Kat & Roman Kostrzewski

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
devastator77
zahartowany metalizator
Posty: 6639
Rejestracja: 04-09-2016, 10:26

Re: Kat & Roman Kostrzewski

08-07-2023, 12:19

Muzyka ok,wokal na razie wkurza,gościu chce koniecznie być Romkiem,ale nie jest i nie będzie,zobaczymy, będę obserwował i słuchał uważnie ten Popiór.
Kogo ty we mnie
wszystkimi dziennie
nocami straszysz?
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9370
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Kat & Roman Kostrzewski

08-07-2023, 14:48

Jest jakaś szansa na chwilę obecną na reedkę 'Popiór' by zbić te chore ceny?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Alkoholokaust
postuje jak opętany!
Posty: 623
Rejestracja: 09-01-2007, 13:49
Lokalizacja: delirium
Kontakt:

Re: Kat & Roman Kostrzewski

08-07-2023, 16:02

Na tę chwilę wedle tego co się piszę na fb rodzina Romana jest w trakcie załatwiana spraw spadkowych i trochę to może potrwać. Bez tego ponoć ani rusz, ani Popiór, Woda i Luft nie mogą się legalnie ukazać.

Trochę to dziwne, bo masa ludzi naskładala zamówień przez sklep i ani kasy, ani towaru. Chujowa sytuacja.
hare hare supermarket

nsbm.pl
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8190
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Kat & Roman Kostrzewski

08-07-2023, 17:19

Bo pre-ordery to ogólnie kiepski pomysł.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1281
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Kat & Roman Kostrzewski

09-07-2023, 01:53

Alkoholokaust pisze:
08-07-2023, 16:02
Na tę chwilę wedle tego co się piszę na fb rodzina Romana jest w trakcie załatwiana spraw spadkowych i trochę to może potrwać. Bez tego ponoć ani rusz, ani Popiór, Woda i Luft nie mogą się legalnie ukazać.

Trochę to dziwne, bo masa ludzi naskładala zamówień przez sklep i ani kasy, ani towaru. Chujowa sytuacja.
Z Luftem, warto dodać, potwierdziły się najgorsze przypuszczenia, tj. ta płyta nie istnieje poza dwoma singlowymi utworami (bdb swoją drogą). Są co prawda zarysy, jakieś dema, instrumentale, wokalizy... no i przy tym dłubią teraz przyjaciele zapewniając, że zostanie to wydane w godnej formie. W jakiej konkretnie? Tego póki co nie wiadomo. Wiadomo, że wokali nikt nie dogra, więc no ja bym był za puszczeniem surowych wersji i ew. książeczka z tekstami, które były przygotowane do tych utworów. Jeśli w jakimś utworze brakuje jakiegoś drobiazgu, to niech dorobią, ale moim zdaniem nawet takie surowe szkice Romana będą czymś lepszym, niz silenie się na dostarczenie za wszelką cenę gotowego produktu, ale to tylko moja subiektywna opinia.
Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6782
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Kat & Roman Kostrzewski

09-07-2023, 12:33

To już jest koniec tej historii i teraz to już mogą nawet puzzle z okładkami płyt wydawać albo inne festynowe badziewie. Hiro niech sobie gra z kim chce, ale to jest taki metal na juwenalia albo inny Woodstock.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8190
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Kat & Roman Kostrzewski

09-07-2023, 12:40

Dokładnie, niech robią co chcą. Jest 666 i Oddech, czego chcieć więcej? Nie interesuje mnie ani ich życie prywatne, ani nowa "muzyka".
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Anzhelmoo
weteran forumowych bitew
Posty: 1281
Rejestracja: 19-03-2017, 08:51

Re: Kat & Roman Kostrzewski

10-07-2023, 12:08

No mnie Luft interesuje. Pomijającac fakt, że go zakupiłem, to też jestem wielkim fanem Wody i tej konwencji, a tutaj dochodzi też motyw emocjonalny, bo to ostatnie rzeczy, które Roman zrobił w życiu i więcej już nie będzie nic nigdy. Trudno w to uwierzyć, ale tak jest i bardzo bym chcial to usłyszec nawet w formie surowej. Nawiasem mówiąc zarówno Woda, jak i Alkatraz są bardzo niedocenione, nawet wśrod fanow RK, co jest ciekawe, bo wydawałoby się, że wokół Romka taki kościół się wytworzyl w ostatnich latach.

Swoją drogą tej płyty jeszcze nie ma, a już podzieliła fanów. Ja ją kupiłem dla muzyki, dopiero potem wyszła sprawa z chorobą i wiele osób kupiło płytę jako "cegiełkę" dla Romana (jako, że ten nie życzył sobie zbiórek), ale bez żadnych oczekiwań otrzymania czegoś w zamian. I teraz jak ktoś upomina się o płytę to na porządku dziennym wypominanie w stylu "wstydu nie masz, Roman nie żyje, rodzina cierpi, a Ty masz czelność dopominać się o jakąś muzykę, na której i tak nikomu nie należało, bo to chodziło o pomoc w leczeniu". Zostawię to bez komentarza :) Tak nawiasem mowiąc to problemem nawet nie jest opóźnienie, a brak komunikacji.

Ja czekam cierpliwie, rozumiem, ze sprawy spadkowe nie są łatwe, nie domagam się żadnych zwrotów. Ale mam nadzieję, że ta płyta rzeczywiscie zostanie wydana w jakiejkolwiek formie, nawet prymitywnej.

A nowy zespół Popiór? "Nie ma o czym mowić" - cytując pewien moment DVD Somewhere In Poland :) Instrumentalnie wcale nie jest juwenaliowo, już nie przesadzajmy, ale po prostu nie moja bajka.



Często jest tak...że nie, a potem coraz częściej jest tak...że nie, a potem zwykle jest tak...że nie. I potem zostaje już samo nie.
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Kat & Roman Kostrzewski

10-07-2023, 19:22

skośny wydał, to mówi, tzo niee?
Azjata wydał, mużyn (wy)kupi(ł) XDę
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8190
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Kat & Roman Kostrzewski

10-07-2023, 19:35

też se właśnie zapuściłem wącha, tylko jakiś ryżawy mi wyszedł
PLASTIK NIE JEST METALEM
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Kat & Roman Kostrzewski

14-07-2023, 23:53

mi666l pisze:
04-07-2023, 20:25
die hard znowu dostępny w ironbonehead

https://shop.ironbonehead.de/en/lps-/29 ... &results=1
W High Roller Records także.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14838
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-07-2023, 22:25

Obrazek
Weź udział w naszej akcji i współtwórz winylowe wydanie płyty "Czarne Zastępy: w hołdzie Kat"!

Pagan Records przygotowuje winylową edycję albumu "Czarne Zastępy: w hołdzie Kat". Chcemy aby było to wydawnictwo wyjątkowe. W związku z tym zachęcamy wszystkich do współpracy nad tym projektem.

Potrzebujemy waszych zdjęć, rysunków i innych materiałów graficznych związanych z waszymi wspomieniami związanymi z Katem, którymi chcielibyśmy wzbogacić oprawę graficzną albumu. Krótko - macie zdjęcie z zespołem, katanę Kata, logówki rysowane w szkolnym zeszycie, graffiti na ścianie, fanart? Chcemy tego wszystkiego!

Niech to wydawnictwo będzie hołdem dla Kata oddanym nie tylko przez zespoły i muzyków, ale także przez fanów, bo to Wy jesteście prawdziwymi Czarnymi Zastępami!
Tnijcie więzy!

Materiały przyjmujemy do 20 sierpnia 2023.

Kontakt mailowy: wyrocznia@pagan-records.com
LINK
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14838
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Kat & Roman Kostrzewski

19-07-2023, 22:31

SODOMOUSE pisze:
10-07-2023, 19:22
skośny wydał, to mówi, tzo niee?
Azjata wydał, mużyn (wy)kupi(ł) XDę
Piękne wydanie. Murzyn przespał i się nie załapał.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14838
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Kat & Roman Kostrzewski

21-07-2023, 12:03

Beldaroh donosi:
Hell-o.
Jak zapewne pamiętacie w lutym odbył się koncert "Okręt Płynie Dalej" - port Bytom poświęcony Romkowi Kostrzewskiemu. Inicjatywą tego koncertu było że zysk z biletów jak sprzedaży koszulek oraz zrzutki zostanie przeznaczony na cel upamietniający naszego Mistrza.
Finalnie zdecydowaliśmy się że pieniądza zostaną przeznaczone na nowy nagrobek dla Romka. Podczas rozmów i wielu pomysłów w gronie przyjaciół i rodziny zgodnie zdecydowalismy że nagrobek będzie taki ja Roman chciał, skromny, czarny z symboliką czego efekt możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Mamy nadzieję że niektórzy z Was odwiedzą Romana osobiście.
Chciałbym z tego miejsca podziękawać wszystkim którzy kupili bilet i tym którzy kupili koszulkę że przyłożyli się do tego co w chwili obecnej możemy oglądać na cmentarzu w Bytomiu.
Każdy z Was jest inicjatorem tego przedsięwzięcia!!! Dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie i wsparcie.
Z tego też miejsca chcę poinformować że "Okręt Płynie Dalej" i 10 lutego 2024 dopłynie do portu Zabrze do klubu Wiatrak!
Oczywiście ewentualny zysk z koncertu zostanie przeznaczony na kolejny projekt poświęcony Romkowi. Więcej szczegółów ujawnimy niebawem i liczymy na ponowne liczne przybycie.
Do zobaczenia w.... Zabrzu!!!
Obrazek

Moim zdaniem zajebisty. Unikat.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4697
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Kat & Roman Kostrzewski

21-07-2023, 12:08

Fajny, wpadnę w odwiedziny. Ale fotkę mogli dać lepszą.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9690
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Kat & Roman Kostrzewski

21-07-2023, 12:53

Po chuju skromny, jeszcze brakuje okrętu dalej, gdzieś tam... xD
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Kat & Roman Kostrzewski

21-07-2023, 12:57

Obrazek

Slav style :D
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
RippingHeadache
weteran forumowych bitew
Posty: 1149
Rejestracja: 30-12-2011, 16:30

Re: Kat & Roman Kostrzewski

21-07-2023, 14:19

trup pisze:
21-07-2023, 12:03
Beldaroh donosi:
Hell-o.
Jak zapewne pamiętacie w lutym odbył się koncert "Okręt Płynie Dalej" - port Bytom poświęcony Romkowi Kostrzewskiemu. Inicjatywą tego koncertu było że zysk z biletów jak sprzedaży koszulek oraz zrzutki zostanie przeznaczony na cel upamietniający naszego Mistrza.
Finalnie zdecydowaliśmy się że pieniądza zostaną przeznaczone na nowy nagrobek dla Romka. Podczas rozmów i wielu pomysłów w gronie przyjaciół i rodziny zgodnie zdecydowalismy że nagrobek będzie taki ja Roman chciał, skromny, czarny z symboliką czego efekt możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Mamy nadzieję że niektórzy z Was odwiedzą Romana osobiście.
Chciałbym z tego miejsca podziękawać wszystkim którzy kupili bilet i tym którzy kupili koszulkę że przyłożyli się do tego co w chwili obecnej możemy oglądać na cmentarzu w Bytomiu.
Każdy z Was jest inicjatorem tego przedsięwzięcia!!! Dziękujemy Wam bardzo za zaangażowanie i wsparcie.
Z tego też miejsca chcę poinformować że "Okręt Płynie Dalej" i 10 lutego 2024 dopłynie do portu Zabrze do klubu Wiatrak!
Oczywiście ewentualny zysk z koncertu zostanie przeznaczony na kolejny projekt poświęcony Romkowi. Więcej szczegółów ujawnimy niebawem i liczymy na ponowne liczne przybycie.
Do zobaczenia w.... Zabrzu!!!
Obrazek

Moim zdaniem zajebisty. Unikat.
Ciekawe jak długo postoi nienaruszony. ;)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14838
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Kat & Roman Kostrzewski

21-07-2023, 16:20

eee no może katoisis się nie zainteresuje...
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
schizoid
rozkręca się
Posty: 69
Rejestracja: 03-03-2018, 20:56

Re: Kat & Roman Kostrzewski

01-09-2023, 14:08

Chwilę to trwało, no ale w końcu jest, a raczej za niedługo będzie:

Obrazek
Już 27 września nakładem Wydawnictwo SQN ukaże się nieautoryzowana, a zarazem pierwsza w historii, biografia zespołu KAT!
Mateusz Żyła zabierze Was w podróż po czterech dekadach wzlotów i upadków zespołu – będzie to opowieść o sukcesie i uwielbieniu fanów, ale też o niespełnionych ambicjach i porażkach; o zaklinaniu szarej rzeczywistości PRL-u diabolicznym tańcem; o walce i napięciach pomiędzy Katem a TSA; o bezkompromisowym przeciwstawianiu się zakłamaniu Kościoła; o muzycznym porozumieniu dusz oraz o konflikcie, którego nie złagodziła nawet śmierć.
Autor dotarł do większości członków Kata, ich rodzin, (nie)przyjaciół, byłych menedżerów i wielu znanych postaci ze środowiska muzycznego. Z tych opowieści wyłania się obraz zespołu, który miał wszelkie atuty potrzebne do tego, by zrobić światową karierę. Zespołu, który na przestrzeni 40 lat działalności tworzyli niebanalni muzycy, mający odwagę grać iście piekielne dźwięki, a jednocześnie silne osobowości, które – niestety – nie zawsze potrafiły postawić muzykę ponad wszystkim. Zdefiniowanie tej jednej z najważniejszych polskich grup metalowych wymaga jednak o wiele więcej słów, o czym będziecie mogli przekonać się, czytając tę książkę!
ODPOWIEDZ