Kącik prawny

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Gore_Obsessed, ultravox, Heretyk, Nasum, Sybir

ODPOWIEDZ
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8194
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

11-05-2024, 23:55

Miałem ostatno taką sytuację: prowadziliśmy proces u 5 latka: porażnie 4 kończynowe, masakra. Stronę przeciwną reprezentował w procesach odszkodowaczych jeden z najlepszych mecenasów w sprawach odszkodowawczych- autorytet i wyga pracujący na zlecenie ubezpieczeniowych korporacji z Warszawy,tam tez był proces. Mógłby ten proces trwać latami a trwał rapem 3 lata. Bardzo rzadko to się zdarza, właściwie się nie zdarza - nie wniósł zastrzeżeń do opinii biegłego(a mógł na wszystkie sposoby), nie podejmował żadnej właściwie żadnej inicjatywy sądowej, totalnie nic. Wstawił się raz na ogłoszeniu wyroku i puścił mi oko.

To najlepsza rzecz jaka mi się przytrafiła od lat. Wielki człowiek.

Takie rzeczy się praktycznie nie zdarzają a jednak.

Z drugim Mazurkiem gadaliśmy o tym po sprawie i w sumie dalej nie wiemy.

Mówimy o procesie na parę milionów.

Piękne to było, nie zapomnę tego nigdy, bo takich rzeczy się nie zapomina.

Zresztą to co odjebali to nie kiepska historia 80 tys polubownie, 1,200.000 tys zadośćuczynienia wywalczone przeze mnie plus wszystkie koszta leczeń ,rehabilitacji. Na pewno jest człowiekiem. SZANUJE.

Mam ten wyrok ,mogę wkleić. Jest prawomocny.

Wydaje mi się, mogę się mylić, że ten Mecenas, wkurwił się na swoich zleceniodawców i uznał ,że to kpina prowadzić taki proces w takiej tragedii. I ,że do tego ręki nie przyłoży.

Nie dziwie się. Sam mam dzieciaka za którego oddałbym życie i gdzieś tam w tych procesach pęka moralny kręgosłup.

Pewnie uznał ,że to kpina szafować wyrokiem młodego dziecka, które jest skazane na wózek inwalidzki i sumienie nie pozwoliło.

Bez względu co robimy w jakim wymiarze(ja globalnym) gdzie repreztuje od lat osoby pokrzywdzone to tam po drugiej stronie też są ludzie. Znają mnie, znają firmę ,że to nie rurki z kremem.

Pewnie ci ludzie co wydaja decyzje czytają te nasze pisma. Widać to też gęsto po decyzjach.

Zawsze stałem w interesie osób słabszych. Nienawidzę korporacji Tego bezdusznego podejścia.
Kupię:

Vastum Hole Below
piotraz
weteran forumowych bitew
Posty: 1207
Rejestracja: 01-04-2011, 11:14

Re: Kącik prawny

14-05-2024, 12:37

tomaszm odezwij się do mnie na priv.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8194
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

18-05-2024, 10:52

Gothmog666 pisze:
01-05-2024, 16:48
Takie pytanko do naszego eksperta w kwestii ubezpieczeń/odszkodowań Tomaszm w związku z jedną kwestią. Historię opowiem w skrócie.

Mój znajomy wynajmował pokaźnych rozmiarów nieruchomość - jak się okazało zorganizowanej grupie przestępczej. Z tego, co mówił - najemca wydawał się spoko, płacił terminowo, legalne papiery itd. Niemniej jednak, stworzyli tam nielegalną fabrykę tytoniu. Proceder został wykryty, CBŚ z antyterrorką wbili, działali 2 dni, skonfiskowali 800 kg tytoniu - rozwalili mu sporo rzeczy, szkody ogromne.

Okiem prawnika patrzę w ten sposób i w zasadzie pytam odnośnie tego: jakimi narzędziami prawnymi dysponują ubezpieczyciele, żeby wymigać się od płacenia w takim przypadku? Przenoszą ciężar odpowiedzialności na najmodawcę?

Wyrok orzekający o kosztach - w stosunku do najemcy - nie będzie miał praktycznego znaczenia, w momencie, kiedy będzie miał 0 zł na koncie. Od państwa zwrotu kosztów nie uzyskasz, ewentualnie na zasadzie takiej, że może wnosić o zwrot poniesionych wydatków w związku z zabezpieczeniem nieruchomości na czas postępowania.

Jak to widzisz z punktu widzenia ubezpieczyciela? Biłeś się z nimi niejednokrotnie, dlatego uznałem za stosowne, żebyś ocenił to z punktu widzenia praktyka.

Czynność przeszukania powinna być przeprowadzana tak, aby zapewnić ochronę mienia, prywatności i godności osoby u której ma być przeprowadzone przeszukanie. Funkcjonariusze powinni dokładnie ważyć pomiędzy dobrem, które chcą osiągnąć (uzyskanie dowodów i zatrzymanie osób podejrzanych) a dobrem które zostanie naruszone czy nawet poświęcone (naruszenie prywatności, naruszenie miru domowego czy naruszenie własności). Podmioty działające z ramienia państwa nie mogą automatycznie przyjmować, że to pierwsze dobro jest wartością wyższą.

podobny stan faktyczny można znaleźć w poniższym wyroku:

https://orzeczenia.ms.gov.pl/content/$N ... -03-26_002

można więc pozwać Skarb Państwa (w imieniu którego działa CBŚ) ale istotne jest zabezpieczenie dowodów do procesu (zdjęcia uszkodzeń, zeznania świadków, zbieranie faktur, opinia rzeczoznawcy majątkowego).

Wszystko zależy czy szkody powstały na skutek niewłaściwego użytkowania nieruchomości przez najemcę czy tylko na skutek działania CBŚ

Co do roszczeń do ubezpieczyciela to wszystko zależy od polisy (ważne są wyłączenia w OWU). Bez OWU ciężko się odnieść do sprawy, bo każda polisa jest inna.

Jeśli bym je otrzymał to mógłbym się precyzyjnie odnieść.
Kupię:

Vastum Hole Below
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8194
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

21-05-2024, 14:57

Trzeba mieć mocno najebane w głowie ,żeby słać donosy do Izby Radcowskiej i Adwokackiej w związku z sprawą w RODO która nie jest prawomocna- kurwa niektórzy tak tym żyją. Chyba najbardziej ma wyjebane na wszystko właściciel obciązony karą. Zawsze powtarzam dzieciom i bliskim. Pierwsza kancelaria gdzie RODO ukarało kogoś w tak wysokiej wysokości. Zawsze chciałem być w czym pierwszy w kraju

https://www.rp.pl/dane-osobowe/art40156 ... szyla-rodo

Z mojej stony to zabawa. Pierdole tych łechciwych szubrawców. Ale nie zapłacę dopóki w SN nie zapadnie orzeczenie.

Nie i chuj. Gdybym zawinił pierwszy biorę to na klatę- nie ma tematu. Ale to polowanie na czarownice.

Swoją drogą nigdy nikt mi takiej reklamy nie zrobił.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3166
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Kącik prawny

21-05-2024, 16:24

tomaszm pisze:
11-05-2024, 23:55
Miałem ostatno taką sytuację: prowadziliśmy proces u 5 latka: porażnie 4 kończynowe, masakra. Stronę przeciwną reprezentował w procesach odszkodowaczych jeden z najlepszych mecenasów w sprawach odszkodowawczych- autorytet i wyga pracujący na zlecenie ubezpieczeniowych korporacji z Warszawy,tam tez był proces. Mógłby ten proces trwać latami a trwał rapem 3 lata. Bardzo rzadko to się zdarza, właściwie się nie zdarza - nie wniósł zastrzeżeń do opinii biegłego(a mógł na wszystkie sposoby), nie podejmował żadnej właściwie żadnej inicjatywy sądowej, totalnie nic. Wstawił się raz na ogłoszeniu wyroku i puścił mi oko.

To najlepsza rzecz jaka mi się przytrafiła od lat. Wielki człowiek.

Takie rzeczy się praktycznie nie zdarzają a jednak.

Z drugim Mazurkiem gadaliśmy o tym po sprawie i w sumie dalej nie wiemy.

Mówimy o procesie na parę milionów.

Piękne to było, nie zapomnę tego nigdy, bo takich rzeczy się nie zapomina.

Zresztą to co odjebali to nie kiepska historia 80 tys polubownie, 1,200.000 tys zadośćuczynienia wywalczone przeze mnie plus wszystkie koszta leczeń ,rehabilitacji. Na pewno jest człowiekiem. SZANUJE.

Mam ten wyrok ,mogę wkleić. Jest prawomocny.

Wydaje mi się, mogę się mylić, że ten Mecenas, wkurwił się na swoich zleceniodawców i uznał ,że to kpina prowadzić taki proces w takiej tragedii. I ,że do tego ręki nie przyłoży.

Nie dziwie się. Sam mam dzieciaka za którego oddałbym życie i gdzieś tam w tych procesach pęka moralny kręgosłup.

Pewnie uznał ,że to kpina szafować wyrokiem młodego dziecka, które jest skazane na wózek inwalidzki i sumienie nie pozwoliło.

Bez względu co robimy w jakim wymiarze(ja globalnym) gdzie repreztuje od lat osoby pokrzywdzone to tam po drugiej stronie też są ludzie. Znają mnie, znają firmę ,że to nie rurki z kremem.

Pewnie ci ludzie co wydaja decyzje czytają te nasze pisma. Widać to też gęsto po decyzjach.

Zawsze stałem w interesie osób słabszych. Nienawidzę korporacji Tego bezdusznego podejścia.

miło się czyta, że jeszcze są sprawiedliwi ludzie na świecie.
Black metal is the last bastion of white people culture. Everything else has been degenerated.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8194
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Kącik prawny

21-05-2024, 16:31

Garstka. Czekamy na realizację wyroku. Dotykamy sfer najbardziej imtymych, tragedii ludzkich. Bo jak inaczej nazwać dziecko 4 letnie skazane na wózek inwalidzki. Później ja też zeruje i Koledzy ode mnie na czynnik ludzki. Po sedziach chociażby.

Nie spodziewam się specjalnego współczucia. Nie w wielu procesach. Ale zawsze powtarzam jakiś syndrom człowieczeństwa musimy zachować.
Kupię:

Vastum Hole Below
ODPOWIEDZ