karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4701
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 14:04

Większość z nas od czasu do czasu jeździ za granicę. Najwygodniej płaci się plastikiem.
Ja od 4 lat używam Revoluta a dodatkowo od zeszłego roku Curve. Uznałem, że na sporadyczne wyjazdy zagraniczne nie warto zmieniać pakietu na płatny. Dwie karty raczej wystarczają na bezprowizyjne wakacje ;)
Poza tym są raczej proste w obsłudze, mają bardzo dobre kursy i jedyne, co może powodować stresik, to liczne plotki o blokadach kont i obsługa klienta.


Czego używacie, co polecacie.

Czy wg Was banki w Polsce (nie mylić z polskimi banki) mają ciekawą ofertę dla klientów obcych (bez obowiązku zakładania konta lub z kontem za free bez uciążliwych wymogów)?

Znajdzie się coś ciekawego (niekoniecznie w PL, może być zagraniczne jak wspomniane curve i revolut) dedykowanego dla niepełnoletnich. Pytam, bo syn ma wycieczkę szkolną.

A może macie jakieś fajne zestawienia i porównania? Ja kiedyś miałem fajne porównanie w praktyce revoluta, curve i coś z PL (chyba mbank albo alior).



Zapraszam do kulturalnej dyskusji. Karty na Ruble mnie nie interesują xD
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10702
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 14:17

Co do niepełnoletnich to Revolut ma produkt Junior.
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4701
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 14:27

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
05-04-2022, 14:17
Co do niepełnoletnich to Revolut ma produkt Junior.
Faktycznie. Niestety na stronie mało jest informacji. Konto junior musi być podpięte/powiązane z innym kontem Revolut czy można założyć niezależnie?
Stronka revoluta od razu chce numer telefonu. Nie ma co poczytać :/
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9699
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 14:43

Ja mam konta walutowe w Aliorze. Niestety jakiś czas temu zmienili regulamin i trzeba wydać te 25zl raz na kilka lat za odnowienie karty. Uzupełniam je srodkami za pomocą internetowego kantoru. Na moją ilość wycieczek zagranicznych jest ok, chociaż jak w tym temacie okaże się, że tracę na tym jakieś poważne kwoty to może jeszcze raz przyjże się parabankom w stylu Revoluta.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10702
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 15:21

empir pisze:
05-04-2022, 14:27
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
05-04-2022, 14:17
Co do niepełnoletnich to Revolut ma produkt Junior.
Faktycznie. Niestety na stronie mało jest informacji. Konto junior musi być podpięte/powiązane z innym kontem Revolut czy można założyć niezależnie?
Stronka revoluta od razu chce numer telefonu. Nie ma co poczytać :/
Z tego co pamietam to jest podlaczone w jakis sposob do konta rodziciela
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4701
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 15:53

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
05-04-2022, 15:21
empir pisze:
05-04-2022, 14:27
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
05-04-2022, 14:17
Co do niepełnoletnich to Revolut ma produkt Junior.
Faktycznie. Niestety na stronie mało jest informacji. Konto junior musi być podpięte/powiązane z innym kontem Revolut czy można założyć niezależnie?
Stronka revoluta od razu chce numer telefonu. Nie ma co poczytać :/
Z tego co pamietam to jest podlaczone w jakis sposob do konta rodziciela
Dzięki za info
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4701
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 15:57

uglak pisze:
05-04-2022, 14:43
trzeba wydać te 25zl raz na kilka lat
Taki koszt da się przeżyć ;)

uglak pisze:
05-04-2022, 14:43
Uzupełniam je srodkami za pomocą internetowego kantoru
To revoluty i curve wygodniejsze ;)

uglak pisze:
05-04-2022, 14:43
chociaż jak w tym temacie okaże się, że tracę na tym jakieś poważne kwoty to może jeszcze raz przyjże się parabankom w stylu Revoluta.
Pewnie stosunkowo niewielkie różnice.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9699
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 16:01

empir pisze:
05-04-2022, 15:57
uglak pisze:
05-04-2022, 14:43
Uzupełniam je srodkami za pomocą internetowego kantoru
To revoluty i curve wygodniejsze ;)
Można też wygodniej uzupełniać z kantoru samego Alioru, ale przeliczniki mniej korzystne.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Najprzewielebniejszy
zahartowany metalizator
Posty: 4459
Rejestracja: 31-12-2001, 18:22

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 17:59

Miałem Revolut.
Lubią inwigilowac. Pal licho blokadę kasy kiedy dostalem przelew za plytę Decapitated. Wytłumaczyłem panu, ze nie jest to zarobek za bieganie z maczetą. Natomiast miarka przebrała sie kiedy zaczęli dopytywac sie o źródła moich dochodów. Przez chwilę moje zarobki wpływały właśnie na konto Revolut. Wiec mówie panu, ze prosze sobie sprawdzic skad wplywaja na moje konto pieniadze. Poprosil o informacje jaka mam pensje, od kogo i na podstawie jakiej umowy. Do prowadzenia rachunku bieżącego nie mają potrzeby posiadania takich informacji. Przynajmniej dopóki nie próbuję brać u nich pożyczki. Nie pamiętam jak to toczyło się dalej, ale zawinąłem stamtąd kasę i chwilę później nastapiła blokada, bo nie podałem źródeł swoich dochodów.
Oprócz tego sporym problemem dla niektórych może być brak polskiego IBAN w Revolut, nie wiem czy to ogarnęłi, ale jakis czas fundusze księgowane były w litewskich bankach, co dla polskich pracodawców było dodatkowym kosztem jeśli pracownik chciał tam otrzymywac wynagrodzenie.
WINYLE na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18597
CeDeki na sprzedaz viewtopic.php?f=25&t=18589
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 18:20

Jak to z takich kart można płacić? Jak to w plastiku może być tyle pieniędzy. Sam mogę taką kartę zrobić. Z dektury wyrżnąć, pomalować farbą olejną, napisy popisać i też mogę mieć. Stoją te ludzie w tych budach koło bankach w kolejkach jak te głupie chuje. Baby z dziećmi, nawet dziadki. Zamiast pójść na piwo, urżnąć się jak człowiek to stoją. Ja mam jajka, mam kiełbasę, cebulę i mam wszystko w dupie. Idę dziś z chłopami popić piwa, wódki, wszystkiego. Co mi więcej trza.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4701
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 19:01

Najprzewielebniejszy pisze:
05-04-2022, 17:59
Miałem Revolut.
Lubią inwigilowac. .... Natomiast miarka przebrała sie kiedy zaczęli dopytywac sie o źródła moich dochodów. .... Poprosil o informacje jaka mam pensje, od kogo i na podstawie jakiej umowy. .... chwilę później nastapiła blokada, bo nie podałem źródeł swoich dochodów.
To są największe (jedyne?) minusy revoluta. Sporo takich historyjek słyszałem.

Najprzewielebniejszy pisze:
05-04-2022, 17:59
Oprócz tego sporym problemem dla niektórych może być brak polskiego IBAN w Revolut,
Do korzystania jako karta wakacyjna nie. Podpinam własną kartę i zasilam konto revoluta za free.

Najprzewielebniejszy pisze:
05-04-2022, 17:59
nie wiem czy to ogarnęłi, ale jakis czas fundusze księgowane były w litewskich bankach
Nie ogarnęli. Chyba tylko Litwa.

Najprzewielebniejszy pisze:
05-04-2022, 17:59
co dla polskich pracodawców było dodatkowym kosztem jeśli pracownik chciał tam otrzymywac wynagrodzenie.
Można u nich konto założyć. Ale nie wiem czy to dobry pomysł jeśli wziąć pod uwagę inne problemy.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9699
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 19:23

Swoją drogą gdybym Revoluta miał to bym go właśnie likwidował:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Revolut#Kontrowersje pisze:Storonski porównuje etos pracy w swoim startupie z podejściem Amazonu do biznesu, ale sposób zarządzania ludźmi w Revolut jest poddawany międzynarodowej krytyce i według doniesień prasy bardziej przypomina feudalny folwark niż przedsiębiorstwo XXI wieku. Firma słynie z braku kultury pracy i dużej rotacji pracowników. 1 marca 2019 roku dyrektor finansowy Revoluta Peter O’Higgins złożył rezygnację w związku z niedziałającym zabezpieczeniem przed podejrzanymi przelewami. Dziennikarze brytyjskiej gazety „The Daily Telegraph” ujawnili, że finansowy start-up przez kilka miesięcy miał wyłączoną blokadę, która miała automatycznie filtrować podejrzane transakcje. To spowodowało problemy firmy z urzędem nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (brytyjski odpowiednik KNF).

Podejrzenie budzą również źródła inwestowania przedsiębiorstwa. W ciągu swojego istnienia Revolut pozyskał $336 mln. finansowania Większość tych pieniędzy ($250 mln) wyłożył fundusz DST Global(ros.) kontrolowany przez przedsiębiorcę rosyjskiego Jurija Milnera(ros.), który w styczniu 2018 roku znalazł się na opublikowanej przez Departament Stanu liście oligarchów zbliżonych do Kremla. Z kolei jednym z inwestorów funduszu DST był holding Gazprom Invest(ros.), który jest kierowaną przez Aliszera Usmanowa jednostką zależną Gazpromu, gdzie obowiązki zastępcy dyrektora generalnego ds. nauki pełni Nikołaj Mironowicz Storonski (ros. Николай Миронович Сторонский), ojciec współzałożyciela firmy Revolut.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: karty wielowalutowe - czego używacie, co polecacie lub odradzacie

05-04-2022, 20:24

Wise, niegdyś Transferwise. W 2015 bez problemu przenieśli mi miedzy narodami kilkanaście tysięcy złotych podczas gdy banki wolały o jakieś idiotyczne procenty i prowizje. Ostatnio zrobiłem sobie ich kartę walutową i nie dostrzegam żadnych niewygód.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
ODPOWIEDZ