Noc Kupały/ Noc Świętojańska

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Noc Kupały/ Noc Świętojańska

23-06-2012, 21:01

Właśnie się dowiedziałem, że dziś jest noc świętojańska. Nie myślałem też, że Gdynia to takie pogańskie miasto. Wyglądam przez okno, a tam dymówa na całym osiedlu i w oddali podobnie - kłęby dymu. Od razu skojarzyła mi się otwierająca sekwencja "Kruka" i miasto w ogniu. Patrzę w dół, a tam małe dzieci, niby diabły rozpalają wielkie ogniska, biegają wokół nich, palą śmieci i drzewa. Obok stoją rodzice z wymalowanym milczącym przyzwoleniem na twarzy, raz po raz wrzucając coś do ognia. Teraz mam flashback'a z "czy zabiłbyś dziecko" i innych "dziecięcych horrorów". W oddali, na pogórzu - również kłębi się czarny jak smoła dym, podobnie w okolicach stoczni i grabówka. Ciekaw jestem do czego dojdzie dzisiejszej nocy.
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
Random Apex
weteran forumowych bitew
Posty: 1090
Rejestracja: 20-05-2012, 11:37

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

23-06-2012, 21:23

Z technicznego punktu widzenia noc Kupały to nie jest noc świętojańska.
You've got nothing to lose but your lives.
Awatar użytkownika
Czesław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2446
Rejestracja: 08-02-2007, 19:42

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

23-06-2012, 21:55

ja np. będę dzisiaj wódkę pił
535

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

23-06-2012, 22:25

Ja natomiast wódki nie piję, ale już czuję się lekko nalakierowany, więc transfer prawdopodobnie zaraz skoczy.
Awatar użytkownika
Herezjarcha
w mackach Zła
Posty: 700
Rejestracja: 28-06-2009, 23:46
Lokalizacja: skądinąd

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

23-06-2012, 23:14

Ja też się dzisiaj dowiedziałem. Dzięki Bambi. Gdyby nie ty to bym po prostu pił piwo po meczu. A tak obchodzę ważne święto. +1 do jakości życia. Dziś jest jeszcze dzień ojca jakby kogoś interesowało.
Bambi
rasowy masterfulowicz
Posty: 2163
Rejestracja: 15-06-2011, 13:00
Lokalizacja: Trzymiasto

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

23-06-2012, 23:21

Random Apex pisze:Z technicznego punktu widzenia noc Kupały to nie jest noc świętojańska.
no 21 i 23, ale dziś widzę, że obchodzą wszyscy! palą ogniska i skaczą przez nie! miasto płonie!
HAILSA!!!!!
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15996
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

24-06-2012, 01:04

kupa na twarz to dobra opcja, manieczki daj jakiegos dobrego komixa z panem typu bears
woodpecker from space
Karkasonne

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

24-06-2012, 01:07

Akurat dzisiaj siedziałem z kumpelą na eleganckim balkonie skierowanym na Wisłę i przy dobrym piwku i fajce oglądaliśmy latające lampiony. <3 <3 <3
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

24-06-2012, 01:30

Obrazek
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

24-06-2012, 21:42

Od kilku lat regularnie pije przy ognisku obserwując jak panny wrzucają wianki do Wisły, a najebani kolesie próbują je wyłowić, co utrudnia im zwykły przy okazji nocy - mrok.
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Clochard
weteran forumowych bitew
Posty: 1093
Rejestracja: 26-11-2011, 07:32

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

24-06-2012, 21:48

ja piję browar, bo lubię.
Awatar użytkownika
yossarian84
zahartowany metalizator
Posty: 3357
Rejestracja: 24-07-2010, 12:16

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

24-06-2012, 22:35

lol ale masz sygnaturkę
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

24-06-2012, 22:39

Obrazek
this is a land of wolves now
535

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

24-06-2012, 23:33

manieczki pisze:Obrazek
Ładne zdjęcie. Jaki to aparat, bo myślę o zakupie czegoś nowego?
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

25-06-2012, 17:10

Bambi pisze:Właśnie się dowiedziałem, że dziś jest noc świętojańska. Nie myślałem też, że Gdynia to takie pogańskie miasto. Wyglądam przez okno, a tam dymówa na całym osiedlu i w oddali podobnie - kłęby dymu. Od razu skojarzyła mi się otwierająca sekwencja "Kruka" i miasto w ogniu. Patrzę w dół, a tam małe dzieci, niby diabły rozpalają wielkie ogniska, biegają wokół nich, palą śmieci i drzewa. Obok stoją rodzice z wymalowanym milczącym przyzwoleniem na twarzy, raz po raz wrzucając coś do ognia. Teraz mam flashback'a z "czy zabiłbyś dziecko" i innych "dziecięcych horrorów". W oddali, na pogórzu - również kłębi się czarny jak smoła dym, podobnie w okolicach stoczni i grabówka. Ciekaw jestem do czego dojdzie dzisiejszej nocy.
Eeetam, zimno było i oponami w piecach palili. U mnie na dzielni zawsze tak jest. Jesienią i zimą albo w chłodniejsze dni ciężko oddychać, bo towarzystwo pali wszystkim co popadnie.

A co do słowiańszczyzny, mam ją najserdeczniej w dupie. Bajki dla wrażliwych metaluchów. Nigdy nie rozumiałem jak można, kierując się rozumem (teoretycznie, rzecz jasna), zamieniać wiarę w jednego zmyślonego przyjaciela w wiarę w kilkudziesięciu przyjemniaczków, w tym jednego z czterema ryjami.
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

25-06-2012, 17:17

moonfire pisze:
A co do słowiańszczyzny, mam ją najserdeczniej w dupie. Bajki dla wrażliwych metaluchów. Nigdy nie rozumiałem jak można, kierując się rozumem (teoretycznie, rzecz jasna), zamieniać wiarę w jednego zmyślonego przyjaciela w wiarę w kilkudziesięciu przyjemniaczków, w tym jednego z czterema ryjami.
Ale co Pan, Panie...

Zwyczaj świętowania równonocy to akurat znakomita okazja do najebania się bimbrem przy ognisku w ładnych okolicznościach przyrody. A jak są odpowiednie osoby to i szukanie kwiatu paproci się trafi. Są ludzie, którzy nie lubią tak pojętej "słowiańszczyzny"? Nie wierzę ;)
Grrrówno!
Awatar użytkownika
moonfire
zahartowany metalizator
Posty: 3483
Rejestracja: 10-05-2011, 00:48

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

25-06-2012, 17:26

Plasfodeur pisze: Ale co Pan, Panie...

Zwyczaj świętowania równonocy to akurat znakomita okazja do najebania się bimbrem przy ognisku w ładnych okolicznościach przyrody. A jak są odpowiednie osoby to i szukanie kwiatu paproci się trafi. Są ludzie, którzy nie lubią tak pojętej "słowiańszczyzny"? Nie wierzę ;)
Akurat nie piję, ale taką słowiańszczyznę rozumiem.:) Również można z kobitą w okolicznościach przyrody po słowiańsku obcować.:)
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3946
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

25-06-2012, 17:38

Plasfodeur pisze:
moonfire pisze:
A co do słowiańszczyzny, mam ją najserdeczniej w dupie. Bajki dla wrażliwych metaluchów. Nigdy nie rozumiałem jak można, kierując się rozumem (teoretycznie, rzecz jasna), zamieniać wiarę w jednego zmyślonego przyjaciela w wiarę w kilkudziesięciu przyjemniaczków, w tym jednego z czterema ryjami.
Ale co Pan, Panie...

Zwyczaj świętowania równonocy to akurat znakomita okazja do najebania się bimbrem przy ognisku w ładnych okolicznościach przyrody. A jak są odpowiednie osoby to i szukanie kwiatu paproci się trafi. Są ludzie, którzy nie lubią tak pojętej "słowiańszczyzny"? Nie wierzę ;)
niech się Kolega zdecyduje - równonoc czy przesilenie letnie ???
jeśli się dobrze orientuję to teraz było to drugie
Plasfodeur
weteran forumowych bitew
Posty: 1635
Rejestracja: 16-05-2012, 17:08

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

25-06-2012, 17:41

Stoigniew pisze:
Plasfodeur pisze:
moonfire pisze:
A co do słowiańszczyzny, mam ją najserdeczniej w dupie. Bajki dla wrażliwych metaluchów. Nigdy nie rozumiałem jak można, kierując się rozumem (teoretycznie, rzecz jasna), zamieniać wiarę w jednego zmyślonego przyjaciela w wiarę w kilkudziesięciu przyjemniaczków, w tym jednego z czterema ryjami.
Ale co Pan, Panie...

Zwyczaj świętowania równonocy to akurat znakomita okazja do najebania się bimbrem przy ognisku w ładnych okolicznościach przyrody. A jak są odpowiednie osoby to i szukanie kwiatu paproci się trafi. Są ludzie, którzy nie lubią tak pojętej "słowiańszczyzny"? Nie wierzę ;)
niech się Kolega zdecyduje - równonoc czy przesilenie letnie ???
jeśli się dobrze orientuję to teraz było to drugie
Decyduję się:
Przesilenie letnie i równonoc - dwa ogniska ;)
Grrrówno!
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3946
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Noc Kupały/ Noc Świętojańska

25-06-2012, 17:48

aaaa... chyba że tak, to mogę zrozumieć
mogę zaproponować jeszcze ulepienie bałwana o czterech buźkach z czterema marchewkowymi noskami w przesilenie zimowe :):)
ODPOWIEDZ