Malarstwo

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Malarstwo

17-08-2022, 21:27

Obrazek

Jak ktoś ma wolne 35 pln, wolny czas i jest choćby przejazdem w Wawie, można wpaść na kolejną wystawę w Koneserze* (po Banksym i Beksińskim). Plus za promocję polskich, nowych artystów. Minus jednak za dobór prac.

* Kolejna ciekawa miejscówa. Trzymam kciuki za rozwój tego biznesowo-artystycznego projektu.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

17-08-2022, 23:57

Zdzisław Beksiński zmarł w 2005 r., a zatem cała twórczość malarza objęta jest ochroną. Uprawnionym do praw autorskich do twórczości jest, na mocy testamentu artysty, Muzeum Historyczne w Sanoku
największa kolekcja jest chyba u Dmochowskich.
Polska edycja gry “Katedra Koszmarów” będzie produktem ekskluzywnym i nie będzie oferowana do regularnej sprzedaży sklepom* z grami planszowymi.
Jej druk będzie jednorazowy, a w momencie oficjalnej PREMIERY będzie dostępna TYLKO w naszym sklepie.

*z wyłączeniem sklepów, które zamówią grę podczas trwania kampanii.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Dla niektórych prace Zdzisława Beksińskiego to przerażające i urzekające zarazem wizje rodem z koszmarów czy grozy.
Dla innych te dzieła sztuki stają się źródłem inspiracji i wizji niebanalnego świata, który tylko najodważniejsze dusze pokuszą się odwiedzić.

Zdzisław Beksiński to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych polskich malarzy wszech czasów, a jego obrazy stały się inspiracją dla Błażeja Kubackiego, który stworzył grę planszową przesiąkniętą oryginalnymi wizjami i barwnymi pejzażami, jakie wyszły spod ręki tego cenionego artysty. Nie tylko pełny zestaw grafik “Katedry Koszmarów” opiera się wyłącznie na jego pracach, ale cały mechanizm gry jest bezpośrednim wynikiem interpretacji sztuki artysty.

Polska edycja gry jest Oficjalnym Licencjonowanym Produktem, nad którym Patronat objęło Muzeum Historyczne w Sanoku, będące właścicielem praw autorskich do dzieł Zdzisława Beksińskiego.

Poniżej znajdziecie opis gry, jej zawartość, instrukcję jak grać, a także wideo recenzje i wiele innych ciekawych informacji na temat tego wybornego tytułu dla koneserów gier planszowych i ilustracyjnych perełek sztuki.

Całość będzie drukowana w tej samej fabryce co wersja anglojęzyczna, tak by zachować spójność z oryginałem.

Druk zaplanowany jest na pierwszy kwartał 2023 roku,
gier spodziewamy się w naszym magazynie w drugim kwartale 2023 roku.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Malarstwo

22-08-2022, 20:19

A ja tak sobie ostatnio poczynam:

Obrazek
Obrazek

Powrót do malarstwa po dobrych kilkunastu latach. Uspokaja mnie jak mało co, trochę mniej mam ochotę zabijać wszystkich dookoła. Mogę też zrobić coś namacalnego i skończonego, projekt, nad którym nie trzeba pracować dwa lata. Wypełniam sobie kształty kolorami. trochę to jak taka kolorowanka zen. No i jedyna sfera, w której rzeczywiście mogę mieć na wszystko kompletnie wypierdolone, nie muszę nic nikomu udowadniać, do niczego dążyć, i robić to, na co mam ochotę.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

22-08-2022, 22:11

PrezydentKosmosu pisze:
22-08-2022, 20:19
A ja tak sobie ostatnio poczynam:

Obrazek
Obrazek

Powrót do malarstwa po dobrych kilkunastu latach. Uspokaja mnie jak mało co, trochę mniej mam ochotę zabijać wszystkich dookoła. Mogę też zrobić coś namacalnego i skończonego, projekt, nad którym nie trzeba pracować dwa lata. Wypełniam sobie kształty kolorami. trochę to jak taka kolorowanka zen. No i jedyna sfera, w której rzeczywiście mogę mieć na wszystko kompletnie wypierdolone, nie muszę nic nikomu udowadniać, do niczego dążyć, i robić to, na co mam ochotę.
egoista! ;-)
I bdb. A skąd akurat taka forma? Spokojna. Nie emocjonalna? Relaks? A ujście żółci? :-)
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Malarstwo

23-08-2022, 12:47

trup pisze:
22-08-2022, 22:11
PrezydentKosmosu pisze:
22-08-2022, 20:19
A ja tak sobie ostatnio poczynam:

Obrazek
Obrazek

Powrót do malarstwa po dobrych kilkunastu latach. Uspokaja mnie jak mało co, trochę mniej mam ochotę zabijać wszystkich dookoła. Mogę też zrobić coś namacalnego i skończonego, projekt, nad którym nie trzeba pracować dwa lata. Wypełniam sobie kształty kolorami. trochę to jak taka kolorowanka zen. No i jedyna sfera, w której rzeczywiście mogę mieć na wszystko kompletnie wypierdolone, nie muszę nic nikomu udowadniać, do niczego dążyć, i robić to, na co mam ochotę.
egoista! ;-)
I bdb. A skąd akurat taka forma? Spokojna. Nie emocjonalna? Relaks? A ujście żółci? :-)
Żółć mniej się trochę gotuje dzięki temu. Poza tym samo przychodzi, to takie trochę odstresowanie, jak kolorowanie długopisem kratek w brulionie, na tej zasadzie. Chciałem nawet coś bardziej mrocznego, ekspresyjnego w formie, ale nie bardzo mam pojęcie póki co, jak się za to złapać.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

23-08-2022, 13:51

PrezydentKosmosu pisze:
23-08-2022, 12:47
trup pisze:
22-08-2022, 22:11
PrezydentKosmosu pisze:
22-08-2022, 20:19
A ja tak sobie ostatnio poczynam:

Obrazek
Obrazek

Powrót do malarstwa po dobrych kilkunastu latach. Uspokaja mnie jak mało co, trochę mniej mam ochotę zabijać wszystkich dookoła. Mogę też zrobić coś namacalnego i skończonego, projekt, nad którym nie trzeba pracować dwa lata. Wypełniam sobie kształty kolorami. trochę to jak taka kolorowanka zen. No i jedyna sfera, w której rzeczywiście mogę mieć na wszystko kompletnie wypierdolone, nie muszę nic nikomu udowadniać, do niczego dążyć, i robić to, na co mam ochotę.
egoista! ;-)
I bdb. A skąd akurat taka forma? Spokojna. Nie emocjonalna? Relaks? A ujście żółci? :-)
Żółć mniej się trochę gotuje dzięki temu. Poza tym samo przychodzi, to takie trochę odstresowanie, jak kolorowanie długopisem kratek w brulionie, na tej zasadzie. Chciałem nawet coś bardziej mrocznego, ekspresyjnego w formie, ale nie bardzo mam pojęcie póki co, jak się za to złapać.
Samo przyjdzie. :-)
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Malarstwo

29-10-2022, 12:35

2 tyg temu Abakanowicz i spółka. Dla wychowanego na polskiej sztuce współczesnej, formalistach, kolorystach, fowistach - bajka. Teraz dla wychowanego na Fantastyce - Siudmak. Młoda chłonie sztukę jak gąbka. Już niedługo ruszamy w Europę. Najlepszy pomysł na wspólny czas. Muzea, dobre żarcie, festiwale. Piękny czas się zapowiada.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Malarstwo

29-10-2022, 19:48

Puma, puma, na fiucie naciągnieta guma.

Obrazek

Detal, i nie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Ktoś tu zajebał patent? Na swoją okładeczkę?

Obrazek
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

21-11-2022, 22:29

Siódmak Mistrz.
Piękna wystawa.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

21-11-2022, 22:29

Obrazek
Odnaleziony po 100 latach obraz Jacka Malczewskiego 'Rzeczywistość' trafi na aukcję. Może osiągnąć cenę nawet 22 mln zł
NIESAMOWITY jest ten obraz.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

24-11-2022, 09:40

Street Art. Nietrwałe malarstwo. Kompletnie nieklasyczne. Malarstwo dla wszystkich. Sztuka na pewno.

--------------------

Banksy w Ukrainie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"One of the recent Banksy's works in Ukraine - a truck carrying a dick-shaped warhead - has been updated by local street artists. They put it inside a condom held by a cossack. "


-------------
+ Banksy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(Banksy??)
Obrazek
in Los Angeles
Obrazek
+ stevo
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Miczurin
rozkręca się
Posty: 75
Rejestracja: 03-03-2018, 12:04

Re: Malarstwo

29-09-2023, 21:06

http://garazilustracji.blogspot.com/201 ... rumio.html
Kiedyś to jednak malowali ciekawsze ilustracje dla dzieci niż teraz.
Andrzej Strumiłło do Baśni Andersena

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Malarstwo

29-09-2023, 21:10

Miczurin pisze:
29-09-2023, 21:06
http://garazilustracji.blogspot.com/201 ... rumio.html
Kiedyś to jednak malowali ciekawsze ilustracje dla dzieci niż teraz.
Andrzej Strumiłło do Baśni Andersena

Obrazek

Obrazek

Obrazek
O kurwa. Chyba dla dzieci potajemnie mordujących kolegów i konsumujących ich mózgi. Dziś by nie przeszło. Zresztą, ilustracje dla dzieci i książki dla dzieci dzisiaj to pierdolony rak i temat na osobną rozprawę.
Awatar użytkownika
Miczurin
rozkręca się
Posty: 75
Rejestracja: 03-03-2018, 12:04

Re: Malarstwo

29-09-2023, 21:20

Poznałem to trzytomowe wydanie baśni wiele lat temu, będąc właśnie kilkuletnim dzieckiem. Mam te książki do dzisiaj i nie mam zamiaru się ich pozbywać, właśnie ze względu na te piękne blackmetalowe ilustracje. :twisted:
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3504
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: Malarstwo

29-09-2023, 22:05

Też miałem to za dzieciaka.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Malarstwo

29-09-2023, 22:11

Miód, nie znałem tego. A szkoda, bo za gnoja horrory to był mój gatunek nr 1.
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

02-01-2024, 09:47

Najlepszego w 2024!

Obrazek
Wojciech Gerson - Kazimierz Odnowiciel wracający do Polski III (olej na płótnie, 231 x 290 cm), 1893, Muzeum Narodowe we Wrocławiu.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

02-01-2024, 09:56

Jakub Julian Ziółkowski - Pierwszy człowiek 2014
Idealne na Cannibal Corpse... ;- )

Obrazek

Jakub Julian Ziółkowski, Bestiarium (Cykl)

Obrazek
Obrazek

"CALIGULA" (2010)

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Malarstwo

17-01-2024, 09:33

Auuuuczzz!

Art by @sime1art
Obrazek

Art by Kerbcrawlerghost.
Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
PrezydentKosmosu
postuje jak opętany!
Posty: 428
Rejestracja: 16-10-2021, 12:56
Kontakt:

Re: Malarstwo

17-01-2024, 10:07

To ja bezczelnie pospamuję:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A jak ktoś chce zobaczyć więcej, to nawet mam martwy sklep: https://www.etsy.com/pl/shop/SewerHrehorowicz
ODPOWIEDZ