AUDYCJE RADIOWE

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3880
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 20:23

oj tam, kwestia gustu i poczucia czarnego abstrakcyjnego humoru, owszem, ta gadanina czasem troszkę przynudzała, szczególnie o trzeciej nad ranem jak próbowałeś nie usnąć i czekałeś na kolejny numer jaki będzie zaprezentowany, ale niektóre bajajki, piosenki czy inne odzywki stawiały na równe nogi, ja do dzisiaj sobie czasem śpiewam pod nosem "płonie kościółek w lesie, wiatr swąd palonych niesie..." :mrgreen:
a co do zawartości muzycznej to była najlepsza audycja ever dla gówniaka jakim wtedy byłem,
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 20:45

Stoigniew pisze:
06-01-2022, 20:23
oj tam, kwestia gustu i poczucia czarnego abstrakcyjnego humoru, owszem, ta gadanina czasem troszkę przynudzała, szczególnie o trzeciej nad ranem jak próbowałeś nie usnąć i czekałeś na kolejny numer jaki będzie zaprezentowany, ale niektóre bajajki, piosenki czy inne odzywki stawiały na równe nogi, ja do dzisiaj sobie czasem śpiewam pod nosem "płonie kościółek w lesie, wiatr swąd palonych niesie..." :mrgreen:
a co do zawartości muzycznej to była najlepsza audycja ever dla gówniaka jakim wtedy byłem,
To ciekawe, bo są tutaj zawodnicy, co twierdzą, że słuchanie crasta, panka, czy hardcora jest rozrywką dla brudasów.
A tu tyle w przypominajkach o Ryłce, o choćby, Wretched, Negazione.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3521
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 21:03

ciekawe o jakie to krasty kolowi chodzilo, boje się zapytać
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 21:07

nagrobek pisze:
06-01-2022, 21:03
ciekawe o jakie to krasty kolowi chodzilo, boje się zapytać
Huj go wie. Przy jego wiedzy muzycznej. A właściwie braku.
G-raw
świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 13-12-2021, 12:40

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 21:10

Ascetic pisze:
06-01-2022, 20:06
G-raw pisze:
06-01-2022, 19:53
Zaś krytyka neolibkowego myślenia zawsze tkwiła w nurcie hc/punk.

Ryłko jako insider tego biznesu wiedział o czym mówi. I w sumie szkoda, że nikt go nie chce w radiu choć z drugiej mańki to wcale nie dziwi. Skoro jakiś przygłup z agory jest dyr. rockowego radia i z tymonem kręcą lody, a w innym koncernie adpoint liczy słupki to się nie opłaca. Lepiej mieć gadająca głowę bez zdania na temat danego albumu i tacy - niewielu się ich ostało - nudzą na antenie grając 3 kawałki pod rząd.
Mówisz dwugłosem? Normalnie jakbym czytał jego wypowiedzi, przez Ciebie zamieszczone.

Z tych wywiadów można odnieść wrażenie, że nikt go nie rozumiał, nikt go nie chciał, tego i tamtego zwolnili, bo razem z nim chrumkał do dżingli, brakuje tylko wzmianek o spisku. Można na luzaku przyjąć to za inną optykę niż prezentowaną przez dwugłos, nawet tłumaczyć wydarzenia dawne i te niedoszłe.

Chciałby też serdecznie podziękować za wyjaśnienie co tkwiło w nurcie punk/ hc. Myślę, że ta wzmianka miałaby szanse mieć walory edukacyjne, gdyby nie fakt, że tutaj są zawodnicy, którzy ... a zresztą. Oczywiście zostaje pytanie, czy mając 40-50 lat na karku zasadne jest powielanie sloganów z zinaczy z lat 80'.
Odróżnij opinie od faktów, wspomnienia od narracji. Kontekst ekonomiczny środków trwałych, postawy undergroundu i apogeum szemranych biznesików lat 90. To też był biznes, sprzedaż bezpośrednia i promocja. Kontrkultura stała się biznesem i nie ma w tym nic dziwnego, że radio nie jest zainteresowane audycją osoby z zewnątrz.
535

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 21:13

Ascetic pisze:
06-01-2022, 20:45
Stoigniew pisze:
06-01-2022, 20:23
oj tam, kwestia gustu i poczucia czarnego abstrakcyjnego humoru, owszem, ta gadanina czasem troszkę przynudzała, szczególnie o trzeciej nad ranem jak próbowałeś nie usnąć i czekałeś na kolejny numer jaki będzie zaprezentowany, ale niektóre bajajki, piosenki czy inne odzywki stawiały na równe nogi, ja do dzisiaj sobie czasem śpiewam pod nosem "płonie kościółek w lesie, wiatr swąd palonych niesie..." :mrgreen:
a co do zawartości muzycznej to była najlepsza audycja ever dla gówniaka jakim wtedy byłem,
To ciekawe, bo są tutaj zawodnicy, co twierdzą, że słuchanie crasta, panka, czy hardcora jest rozrywką dla brudasów.
A tu tyle w przypominajkach o Ryłce, o choćby, Wretched, Negazione.
W związku z tym, że te audycje były krótkie. Tomek zapierdalał jak wściekły, a wydruk zawartości zamieszczano w na przełaj. Tam był głównie krast, pank, hardcore i tego typu hałas. Tomasz był tak naprawdę papieżem hałasu w tamtych czasach. NIKT nie puszczał w radiu takiego jazgotu. Nawet wtedy.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 21:17

G-raw pisze:
06-01-2022, 21:10
Ascetic pisze:
06-01-2022, 20:06
G-raw pisze:
06-01-2022, 19:53
Zaś krytyka neolibkowego myślenia zawsze tkwiła w nurcie hc/punk.

Ryłko jako insider tego biznesu wiedział o czym mówi. I w sumie szkoda, że nikt go nie chce w radiu choć z drugiej mańki to wcale nie dziwi. Skoro jakiś przygłup z agory jest dyr. rockowego radia i z tymonem kręcą lody, a w innym koncernie adpoint liczy słupki to się nie opłaca. Lepiej mieć gadająca głowę bez zdania na temat danego albumu i tacy - niewielu się ich ostało - nudzą na antenie grając 3 kawałki pod rząd.
Mówisz dwugłosem? Normalnie jakbym czytał jego wypowiedzi, przez Ciebie zamieszczone.

Z tych wywiadów można odnieść wrażenie, że nikt go nie rozumiał, nikt go nie chciał, tego i tamtego zwolnili, bo razem z nim chrumkał do dżingli, brakuje tylko wzmianek o spisku. Można na luzaku przyjąć to za inną optykę niż prezentowaną przez dwugłos, nawet tłumaczyć wydarzenia dawne i te niedoszłe.

Chciałby też serdecznie podziękować za wyjaśnienie co tkwiło w nurcie punk/ hc. Myślę, że ta wzmianka miałaby szanse mieć walory edukacyjne, gdyby nie fakt, że tutaj są zawodnicy, którzy ... a zresztą. Oczywiście zostaje pytanie, czy mając 40-50 lat na karku zasadne jest powielanie sloganów z zinaczy z lat 80'.
Odróżnij opinie od faktów, wspomnienia od narracji. Kontekst ekonomiczny środków trwałych, postawy undergroundu i apogeum szemranych biznesików lat 90. To też był biznes, sprzedaż bezpośrednia i promocja. Kontrkultura stała się biznesem i nie ma w tym nic dziwnego, że radio nie jest zainteresowane audycją osoby z zewnątrz.
Spoko. Z wypowiedzi Ryłki on też nie jest zainteresiony, bez względu, czy chodzi o partyzanckie opowieści, czy, ze system go wypluł, czy, że jest zwyczajnie niedopasowany. Zresztą słusznie zauważa, pośrednio, jako aktywny słuchacz, że niespecjalnie jest miejsce na ten format - radio - bajajaki - chrumkanie - krzyż w dupie. Było minęło.

Bez względu na wzgląd, z ciekawością przeczytałem wypowiedzi Pana Tomasza. Dziękuję.
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3880
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 21:39

Ascetic pisze:
06-01-2022, 20:45
Stoigniew pisze:
06-01-2022, 20:23
oj tam, kwestia gustu i poczucia czarnego abstrakcyjnego humoru, owszem, ta gadanina czasem troszkę przynudzała, szczególnie o trzeciej nad ranem jak próbowałeś nie usnąć i czekałeś na kolejny numer jaki będzie zaprezentowany, ale niektóre bajajki, piosenki czy inne odzywki stawiały na równe nogi, ja do dzisiaj sobie czasem śpiewam pod nosem "płonie kościółek w lesie, wiatr swąd palonych niesie..." :mrgreen:
a co do zawartości muzycznej to była najlepsza audycja ever dla gówniaka jakim wtedy byłem,
To ciekawe, bo są tutaj zawodnicy, co twierdzą, że słuchanie crasta, panka, czy hardcora jest rozrywką dla brudasów.
A tu tyle w przypominajkach o Ryłce, o choćby, Wretched, Negazione.
audycje były zróżnicowane, być może był tam crust czy inne wynalazki, ja nie pamiętam bo taka muza mnie nie interesuje, ale jednak najwięcej było chyba wówczas black i death metalu, mówię oczywiście o audycjach w RMFie, bo ten wówczas tylko odbierałem na tyle dobrze żeby go słuchać bez zakłóceń. I taką muzykę zapamiętałem bo słucham jej do dzisiaj.
Pamiętam że w kilku, kilkunastu audycjach program kończył jakąś totalną antymuzyką, jakimś noisem czy harshem, chuj wie co to było, nie zapomnę jak jednego razu po takim ekstremalnym zakończeniu reporter który wchodził bezpośrednio po Ryłkołaku na poranny serwis o czwartej rano wystękał tylko "rany boskie, co to było..." :D
535

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 21:50

W eremefie już była inna bajka, bo inni szatani byli już czynni. Przede wszystkim death i black. Co do tych hałasów. Był BDN, Masonna, Merzbow.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: AUDYCJE RADIOWE

06-01-2022, 22:06

Ascetic pisze:
06-01-2022, 21:07
nagrobek pisze:
06-01-2022, 21:03
ciekawe o jakie to krasty kolowi chodzilo, boje się zapytać
Huj go wie. Przy jego wiedzy muzycznej. A właściwie braku.

A już wiem. Dzisiaj przeglądałem zestawienie najlepszych płyt 91' według niemca i teraz przypomniałem sobie, że arise'owiec ma na koszulinie, takich jednych brudasów, krastujących grindersów. Może o nich myślał. Świat by sie tumanowi zawalił jakby zacząć wymieniać jakie kapele mieli na szirtach, choćby diszczerdż, brokenbons, czy, że się kumplowali z ziomeczkami z ich kraju, z kraju kawy, z R.D.P.


Obrazek
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15935
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: AUDYCJE RADIOWE

21-01-2022, 11:19

Kurwa ten zjeb suski znowu sie czepia radia i kaze im grac 50% polskiej myzyki. Wrucilem do Trujki zeby nie sluchac tej jebanej rozdeptanej zaby z katarem to teraz chca obrzydzic wszystkim radio.
woodpecker from space
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: AUDYCJE RADIOWE

21-01-2022, 13:34

A ponoć ma być 80%polskiej muzyki.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6275
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: AUDYCJE RADIOWE

21-01-2022, 13:38

Gdyby rządził Tusk to byłby obowiązek grania muzyki niemieckiej.
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
G-raw
świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 13-12-2021, 12:40

Re: AUDYCJE RADIOWE

23-01-2022, 17:35

http://death.fm/ dobre w chuj
https://www.metalmessiahradio.com/sanctuary/index.php chuj ale dobre

I audycje dla radia afera gdzie obecnie dzieci prowadzą. Poza thrashing madness dobra te "pralka" i https://www.afera.com.pl/audycja/323

I jeszcze jakiś dziadyga prowadzi audycję od 25 lat. Ostatnio w niedzielę od 21. Nie chce mi się googlać. Miesza Turbo z Nalepą ale ubarwia wiedzą, czyli info o muzykach kontrakty, choroby układu moczowego i inne zbędne informacje o kulisach danego bendu
G-raw
świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 13-12-2021, 12:40

Re: AUDYCJE RADIOWE

23-01-2022, 23:18

"Nawiedzone studio" dj to łepski gość
https://blognawiedzonego.blogspot.com/2 ... a.html?m=1
krzynka_piwa
zaczyna szaleć
Posty: 234
Rejestracja: 21-12-2010, 22:42

Re: AUDYCJE RADIOWE

23-01-2022, 23:54

Witają państwa Krzysztof Brankowski i Marek Gaszyński. Jaki człowiek jest stary.
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: AUDYCJE RADIOWE

24-01-2022, 13:56

krzynka_piwa pisze:
23-01-2022, 23:54
Witają państwa Krzysztof Brankowski i Marek Gaszyński. Jaki człowiek jest stary.

wryte w pamięć do końca żywota
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
G-raw
świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 13-12-2021, 12:40

Re: AUDYCJE RADIOWE

24-06-2023, 08:27

Tomasz Ryłko (ryłkołak) obecnie kurtkapolo w radiu praga
Już mniej pieprzy, więc dużo kapel chociaż nadal płynie w dygresje. Jingle z filmów, audycja z puszki, zaszył się i ograniczył kontakt. W promocji wysługuje się łysym djem z innego radia. Łysy prowadzi też jego funpage
Audycja spoko choć męczy w curve bo pizga po 50 tracków - wot cały Ryłko.
https://hearthis.at/nnbt/
https://hearthis.at/nnbt/polorylko
https://hearthis.at/nnbt/rylkopolo
ODPOWIEDZ