącą się tułaczką. "Fallen" to postrzępiona linia horyzontu, skrywająca obietnicę całkowitego spełnienia. "Fallen" to zimny deszcz, zmywający z ciała wspomnienia i krew, to niemy dreszcz przeszłości zwalczający cielesność przytłaczającą i brudną. "Fallen" to najlepsza płyta jaką stworzył Burzum.
+1
Od dziś, będę odsyłał do tego tekstu jako podręcznikowego przykładu grafomanii.
Awatar użytkownika
Block69
zahartowany metalizator
Posty: 4979
Rejestracja: 04-02-2006, 12:14
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: BURZUM

09-09-2020, 09:44

Fakt, że "Fallen" to bardzo udany materiał, ale jak czytam takie wywody to od razu się odechciewa.
PENIS METAL
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: BURZUM

09-09-2020, 10:07

Nie rozumiecie Black Metalu... :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3558
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: BURZUM

09-09-2020, 12:29

Bloodcult pisze:
09-09-2020, 00:40
Maria Konopnicka pisze:
09-06-2011, 01:31
Dziś odkryłem, że "Fallen" jest płytą tak osobistą, tak przejmująca i prawdziwą, że chyba nawet nie wypada kogoś do niej przekonywać, dzielić się emocjami, które wzbudza. "Fallen" to kwintesencja black metalu, "Fallen" to pustka, to cisza błoga i przejmująca, "Fallen" to krzyk duszy, złowrogi i rozdzierający, "Fallen" to samotność, bo samotnym musi być wędrowiec, który doszedł do miejsca, w którym inni nawet w snach, stąpać się nie ważą.

"Fallen" to stan ducha wyzwolonego, wyzbytego ze zwierzęcej fizyczność, "Fallen" to nienawiść - skryta i obezwładniająca, "Fallen" to siła - dominująca i nieograniczona, "Fallen" to rozpacz unosząca się nad przepaścią, z rozczapierzonymi, czarnymi skrzydłami przesiąkniętymi słoną wilgocią. "Fallen" to wolność, wolność absolutna, wolność uświęcająca, wolność błogosławiona. "Fallen" to ciemność, to gruby i zimny płaszcz nocy, co chwilę zmieniający swoją konsystencję. "Fallen" to mądrość i wyniosłość, to duma i perfekcja. "Fallen" to upadły anioł, który wrócił zza światów, to moc nieokiełznana, niszczycielska i bezlitosna. "Fallen" to cichy szept nocy, to ostatni promień słońca zagubiony w bezkresnej ciemności, to szarość i mgła, to para wodna unosząca się w gęstym powietrzu, muskanym tylko drżeniem suchych liści, wspomnieniem minionego istnienia.

"Fallen" to szept - bliski i daleki, krzepiący i przerażający, "Fallen" to krzyk, to śmiech i płacz. "Fallen" to bezkresna przestrzeń, to ziarnko piasku zanurzone w bezkresnym wszechświecie. "Fallen" to strach, dławiący i obezwładniający - to paraliżująca trucizna zaklęta w trzewiach śmierci. "Fallen" to śmierć odległa we wspomnieniach, to ciało zastygłe w nagłym bezruchu, powolny rozkład i zgnilizna toczona przez robactwo. Ciemność obłędna i nieprzenikniona, to szept wykrzyczany w niemym świetle księżyca, to miłość zagubiona w lodowatej próżni.

"Fallen" to strach, niemy i bezszelestny, dziki i dławiący. "Fallen" to pożądanie - nagłe i natchnione, to przestrzeń między duchem, a ciałem, między umysłem a pragnieniem, między szczęściem, a niekończącą się tułaczką. "Fallen" to postrzępiona linia horyzontu, skrywająca obietnicę całkowitego spełnienia. "Fallen" to zimny deszcz, zmywający z ciała wspomnienia i krew, to niemy dreszcz przeszłości zwalczający cielesność przytłaczającą i brudną. "Fallen" to najlepsza płyta jaką stworzył Burzum.
+1
+666
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Darekthrone
weteran forumowych bitew
Posty: 1242
Rejestracja: 24-02-2018, 17:53

Re: BURZUM

10-09-2020, 21:03

Nie, no nie. Lubię "Fallen", ale żeby tak się nad nim spuszczać? Najlepszy Burzum? No nie.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6650
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: BURZUM

10-09-2020, 21:09

Podpisuje sie pod tym, ze najlepszy.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10550
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: BURZUM

10-09-2020, 21:15

Obrazek
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: BURZUM

10-09-2020, 21:18

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
10-09-2020, 21:15
Obrazek
nowiczok symptom rulezzz
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2271
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: BURZUM

10-09-2020, 21:45

Darekthrone pisze:
10-09-2020, 21:03
Nie, no nie. Lubię "Fallen", ale żeby tak się nad nim spuszczać? Najlepszy Burzum? No nie.
Spoko, Marian tak ma z każdą płytą ;)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14771
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: BURZUM

13-10-2020, 12:41

PAGANISM EXPLAINED
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


--------------------------------------------------


Obrazek
A science-fantasy supplement (5" * 8", 76 pages) using the MYFAROG rules. This includes a new post apocalyptic setting based on our own world, were you can play survivalist games, conspiracy theory games, sci-fi games, war games, zombie apocalypse games or the like. Adds rules for the use of modern firearms and explosives, flaws, radiation, critical hit tables, mental health, suppression and the use of some new primitive mle weapons. You can use many of these rules in the classic MYFAROG setting as well - not least the flaws, critical hits tables and mental health rules. NB! You need the MYFAROG rule book to play this game. Go to www.myfarog.org for a character sheet especially made for The Coming.PS. What is new in this second edition? Not much, but some things: Larger font for more easy reading, more detailed and multileveled Flaws, new rules for PTSD, a new faction, a new adventure seed and multiple grammatical corrections and improvements.

Obrazek
This 92 page book is a collection of texts from Thulean Perspective about European polytheism and mythology, and related topics, written by Varg Vikernes, author of "Sorcery and Religion in Ancient Scandinavia" as well as "MYFAROG"
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
ODPOWIEDZ