Radio internetowe, streaming, shoutcast

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 16:31

Temat rozwinal sie troche w watku o smartfonach, ale jest to ciekawa sprawa, ktora na pewno wykracza poza zabawki dla nerdow :). Sluchacie jakiegos radia netowego? Znacie jakies ciekawe stacje w dobrej jakosci? Jest to na pewno dobra opcja jak sie nie wie czego akurat posluchac, zwlaszcza, ze mozna znalezc stacje o bardzo konkretnym profilu gatunkowym (i przy okazji poznac nowy stuff).

Ja wlasnie namowiony przez kumpla zainstalowalem sobie Digitally Imported http://www.di.fm/ . darmowa wersja nadaje w niskiej jakosci (96kbps), w premium dostajemy bardzo porzadny stream (256Kbps). Do dyspozycji mamy kilkadziesiat stacji z szeroko rozumiana muzyka elektroniczna. Gapless playback, fajna jakosc, spory wybor bitow. Podoba mi sie. Dostepna jest 7 dniowa wersja probna premium z dobra jakoscia, ale z tego co slyszalem aktywuje sie tylko jesli konto zalozymy na telefonie (trzeba kliknac activate trial), a nie na komputerze. Potem mozna sluchac juz na dowolnym urzadzeniu. Dalej abonament kosztuje 5 dolarow miesiecznie, zobacze jak mi to wejdzie ale kto wie czy sie nie zdecyduje.

Poza tym tak jak pisalem w poprzednim watku, posiadacze androida powinni zbadac Xiia live - to z kolej interfejs do roznych stacji w shoutcast, jest tego tysiace i bez problemu mozna znalezc ciekawe rzeczy w roznych gatunkach.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Clochard
weteran forumowych bitew
Posty: 1093
Rejestracja: 26-11-2011, 07:32

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 16:35

Huh, a może Masterful Radio? ;)
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 16:38

nieglupi pomysl ;)
z technicznego punktu widzenia to pewnie nic wielkiego, nie wiem natomiast jak wygladaja kwestie prawne...

np. Goa-Psy Trance - A psychedelic voyage out of this world
Desert Tribe Mix 2

zajebiscie <faja>
Ostatnio zmieniony 10-09-2012, 16:39 przez Riven, łącznie zmieniany 1 raz.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 16:39

Jak Długopisyyyyyy będzie mieć swoją audycję to na pewno posłucham.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 18:54

Radio evil broadcasting network moge polecic,thrash lata 80-90 w przewadze,oprocz klasykow bathory,kreator, slayer,pantery czasem poleci uphill battle albo inny wynalazek.Jak ktos lubi to meksykanski black raven radio niech obczai ,duzo black metalu z 3,albo nawet 5 ligi,ale tam wlasnie z tych wzgledow mielizny bywaja czesciej lub rzadziej. Mimo to pare fajnych rzeczy tam poznalem.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 18:57

o, zajebiscie, wlasnie mialem pytac czy znacie jakies stacje z metalem, bo ja poki co wyczailem glownie elektronike, a jak bylo cos z ciezszymi brzmieniami to leciala albo sztampa albo chujnia ;].

Digitally Imported natomiast zarzadza po calosci, od 2 h slucham "cosmic downtempo" i leca takie tripy w wyjebistej jakosci, ze pala mieknie. wazne, ze selekcja jest niekiepska, wyglada na to, ze byle gowna nie przepuszczaja.

edit: prometheus> tej stacji sluchasz przez Tunein czy na kompie?
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 19:30

Zainstaluj sobie darmowego Screamer Radio. Tam masz w chuj różnego rodzaju muzyki, bardzo przejrzyście podzielone od Anime Music, po Children's Radio, przez Jazz, Blues, Rock, Oriental, Ambient, Metal. No od najebania tego tam jest. Można dzielić gatunkiem muzyki, krajami lub językowo. Instalujesz i masz, żadnego logowania, żadnych opłat.
support music, not rumors
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 19:48

Przez tune in. Jest na androida? Na kompie wogole nie slucham muzy,chyba ze z youtube obczajam cos nowego,bo jak w domu siedze tylko cd.
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Rattlehead
zahartowany metalizator
Posty: 4041
Rejestracja: 16-02-2006, 19:38

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 19:50

Tego to nie wiem. Dla mnie to jest dobra opcja, gdy jestem w pracy i na kompie sobie śmiga. aaa i jeszcze jest taka opcja, że se można elegancko nagrywać audycje w mp3, ale może to żadna tam filozofia :)
support music, not rumors
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

10-09-2012, 19:52

Jest jest, w takim razie poslucham.
Obczaje tego screamera tez, thx.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

11-09-2012, 11:42

Prometheus, badalem to evil broadcasting network i jest spoko, ale niestety nadaje w 64kbps, przynajmniej w tune in na androidzie. To trochę za nisko żeby słuchać. Chyba ze maja jakieś obciążenie serwerów akurat.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

11-09-2012, 20:42

Wiesz co nie powiem Ci w jakiej jakosci ja slucham bo nawet nie wiem jak to sprawdzic na tablecie,ale wydaje mi sie ze to zalezy od zasiegu i predkosci neta,albo tych ich serwerow. Jakosc byla dobra i sie nad tym nie zastanawialem, porownywalem nawet z mp3 zgranych z plyt w 320 i bylo oczywiscie w radiu gorzej,ale bez razacej roznicy.
Na ipadzie jest jeszcze tunein pro,ze mozna nagrywac audycje. Kosztuje 80 centow. Biorac pod uwage wybor audycji to mozna sie skusic. Jak jest z tym na androidzie?
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

11-09-2012, 23:50

Zerkne jutro, właśnie wróciłem do chaty z pociągu i nie mam siły już grzebac w telefonie poza tym ze odpalilem Digitally Imported, kanał psychill - i jest zajebisty material na sen ;)
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

16-09-2012, 16:50

Dzis od 18 do 20 na kanale psychill w di.fm bedzie set niejakiego Johny'ego Blue pt. Psylent Harmony. Sluchalem ostatnio i byl maksymalnie zajebisty. Polecam, szczegolnie jak ktos lubi klimaty spod znaku Shpongle , Infected Mushroom itp. Bardzo przyjemny ale nielekki trip.

Obrazek

@Arisowicz, ostatnio sie jarales tym co wkleilem do np, m.in. wlasnie to bylo w Psylent Harmony.

http://www.di.fm/calendar/event/20947
Ostatnio zmieniony 16-09-2012, 17:14 przez Riven, łącznie zmieniany 1 raz.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

16-09-2012, 17:00

To w koncu Shpongle, czy Infected Mushroom?
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

16-09-2012, 17:02

w poprzednim o ile pamietam byl jakis track Infected Mushroom, ale calosc kojarzyla mi sie ze Shpongle. a nie da sie tak?
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

16-09-2012, 17:15

Pewnie sie da, ale dla mnie Shpongle i Infected Mushroom to kompletnie co innego. Pierwsze bardzo lubie, drugiego, z malymi wyjatkami, nie trawie.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

16-09-2012, 17:16

Mozliwe, ja dopiero wchodze w te klimaty. Tak czy inaczej obczaj dzis. Zreszta juz teraz leci zajebista muzyka B) bardzo delikatne bity z niesamowita przestrzenia w tle. cos wspanialego.

edit: eee, wspanialy track sie skonczyl, teraz jest tylko niezly, hehe - nie lubie takich motywow wokalnych jak teraz leca. ale generalnie to ta stacja moze leciec dobre 5 h i nie uswiadczysz syfu, a wiekszosc jest wiecej niz sluchalna.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

07-01-2013, 16:38

somafm.com/play/dronezone

gorąco polecam. doskonały wybór ambientu w dobrej jakości i całkowicie za darmo. W dużym skrócie dominuje kosmos. Żeby nie było, poznałem to zanim obejrzałem pierwsze filmy prawdziwego geniusza ;).
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14793
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Radio internetowe, streaming, shoutcast

17-04-2020, 12:51

W sumie nie wiedziałem gdzie wrzucić....

Tak właśnie przeczuwałem, że może pojawić się taka inicjatywa. "Banici" z Trójki + ileś tam osób o podobnych gustach i światopoglądach.
Jest potencjał. Są dobrzy dziennikarze i muzycy. Jeśli nie rozmemła się to w jakieś utyskiwanie jak to "rozwalili Trójkę" (spółka nazywa się „Ratujmy Trójkę” Sp. Z o.o.).. to może być fajne radio. Pytanie czy poza Mannem i Waglewskim reszta to pociągnie na wysokim poziomie. Man mógłby się tu mocno rozbujać. Jako powiedzmy dyrektor programowy... + ze swoją audycją. Pytanie czy da radę? Ma już swoje latka...
Albo to jest tylko na przeczekanie i po ew. oczyszczeniu klimatu wokół Trójki większość tam wróci? Ale chyba nie....

RADIO "NOWY ŚWIAT"

Obrazek

Drodzy Państwo,

nasze marzenia mogą już niebawem przybrać bardzo realne kształty.

To Państwo, nasi Słuchacze, namówili nas, żebyśmy spróbowali. To dzięki uporowi grupy „Ratujmy Trójkę” jest szansa, że ten projekt wystartuje. Wszystkim nam zależy na stworzeniu dobrego radia.

Powstała więc „Ratujmy Trójkę” Sp z o.o., której udziałowcami są m.in. : Magda Jethon, Jan Chojnacki, Piotr Jedliński i Wojciech Mann.

Okazuje się, że do stworzenia całkiem nowego radia, ale opartego na najlepszych tradycjach dawnej Trójki, zgłosiło akces bardzo wielu trójkowych dziennikarzy. Z różnych względów nie mogę dziś wymienić wszystkich nazwisk, ale niektóre jak najbardziej: Jerzy Sosnowski, Małgorzata Maliborska, Fisz, Anna Krakowska, Wojciech Waglewski…

Do tego grona dołączą też ci, którzy w różnych okresach mieli swój istotny udział w tworzeniu Trójki, jak Joanna Kołaczkowska czy Piotr Bukartyk. Będą z nami też dziennikarze i osobowości spoza PR3 – Eliza Michalik, Grzegorz Markowski, Katarzyna Kasia, Jose Torres, Krzysztof Łuszczewski czy Jah Jah Frankowski, jak również swoje wsparcie zadeklarowali Wojciech Malajkat, Krystyna Kofta i Zbigniew Zamachowski.

Musimy jednak sprawdzić, czy uda nam się ten projekt spiąć finansowo. Rozpoczynamy więc zbiórkę, od której zależeć będzie powstanie i działanie radia internetowego.

Według naszych obliczeń, będziemy potrzebowali 250.000 zł miesięcznie. Jeśli uda nam się w ciągu 30 dni zebrać tę kwotę i uzyskamy pewność, że zadeklarowane przez Państwa donacje osiągną tę samą wielkość w kolejnych miesiącach - rozpoczniemy działalność. W maju zakupimy niezbędny sprzęt, znajdziemy odpowiedni lokal, a w czerwcu rozpoczniemy nadawać program.

Jeśli jednak najbliższy miesiąc pokaże, że nie uda nam się zebrać tylu pieniędzy, a prosty ich zwrot będzie niemożliwy, to wpłacona w tym czasie kwota zostanie przekazana na wsparcie służb medycznych w tym trudnym epidemicznym czasie.

Trzymamy kciuki i liczymy na Państwa. Liczymy na naszych Słuchaczy.

Do usłyszenia.

W imieniu założycieli/udziałowców „Ratujmy Trójkę” Sp. Z o.o.


Magda Jethon
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
ODPOWIEDZ