TREPONEM PAL

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

TREPONEM PAL

19-05-2010, 11:17

Zakładam temat o zespole, który w sumie znam słabo, ale z drugiej strony, czemu nie?

Nabyłem niedawno w ciemno i w sumie za grosze "Excess & Overdrive" i zasadniczo urwało mi głowę, kawał bardzo bardzo cacy industrialnego metalu (?) który tak na pierwszy rzut kojarzy mi się trochę z MINISTRY i KILLING JOKE, ale mogą to być skojarzenia niepełne, bo ja w sumie ignorant jestem. Tak czy owak kawał zajebistego grania. Niestety Francuzi nie sprawiają wrażenia specjalnie znanych/docenianych, bo coś mało o nich generalnie słychać. Aczkolwiek tych parę opinii wyrażonych na masterfulu jest generalnie pozytywnych/bardzo pozytywnych.

Tak więc pytam się: czy pozostałe albumy TREPONEM PAL są równie godne uwagi jak E&O? Warto się nimi zainteresować?
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

19-05-2010, 20:26

Piątka jest niestety nudna, "radiowa", monotonna i chyba tylko wszelkie elektroniczne przeszkadzajki miały "Weird Machine" uratować. Niestety nie przekonał mnie ten album. Czwórka za bardzo się zbliża do festiwalu Castle Party, ale jest kilka niezłych "Groove" momentów. Pierwsze trzy to oczywiście klasa i absolutnie TRZEBA znać ;)
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: TREPONEM PAL

19-05-2010, 20:49

Rownia pochyla poczynajac od debiutu. Na poczatku i w sumie ogolnie niezbyt stroma ale jednak.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15990
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: TREPONEM PAL

08-10-2021, 22:26

Ale z kasety to napierdala ladnie, kupilech debiuta w Grudziondzu, w takiej jebanej budce ze starym spoconym metaluchem. A szkoda, to byl stary klasyczny industrialny napierdol
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5299
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: TREPONEM PAL

10-10-2021, 13:55

Fajna kapela, Excess and overdrive i Słoń na okładce to kapitalne płyty. Aż się dziś pierdolne w ramach tygodnia przyjaźni polsko francuskiej
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: TREPONEM PAL

23-04-2023, 17:48

Powoli robi się 35 lat od debiutu, Marco Neves wizualnie zaczyna przypominać Piotra Skrzyneckiego, ale na repertuar legendarnej Piwnicy jeszcze się nie łapią. Tytułowy song z najnowszej płyty:
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5299
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: TREPONEM PAL

23-04-2023, 20:03

Dzięki za podbicie tematu, nawet nie wiedziałem, że coś wydają.
Za to ten kawałek to takie fajne nawiązanie do klimatu lat 80:
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: TREPONEM PAL

23-04-2023, 20:51

Nie przejmuj się, ja też. Z ciekawości sprawdziłem dzisiaj, czy nadal działają. Płyty powyżej "Higher" znam tylko z tytułów i okładek, a intuicja podpowiada mi, że mogli tracić z czasem na impecie. Po tych dwóch klipach nie jestem w stanie wyobrazić sobie tej nowej. Jeśli przeważają numery w stylu tytułowego, a "Too Late" to tylko odpoczynek, to w sumie może nie jest źle, jak na ich wiek :wink:
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5299
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: TREPONEM PAL

23-04-2023, 21:00

Higher to dla mnie ich opus magnum, fajna, urozmaicona rzecz, nawet pulsacja reggae się tam pojawia - wyszli tym albumem z cienia The Young Gods, do których ich wielokrotnie porównywano...
Dwójka oczywiście najbardziej znana, ale mało tam oryginalności, która pojawiła się na następnej płycie.
Nowa płyta już na rynku - trzeba obadać.
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
helpme
weteran forumowych bitew
Posty: 1973
Rejestracja: 30-04-2019, 07:55

Re: TREPONEM PAL

23-04-2023, 21:19

Fakt, z czasem urozmaicali tą swoją (choć wcale nieoryginalną) formułę, ale jednocześnie zaczęli tracić siekacze :wink:
Zdaj relację, gdy zapoznasz się z tą ostatnią.
ODPOWIEDZ