Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 12:31

Riven pisze:po krotce: zamowilem net, mial byc okolo 16mbitow. najpierw: o, jest - ale 2 mbity. dzwonie. gadam ze "specjalistka", ktora wmawia mi, ze mam "wirusa", i to dlatego. odlaczam sie, bo nie bede z tepa jedza dyskutowal, dzwonie drugi raz, odbiera jakas inna, okazuje sie, ze czegos tam nie wlaczyli, po paru sekundach jest juz pelny transfer. no git*.

iles dni mija, zaczynaja sie problemy z polaczeniem. wyglada to tak, ze net dziala na pelnej parze, ale co parenascie minut calkowicie pada - do zera. trwa to jakas minute-dwie, i znowu dziala. i tak caly czas. sciagnalem prosty connection meter, okazalo sie, ze problem wystepuje w nieregularnych odstepach czasu (przerwy od 10 do kilkudziesieciu minut) przez cala dobe. dzwonie, twierdza ze "u nas problemu nie widac", dopiero jak powiedzialem, ze moge im "problem" wyslac w formacie .txt okazuje sie, ze "rzeczywiscie, cos jest nie tak". po 2 dniach problem znika.

mija pare dni, zwrocilem uwage, ze transfer nie idzie chyba z maksymalna predkoscia. speedtest mowi 9-10 mbs - zamiast obiecanych 16. dzwonie. powtarzam wszystkie te idiotyczne czynnosci typu sprawdzanie netstatu. w koncu - jak zwykle - okazuje sie, ze problem nie lezy po mojej stronie - mam czekac na polaczenie z technikiem. czekam - minuta, dwie, trzy - po szostej rozlaczylem sie (nadal boli mnie ucho od tej pierdolonej melodyjki), dzwonie raz jeszcze, tlumacze, ze mialem byc przelaczony do technika, ale nikt nie odbieral. kaza czekac jeszcze raz - sytuacja powtarza sie 3 razy. w koncu lacza mnie z technikiem - kolejne kilka minut bezproduktywnej rozmowy, okazuje sie, ze "problem jest na linii" i byc moze trzeba bedzie renegocjowac umowe do 10 mbitow.

lacznie spedzilem ze sluchawka przy uchu dzis z poltorej godziny, z czego tak 3/4 to sluchanie ich pierdolonego dzingla. wczesniej mialem aster, przenioslem sie na netie bo umowa sie konczyla i oferte mieli znacznie lepsza (~16 mbitow cala dobe vs 6 w dzien/12 w nocy u astera) za minimalnie wieksza cene. jak ja kurwa zaluje, ze wczesniej do mnie nie docieralo jak czesto oni w chuja leca. dopiero po fakcie dowiedzialem sie o podobnych historiach u znajomych... eh. a, w asterze mialem co prawda znacznie wolniejszy internet, ale nigdy nie bylo tego typu problemow, zawsze dostawalem to, za co placilem. czyli mozna.

slowem: ja odradzam, i zaluje, ze podobnego posta nie przeczytalem zanim podpisalem umowe u tych skurwysynow.

* mam taka teorie, ze to jest ich intencjonalna praktyka, tj. ze przy uruchomieniu uslugi domyslnie daja zanizona przepustowosc i licza, ze ludzie sie nie kapna - bo pewnie wiekszosc ludzi faktycznie nie odrozni 2 megabitow od 12. sadze tak dlatego, ze "naprawa" problemu zajela doslownie pare sekund, babka cos tam kliknela i nagle zrobil sie pelny transfer.
to tak w temacie, przekleilem zeby jak najwiecej osob przeczytalo i nigdy nie korzystalo z uslug tej zlodziejskiej firmy.
UPC jest ok, korzystam kolejny rok i nigdy nie bylo downtime'u czy innych problemow.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:28

Upc.Bez większych problemów.Telewizja cyfrowa,pakiet podstawowy + Canal i Filmbox.Internet sam nie wiem jaki,ale hula elegancko.No i telefon.Koło 190 miesięcznie za wszystko.Trochę sporo,ale.........
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:32

rotfl
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:41

zekke pisze:rotfl
Że za drogo?
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:44

no smiesznie to troche wyglada, placisz 2 stowy, nie wiesz jaki net (a o tym jest temat), jeszcze na koniec rzucasz "Troche sporo...ALE" - no wlasnie, ale co? :d
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:46

Tak prosze państwa zarabiają firmy telekomunikacyjne.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:50

zekke pisze:no smiesznie to troche wyglada, placisz 2 stowy, nie wiesz jaki net (a o tym jest temat), jeszcze na koniec rzucasz "Troche sporo...ALE" - no wlasnie, ale co? :d
Ale znaczy,że za Canal + sporo dopłacam,a ni cholery z tych meczów nie zrezygnuję:)A ten net to:Fiber Power 8Mb/s za 70 zł.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:50

What. Ja place 8 dych za 60mbit w upc :-D
Albo Ci się pojebalo albo ktoś Cię w dupe jedzie
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:55

pewnie to i to ;)

ale swoja droga kurwa sam musze popatrzec bo zlewalem to troche (do niczego mi kosmiczny speed nie potrzebny) ale z tego co widze to ceny/predkosci ostro pospadaly/wzrosly
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 16:58

No grosze to kosztuje. Ja bym nie brał aż tyle bo 30 mi styknie ale ze współlokatorami to jest nic
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 18:03

Riven pisze:What. Ja place 8 dych za 60mbit w upc :-D
Albo Ci się pojebalo albo ktoś Cię w dupe jedzie
Dokładnie to 60 zł,ale fakt może i trzeba się temu przyjrzeć?Choć od początku tyle płacę za neta.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 18:15

To pewnie trzymają cie na starej ofercie. Dzwon i nie daj się okradac.
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
olo1972
postuje jak opętany!
Posty: 609
Rejestracja: 31-01-2009, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 18:17

Riven pisze:To pewnie trzymają cie na starej ofercie. Dzwon i nie daj się okradac.
Faktycznie.Umowa dawno mi się skończyła...
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 18:19

No i zagadka rozwiązana.

Akurat upc to raczej porządna firma, ale zawsze radzę sprawdzić speed test, z powodu który opisałem parę postów wyżej
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 23:03

Podstawą jest aby nigdy nie brać niż przez telefon jak ktoś do was dzwoni. Telesales robią ludzi w chuja, że aż szkoda patrzeć.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 23:12

Ja podpisalem umowę osobiście. Nigdy bym się do niczego nie zobowiazal przez telefon. I w umowie nie było klauzuli mówiącej "okradniemy cie huju i nic nam nie zrobisz".
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Glene
weteran forumowych bitew
Posty: 1643
Rejestracja: 03-12-2009, 22:45

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 23:22

Nie no umowy zawsze podpisuje się osobiście, inaczej sie nie da ale większość osób ich nie czyta, co sprzedawcy wykorzystują :)
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 23:26

Pierdolenie w podniebienie. Podpisałem kilka umów, które ugadałem przez telefon czy to z Tp czy Orange czy Cyfrą+ i ani razi mnie w chuja nikt nie zrobił. Jak macie downa, to was w chuja robią.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
COFFIN
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8064
Rejestracja: 23-11-2005, 21:28

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 23:30

black jacket pisze: mam UPC za 95 zl takie uslugi: net 30MB + TV chuj wie ile kanałów, bo i tak względnie oglądam ze trzy, cztery w tym HD z nagrywarką + bez telefonu - tzn, że mnie ojebali jednak.
Jw.

;)
'Come the Blessed Madness'
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

29-11-2012, 00:36

Plastek pisze:Pierdolenie w podniebienie. Podpisałem kilka umów, które ugadałem przez telefon czy to z Tp czy Orange czy Cyfrą+ i ani razi mnie w chuja nikt nie zrobił. Jak macie downa, to was w chuja robią.
ty to akurat wielokrotnie pokazales, ze IQ masz na poziomie sredniej krajowej z demokratycznej republiki kongo, wiec to ze nie widzisz, ze cie jebia w dupe, to nie znaczy, ze cie nie jebia. poza tym lubisz to.
this is a land of wolves now
ODPOWIEDZ