POGODA

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2715
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: POGODA

14-05-2024, 20:21



kanał tego gościa polecam i jego fanpeje na fb,
https://www.facebook.com/pawelimartalowcyburz
Kawał zajebistej roboty robią
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3956
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: POGODA

14-05-2024, 21:26

chuj z nimi
byle na Byczynę była pogoda (przynajmniej taka jak w ostatnich latach) :D
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2715
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: POGODA

16-05-2024, 18:33

‼️Uwaga - dziś wieczorem tranzyt ISS przez tarczę księżyca oraz (prawdopodobnie) bardzo widowiskowy przelot rakiety Soyuz!
Dziś na niebie będzie się działo 😃
1. Od 21:54 obserwujcie przelot ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej). Przebywając w pasie zaznaczonym na niebiesko na załączonej mapie, zobaczycie rzadki dla naszego województwa przelot ISS przez tarczę księżyca!
Pas widoczności tranzytu przebiega od północnych dzielnic Sopotu, przez Gdynię Orłowo, Redłowo dalej po zachodnie dzielnice Gdyni (Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack itd). Chwaszczyno, Bojano, Kielno i dalej na zachód.
Obserwując z Gdyni ISS pojawi się nad wschodnim horyzontem o 21:54 i będzie w dość dużym tempie przemieszczać się na zachód. ISS "przetnie" księżyc na pół ok 21:57.
Stacja kosmiczna będzie doskonale widoczna gołym okiem - będzie to najjaśniejszy po księżycu obiekt na niebie! Szukajcie poruszającej się bardzo jasnej gwiazdy.
Dokładne dane gdzie będzie widać tranzyt, i dokładną godzinę przelotu ISS przez tarczę księżyca dla Waszej lokalizacji możecie sprawdzić samodzielnie na stronie ISS Transit Finder. Link w komentarzu! Wystarczy ręcznie wskazać miejsce obserwacji.
2. Hit! O godzinie 22 rozpoczyna się okno startowe rakiety Soyuz z kosmodromu w Rosji. Co najciekawsze - krótko po starcie, jeśli do niego dojdzie, rakieta powinna być widoczna na niebie z północnej i wschodniej Polski!
Przelot będzie miał miejsce BARDZO NISKO nad północno-wschodnim horyzontem. Najlepsze warunki do zobaczenia rakiety będzie miała północna Polska, więc jeśli macie taką możliwość, udajcie się na plażę nad morze o godzinie 22! Jeśli nie macie blisko morza, poszukajcie terenu z bardzo dobrze odsłoniętym płn wsch horyzontem.
Zaznaczam, że to nic pewnego, ale jeśli wszystko się ułoży, czeka nas prawdopodobnie wspaniałe widowisko. Gazy wylotowe rekiety podświetli słońce, co może dać efekt podobny do tego na załączonym zdjęciu 🙂

https://www.facebook.com/share/p/krA7ejZF6ZHZ2jMY/
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4070
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: POGODA

16-05-2024, 22:13

mocny2_3 pisze:
16-05-2024, 18:33
‼️Uwaga - dziś wieczorem tranzyt ISS przez tarczę księżyca oraz (prawdopodobnie) bardzo widowiskowy przelot rakiety Soyuz!
Dziś na niebie będzie się działo 😃
1. Od 21:54 obserwujcie przelot ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej). Przebywając w pasie zaznaczonym na niebiesko na załączonej mapie, zobaczycie rzadki dla naszego województwa przelot ISS przez tarczę księżyca!
Pas widoczności tranzytu przebiega od północnych dzielnic Sopotu, przez Gdynię Orłowo, Redłowo dalej po zachodnie dzielnice Gdyni (Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack itd). Chwaszczyno, Bojano, Kielno i dalej na zachód.
Obserwując z Gdyni ISS pojawi się nad wschodnim horyzontem o 21:54 i będzie w dość dużym tempie przemieszczać się na zachód. ISS "przetnie" księżyc na pół ok 21:57.
Stacja kosmiczna będzie doskonale widoczna gołym okiem - będzie to najjaśniejszy po księżycu obiekt na niebie! Szukajcie poruszającej się bardzo jasnej gwiazdy.
Dokładne dane gdzie będzie widać tranzyt, i dokładną godzinę przelotu ISS przez tarczę księżyca dla Waszej lokalizacji możecie sprawdzić samodzielnie na stronie ISS Transit Finder. Link w komentarzu! Wystarczy ręcznie wskazać miejsce obserwacji.
2. Hit! O godzinie 22 rozpoczyna się okno startowe rakiety Soyuz z kosmodromu w Rosji. Co najciekawsze - krótko po starcie, jeśli do niego dojdzie, rakieta powinna być widoczna na niebie z północnej i wschodniej Polski!
Przelot będzie miał miejsce BARDZO NISKO nad północno-wschodnim horyzontem. Najlepsze warunki do zobaczenia rakiety będzie miała północna Polska, więc jeśli macie taką możliwość, udajcie się na plażę nad morze o godzinie 22! Jeśli nie macie blisko morza, poszukajcie terenu z bardzo dobrze odsłoniętym płn wsch horyzontem.
Zaznaczam, że to nic pewnego, ale jeśli wszystko się ułoży, czeka nas prawdopodobnie wspaniałe widowisko. Gazy wylotowe rekiety podświetli słońce, co może dać efekt podobny do tego na załączonym zdjęciu 🙂

https://www.facebook.com/share/p/krA7ejZF6ZHZ2jMY/
Sojuza nie zobaczę, ale przelot ISS przez tarczę Księżyca właśnie oglądałem przed kwadransem. Fajne. Nie miałem na miejscu żadnej lepszej optyki, więc bez szału, ale fajne.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2715
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: POGODA

16-05-2024, 22:36

Sojuz przełożony na 23ą
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1048
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: POGODA

21-05-2024, 21:29

Czy ktoś kuma, o chuj chodzi w tym roku z tymi ludźmi, którzy przy 20 stopniach i pełnym słońcu chodzą w kurtkach? Na termometrze 20 stopni, w prognozie 25, pełna lampa, a oni gotują się w kurtkach, bo wczoraj padało. Temperatura minimalna przypada o tej porze pewnie około 4:00-5:00 rano, ja o 7:00 popierdalam na cały dzień na krótki rękaw, a co dzień widzę pełno osób okutanych pod szyję. Nie czaję tych ludzi, nie zajarzyli, że marzec się skończył i 12 stopni ze słońcem to jest spokojnie odczuwalne 20?
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14564
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: POGODA

21-05-2024, 22:39

panie w tramwajach klima na full i pizda jak w lodówce ;)
dlatego jezdze autobusem :jezyk: nie prawda tzn prawda ze jezdze ale nie dlatego :jezyk:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
DeadButDreaming
weteran forumowych bitew
Posty: 1048
Rejestracja: 16-12-2012, 15:40

Re: POGODA

21-05-2024, 22:42

Żułek pisze:
21-05-2024, 22:39
panie w tramwajach klima na full i pizda jak w lodówce ;)
Zależy w jakich, ja jeżdżę głównie takimi bez klimy xD
The withered bones of those who failed
But more so of those who didn't even try
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10796
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POGODA

21-05-2024, 23:23

DeadButDreaming pisze:
21-05-2024, 21:29
Czy ktoś kuma, o chuj chodzi w tym roku z tymi ludźmi, którzy przy 20 stopniach i pełnym słońcu chodzą w kurtkach? Na termometrze 20 stopni, w prognozie 25, pełna lampa, a oni gotują się w kurtkach, bo wczoraj padało. Temperatura minimalna przypada o tej porze pewnie około 4:00-5:00 rano, ja o 7:00 popierdalam na cały dzień na krótki rękaw, a co dzień widzę pełno osób okutanych pod szyję. Nie czaję tych ludzi, nie zajarzyli, że marzec się skończył i 12 stopni ze słońcem to jest spokojnie odczuwalne 20?
Pewnie ubieraja sie tak, jak im wygodnie.
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10180
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: POGODA

22-05-2024, 08:52

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
21-05-2024, 23:23
DeadButDreaming pisze:
21-05-2024, 21:29
Czy ktoś kuma, o chuj chodzi w tym roku z tymi ludźmi, którzy przy 20 stopniach i pełnym słońcu chodzą w kurtkach? Na termometrze 20 stopni, w prognozie 25, pełna lampa, a oni gotują się w kurtkach, bo wczoraj padało. Temperatura minimalna przypada o tej porze pewnie około 4:00-5:00 rano, ja o 7:00 popierdalam na cały dzień na krótki rękaw, a co dzień widzę pełno osób okutanych pod szyję. Nie czaję tych ludzi, nie zajarzyli, że marzec się skończył i 12 stopni ze słońcem to jest spokojnie odczuwalne 20?
Pewnie ubieraja sie tak, jak im wygodnie.
albo jak jest akurat modnie, latem w grubych dzinsach i kurtkach, a zimą z gołom dupom w mini i szpilkach,
albo ostatnie lata w traperach lub martensach, właściwie obojętna sprawa, pewnie jakieś celebrytki tak się ubierają, to owce podobnie
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3694
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: POGODA

22-05-2024, 14:40

Są też idiotki, które uważają, że jak nie ma ponad 30 stopni to znaczy, że jest zimno w chuj.
I to wieczne stękanie - kiedy wreszcie będzie ciepło? :pepe:
dobry kościół to kościół spalony
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2715
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: POGODA

22-05-2024, 16:37

bo takie pizdy to zazwyczaj madki z bąbelkami które nie pracują a jak sie opierdalasz to żaden upał tobie nie straszny.Gorzej jak trzeba w takiej piekocie pracować, załatwiać sprawy po urzedach czy inne życiowe codzienne sytuacje.Maks 23stopnie, wszystko powyżej może wypierdalać
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15296
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: POGODA

22-05-2024, 16:53

Lukass pisze:
16-05-2024, 22:13
mocny2_3 pisze:
16-05-2024, 18:33
‼️Uwaga - dziś wieczorem tranzyt ISS przez tarczę księżyca oraz (prawdopodobnie) bardzo widowiskowy przelot rakiety Soyuz!
Dziś na niebie będzie się działo 😃
1. Od 21:54 obserwujcie przelot ISS (Międzynarodowej Stacji Kosmicznej). Przebywając w pasie zaznaczonym na niebiesko na załączonej mapie, zobaczycie rzadki dla naszego województwa przelot ISS przez tarczę księżyca!
Pas widoczności tranzytu przebiega od północnych dzielnic Sopotu, przez Gdynię Orłowo, Redłowo dalej po zachodnie dzielnice Gdyni (Dąbrowa, Karwiny, Wielki Kack itd). Chwaszczyno, Bojano, Kielno i dalej na zachód.
Obserwując z Gdyni ISS pojawi się nad wschodnim horyzontem o 21:54 i będzie w dość dużym tempie przemieszczać się na zachód. ISS "przetnie" księżyc na pół ok 21:57.
Stacja kosmiczna będzie doskonale widoczna gołym okiem - będzie to najjaśniejszy po księżycu obiekt na niebie! Szukajcie poruszającej się bardzo jasnej gwiazdy.
Dokładne dane gdzie będzie widać tranzyt, i dokładną godzinę przelotu ISS przez tarczę księżyca dla Waszej lokalizacji możecie sprawdzić samodzielnie na stronie ISS Transit Finder. Link w komentarzu! Wystarczy ręcznie wskazać miejsce obserwacji.
2. Hit! O godzinie 22 rozpoczyna się okno startowe rakiety Soyuz z kosmodromu w Rosji. Co najciekawsze - krótko po starcie, jeśli do niego dojdzie, rakieta powinna być widoczna na niebie z północnej i wschodniej Polski!
Przelot będzie miał miejsce BARDZO NISKO nad północno-wschodnim horyzontem. Najlepsze warunki do zobaczenia rakiety będzie miała północna Polska, więc jeśli macie taką możliwość, udajcie się na plażę nad morze o godzinie 22! Jeśli nie macie blisko morza, poszukajcie terenu z bardzo dobrze odsłoniętym płn wsch horyzontem.
Zaznaczam, że to nic pewnego, ale jeśli wszystko się ułoży, czeka nas prawdopodobnie wspaniałe widowisko. Gazy wylotowe rekiety podświetli słońce, co może dać efekt podobny do tego na załączonym zdjęciu 🙂

https://www.facebook.com/share/p/krA7ejZF6ZHZ2jMY/
Sojuza nie zobaczę, ale przelot ISS przez tarczę Księżyca właśnie oglądałem przed kwadransem. Fajne. Nie miałem na miejscu żadnej lepszej optyki, więc bez szału, ale fajne.

Stralinki były, ISS też, teraz kolej na co?

A takie widoki bardzo fajne, przeczytałem info niemal 10 minut przed przelotem. Zdążyłem ;-)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10796
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POGODA

22-05-2024, 18:40

Starlinki lataja non-stop, jak zainstalujesz odpowiednia apke, to przy czystym niebie zobaczysz w dowolnym niemal momencie kilka.
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4070
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: POGODA

22-05-2024, 20:24

Nasum pisze:
22-05-2024, 16:53
A takie widoki bardzo fajne, przeczytałem info niemal 10 minut przed przelotem. Zdążyłem ;-)
Panie, to była wręcz komfortowa sytuacja. Ja miałem około 60 sekund, a przeczytałem info na głupim lokalnym portalu. Gaszenie świateł i bieg do - na szczęście dobrze umiejscowionego - okna :D
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15296
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: POGODA

22-05-2024, 20:32

Najlepsza była obserwacja nieba - z sekundy na sekunde coraz ciemniej, pojawiające się kolejne gwiazdy i koniec konców początek przelotu ;-) Niby nic, ale jednak cieszy. Tak samo było z tymi starlinkami, raz udało mi się uchwycić jakiegoś satelitę, ale meteorytu chyba jeszcze nigdy ;-)

Czasem gapie się w niebo, kilka gwiazd jestem w stanie wskazać z nazwy, chciałoby sie więcej ale potrzebowałbym kogoś do pomocy, a jakoś nikt ze znajomych nie ma na to zajawki. To co potrafię uchwycić i nazwać doszedłem do tego samemu. Ale mapy nieba to jednak inna sprawa, chciałbym aby ktoś nauczył mnie posługiwania się nią - mam taką obrotową, co gdzie widać w poszczególne pory roku. Planety odszukać też niełatwo, chociaż pierwsze trzy już udało mi się zlokalizować, choć wiadomo, że każdą inną porą roku i w okresie kiedy jest najbardziej widoczna.

Koniec offtopu, o pogodzie temat.

A ta mnie wkurwia, bo leje. Miałem dziś ruszyć po pracy na rower więc mam przymusowy postój. Na regenerację sił.
Awatar użytkownika
Lukass
zahartowany metalizator
Posty: 4070
Rejestracja: 13-08-2015, 23:28
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: POGODA

22-05-2024, 20:44

Ech, ja się kiedyś trochę bawiłem. I w czytanie map, i w astrofotografię. Nadal mam zestaw niezłych obiektywów, w tym zwierciadlanych, jeszcze z czasów analogowych. W sumie już pora na ich ożywienie. Od dawna chciałem je pożenić z jakąś cyfrową lustrzanką i zobaczyć, ile da się z nich wycisnąć. A jak środków wystarczy, to i coś większego dokupić. Myślę, że to dobry plan na urlop.
To those who did not dare to sing out of tune
Or sing a different song
To march to the beat of a different drum and speak
The truths others fear
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15296
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: POGODA

22-05-2024, 21:12

Astrofotografia brzmi całkiem fajnie.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8217
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: POGODA

24-05-2024, 19:09

Nasum pisze:
22-05-2024, 20:32


Czasem gapie się w niebo, kilka gwiazd jestem w stanie wskazać z nazwy
Ciekawostka - większość gwiazd, która ma nazwy (imiona, nie ciąg cyferek), ma arabskie nazwy.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10796
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: POGODA

24-05-2024, 22:13

bartwa pisze:
24-05-2024, 19:09
Ciekawostka - większość gwiazd, która ma nazwy (imiona, nie ciąg cyferek), ma arabskie nazwy.
Naprawdę większość? Sprawdzam teraz tak z ciekawości listę stąd: https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_naj ... _wizualnej

i pewnie te zaczynające się od Al-, jak Aldebaran, Altair, albo Shaula, Hadar, Mirzam, to pewnie arabskie, ale jest bardzo dużo grecko-rzymskich, Syriusz, Kanopus, Procjon, Kapella, Polluks, Acrux. Nie to, że nie wierzę, bo w sumie jest dużo więcej tych zaczynających się na Al. No ciekawe.

Dotarł mi wizjer 4 mm do teleskopu, więc jest szansa, ze na Boże Ciało będę faktycznie oglądał planety z trochę lepszego przybliżenia.
Chop wood. Carry water.
ODPOWIEDZ