Podróże

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Nasum, Heretyk, Sybir, Gore_Obsessed

Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Podróże

06-08-2012, 10:14

Wódz 10 pisze: A co z małymi podróżami? W skali mikro. 15km z buta po nieznanej okolicy? :D
Uwielbiam.
W sobotę wróciliśmy właśnie z takiej eskapady. Ze 30 km po Karkonoszach jakimiś mało uczęszczanymi szlakami... Borowice, Przesieka, Jagniątków. Pomimo świetnej pogody ludzi na szlakach starczyłoby na dwie ręce stolarza. Sama esencja- spokój, cisza, żadnego niepotrzebnego towarzystwa.


Pomysły na najbliższy weekend to Rudawy Janowickie albo Góry Stołowe.
Awatar użytkownika
Melepeta
w mackach Zła
Posty: 709
Rejestracja: 07-02-2007, 12:51

Re: Podróże

06-08-2012, 10:26

Góry Stołowe - bardzo trafny wybór, właśnie stamtąd wczoraj wróciłem. Szczeliniec, Błędne Skały, cisza, spokój, bardzo malownicze szlaki. Polecam przy okazji zaliczyć Teplice oraz Adrspach, choć atrakcji w tych rejonach naprawdę nie brakuje. Najlepsza lokalizacja na nocleg to zdecydowanie Karłów - idealna baza wypadowa.
Six o clock.
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Podróże

06-08-2012, 10:27

A jak tam z cenami noclegów? Przyzwoite czy jak w Zakopanem?
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Melepeta
w mackach Zła
Posty: 709
Rejestracja: 07-02-2007, 12:51

Re: Podróże

06-08-2012, 10:30

43 zł ze śniadaniem / os. - Ośrodek Szczeliniec w Karłowie. Uważam że bardzo ok.
Six o clock.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: Podróże

06-08-2012, 10:44

Stołowe rewelacja. I do Czech też niedaleko (i do tamtejszych skalnych klimatów). Moje okolice, więc bywało się tam wiele razy. Ostatni raz chyba w okolicach 2008, ale nie wydaje mi się żeby przyjeżdżało wiele więcej ludzi niż te 20 lat temu. Fantastyczne miejsce. Fantastyczne widoki.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
Melepeta
w mackach Zła
Posty: 709
Rejestracja: 07-02-2007, 12:51

Re: Podróże

06-08-2012, 10:51

Oczywiście warto i zajrzeć w te rejony choćby i z powodu "RIESE".
Six o clock.
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podróże

06-08-2012, 11:05

Riese fantastyczne (byłem w 3 dostępnych sztolniach). Do tego Kletno (Jaskinia Niedźwiedzia + kopalnia uranu nieopodal), Złoty Stok, wspomniane Błędne Skałki i wiele innych.

Aż mnie korci, żeby pod krótką wycieczkę podpiąć http://pl.wikipedia.org/wiki/W%C4%85w%C ... mari%C3%A1

Tylko trzeba tam najpierw dotrzeć :)
Ostatnio zmieniony 06-08-2012, 11:10 przez Duban, łącznie zmieniany 1 raz.
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Podróże

06-08-2012, 11:07

Wódz 10 pisze:Stołowe rewelacja. I do Czech też niedaleko (i do tamtejszych skalnych klimatów). Moje okolice, więc bywało się tam wiele razy. Ostatni raz chyba w okolicach 2008, ale nie wydaje mi się żeby przyjeżdżało wiele więcej ludzi niż te 20 lat temu. Fantastyczne miejsce. Fantastyczne widoki.
Ze dwa miesiące temu byliśmy w Polanicy Zdroju i oczywiście poszliśmy na Błędne Skały. Zaznaczam, że wchodziliśmy na górę, a nie wjeżdżalismy samochodem. O ile na szlaku nie było zbyt wielu ludzi, chyba tylko grupka Czechów na rowerach, to sam labirynt na szczycie zawalony zwierzętami w japonkach. Całe zwiedzanie w kolumnie ludzi, idących gęsiego, marudzących, że trzeba "się o skały ocierać, kucać i ogólnie, że ścieżki za wąskie".
Nawet mój dzieciak miał dość.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: Podróże

06-08-2012, 11:10

Pelson pisze:
Wódz 10 pisze:Stołowe rewelacja. I do Czech też niedaleko (i do tamtejszych skalnych klimatów). Moje okolice, więc bywało się tam wiele razy. Ostatni raz chyba w okolicach 2008, ale nie wydaje mi się żeby przyjeżdżało wiele więcej ludzi niż te 20 lat temu. Fantastyczne miejsce. Fantastyczne widoki.
Ze dwa miesiące temu byliśmy w Polanicy Zdroju i oczywiście poszliśmy na Błędne Skały. Zaznaczam, że wchodziliśmy na górę, a nie wjeżdżalismy samochodem. O ile na szlaku nie było zbyt wielu ludzi, chyba tylko grupka Czechów na rowerach, to sam labirynt na szczycie zawalony zwierzętami w japonkach. Całe zwiedzanie w kolumnie ludzi, idących gęsiego, marudzących, że trzeba "się o skały ocierać, kucać i ogólnie, że ścieżki za wąskie".
Nawet mój dzieciak miał dość.
Aaa, do Błędnych zawsze były kilometrowe kolejki samochodów :) Jednak Szczeliniec to większe wyzwanie dla motłochu bo trzeba się trochę namęczyć żeby tam wejść ;)
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2294
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Podróże

06-08-2012, 11:25

Wódz 10 pisze:
Pelson pisze:
Wódz 10 pisze:Stołowe rewelacja. I do Czech też niedaleko (i do tamtejszych skalnych klimatów). Moje okolice, więc bywało się tam wiele razy. Ostatni raz chyba w okolicach 2008, ale nie wydaje mi się żeby przyjeżdżało wiele więcej ludzi niż te 20 lat temu. Fantastyczne miejsce. Fantastyczne widoki.
Ze dwa miesiące temu byliśmy w Polanicy Zdroju i oczywiście poszliśmy na Błędne Skały. Zaznaczam, że wchodziliśmy na górę, a nie wjeżdżalismy samochodem. O ile na szlaku nie było zbyt wielu ludzi, chyba tylko grupka Czechów na rowerach, to sam labirynt na szczycie zawalony zwierzętami w japonkach. Całe zwiedzanie w kolumnie ludzi, idących gęsiego, marudzących, że trzeba "się o skały ocierać, kucać i ogólnie, że ścieżki za wąskie".
Nawet mój dzieciak miał dość.
Aaa, do Błędnych zawsze były kilometrowe kolejki samochodów :) Jednak Szczeliniec to większe wyzwanie dla motłochu bo trzeba się trochę namęczyć żeby tam wejść ;)
No tak, tyle schodów to nie każdy zdzierży. :D
My z 4 latkiem wchodziliśmy i tajny plan był taki, by zaliczyć za jednym razem i Błędne Skały i Szczeliniec. Cóż, skoro trafiliśmy na oberwanie chmury, a dziecko nie miało odpowiednich butów. Teraz planujemy to sobie odbić i chyba puścimy się na cały dzień, aby zaliczyć oba miejsca za jednym razem.
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: Podróże

06-08-2012, 23:38

Sudety są najlepsiejsiejsze!
Zabrałem swoje kobiety (dużą i małą:) w czerwcu do Twierdzy Kłodzko, wybraliśmy najdłuższą 2,5 godzinną trasę pod ziemią. Zwiedzałem to miejsce za małolata co rok (jeżdziło się na kolonie letnie:) Kto nie był niech się nawet nie waha. Przy okazji - wracaliśmy z Kłodzka z pełnym pociągiem "kibiców", którzy jechali do Wrocławia na strefę kibica obejrzeć mecz Polska-Czechy. Widok spływających w ukropie farbek na twarzy w pociągu kolei regionalnych - bezcenne:D

Oprócz tego Jaskinia Niedźwiedzia, kompleks Riese w Górach Sowich, Szczeliniec, Złoty Stok, (zrujnowany) pałac w Kamieńcu Ząbkowickim, krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich, stara trasa kolejowa z Ząbkowic do Woliborza.

Nie wyobrażam sobie wczasów w grecjach, tunezjach i innych egiptach. Zapatrzony jestem w swój kraj i tego nie zmienię, na dodatek tak wychowuję swoje dziecko. Niech słuchacze Zetek, Esek i eremefów jeżdzą być światowcami, a potem mogą sobie wracać do mieszkań urządzonych w Bodzio Meble.
Awatar użytkownika
Wódz 10
rasowy masterfulowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 15-12-2006, 20:44

Re: Podróże

07-08-2012, 17:39

KreatoR pisze:stara trasa kolejowa z Ząbkowic do Woliborza.
Byłem tam kiedyś rowerem, Wolibórz-Srebrna Góra, więc najbardziej malownicza część Fantastycznie się musiało jechać tamtędy tą wąskotorówką niemiecką :( Jakie wiadukty! Jakie widoki!

Dosyć dużo czasu spędziłem w okolicach Barda/Przyłęku/Kamieńca wędkując na żwirowniach. Piękne okolice. Jedyne w swoim rodzaju.
I dream of colour music,
And the intricacies of the machines that make it possible
Awatar użytkownika
KreatoR
weteran forumowych bitew
Posty: 1121
Rejestracja: 22-03-2009, 17:05
Lokalizacja: rodowity wrocławianin

Re: Podróże

08-08-2012, 00:31

Na dodatek była tam jeszcze między torami zębatka, na której lokomotywa się podpierała wjeżdzając pod górę!
I pytanie za 100 punktów: gdzie obecnie w Polsce jest najbardziej stromy podjazd kolejowy? Podpowiedź: tory wciąż leżą, bo PKP zlikwidowała tam tylko ruch pociągów.
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Podróże

08-08-2012, 07:47

Gubałówka?
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Duban
weteran forumowych bitew
Posty: 1081
Rejestracja: 14-03-2006, 13:32
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podróże

08-08-2012, 09:29

KreatoR pisze:Sudety są najlepsiejsiejsze!
Zabrałem swoje kobiety (dużą i małą:) w czerwcu do Twierdzy Kłodzko, wybraliśmy najdłuższą 2,5 godzinną trasę pod ziemią. Zwiedzałem to miejsce za małolata co rok (jeżdziło się na kolonie letnie:) Kto nie był niech się nawet nie waha. Przy okazji - wracaliśmy z Kłodzka z pełnym pociągiem "kibiców", którzy jechali do Wrocławia na strefę kibica obejrzeć mecz Polska-Czechy. Widok spływających w ukropie farbek na twarzy w pociągu kolei regionalnych - bezcenne:D

Oprócz tego Jaskinia Niedźwiedzia, kompleks Riese w Górach Sowich, Szczeliniec, Złoty Stok, (zrujnowany) pałac w Kamieńcu Ząbkowickim, krzywa wieża w Ząbkowicach Śląskich, stara trasa kolejowa z Ząbkowic do Woliborza.

Nie wyobrażam sobie wczasów w grecjach, tunezjach i innych egiptach. Zapatrzony jestem w swój kraj i tego nie zmienię, na dodatek tak wychowuję swoje dziecko. Niech słuchacze Zetek, Esek i eremefów jeżdzą być światowcami, a potem mogą sobie wracać do mieszkań urządzonych w Bodzio Meble.
Ale dlaczego tego nie połączyć? Przeecież takie wakacje nie oznaczają leżenia do góry brzuchem w warunkach all inclusive. Uwielbiam nasz region, jego zabytkową, kulturalną i naturalna tkankę, ale nie wyobrażam sobie nie odwiedzać miejsc, o których jako dzieciak czytałem w książce Cerama!

Dwa lata temu zakochałem się w dzikości Krety. Coś niesamowitego! A za kilka dni zamierzam eksplorować dzikość Rodos. Żadne tam Faliraki-sraki, tylko ta druga, mniej znana strona wyspy. Jasne, te główne zabytki w stolicy wyspy zwiedzę (choć osobiście uważam - nawiązując do podróży kreteńskich, że Knossos ssie przy Festos i Gortynie), ale biorę auto i walę przez góry, żeby poznać wyspę od podszewki. A jak wróce? Kilka dni odpoczynku i na grzyby w nasze cudowne Bory Dolnośląskie!
If you believe the western sun
is falling down on everyone.
You're breaking free and the morning's come.
If you would know your time has come.
kakademona
weteran forumowych bitew
Posty: 1215
Rejestracja: 09-02-2008, 21:04

Re: Podróże

08-08-2012, 23:25

a był ktoś w Międzygórzu i na Sniezniku np?
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1264
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: Podróże

09-08-2012, 00:04

był...
W szwajcarce "pod Śnieznikiem" sprzedają turystom chrust na ognisko za 60 zeta od paczki ;D
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2308
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: Podróże

16-08-2012, 18:38

i założę się, że codziennie trafią kilku frajerów ;) Coś w podobny deseń; koleś opowiadał mi, jak u niego we wsi ludzie robią biznes na pielgrzymach ciągnących do Częstochowy, otóż z czystego serce rozdają strudzonym pielgrzymom ogórki kiszone (mocno solone) a kilka kilometrów dalej na trasie pielgrzymki ustawiają stoisko, na którym tym samym pielgrzymom sprzedają wodę 0,5l po 5zł od sztuki ;D
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Podróże

20-08-2012, 09:33

podobne naciagactwo jest w Ogrodzieńcu, tyle, że z parkingami. Wjezdzasz i widzisz juz zamek i w huj tabliczek parking.. wybiegaja stare babcie/dziadkowie i machaja ze masz zjezdzac... zjezdzasz placisz 5 zł i spoko. potem idziesz z 10 min na zamek, a tam parking za free :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
streetcleaner
rasowy masterfulowicz
Posty: 2220
Rejestracja: 11-04-2006, 09:36

Re: Podróże

21-08-2012, 23:48

Polecacie jakieś noclegi w Berlinie? Będę tam parę dni we wrześniu, przydałoby się gdzieś zacumować.
ODPOWIEDZ