Motoryzacja ogółem

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 12:15

Chłopaki mam problem i nie wiem co zdecydować. Proszę o rade.

Musze kupić samochód zapasowy, z tym ,że na teraz nie jest nam potrzebny, Ten co mamy powoli dogorywa i pociągnie jeszcze z 4 lata.
Nowy przez większość czasu by stał i robił może max 5 k rocznie.

Wiec co mam zrobić?

1. Kupić teraz i niech stoi tracąc wartość
2. Odłożyć zakup w czasie za 2, 4 lata

teraz samochody tak drożeją ,że nie wiem w którym wariancie więcej stracę?
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 12:32

Only_True_Believers pisze:
28-04-2023, 12:15
Chłopaki mam problem i nie wiem co zdecydować. Proszę o rade.

Musze kupić samochód zapasowy, z tym ,że na teraz nie jest nam potrzebny, Ten co mamy powoli dogorywa i pociągnie jeszcze z 4 lata.
Nowy przez większość czasu by stał i robił może max 5 k rocznie.

Wiec co mam zrobić?

1. Kupić teraz i niech stoi tracąc wartość
2. Odłożyć zakup w czasie za 2, 4 lata

teraz samochody tak drożeją ,że nie wiem w którym wariancie więcej stracę?
Tak krótko, ja bym bral wtedy, kiedy będzie naprawdę potrzebny, a siano tymczasowo przeznaczył na co innego, może zainwestował i wybrał przed zakupem.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 12:33

To oczywiste. Kupować gdy nie potrzebujesz jest kurwa tak bardzo bez sensu.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 12:34

Co to za samochód?
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16174
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 13:03

ozob pisze:
28-04-2023, 12:33
To oczywiste. Kupować gdy nie potrzebujesz jest kurwa tak bardzo bez sensu.
Jest tak, że ludzie, którzy mają pieniądze, jeden mają na długie trasy, drugi miejski a trzeci np. na outdoory. Jarzysz, czy tego też nie jesteś w stanie skleić? Można by było jeszcze pogadać o amortyzacji aut np. Tego co ostatnie dwa-trzy lata przyniosły na rynku auto-moto, tylko, te "kontent" chyba nie ma za bardzo z kim xD

Taka podpowiedź, że ten miejski to elektryk.
Ostatnio zmieniony 28-04-2023, 13:07 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16174
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 13:22

Only_True_Believers pisze:
28-04-2023, 12:15
Chłopaki mam problem i nie wiem co zdecydować. Proszę o rade.

Musze kupić samochód zapasowy, z tym ,że na teraz nie jest nam potrzebny, Ten co mamy powoli dogorywa i pociągnie jeszcze z 4 lata.
Nowy przez większość czasu by stał i robił może max 5 k rocznie.

Wiec co mam zrobić?

1. Kupić teraz i niech stoi tracąc wartość
2. Odłożyć zakup w czasie za 2, 4 lata

teraz samochody tak drożeją ,że nie wiem w którym wariancie więcej stracę?
Najmocniejszy skok aut pewnie mamy za sobą. (Najlepszy moment był tak ze 3 lata wstecz.*) Tyle, że moim zdaniem nie będą one też tanieć. Choćby ze względu na zamieszanie na rynku z elektrykami. Dla mnie jest jeszcze dobry czas na zakup. Tylko rzeczywiście zostaje pytanie po co i jak na nim nie stracić. Teraz ok, auta nie amortyzują się tak szybko, przynajmniej nie tracą na wartości. Pół biedy jak za żywą gotówkę. Gorzej jak za zewnętrzne środki. W tym przypadku zasadaność ekonomiczna żadna. Może po prostu zrobić wymianę auta. No chyba, że ktoś ma luźne 2-3 stówy, do tego kilka jeszcze na rachunku, albo i więcej. Tak ludzie kupują, jak dysponują milionowymi majątkami. 2-3 aut na gospodarstwo to nie jakiś specjalny problem. Przynajmniej w Warszawie.

Pelson jest chyba z branży auto-moto. Może interesuje się tym w jakim kierunku rynek pójdzie. Tutaj co do cen chyba główna sprawa co będzie z montowniami, produkcją. Volvo we Wr się zamyka, Bielsko chyba silniki likwiduje. Rynek się zachowuje jakby spodziewał się zmian w sektorze, być może przejście właśnie na electro. Z tym pójdzie mniejsza produkcja, to powinno wpłynąć na wyższą cenę kolejnych modeli. Z drugiej strony ceny sa wyjebane w kosmos. Z trzeciej ludzie i tak kupują. Bo co przy takim poziomie inflacji co robić z kasą? Kilka procesów się nakłada na siebie.

O wynajmie bym nie myślał, bo auto poza kontrolą. Jego wartość raczej będzie mniejsza jak jakiś użytkownik je nienajlepiej będzie traktował.

* Z tą ceną aut to dość komiczna akcja. Okazuje się, że to lepsza (była) inwestycja niż nawet zakup kwadrata. Pewne marki zawsze jakoś tam bardzo nie traciły, amortyzacja się ich nie imała, teraz to nawet takie gównmarki są w cenie. Właściwie zakup 3lata temu, to zamrożona kasa bez uszczerbku.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 13:47

Utopić w koszta i zaamortyzować środek jak np samochód Tesli to jest pikuś. Chodzi o walor uzytkowy. Mam ochotę wziąśc dwururkę i ten samochód rozpiździć. Samochód warty milion złotych a jakbym miał mozliwośc to karnister beznycy bym na niego wylał i podpałił w pzidu.

Ciągle ból dupy od momentu kupna. ju z se powiedziałem -dam go w pieździec jakimś swoim marketingowcom, oni blichtr lubią, ja nienawidzę, Nawrt chłopaki powiedzieli- nie chcemy go ,weź se tomek ogarniaj samemu. Weź se tym jeżdż samemu ale nam tego nie wciskaj.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16174
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 13:53

Z walorami użytkowymi trudno dyskutować. Jeden woli taki inny inne. Trzeba się pogodzić z przejściowym faktem, że to póki co auto miejskie a rynek sam to zweryfikuje i umożliwi, że stanie się autem wielofunkcyjnym. Ceny się jeszcze bardziej zbliża do spalinowców wraz z upowszechnieniem technologii, przestaną się palić, bo rynek technologicznie pójdzie bardziej do przodu ze względu na większa kasę w sektorze. Zwyczajna rewolucja technologiczna, średnio groźna w stosunku do takiego AI. A, że Bolaki biedaki nie będzie stać na auta. Jednych będzie drugich nie będzie. Może przynajmniej drogi będą przejezdne a nie trup na trupie za 15 tys. ściągnięty od szkopa co płakał jak sprzedawał.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 14:08

@Acetic

NIe Tomek. To tak nie wygląda. Jesteśmy biednym krajem na które nie stać na wiele rzeczy. Zaplecza infrastruktury nie mamy żadnego, nawet wypracowanej nomenklatury prawnej co ma się zadziać z tymi samochodami po ich wyeksploatowaniu. Jesteśmy w ciemnej dupie.Bogate kraju zachodu narzucają na transparentność w przyjmowaniu przepisów ale my jesteśmy zbyt biedni żeby sprostać oczekiwaniom, Utylizacja samochodów elektrycznych będzie sprzyjać rozwinięciu się mafi, kóra już połozyła na tym rękę a połozy cały organizm.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16174
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 14:15

tomaszm pisze:
28-04-2023, 14:08
@Acetic

NIe Tomek. To tak nie wygląda. Jesteśmy biednym krajem na które nie stać na wiele rzeczy. Zaplecza infrastruktury nie mamy żadnego, nawet wypracowanej nomenklatury prawnej co ma się zadziać z tymi samochodami po ich wyeksploatowaniu. Jesteśmy w ciemnej dupie.Bogate kraju zachodu narzucają na transparentność w przyjmowaniu przepisów ale my jesteśmy zbyt biedni żeby sprostać oczekiwaniom, Utylizacja samochodów elektrycznych będzie sprzyjać rozwinięciu się mafi, kóra już połozyła na tym rękę a połozy cały organizm.
Ja tam jednak jestem spokojny o rozwój infrastruktury i jestem do tego przekonany, że to taki temat jak z robakami. Bajcik do grzania.

Po mojej stronie sprawa jasna. Masz kasę, dojście pod dofinansowanie, jeździsz po mieście, kupuj elektryka. Widzę też taką tendencję np. w Warszawie.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 14:20

Spokojny o rozwój infrastruktury. Beka w chuj. Raz, że nie ma na zachodzie Europy, a więc w krajach bogatszych, należytej infrastruktury, bo ilość auta przewyższa podaż ladaowerek. A dwa, co jest większym problemem, pojawia się problem z produkcją wystarczającej ilości energii. Elektryki mają naprawdę spory pobór.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 15:05

Ascetic pisze:
28-04-2023, 13:22
Only_True_Believers pisze:
28-04-2023, 12:15
Chłopaki mam problem i nie wiem co zdecydować. Proszę o rade.

Musze kupić samochód zapasowy, z tym ,że na teraz nie jest nam potrzebny, Ten co mamy powoli dogorywa i pociągnie jeszcze z 4 lata.
Nowy przez większość czasu by stał i robił może max 5 k rocznie.

Wiec co mam zrobić?

1. Kupić teraz i niech stoi tracąc wartość
2. Odłożyć zakup w czasie za 2, 4 lata

teraz samochody tak drożeją ,że nie wiem w którym wariancie więcej stracę?
Najmocniejszy skok aut pewnie mamy za sobą. (Najlepszy moment był tak ze 3 lata wstecz.*) Tyle, że moim zdaniem nie będą one też tanieć. Choćby ze względu na zamieszanie na rynku z elektrykami. Dla mnie jest jeszcze dobry czas na zakup. Tylko rzeczywiście zostaje pytanie po co i jak na nim nie stracić. Teraz ok, auta nie amortyzują się tak szybko, przynajmniej nie tracą na wartości. Pół biedy jak za żywą gotówkę. Gorzej jak za zewnętrzne środki. W tym przypadku zasadaność ekonomiczna żadna. Może po prostu zrobić wymianę auta. No chyba, że ktoś ma luźne 2-3 stówy, do tego kilka jeszcze na rachunku, albo i więcej. Tak ludzie kupują, jak dysponują milionowymi majątkami. 2-3 aut na gospodarstwo to nie jakiś specjalny problem. Przynajmniej w Warszawie.

dziękuje za jedyną sensową odpowiedz w wątku. Ja co prawda milionerem jeszcze nie jestem ( przynajmniej w gotówce) wiec planuje kupić nową dacie duster z LPG :D około 90k. Z tym, że to ma być samochód do jeżdżenia pod sklep i wkładania do niego zakupów i ewentualnie jeżdżenia po na place zabaw bo to teraz moje główne zajęcie po pracy.

Kiepsko się też wozi dziecię w moim type r i samochód się męczy jak jeżdzę zgodnie z limitami. Do normalnej jazdy mam moją honde, ma juz 4 lata ale jest tak zadbana, że wygląda jak z salonu.

Obrazek
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16174
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 15:19

Only_True_Believers pisze:
28-04-2023, 15:05
Ascetic pisze:
28-04-2023, 13:22
Only_True_Believers pisze:
28-04-2023, 12:15
Chłopaki mam problem i nie wiem co zdecydować. Proszę o rade.

Musze kupić samochód zapasowy, z tym ,że na teraz nie jest nam potrzebny, Ten co mamy powoli dogorywa i pociągnie jeszcze z 4 lata.
Nowy przez większość czasu by stał i robił może max 5 k rocznie.

Wiec co mam zrobić?

1. Kupić teraz i niech stoi tracąc wartość
2. Odłożyć zakup w czasie za 2, 4 lata

teraz samochody tak drożeją ,że nie wiem w którym wariancie więcej stracę?
Najmocniejszy skok aut pewnie mamy za sobą. (Najlepszy moment był tak ze 3 lata wstecz.*) Tyle, że moim zdaniem nie będą one też tanieć. Choćby ze względu na zamieszanie na rynku z elektrykami. Dla mnie jest jeszcze dobry czas na zakup. Tylko rzeczywiście zostaje pytanie po co i jak na nim nie stracić. Teraz ok, auta nie amortyzują się tak szybko, przynajmniej nie tracą na wartości. Pół biedy jak za żywą gotówkę. Gorzej jak za zewnętrzne środki. W tym przypadku zasadaność ekonomiczna żadna. Może po prostu zrobić wymianę auta. No chyba, że ktoś ma luźne 2-3 stówy, do tego kilka jeszcze na rachunku, albo i więcej. Tak ludzie kupują, jak dysponują milionowymi majątkami. 2-3 aut na gospodarstwo to nie jakiś specjalny problem. Przynajmniej w Warszawie.

dziękuje za jedyną sensową odpowiedz w wątku. Ja co prawda milionerem jeszcze nie jestem ( przynajmniej w gotówce) wiec planuje kupić nową dacie duster z LPG :D około 90k. Z tym, że to ma być samochód do jeżdżenia pod sklep i wkładania do niego zakupów i ewentualnie jeżdżenia po na place zabaw bo to teraz moje główne zajęcie po pracy.

Kiepsko się też wozi dziecię w moim type r i samochód się męczy jak jeżdzę zgodnie z limitami. Do normalnej jazdy mam moją honde, ma juz 4 lata ale jest tak zadbana, że wygląda jak z salonu.

Obrazek
A proszę. Służę pomocą.

Kurde. Ta daczka też niemało kosztuje. Istne wariactwo z cenami za auta. Jak masz na to wolne środki, i konkretne użytkowanie zaplanowane, ja bym kupował. U mnie też właściwie podobne podejście. w sensie potrzebuję auta pod nowy sposób użytkowania. Moim zdaniem nie straci się na tym tyle jak kiedyś. A jak znacznie ograniczą produkcje spalinowców to ludzie zaczną ganiać za nimi i szukać bo się rynek zawęzi. Do tego spodziewam się płytszego rynku używek z Niemiec, Francji, Belgii. Do tej pory pchali do nas po 4-5 latach użytkowania, teraz może będą trzymać bo idzie perspektywa nie zarejestrowania.

Opcja, że auta zaczną tanieć, to taka, że przyjdzie jebitny kryzys i ludzie zaczną wyprzedawać majątek. Aktualne dane sprzedaży, PKB, nie są dramatyczne. Giełda zachowuje się dobrze. Na moment obecny nie sądzę, aby do sytuacji kryzysu doszło. Gospodarka będzie kuleć, ale ludzie nie będą az tak biednieć, żeby wyprzedawać auta.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 18:00

ozob pisze:
28-04-2023, 14:20
Spokojny o rozwój infrastruktury. Beka w chuj. Raz, że nie ma na zachodzie Europy, a więc w krajach bogatszych, należytej infrastruktury, bo ilość auta przewyższa podaż ladaowerek. A dwa, co jest większym problemem, pojawia się problem z produkcją wystarczającej ilości energii. Elektryki mają naprawdę spory pobór.
Nie ma nalezytej infrastruktury bo na chwile obecna popyt na elektryki przewyższa tempo budowy nowych punktów ładowania, ale nie jest to najwiekszy problem e-mob. Ładowanie i tak najcześciej odbywa sie na przydomowym podjeździe, a nie publicznym parkingu, a z wzrostem zasiegow elektryków problemem stanie się raczej, by odpowiednio szybko naładować pojazd, a nie gdzie to zrobić. Juz pisałem to gdzieś indziej, Tesla właśnie wdraża 1 MW ładownicę, co prawda na razie do cieżarówek, ale kwestia czasu jak zaczną to skalowac w dół. Daimler za rok wprowadza podobne rozwiązanie.
Nie jest to aż tak wielki problem jak próbujesz przedstawiać, raczej przejściowa trudność okresu dziecięcego.

Co do drugiego punktu. interesująca notatka najsampierw:
Obrazek
A co do Twojego punktu:
https://www.businessinsider.com/electri ... &r=US&IR=T
Tak, wiem USA.

Dla Europy:
Sources of growth Electric Vehicles (EV ... s 572 TWh.
Więc tez nie jest tak źle, jak próbujesz przedstawiać. A przynajmniej nie jest źle długofalowo, bo to, że będziemy cierpiec za zamknięcie niemieckich elektrowni i trochę zajmie zanim się z tego pozbieramy to prawda.
I nie zapominaj, że jest jeszcze kolejne źrodło ee, potencjalnie jeszcze niezagospodarowane- wodór.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6538
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 18:16

Naładowana na maxa Tesla zużywa tyle energii elektrycznej co dom rodzinny przez 4-5 dni. Zapotrzebowanie na energię więc wzrasta i już zeszlej zimy samowystarczalne w energię UK apelowalo o ograniczenie poboru w ciągu dnia, bo może dojść do blackoutu. A wszyscy dobrze wiemy, że tutaj elektryki ciągle stanowią mniejszość z ogółu aut jeżdżących po drogach. Problem zatem jest i dosc poważny, bo skoro sugerujesz większe baterie o większej mocy, to i zapotrzebowanie na energię wzrośnie przy rosnącej liczbie aut elekyrycznych. Rząd w UK planuje budowę 56 małych elektrowni atomowych, bo zdają sobie sprawę, że z zwiatru i ze słońca nie są w tanie pokryć obecnego zapotrzebowania już wkrótce i w przyszłości.

Wodór a także syntetyczne paliwa, nad którymi pracują Japończycy i Niemcy są rozsadniejsza alternatywa imho.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Motoryzacja ogółem

28-04-2023, 18:49

ozob pisze:
28-04-2023, 18:16
Naładowana na maxa Tesla zużywa tyle energii elektrycznej co dom rodzinny przez 4-5 dni. Zapotrzebowanie na energię więc wzrasta i już zeszlej zimy samowystarczalne w energię UK apelowalo o ograniczenie poboru w ciągu dnia, bo może dojść do blackoutu. A wszyscy dobrze wiemy, że tutaj elektryki ciągle stanowią mniejszość z ogółu aut jeżdżących po drogach. Problem zatem jest i dosc poważny, bo skoro sugerujesz większe baterie o większej mocy, to i zapotrzebowanie na energię wzrośnie przy rosnącej liczbie aut elekyrycznych. Rząd w UK planuje budowę 56 małych elektrowni atomowych, bo zdają sobie sprawę, że z zwiatru i ze słońca nie są w tanie pokryć obecnego zapotrzebowania już wkrótce i w przyszłości.

Wodór a także syntetyczne paliwa, nad którymi pracują Japończycy i Niemcy są rozsadniejsza alternatywa imho.
No ale wskaż mi, gdzie mówię, że nie ma problemu obecnie? Tylko Ty chyba przedstawiasz to jako gremialną przeszkodę, a ja jako szczebel po drodze do zupełnie innego modelu. Samochód osobowy generalnie stoi bezuzytecznie przez 23 godziny dziennie, a wyzwaniem nie jest dostepność mocy, bo ta jest w systemie i to pośrednio sam przyznajesz wspominając o wstrzymaniu ładowania w ciągu dnia, tylko dostepność w danym momencie. Nie zapomnij też, że samochód "trzyma" energię, im wieksza bateria tym więcej i dłużej więc nie będzie potrzeby ładowania go aż tak często. Nie wiem jak rządy/samorządny zamierzają to rozwiązać, ale wiem, że się nad tym pracuje (jakies abonamenty na ładowanie w danych godzinach może, ale wymysliłem to na poczekaniu).
Co do małych elektrowni - kibicuję bardzo, ciekaw jestem jak się takie eletrownie lokalne rozwiną.

Wodór- bardzo się w to idzie, z pewnych powodów nie moge pisac więcej, ale duzo kasy wydaje się na badania tego kierunku motoryzacji. Choć co do uzyteczności w autach osobowych- tu pozostaje sceptyczny. Przedtawiano nam to jako rozwiązanie dla ciężarówek i transportu zbiorowego.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

25-05-2023, 19:14

tomaszm pisze:
28-04-2023, 10:44
Mama jeden samochód elektryczny i 2 tygodnie temu miałem lekki "wypadek". Baba mi wyjechała-wyszło jak wyszło. Rozpiździłem Teslę. W Wrocławiu znalazłem warsztat którey się podejmie naprawy samochodu.Na Ślasku nikt się tematu nie chciał podjąć. Problemów masa. Wkleję zdjęcia.

Obrazek

Obrazek
Mi jeszcze Teslę nie naprawiano. Dorastałem informację z waszrtatu ,że to jeszcze potrwa bo coś coś tam. Pierdole ,już więcej eletkryków nie kupuje.Same problemy..........

Półtora kurwa miesiąca w warsztacie.........Ja pierdole:)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Motoryzacja ogółem

18-06-2023, 07:29

Dostałem kalkulację naprawy......................po dwóch miesiącach:D Sorry po trzech

Cokolwiek by nie napisano jesteśmy kompletnie nie przystosowani żeby elektryki obrabiać. Lezymy i kwiczymy.Poźniej takie chuje będą pisać ,że musimy isć z duchem czasu. Mhmmm

Na Śląsku nie ma warsztatu ,który się podejmie naprawy elektryka................w tej chwili na polskich drogach jest ze 100 tyś elektrycznych samochodów. Wszyscy opowiadają- super, idziemy z duchem czasu mhhmm

To se kurwa napraw taką Teslę. Zssrasz się i będziesz Pan siwy

Może za granicą wygląda to inaczej. U nas jest przejebane.

Te elektryki ktoś musi serwisować, naprawiać..............obecnie u nas w Polsce to jest totalna rozjebudna. Nasprowadzaliśmy elektryków po czym każdy będzie miał zagwozdkę..................chyba nie podałliśmy radę tematu.....jak to u nas.
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Motoryzacja ogółem

18-06-2023, 11:45

tomaszm pisze:
18-06-2023, 07:29
Dostałem kalkulację naprawy......................po dwóch miesiącach:D Sorry po trzech

Cokolwiek by nie napisano jesteśmy kompletnie nie przystosowani żeby elektryki obrabiać. Lezymy i kwiczymy.Poźniej takie chuje będą pisać ,że musimy isć z duchem czasu. Mhmmm

Na Śląsku nie ma warsztatu ,który się podejmie naprawy elektryka................w tej chwili na polskich drogach jest ze 100 tyś elektrycznych samochodów. Wszyscy opowiadają- super, idziemy z duchem czasu mhhmm
no dobra, ale to nie jest sprawa rządu, że nie ma jak naprawić, chyba, że jak to się pisze, właściwy organ powinien zakazać rejestrowania elektryków, bo usługi nie są dostosowane, a nie wiem, czy mogą, to tylko dywagacje,

w tym przypadku ewidentnie problem jest po stronie producentów i dystrybutorów, którzy nie widzą
potrzeby rozwijania serwisu w Polsce, pytanie czemu? bo jest ich za mało i nie widzą potencjału?
jest luka na rynku do zagospodarowania, do zarobienia, typowa sprawa rynkowa,

btw 1 bo jeśli chodzi o ładowanie to coś się powoli rusza, przy nowych osiedlach spotyka się punkty ładowania,
a na parkingach parkuj i jedź już są od dwóch lat
btw2 oczywiście sieć energetyczna nie wydoli ładowania takiej ilości elektryków, jak obecnie jest samochodów spalinowych,
ale nie czarujmy się, jak elektryki zastąpią spalinowe, to ogółem samochodów będzie mniej i ludzie będą więcej korzystać ze zbiorkomów, jak za prl, o to pewnie głównie chodzi
Ostatnio zmieniony 18-06-2023, 11:52 przez Medard, łącznie zmieniany 1 raz.
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Motoryzacja ogółem

18-06-2023, 11:50

Pewnie mój następny wóz to będzie elektryk. Ale chyba jeszcze parę ładnych lat pojeżdżę benzyniakiem. Nie prowadziłem jeszcze nawet elektryka... są jakieś wyraźne różnice w porównaniu z tradycyjnym automatem?
PLASTIK NIE JEST METALEM
ODPOWIEDZ