Ciekawostki

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: Ciekawostki

16-07-2021, 10:39

A w zimę i tak wjedzie prezydent Duda na Tweetera i oznajmi, że nie ma globalnego ocieplenia, bo jest zimno.

A śmiecie z konfederacji będą robić heheszki z ochrony środowiska i krzyczeć że wolny rynek przecież oraz "czyńcie sobie ziemię poddaną".

Smutne to wszystko, ale trzeba się przygotować, że będzie chujowo.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawostki

16-07-2021, 11:59

Scorn pisze:
16-07-2021, 10:39
"czyńcie sobie ziemię poddaną".
Laudato Si'
Octogesima Advenies
Pacem In Terris
Redemptor Hominis


Mówi to Panu coś panie Ferdku ?
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: Ciekawostki

16-07-2021, 12:35

Bloodcult pisze:
16-07-2021, 11:59
Scorn pisze:
16-07-2021, 10:39
"czyńcie sobie ziemię poddaną".
Laudato Si'
Octogesima Advenies
Pacem In Terris
Redemptor Hominis


Mówi to Panu coś panie Ferdku ?
Niezbyt istotne w kontekście polskiej polityki. Tu się co innego owieczkom do głów wkłada.

Ale mały plusik dla Watykanu, nawet jeżeli to zwykła tania zagrywka, mająca na celu ocieplenie wizerunku i zahamowanie odpływu wiernych.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6279
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Ciekawostki

16-07-2021, 12:49

Scorn pisze:
16-07-2021, 12:35
Bloodcult pisze:
16-07-2021, 11:59
Scorn pisze:
16-07-2021, 10:39
"czyńcie sobie ziemię poddaną".
Laudato Si'
Octogesima Advenies
Pacem In Terris
Redemptor Hominis


Mówi to Panu coś panie Ferdku ?
Niezbyt istotne w kontekście polskiej polityki. Tu się co innego owieczkom do głów wkłada.

Ale mały plusik dla Watykanu, nawet jeżeli to zwykła tania zagrywka, mająca na celu ocieplenie wizerunku i zahamowanie odpływu wiernych.
KOMUNIS! Tylko torturowanie zwierząt dla zabawy i msza trydencka to ostatnie przejawy normalności w tym zlewaczałym świecie! :D
De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Ciekawostki

16-07-2021, 12:56

Widzę że tobie to już do reszty odbiło :D
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15988
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Ciekawostki

16-07-2021, 13:13

Ma imperatyw, musi sie wypowiedziec anty niewazne na jaki temat
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Antton213
weteran forumowych bitew
Posty: 1349
Rejestracja: 26-07-2019, 08:54

Re: Ciekawostki

16-07-2021, 15:16

Wyznaczono nagrodę za Jacka Jaworka. 20 tys. zł za informację o tym gdzie ukrywa się morderca.

Poszukiwany może posiadać broń palną, może próbować ucieczki i zachowywać się agresywnie.
Obrazek
ciekawe pod jakim loginem jest na forume, w excelu komórka 50+
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Ciekawostki

17-07-2021, 13:43

Burza dekady a ja akurat byłem w Ostródzie. Dobrze niedobrze.
Kilka fotek z 16 między Iławą a Stradomnem:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Ciekawostki

18-07-2021, 12:46



Nie byłem w tym roku nad Bałtykiem, ale temperatura wody u mnie w jeziorach jest absolutnie genialna. Od dobrego miesiąca jest ciepło non stop.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 13:54

bartwa pisze:
18-07-2021, 12:46


Nie byłem w tym roku nad Bałtykiem, ale temperatura wody u mnie w jeziorach jest absolutnie genialna. Od dobrego miesiąca jest ciepło non stop.
Jaka temperatura w jeziorach teraz? I gdzie?

Ja we wrześniu w końcu zawitam na Mazury po dwóch latach, będę się kąpał jak pojebany, niezależnie od pogody czy temperatury. Nic mnie nie powstrzyma.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 14:07

Scorn pisze:
19-07-2021, 13:54
bartwa pisze:
18-07-2021, 12:46


Nie byłem w tym roku nad Bałtykiem, ale temperatura wody u mnie w jeziorach jest absolutnie genialna. Od dobrego miesiąca jest ciepło non stop.
Jaka temperatura w jeziorach teraz? I gdzie?

Ja we wrześniu w końcu zawitam na Mazury po dwóch latach, będę się kąpał jak pojebany, niezależnie od pogody czy temperatury. Nic mnie nie powstrzyma.
U mnie czyli Jeziorak co najmniej 25C, na Mazurach jest to samo. Jak ktoś ma problem z zanurzeniem jaj to w tym roku problemu nie ma.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15988
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 14:22

U mnie 31
woodpecker from space
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2290
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 14:34

Triceratops pisze:
19-07-2021, 14:22
U mnie 31
Ile? Toć to już rosół nie dający wytchnienia.

U mnie w jeziorach przyjemne 23-24, w morzu 21. Idealne warunki do moczenia dupska.
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15988
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 14:37

No 31, za goraco, ale za slaby odplyw.
woodpecker from space
Scorn
w mackach Zła
Posty: 701
Rejestracja: 23-07-2012, 10:58
Lokalizacja: Þríhnúkagígur

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 15:32

bartwa pisze:
19-07-2021, 14:07
Scorn pisze:
19-07-2021, 13:54
bartwa pisze:
18-07-2021, 12:46


Nie byłem w tym roku nad Bałtykiem, ale temperatura wody u mnie w jeziorach jest absolutnie genialna. Od dobrego miesiąca jest ciepło non stop.
Jaka temperatura w jeziorach teraz? I gdzie?

Ja we wrześniu w końcu zawitam na Mazury po dwóch latach, będę się kąpał jak pojebany, niezależnie od pogody czy temperatury. Nic mnie nie powstrzyma.
U mnie czyli Jeziorak co najmniej 25C, na Mazurach jest to samo. Jak ktoś ma problem z zanurzeniem jaj to w tym roku problemu nie ma.
Mam w okolicy kilka małych jeziorek praktycznie w lesie. Myślę że tam do 30 też dochodzi teraz.
Jeśli do września utrzyma się 18-19 to będę zadowolony.
heykvísl og ofn
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14731
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 15:32

Naukowcy wyszczególnili "genetyczny portret Polaka". Mamy zaskakująco dużo wspólnego z... Wikingami

LINK

Stworzono portret genetyczny Polaka! Rewolucyjne badania dzięki którym poznajemy sami siebie wykazały m.in. że jesteśmy szczególnie podobni do wikingów! Geny definiują nasz charakter, nasz wygląd, nasze zachowanie a nawet to, na jakie choroby zapadamy. Są najlepszym futurologiem, jakiego stworzył świat. Możliwość przewidywania z ich treści jest nieograniczona i miażdżąca. Gen to jednak ponad 3 miliardy liter i jedyną drogą do ich zrozumienia są algorytmy. Dzięki nim, możemy w genach czytać jak w książce. Świat już w tym miejscu jest. Polska dołączyła do grupy państw które rozumieją, że przyszłością walki z największymi problemami ludzkości jest inżynieria genetyczna.

Dwa tygodnie temu zespól prowadzony przez dr Pawła Zawadzkiego z MNM DIAGNOSTICS SP. Z O.O. oraz Centralny Szpital Kliniczny MSWiA ogłosili wyniki ich wspólnego projektu „Nasze Genomy”. Udało się stworzyć pierwszą bazę wariantów genetycznych populacji Polski. To wyniki analizy ponad 1000 genomów, pochodzących od 1000 Polaków z których najstarszy miał 95 lat. Powiedzieć, że to rewolucja, to mało. Dzięki wynikom wiemy już, że jako populacja z uwagi na niedobór reduktazy 7-dehydrocholesterolu, częściej spotykamy się z wadami wrodzonymi, a także niepełnosprawnością intelektualną oraz problemami behawioralnymi. To też ogromna armata w walce z rakiem.

Ale to nie koniec. Kiedy porównano polską populację z włoską lub hiszpańską, wykazano wiele różnic. Kiedy porównano naszą populację, z populacjami krajów skandynawskich, wykazano wiele podobieństw. Tak więc szukając punktów odniesienia dla naszych działań, powinniśmy patrzeć na północ a nie południe. W trakcie badania starano się też niejako na marginesie wniosków medycznych odpowiedzieć na pytanie, czy nasza odwaga i nasze męstwo ma podłoże genetyczne. Okazało się, że tak! W zeszłym roku naukowcy ze Skandynawii wyodrębnili genom wikinga na podstawie zachowanych nagrobków z którym porównano nasze geny. Okazało się, że odziedziczyliśmy po wikingach receptor dopaminy, który odpowiada właśnie za odwagę. Kto wie, może dzięki niemu nasz niepodległy kraj jeszcze istnieje. Z wyników badań dowiadujemy się też, że jako populacja w przeciwieństwie do innych potrafimy kichać na słońcu i jesteśmy najbardziej piegowatym narodem świata. Niestety, mamy też większe szanse na łysienie typu męskiego niż większość mężczyzn z innych części świata.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Stary Metal
w mackach Zła
Posty: 980
Rejestracja: 21-03-2014, 20:07

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 16:48

trup pisze:
19-07-2021, 15:32
Naukowcy wyszczególnili "genetyczny portret Polaka". Mamy zaskakująco dużo wspólnego z... Wikingami

LINK

Stworzono portret genetyczny Polaka! Rewolucyjne badania dzięki którym poznajemy sami siebie wykazały m.in. że jesteśmy szczególnie podobni do wikingów! Geny definiują nasz charakter, nasz wygląd, nasze zachowanie a nawet to, na jakie choroby zapadamy. Są najlepszym futurologiem, jakiego stworzył świat. Możliwość przewidywania z ich treści jest nieograniczona i miażdżąca. Gen to jednak ponad 3 miliardy liter i jedyną drogą do ich zrozumienia są algorytmy. Dzięki nim, możemy w genach czytać jak w książce. Świat już w tym miejscu jest. Polska dołączyła do grupy państw które rozumieją, że przyszłością walki z największymi problemami ludzkości jest inżynieria genetyczna.

Dwa tygodnie temu zespól prowadzony przez dr Pawła Zawadzkiego z MNM DIAGNOSTICS SP. Z O.O. oraz Centralny Szpital Kliniczny MSWiA ogłosili wyniki ich wspólnego projektu „Nasze Genomy”. Udało się stworzyć pierwszą bazę wariantów genetycznych populacji Polski. To wyniki analizy ponad 1000 genomów, pochodzących od 1000 Polaków z których najstarszy miał 95 lat. Powiedzieć, że to rewolucja, to mało. Dzięki wynikom wiemy już, że jako populacja z uwagi na niedobór reduktazy 7-dehydrocholesterolu, częściej spotykamy się z wadami wrodzonymi, a także niepełnosprawnością intelektualną oraz problemami behawioralnymi. To też ogromna armata w walce z rakiem.

Ale to nie koniec. Kiedy porównano polską populację z włoską lub hiszpańską, wykazano wiele różnic. Kiedy porównano naszą populację, z populacjami krajów skandynawskich, wykazano wiele podobieństw. Tak więc szukając punktów odniesienia dla naszych działań, powinniśmy patrzeć na północ a nie południe. W trakcie badania starano się też niejako na marginesie wniosków medycznych odpowiedzieć na pytanie, czy nasza odwaga i nasze męstwo ma podłoże genetyczne. Okazało się, że tak! W zeszłym roku naukowcy ze Skandynawii wyodrębnili genom wikinga na podstawie zachowanych nagrobków z którym porównano nasze geny. Okazało się, że odziedziczyliśmy po wikingach receptor dopaminy, który odpowiada właśnie za odwagę. Kto wie, może dzięki niemu nasz niepodległy kraj jeszcze istnieje. Z wyników badań dowiadujemy się też, że jako populacja w przeciwieństwie do innych potrafimy kichać na słońcu i jesteśmy najbardziej piegowatym narodem świata. Niestety, mamy też większe szanse na łysienie typu męskiego niż większość mężczyzn z innych części świata.
A wyznają wiarę w jakiegoś żydowskiego boga.
Ciekawe, co powiedzą Perunowi, gdy staną przed Jego obliczem.
Co powiedzą swoim Praprzodkom, których wiarę zdradzili, oddając swój los największej hańbie na ziemi.
I kamp med kvitekrist
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8154
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 17:31

Perun to piorun, ciężko z nim rozmawiać.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15988
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 17:34

Ja wierze w Twaroga i Serkuna
woodpecker from space
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6728
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Ciekawostki

19-07-2021, 18:32

Z wikingami...To już prędzej z przodkami Andy Pipkina. Wtedy to by się zgadzało.

Obrazek
ODPOWIEDZ