LED ZEPPELIN

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: LED ZEPPELIN

28-03-2014, 14:11

:)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Kurt
rasowy masterfulowicz
Posty: 3179
Rejestracja: 24-12-2010, 15:54
Lokalizacja: Łódź

Re: LED ZEPPELIN

28-03-2014, 15:12

To jak to jest mości Sępie? Jak dzisiaj wygląda równanie Led Zeppelin ? Nirvana?
The madness and the damage done.
nightspiryt

Re: LED ZEPPELIN

28-03-2014, 15:44

pewnie obituary > led zeppelin+nirvana ;)

w temacie, nowe reedycje:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
vicek
zahartowany metalizator
Posty: 4597
Rejestracja: 26-10-2011, 19:49
Lokalizacja: dolinki
Kontakt:

Re: LED ZEPPELIN

28-03-2014, 15:48

ooo trójkę bym sobie kupił
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: Re:

29-03-2014, 11:35

abstract pisze:
vulture pisze:możesz sobie ironizować ale takie Nevermind kasuje całą dyskografie LZ.
jaki kwiatek, ja jebie

...
:D

komu się nie zdarzyło pierdolnąć jakiejś totalnej głupoty, niech pierwszy rzuci kamieniem
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: Re:

29-03-2014, 11:58

Heretyk pisze:
abstract pisze:
vulture pisze:możesz sobie ironizować ale takie Nevermind kasuje całą dyskografie LZ.
jaki kwiatek, ja jebie

...
:D

komu się nie zdarzyło pierdolnąć jakiejś totalnej głupoty, niech pierwszy rzuci kamieniem
oczywiście jest to zajebiście śmieszne,mineło jednak 7 lat i przeprosiłem się z LZ bardzo mocno, widocznie tyle potrzebowałem czasu żeby się zmierzyć z tą muzyką i ją pokochać. Sam się uśmiecham pod nosem gdy widzę te bazgroły z przed lat;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: LED ZEPPELIN

29-03-2014, 12:01

sam miałem problemy z nimi. wydaje mi się, że to jedna z tych kapel do których po prostu trzeba dojrzeć
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: LED ZEPPELIN

29-03-2014, 12:01

otóż to.
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Awatar użytkownika
Blackult
rasowy masterfulowicz
Posty: 2402
Rejestracja: 01-12-2004, 23:00

Re: LED ZEPPELIN

29-03-2014, 12:03

mi od strzału podeszło, niemniej dopiero w wieku ~25 lat się za nich zabierałem
[V]
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8581
Rejestracja: 07-06-2009, 16:29

Re: LED ZEPPELIN

29-03-2014, 12:10

w przypadku tego zespołu jak jedna płyta wleci do odtwarzacza to leci cała dyskografia po kolei, podobnie mam z Black Sabbath, czy Kraftwerk...ten ostatni to ciekawy przypadek,niby zna się od lat,ale dopiero kilka lat temu przyszedł taki pierdolec,że mózgownica płonie i człowiek gada sam do siebie: kurwa,jaka to jest petarda.. podobnego przebudzenia doznałem aplikując ponownie Zeppelin;)
If any man should attempt to criticize Braun's actions, he should be thoroughly patronized for his obviously Jewish behavior
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: LED ZEPPELIN

29-03-2014, 12:13

haha to ja mam tak z B Sabbath. ciągle odkrywam na nowo :D
kenediusze
weteran forumowych bitew
Posty: 1568
Rejestracja: 21-08-2014, 09:03
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: LED ZEPPELIN

04-12-2014, 16:10

Mam ostatnio ciężką fazę na LED ZEPPELIN, ale to mi się robi zawsze ilekroć odświeżę sobie chociaż jeden ich numer, więc to nieistotne.

Natomiast chcę zwrócić uwagę paniczów na "Celebration Day". Zajebisty materiał i można tylko żałować, że nie dane było i dane pewnie nie będzie zobaczyć bogów na żywo w XXI wieku. Koncert jest rewelacja. Dwie godziny stuprocentowego Led Zeppelin jaki wszyscy znają i kochają. Co prawda nie ma tu rozbuchanej improwizacyjnej orgii (po takie atrakcje trzeba się wybrać do innych koncertówek, na "Song Remains The Same" najlepiej...) ale jest:

1. Zajebista radość grania. Słychać - i to się wylewa z każdego dźwięku - że zespół znakomicie się czuje na scenie i ze sobą, i że granie tej muzyki sprawia im czystą przyjemność. Jeśli ktoś ma wątpliwości to odsyłam do wersji DVD - Page'owi banan z ryja nie schodzi ani przez chwilę.

2 Fantastyczna setlista. Są same doskonałe numery, przekrojowo z całej dyskografii i właściwie niczego nie brakuje. No może zamieniłbym "Ramble On" na jakiś mocniejszy miazgator z dwójki, np. "What Is And What Should Never Be" albo "Living Loving Maid", albo - jeśli już musimy grać coś lekkiego i zwiewnego - "Battle Of Evermore" (to z czwórki nie dwójki, spoko, wiem). Ale to tak szukam dziury w całym. A nie, przepraszam, brakuje tylko jednego numeru - "Immigrant Song". Ale brak ten odczuwa się dopiero jak się chwilę pomyśli, bo poza tym to jest koncert życzeń po prostu.

3. Plant. W odróżnieniu do wielu innych wokalistów, Plant na starość nie robi się wokalistą słabszym. Co prawda już tak karkołomnie nie pieje jak kiedyś i w ogóle głos mu się zmienił, ale wcale nie na gorsze. Powiedziałbym, że wokal tego pana się pogłębił, obniżył i w ogóle jakoś tak wyszlachetniał, prawdę mówiąc to chyba wolę wokal starego Planta niż młodego. Aż miło posłuchać.

4. Głos Planta się obniżył i w rezultacie cały zespół zestroił się niżej. W rezultacie muzyka zyskała potworny DÓŁ. A wraz z tym DOŁEM podkreślony został jej ciężar i potworna energia zawarta w dźwiękach Led Zeppelin, która nie zawsze jest oczywista, szczególnie jeśli ktoś ma percepcję zaburzoną bardziej nowoczesnym graniem. Jest moc i straszliwa surowizna.

5. Fajne video jako dodatek. Można się walnąć z browarem i oglądać przez dwie godziny koncert najlepszej rockowej kapeli w kosmosie, który to koncert jest dokładnie taki jaki powinien być koncert rockowy. Żadnych dupereli, żadnych świecidełek, żadnego mizdrzenia się, czy chujowej konferansjerki, po prostu czterech gości, goła scena i dwie godziny totalnie kosmicznej muzyki.

6. No i na koniec, niezmiennie równy poziom, ani przez chwilę nie ma mielizn czy momentów słabszych, wszystko niezmiennie 10/10. Prywatnie faworyzowałbym dwa wykonania: "Trampled Underfoot" za zajebistą energię i wyluzowane "In My Time Of Dying", ale tak naprawdę wszystkie są bardzo dobre.

Dla mnie bomba. Bardzo możliwe, że nie jest to najlepsza koncertówka Led Zeppelin - "Song Remains The Same" i "How The West Was Won" mają wiele momentów, które urywają jajca znacznie bardziej niż całe "Celebration Day" razem wzięte, ale jest wysoce prawdopodobne że "CD" to najbardziej esencjalny Led Zeppelin - tu jest po prostu wszystko co w tej kapeli najlepsze i nic więcej.
Baton na tropach Yeti

You are just a
PART OF ME
Awatar użytkownika
Drone
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10020
Rejestracja: 11-06-2012, 15:28

Re: LED ZEPPELIN

04-12-2014, 17:20

Świetny koncert, to prawda. W numerze 2/2013 magazynu Estrada i Studio jest bardzo ciekawy artykuł na temat produkcji tego koncertu.
Przegrana jest na wyciągnięcie ręki.
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2261
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: LED ZEPPELIN

07-12-2014, 20:44

Ma ktoś remastery 1-4 z 2014r? Podobno brzmią lepiej niż poprzednie. Ciekawi mnie jak są wydane, kiepska koperta z której ciężko wyjąć krążek czy coś porządniejszego?
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 777
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: LED ZEPPELIN

07-12-2014, 21:23

Niestety płytki są wciśnięte okładkę, ciężko je wyciągnąć.
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: LED ZEPPELIN

07-12-2014, 21:48

CD wyglądają fatalnie. wersji CD nie słuchałem, wersje 24bit/96kHz fajne - ani jakoś bardzo organicznie, ani loudness war.
Bonusy nie powalają zupełnie, niewiele się te niepublikowane wersje różnią od znanych; ani nic zupełnie nowego. Wersje z bonusami spokojnie można odpuścić.

Winyli nie słuchałem, ale nawet w najbardziej mainstreamowych pismach piszą że gorsze od starych, to myślę że spokojnie można odpuścić. Boxy po 500 zł to już zupełnie przemilczę.

Skok na kasę te reedycje nic więcej niestety,
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Gunman
rasowy masterfulowicz
Posty: 2261
Rejestracja: 13-07-2012, 20:23

Re: LED ZEPPELIN

08-12-2014, 09:04

Szkoda że są w gównianych kopertkach. Wiadomo, że jak ktoś ma poprzednie wydania to zakup staje się nieuzasadniony. Ja nie posiadam i się zastanawiam których wydań szukać.
Awatar użytkownika
Dragazes
w mackach Zła
Posty: 777
Rejestracja: 27-02-2012, 00:24

Re: LED ZEPPELIN

08-12-2014, 10:35

Mnie się nawet te bonusy podobają. Koncert z I jest bardzo fajny. Poza tym lubię słuchać instrumentalnych wersji utworów. Niektóre mixy również są interesujące. To wszystko to forma ciekawostki (poza koncertówką z Jedynki), nic wielkiego, ale trochę radochy daje :)

Sprawę płyt można załatwić w ten sposób, że przekładasz je do osobnych kopert i trzymasz wewnątrz rozkładanego digipacka. Mieszczą się bez problemu.
Should the compact Disc become soiled by fingerprints, dust or dirt, it can be wiped with a clean and lint free soft, dry cloth. If you follow these suggestions, the Compact Disc will provide a lifetime of pure listening enjoyment.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: LED ZEPPELIN

03-06-2015, 21:45

reedycje:
http://ultimateclassicrock.com/led-zepp ... -reissues/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: LED ZEPPELIN

15-06-2016, 00:11

http://www.rmf.fm/magazyn/news,3554,led ... e-sad.html" onclick="window.open(this.href);return false;
niech to miejsce niebawem zniknie
ODPOWIEDZ