VARATHRON

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

VARATHRON

18-08-2008, 20:30

No właśnie, jedni z pionierów greckiego BM - demówkowo znam ich bardzo słabo, ale generalnie podobnie jak stuff innych kapel z tamtych rejonów był mocno klimatyczny, wolny i surowy. Po wysmażeniu bardzo dobrego splitu z Necromantia najechali z debiutem "His Majesty at the Swamp", który - pewnie podobnie jak cała masa innych ludzi - poznałem dopiero za sprawą wydanej przez Krajana reedycji. Naprawdę dobra płyta, brzmienie prosto z głębi lochu, świetny wokal, bardzo dobra aranżacyjnie, świetne melodie, jedna z moich pierwszych płyt z taką muzyką i do dziś darzę ją niesamowitym sentymentem. Zdecydowanie polecam zaznajomić się z nią w pierwszej kolejności. Walpurgisnacht znam pobieżnie, ale "klimat trzyma". Po drodze ukazał się jeszcze MCD "The Lament of Gods", na którym mamy 4 bardzo porządne utwory w klimacie jedynki + cover Mercyful Fate "Nuns Have No Fun". Potem zespół zawiesił działalność, i to - jak pokazuje niestety "powrotowy" "Crowsreign" - słusznie, przez litość o nim nie napiszę. Amen.

EDIT: A jak ktoś mi powie, a najlepiej obfotografuje, jak wygląda ORYGINALNE PIERWSZE wydanie Walpurgisnacht to ma przy najbliższej okazji piwo, bo przeboje mam z tym podobne jak z Non Serviam Rotting Christ - chyba z pół roku dochodziłem do prawidłowej wersji, a po drodze przez moje łapy przewaliło się chyba z 8 różnych bić.
Give birth to something dead
Give birth to something old
vulture

Re: VARATHRON

18-08-2008, 20:45

brzmi zachęcająco,oczywistym jednak jest ze o nabyciu pierwszych pozycji za przyzwoitą cenę mogę zapomnieć :|
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: VARATHRON

18-08-2008, 20:49

vulture pisze:brzmi zachęcająco,oczywistym jednak jest ze o nabyciu pierwszych pozycji za przyzwoitą cenę mogę zapomnieć :|
Rebicie "His majesty..." da się wyhaczyć pewnie za +/- 15zł na Allegro, a jest tam całkiem ciekawy bonus. Walpurgisnacht wbrew pozorom nie jest tak ciężko dorwać, oczywiście mówię o Unisoundowym biciu niewiadomym, bo szef tegoż labela na starość odkrył w sobie semickie korzenie i robił serię za serią (Jak mówiłem, np. Non Serviam widziałem chyba z 8 wersji). MCD to już w ogóle jakieś śmieszne pieniądze.

EDIT: O, w Pagan - debiut za 25, MCD za 10.
Give birth to something dead
Give birth to something old
vulture

Re: VARATHRON

18-08-2008, 21:13

no tak,ale np.His Majesty..chciałbym jednak first pressa ale Walpurisnacht..tu jest problem. może wydanie z 11 Dec 1995 Plastic Head Music ?
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: VARATHRON

18-08-2008, 21:17

Nie było takiego :). Możesz brać, ale to po prostu pewnie jedna z wielu "semi-legalnych" reedycji.
Give birth to something dead
Give birth to something old
vulture

Re: VARATHRON

18-08-2008, 21:24

:shock:

np.tutaj ładną kasę wołają za to wydanie..

Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: VARATHRON

18-08-2008, 21:27

Strasznie mało wiadomości - nie wiadomo na dobrą sprawę co to jest. Patrz na ebay, w końcu ktoś wystawi, wbrew pozorom nie jest to aż tak rzadkie i trafia się często. Z tym, że ja np. postanowiłem sobie że dopóki nie będę wiedział jak na 100% wygląda to nie będę strzelał.
Give birth to something dead
Give birth to something old
vulture

Re: VARATHRON

18-08-2008, 22:50

no też bym chciał mieć tą pewność :wink:
a Crownsreign naprawdę nie jest warty wspomnienia?
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: VARATHRON

18-08-2008, 23:14

Jak dla mnie nie.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Maleficio
zahartowany metalizator
Posty: 5311
Rejestracja: 13-11-2005, 14:38
Lokalizacja: Sjakk Matt Jesu Krist
Kontakt:

Re: VARATHRON

19-08-2008, 00:03

Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do Varathron sam nie wiem czemu. Pewnie do dużego stopnia winny jest też ich wykurwisty image:) Stefan wygląda jak sprzedawca z mięsnego ale jest całkiem spoko koleś. Bardzo szanowany i zaangażowany kiedyś w underground. Poznałem go lata temu na jakimś festiwalu w Bułgarii gdzie występował z Varathonem i na zawsze zapamiętam, ze ulubiony trunek to burbon:)
wolf

Re: VARATHRON

19-08-2008, 07:46

znam dwie płytki Varathron."Walpurgisnacht " zaliczam do top 10 najgorszych syfów jakie w zyciu słyszałem ,ciężko znaleźć bardziej chłamowate i prymitywne granie łącznie z tandetną okładką natomiast "Crowsreign" to dla odmiany ciekawsza pozycja ,słychac ,że material zawarty na tej płytce jest bardziej przemyslany i ambitny niż na wspomnianej wczesniej ogólnie kapelka na 5/10
Awatar użytkownika
ultravox
zahartowany metalizator
Posty: 5081
Rejestracja: 31-08-2006, 23:09

Re: VARATHRON

19-08-2008, 08:50

Jedynkę bardzo lubię, resztę znam słabo. Dwójka była całkiem niezła z tego co pamiętam, muszę jeszcze tego posłuchać.
vulture

Re: VARATHRON

19-08-2008, 09:02

Maleficio pisze:Jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do Varathron sam nie wiem czemu. Pewnie do dużego stopnia winny jest też ich wykurwisty image:) Stefan wygląda jak sprzedawca z mięsnego
:D
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

Re: VARATHRON

19-08-2008, 09:14

"Genesis of Apocryphal Desire" demo
"One Step Beyond Dreams" 7'EP
split z Necromantia

to najlepsze co stworzyli. Debiut jest dość przeciętny, a im później, tym gorzej
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
vulture

Re: VARATHRON

19-08-2008, 10:11

boroowa pisze: "One Step Beyond Dreams" 7'EP
nie mów że masz ten kawałek vinylu limitowany do 1000 ręcznie numerowanych kopii z Black Vomit Records bo oszaleje z zazdrości :evil:
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

Re: VARATHRON

19-08-2008, 11:56

Mam te kawałki na winylu, ale jako część splitu z Necromantia (Hellion Rec.). Orygialne wydanie Black Vomit pojawia się niezmiernie rzadko i schodzi za grubą kasę.
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
DCI Hunt

Re: VARATHRON

20-08-2008, 21:45

boroowa pisze:"Genesis of Apocryphal Desire" demo
"One Step Beyond Dreams" 7'EP
split z Necromantia

to najlepsze co stworzyli.
Owszem, choć ja akurat debiut wręcz ubóstwiam. Inna sprawa, że kiedyś nie doceniałem tego materiału. Jakiś czas temu próbowałem przesłuchać "Crowsreign", ale tragiczne to było. Wręcz na siłę próbowałem doszukać się w tym czegoś ciekawego, ale nie znalazłem nic Pomimo szczerych chęci.
Awatar użytkownika
boroowa
weteran forumowych bitew
Posty: 1623
Rejestracja: 25-11-2005, 21:07
Lokalizacja: 3miasto

Re: VARATHRON

20-08-2008, 22:15

Warcrimer pisze: "Crowsreign"
nawet nie próbowałem się z tym zmierzyć
I'll give you black sensations up and down your spine
If you're into evil, you're a friend of mine
See the white light flashing as I split the night
Cos if good's on the left then I'm sticking to the right
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: VARATHRON

10-09-2008, 17:42


the new record STYGIAN FORCES OF SCORN is ready...

finally,the new Varathron record STYGIAN FORCES OF SCORN is ready and the only thing left is the layout.......so ,stay tunned for frther news!
Może nie będzie tak syfiaste jak Crowsreign...
Give birth to something dead
Give birth to something old
mistrzsardu
rasowy masterfulowicz
Posty: 2566
Rejestracja: 10-05-2005, 23:03
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: VARATHRON

11-09-2008, 21:19

boroowa pisze: to najlepsze co stworzyli. Debiut jest dość przeciętny, a im później, tym gorzej
Błądzisz...to dzieło porównywalne z Thy Mighty Contract. Dla mnie kult absolutny.
Celem życia nie jest przeżycie.
ODPOWIEDZ