LIMBONIC ART

Zasada tworzenia tematu - NAZWA ZESPOŁU + ewentualnie tytuł płyty lub inna treść jeżeli coś chcemy dodać.

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Regulamin forum
Tematy związane tylko z jednym zespołem lub jedną płytą. Wszelkie zbiorcze typu "América Latina Metal" lub "Najlepsza polska płyta thrash" itp. proszę zakładać w dziale "Dyskusje o muzyce metalowej"
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

08-10-2007, 01:02

Ale i tak wolę 100 płyt takich jak ISD niż jedno LoE
Give birth to something dead
Give birth to something old
MANOWAR
postuje jak opętany!
Posty: 447
Rejestracja: 02-01-2007, 13:33
Lokalizacja: Łódź

08-10-2007, 08:31

ostatni Limbonic Art po kilku przesłuchaniach coraz bardziej mi się podoba, może faktycznie nie jest to arcydzieło, ale kupa to też nie jest, jak tu niektórzy piszą. Płyta trzyma poziom i słychac, że to LA.
Awatar użytkownika
PrzemoC
w mackach Zła
Posty: 678
Rejestracja: 21-08-2006, 15:21
Lokalizacja: uOpolskie

08-10-2007, 21:36

Dla mnie Limbonic to przykład kapeli która nie przetrwała próby czasu. Całkiem inaczej się tego słucha po latach i całkiem inne wrażenie robi. Po tym jak się nasłuchałem symfonicznych industrialistów, cała ta "symfonika" LA brzmi jak puszczona z dziecinnych klawiszków.

Ale pod względem brzmieniowego kiczu syntezatorów i tak nie przebijają "miszcza" czyli Mortiisa na wczesnych pierdach. I pomyśleć, że taki kultus z tego metalofce kiedyś robiły... bueh!!!

Zagłosowałem na "dwójkę".
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

08-10-2007, 22:00

" Moon in the Scorpio " i " In Abhorrence Dementia " to killery na czasy w których zostały wydane, zresztą do dzisiaj słycham ich z przyjemnością; głos na "dwójkę" szczególnie za doskonałe " Misanthropic Spectrum " - kto słuchał ten wie za co ... CIARY !!!
Awatar użytkownika
black_lava
rasowy masterfulowicz
Posty: 2031
Rejestracja: 25-08-2005, 09:24
Lokalizacja: O.

09-11-2007, 15:13

ostatni album jest bardzo dobry.myslałem,że poprawią troszkę brzmienie(strasznie płaskie),ale i tak ma to swój urok.co do kompozycji,to jest pare hiciorów.zaskoczyli mnie panowie in plus.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

09-11-2007, 18:23

[quote][i]Wysłane przez black_lava[/i]
ostatni album jest bardzo dobry.myslałem,że poprawią troszkę brzmienie(strasznie płaskie),ale i tak ma to swój urok.co do kompozycji,to jest pare hiciorów.zaskoczyli mnie panowie in plus. [/quote]

bardzo dobry, serio? dla mnie ta plyta jest hmm, "cyrkowa"
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

09-11-2007, 18:30

[quote][i]Wysłane przez Skaut_Kwatermaster[/i]

bardzo dobry, serio? dla mnie ta plyta jest hmm, "cyrkowa" [/quote]

gdyby ja rozpatrywac w kategorii - płyty po reaktywacji - no to dramat słabsza reaktywacje mial Assassin i Destruction, a tych reaktywacji juz sie troche doczekalismy w ostatnich kilku latach...
dla mnie płyta i reaktywacja całkowicie niepotrzebna...
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

09-11-2007, 18:34

[quote][i]Wysłane przez Adrian696[/i]
gdyby ja rozpatrywac w kategorii - płyty po reaktywacji - no to dramat słabsza reaktywacje mial Assassin i Destruction, a tych reaktywacji juz sie troche doczekalismy w ostatnich kilku latach...
dla mnie płyta i reaktywacja całkowicie niepotrzebna... [/quote]

Niezaleznie od tego jak ja rozpatrujesz, ta plyta to po prostu ciepla kupa. Nie tego sie spodziewalem po tak dobrym (swego czasu) bandzie.
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

09-11-2007, 18:38

[quote][i]Wysłane przez Skaut_Kwatermaster[/i]
[

Niezaleznie od tego jak ja rozpatrujesz, ta plyta to po prostu ciepla kupa. [/quote]

absolutnie sie zgadzam... moje porównanie do innych plyt po reaktywacji mialo jedynie na celu uwypuklenie fekalnych jej zalet :)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
vulture

Re: LIMBONIC ART

17-10-2008, 11:56

nigdy mnie ta muzyka nie porwała.kilka dobrych patentów ale ogólnie zbyt słabe i mało przekonywujące to jest.
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: LIMBONIC ART

17-10-2008, 19:40

Moon In The Scorpio - niby dobra płyta, ale jakoś nigdy do końca się nie mogłem do niej przekonać ani też w nią ' wgryźć ' i tak zostało do dziś

In Abhorrence Dementia - najlepsze co ten zespół stworzył, ale też znajdzie się niestety kilka nudnych/słabych momentów

Ad Noctum Dynasty Of Death - lekkie rozczarowanie, słucham naprawdę rzadko

The Ultimate Death Worship - nie słyszałem

Legacy Of Evil - mimo bluzgów lecących z każdej strony pod adresem tego albumu, mi nawet przypadł do gustu, takie 6,5/10

generalnie zespół nie porywa - fakt, ale ma w sobie coś takiego, że lubię sobie wrócić do ich płyt od czasu do czasu
Awatar użytkownika
Scaarph
zahartowany metalizator
Posty: 6143
Rejestracja: 16-01-2008, 16:28
Lokalizacja: Scarlet Woman's Womb

Re: LIMBONIC ART

19-10-2008, 15:18

kiedyś tego trochę słuchałem, teraz już nie bo nie mam magnetofonu a i kasety wiele kilometrów ode mnie. ja widzę to tak:
moon in the scorpio - może być, chociaż faktycznie troszki to naiwne jakieś takie
in abhorrance dementia - całkiem fajne
ad noctum - duży skok stylistyczny, płyta dobra
ultimate death worship - kontynuacja stylu z poprzedniczki, całkiem udana
legacy of evil - nie słyszałem i nie mam parcia w sumie :)
podsumowując - w sumie nic mocno specjalnego, można posłuchać, ale nie ma o czym gadać ;)
ON TO RUPTURE

Obrazek
Necro Skins Society
DCI Hunt

Re: LIMBONIC ART

21-10-2008, 22:35

Wszystko do "Ad Noctum" mi się bardzo podobało. "The Ultimate Death Worship" wszedł mi gorzej niż poprzedniczka, ale tez niczego sobie. Wprawdzie dzis ta ich symfonika wprawdzie trąci czasem wsią, ale i tak jest git. Ostatniej nie znam i mi sie do niej nie śpieszy.
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

21-10-2008, 22:43

Warcrimer pisze:Wszystko do "Ad Noctum" mi się bardzo podobało. "The Ultimate Death Worship" wszedł mi gorzej niż poprzedniczka, ale tez niczego sobie. Wprawdzie dzis ta ich symfonika wprawdzie trąci czasem wsią, ale i tak jest git. Ostatniej nie znam i mi sie do niej nie śpieszy.
A ja ostatnio sobie ich posłuchałem i mogę napisać, że łykam teraz Limbonic Art z tą symfoniką bardziej niż dwie pierwsze płyty Emperora. No dobra, tylko trzy krążki: In Abhorrence Dementia, Ad Noctum Dynasty of Death,The Ultimate Death Worship. Na debiucie klawiszki brzmią zbyt prostacko, a na ostatnim niestety mamy marną kopię "Ultimate...".
Coś tam było! Człowiek!
DCI Hunt

Re: LIMBONIC ART

21-10-2008, 23:20

Ja właśnie sobie słucham jedynki i mam wrażenie, że podoba mi sie bardziej niż kilka lat temu. Nie wiem czy to dlatego, że teraz tak sie nie gra, czy z sentymentu czy w końcu dlatego, że to po prostu bardzo dobra płyta. Pamiętam, że "In Abhorrence Dementia" było bardzo konsekwentnym rozwinięciem pomysłów z "MITS". Niestety tego nie mam już na CD...
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: LIMBONIC ART

22-10-2008, 18:56

zmierzę się chyba zaraz ponownie z Moon... ale raczej czarno to widzę ;)
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: LIMBONIC ART

22-10-2008, 19:06

Heretyk pisze:zmierzę się chyba zaraz ponownie z Moon... ale raczej czarno to widzę ;)

biiiiiiiniiiiiiiiffff de buuuuurjaaaal seeerfyyyyys!!!!
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Wielki Hektor
rozkręca się
Posty: 40
Rejestracja: 05-07-2010, 12:57

LIMBONIC ART

18-08-2010, 12:44

Ich debiut "Moon In The Scorpio" bardzo mnie rozjebał swego czasu. Póżniej już aż tak dobrze nie było. Z zaciekawieniem ściągam sobie do przesłuchania ich nowe wydawnictwo "Phantasmagoria". Czy wy też jesteście ciekawi jak i ja?

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Mol
zahartowany metalizator
Posty: 3366
Rejestracja: 03-02-2003, 22:26
Lokalizacja: Chocianów

Re: LIMBONIC ART

18-08-2010, 12:57

niezbyt, podejrzewam, ze to plyta w desen ostatnich wydawnictw sprzed rozpadu, wole jedynke i dwojke, ktore jednak nie do konca przetrwaly probe czasu.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: LIMBONIC ART

18-08-2010, 13:30

Za dużo ciacha, a za mało micha było w tej sajgonce Limbonic Art zwanej. Dlatego też zapchać tym się można, ale wartości odżywcze takowej niespecjalne.
Nowej płyty raczej nie przesłucham, chyba, że trafi się kiedyś jakaś specjalna okazja, czyt. sprzedaż promocyjna na złomowisku w MM czy Saturnie.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
ODPOWIEDZ