HELLWITCH - Omnipotent Convocation

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

HELLWITCH - Omnipotent Convocation

16-09-2009, 20:23

Ludzie pobudka! Bardzo rzadko w dzisiejszych czasach zdarza się, że w danym podgatunku metalu wychodzi jedna z najlepszych płyt w historii. Właśnie taki los spotkał nasz zacny DEATH/THRASH dzięki drugiemu albumowi prześwietnego HELLWITCH. Bezbłędna produkcja, smakowite gitarki, rewelacyjny wokal i kompozycje, które kisiły się chyba te dwie dekady (czas od wydania debiutanckiej płyty) w głowach Amerykanów, bo są tak klasyczne i świeże zarazem, że mam wrażenie, iż ktoś zebrał moje thrash/deathowe lub death/thrashowe marzenia i przepal;ił je na srebrny krążek.
Mówiąc krótko: kupować (jest już w Polsce!)/ pożyczać/zgrywać i nie dyskutować!

PS. Cover DEATH robi smołę z mózgu i kisiel w majtach.
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
DCI Hunt

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

16-09-2009, 21:14

Wie ktoś jak wygląda reedycja 'Syzygial Miscreancy'? Warto w nią zainwestować?
Awatar użytkownika
ryszard
postuje jak opętany!
Posty: 351
Rejestracja: 10-12-2008, 01:45

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

17-09-2009, 17:04

tak jak już pisałem w innym temacie - czołówka roku jeśli chodzi o thrash (właściwie death/thrash): kto wie czy nie najlepsza pozycja z tego gatunku.
świetne, nieco pokręcone riffy, wwiercające się w czachę solówki i wokal, którego przedstawiać nie trzeba - na tyle charakterystyczny, że nie da się go pomylić z kimś innym i na tyle jadowity aby wypełnić wściekłością kilka albumów o podobnych charakterze.
całkowicie udany powrót, którzy nie przynosi w ogóle wstydu kapeli i nie szarga jej kultowego statusu. musowy zakup.
Wie ktoś jak wygląda reedycja 'Syzygial Miscreancy'? Warto w nią zainwestować?
IMO warto. kupiłem tę reedycję i nie narzekam.
That's what she said !
Awatar użytkownika
longinus696
zahartowany metalizator
Posty: 3644
Rejestracja: 20-02-2005, 01:19
Lokalizacja: Łódź

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

18-09-2009, 11:54

Chętnie posłucham skoro tak chwalicie. Tylko dlaczego taki okropny kisiel na okładce? Zmiłujcie się graficy i zacznijcie pracować kredkami albo farbkami. Od komputra won!
The imagination is a muscle. It has to be exercised. Luis Bunuel

http://musicamok.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

18-09-2009, 22:40

longinus696 pisze:Zmiłujcie się graficy i zacznijcie pracować kredkami albo farbkami. Od komputra won!
i to generalnie powinno byc motto tematu o okladkach
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

18-09-2009, 23:31

Kapitalna płyta. Zdecydowanie najlepsze tegoroczne wydawnictwo- w szerokiej perspektywie thrash metalu, do tej pory oczywiście,bo przed nami Slayer.Zajebiscie rwane numery-tak poukładane,że to rwanie jest właściwie nieodczuwalne-hehe. Swidrujące solówy i bardzo charakterystyczne wokale-super.
P.s A okładka? Może i nie najlepsza ale nie wiem czy warto akurat temu, niezbyt udanemu elementowi układanki ,poświęcać więcej miejsca niż muzyce.
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

20-09-2009, 11:07

Płyta nawiązująca do klasycznego tech-thrashowego grania, ale wcale nie brzmiąca przy tym staro. Bardzo dobre kompozycje, wyśmienity warsztat muzyczny, ale to wokale nadają wyjątkowości tej muzyce. Jeden z niewielu zespołów metalowych, gdzie człowiek za mikrofonem ma pełne uzasadnienie bytu, a nie wydaje odgłosy paszczowe, bo inni też tak robią. Zdecydowanie wyróżniająca się płyta i jeden z trzech (obok Believer i Sacrifice) najlepszych tegorocznych powrotów po latach.
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
bary06
rozkręca się
Posty: 43
Rejestracja: 03-08-2009, 17:02

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

20-09-2009, 12:01

Bardzo dobra płyta, no i kower Deatha całkiem całkiem
Awatar użytkownika
gałgan
zaczyna szaleć
Posty: 159
Rejestracja: 22-04-2006, 19:33
Lokalizacja: naked city

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

20-09-2009, 12:09

ale nie tak dobry jak Glorior Belliego i Bathora :lol:
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

21-09-2009, 13:43

zaczalem sluchac i powiem tak - ojaciepierdole... :shock:

ciekawe co na te plyte powie Atheist, ze swoim reaktywacyjnym albumem (bo nowa plyta jest w planach, prawda?)
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
ryszard
postuje jak opętany!
Posty: 351
Rejestracja: 10-12-2008, 01:45

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

25-09-2009, 12:52

4m pisze: (obok Believer i Sacrifice) najlepszych tegorocznych powrotów po latach.
faktycznie, zapomniałem o Believer, który również wydał świetną płytę. jeśli zaś chodzi o Sacrifice to do końca mnie nie przekonała ich nowa oferta - takie 7/10 tj. poprawnie, ale jakoś bez ekstazy.
natomiast Believer i Hellwitch to rzeczywiście dwie najlepsze pozycje około-thrashowe w tym roku. dziadki pokazały małolatom jak należy grać pomysłem i ikrą, nie tracąc przy okazji agresji i jadu.

btw. nowe Hellwitch jest do nabycia za śmieszną kasę, więc śpieszta się Panowie.
That's what she said !
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

10-10-2009, 02:08

Maria Konopnicka pisze: Z HELLWITCH bym nie przesadzał - owszem nagrali bardzo dobry album, zgadzam się, że ścisła tegoroczna czołówka jeśli chodzi o thrash, ale nie przesadzajmy. Żadne epokowe działo to nie jest - póki co, ostatni Megadeth w moim rankingu na dobre usadowił się na tronie z napisem "thrash metal 2009"..
To znaczy, że Megadeth nagrał epokową płytę?? Jak dla mnie, absolutnie do Hellwitch nie mają startu. A ekipe rudego zostawia za sobą jeszcze kilka kapel, choć ten rok dla thrash metalu nie wydaje mi się zbyt ciekawy ( przynajmniej z tego co słyszałem, bo może prawdziwe perły mi umkneły)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

10-10-2009, 09:38

Hellwitch zjada nowy Megadeth w mgnieniu oka. W zasadzie sam "Mysterion" daje sobie z nia rade bez popity.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

10-10-2009, 21:02

AroHien pisze: choć ten rok dla thrash metalu nie wydaje mi się zbyt ciekawy ( przynajmniej z tego co słyszałem, bo może prawdziwe perły mi umkneły)
nic Ci nie umknęło - gówna same i kilka przyzwoitych pozycji - zadnej płyty bardzo dobrej czy zajebistej nie bylo - ona nadleci 2 listopada ;)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

10-10-2009, 21:13

to wymień te bardzo dobre... bo mi wiecej niz 4 dobre na mysl nie przychodza...
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

10-10-2009, 21:26

Maria Konopnicka pisze:E tam, pierdolenie - sporo bardzo dobrych płyt thrashowych się w tym roku pojawiło, a pewnie jeszcze nie jedna się pojawi i coś mi przeczucie podpowiada, że nie będzie to zespół na literkę "S"
Mylisz się. Thrashową płytę roku 2009 wyda Suicidal Angels!

http://www.myspace.com/suicidalangelsgreece
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

11-10-2009, 12:00

Slayer na pewno mnie rozjebie, nawet jesli nagra slaba plyte :D ja nie umiem sie krytycznie odniesc do tego zespolu. to moja religia i chuj ze wszystkimi co jej nie wyznaja. jebany fundamentalizm. slayer to slayer.

a hellwitch jest wyjebisty :D
megadeth brzmi przy tym jak pierdniecie
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
AroHien
rasowy masterfulowicz
Posty: 2266
Rejestracja: 18-06-2007, 19:35

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

11-10-2009, 18:33

Maria Konopnicka pisze:E tam, pierdolenie - sporo bardzo dobrych płyt thrashowych się w tym roku pojawiło, a pewnie jeszcze nie jedna się pojawi i coś mi przeczucie podpowiada, że nie będzie to zespół na literkę "S"
A mogę prosić o wymienienie tych bardzo dobrych płyt?
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

12-10-2009, 03:33

Według mnie:
WARBRINGER - "Waking into nightmares"
Obrazek

ARTILLERY - "When death comes"
Obrazek
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
4m
weteran forumowych bitew
Posty: 1277
Rejestracja: 01-01-2008, 12:01
Lokalizacja: z pyłów, energii, świateł i cieni...

Re: HELLWITCH - Omnipotent Convocation

12-10-2009, 08:18

Artillery? Thrash dla 12-latków. Śmiech na sali :)
from the thunder
and the thought
and the chaos
that free the form
ODPOWIEDZ