Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:02

Podkurwiła mnie Multimedia i w związku z tym zakładam typowy użytkowy temat - może będzie to dobre źródło informacji, bo w necie coś znaleźć poza pojebanymi reklamami to masakra, więc:
1. kablówka - jaka firma, pakiet i po wiela ?
Multimedia - maksymalny pakiet 50 programów ale i tak naprawdę gówno jest - głównie oglądam Comedy Central ( ostatnio jebią same powtórki ) i jakieś Discovery itp. są 3 kanały sportowe, wszystkie tvny ( biznes, turbo,pogodynka i dla bab ) . 53,97 zł brutto
2. internat - co za chuje, ile mega i czy dupa boli jak płacicie ?
Multichujnia ( Multimedia ) - 6 Mb/s 69,57 zł brutto
Inspiracją założenia tematu był fakt, że pod koniec grudnia kończy mi się umowa i na początku listopada byłem w biurze obsługi tej firmy i pan z uśmiechem na twarzy powiedział mi, że zaprasza pod koniec listopada wtedy będzie miał dla mnie świetną ofertę. Byłem dzisiaj u tego skurwysyna i przedstawił mi tą super ofertę - 12 Mb/s za 6 dych, ja mu na to, że odpowiada mi ta prędkość którą mam ale bardziej chodzi mi o obniżenie rachunku. Miły pan kutas odpowiedział mi, że ten 6 Mb/s internet jest dalej za 70 zł , a to co mi przedstawił to jest promocja, no to ja mu na to, że w takim razie chciał bym zrezygnować i teraz przechodzimy do meritum : niestety okres wypowiedzenia to 40 dni przed końcem umowy, on może mi ją teraz przedłużyć na nowych, lepszych warunkach ale nie mogę zrezygnować, tzn. mogę ale "naliczą mi karę ok. 1000 zł ( jak znam życie to ściema ) . Oczywiście jak byłem na początku listopada to skurwysyn sprawdził do kiedy mam umowę i wiedział, że jak przyjdę to teoretycznie będę mógł se pogwizdać.
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:41

co kurwa ?! nikt nic ? oświadczam, że jestem już lekko wcięty i BĘDĘ ODŚWIEŻAŁ TEMAT CO 5 MINUT ! ... chujki nie płacą abonamentu i nie chcą pisać ;)
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Morph
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8973
Rejestracja: 27-12-2002, 12:50
Lokalizacja: hyperborea
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:44

U mnie stara dobra Toya.
Internet 50Mbps za ~95
Telefon ~25
I TV za +/- 140 - C+, n, Polsat, Discovery+AP

Jest nienajgorzej.
Give birth to something dead
Give birth to something old
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:45

Multimedia
kablówka - nie wiem ile programów bo mało mnie to obchodzi, cos koło 50, Polsat Sport, SportKlub, NSport, Eurosport, TVPSport - 26 zł o ile pamietam
telefon - 14 zł za 100 minut wliczone
net - 30 Mb za 31 zł :)

ale jak Multimedia nie miała konkurencji to kasowali skurwiele dokładnie jak Ciebie :)
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
black jacket
zaczyna szaleć
Posty: 121
Rejestracja: 22-03-2011, 11:08

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:46

Silent_Sea pisze:Podkurwiła mnie Multimedia i w związku z tym zakładam typowy użytkowy temat - może będzie to dobre źródło informacji, bo w necie coś znaleźć poza pojebanymi reklamami to masakra, więc:
1. kablówka - jaka firma, pakiet i po wiela ?
Multimedia - maksymalny pakiet 50 programów ale i tak naprawdę gówno jest - głównie oglądam Comedy Central ( ostatnio jebią same powtórki ) i jakieś Discovery itp. są 3 kanały sportowe, wszystkie tvny ( biznes, turbo,pogodynka i dla bab ) . 53,97 zł brutto
2. internat - co za chuje, ile mega i czy dupa boli jak płacicie ?
Multichujnia ( Multimedia ) - 6 Mb/s 69,57 zł brutto
Inspiracją założenia tematu był fakt, że pod koniec grudnia kończy mi się umowa i na początku listopada byłem w biurze obsługi tej firmy i pan z uśmiechem na twarzy powiedział mi, że zaprasza pod koniec listopada wtedy będzie miał dla mnie świetną ofertę. Byłem dzisiaj u tego skurwysyna i przedstawił mi tą super ofertę - 12 Mb/s za 6 dych, ja mu na to, że odpowiada mi ta prędkość którą mam ale bardziej chodzi mi o obniżenie rachunku. Miły pan kutas odpowiedział mi, że ten 6 Mb/s internet jest dalej za 70 zł , a to co mi przedstawił to jest promocja, no to ja mu na to, że w takim razie chciał bym zrezygnować i teraz przechodzimy do meritum : niestety okres wypowiedzenia to 40 dni przed końcem umowy, on może mi ją teraz przedłużyć na nowych, lepszych warunkach ale nie mogę zrezygnować, tzn. mogę ale "naliczą mi karę ok. 1000 zł ( jak znam życie to ściema ) . Oczywiście jak byłem na początku listopada to skurwysyn sprawdził do kiedy mam umowę i wiedział, że jak przyjdę to teoretycznie będę mógł se pogwizdać.
mam UPC od wrzesnia za 105 zl takie uslugi: net 30MB + TV 140 kanalow w tym HD z nagrywarka + telefon stacjo w tym 240 minut do wszystkich miesiecznie i 100 minut do UPC gratis.

ogolnie zauwazylem, ze dobrze jest sie przenosic z sieci do sieci jesli ma sie wybor, nawet w okresie promocyjnym mozna jesli np. zmienia ci oferte, zabiora jakies kanaly itp., co wazne jak dostana wypowiedzenie oferuja ci warunki duzo lepsze niz wczesniej.
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:48

Adrian696 pisze:Multimedia
kablówka - nie wiem ile programów bo mało mnie to obchodzi, cos koło 50, Polsat Sport, SportKlub, NSport, Eurosport, TVPSport - 26 zł o ile pamietam
telefon - 14 zł za 100 minut wliczone
net - 30 Mb za 31 zł :)

ale jak Multimedia nie miała konkurencji to kasowali skurwiele dokładnie jak Ciebie :)
Przepraszam Adrian ale tak dla pewności - masz net z Multimedia 30 Mb za 31 zł ?
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:52

Silent_Sea pisze: niestety okres wypowiedzenia to 40 dni przed końcem umowy, on może mi ją teraz przedłużyć na nowych, lepszych warunkach ale nie mogę zrezygnować, tzn. mogę ale "naliczą mi karę ok. 1000 zł ( jak znam życie to ściema ) . Oczywiście jak byłem na początku listopada to skurwysyn sprawdził do kiedy mam umowę i wiedział, że jak przyjdę to teoretycznie będę mógł se pogwizdać.
w chuja Cie robi - jak sie konczy umowa to przechodzi w umowe na czas nieokreslony a wtedy obowiazuje wypowiedzenie 30 dniowe :) wiec idz do chujka i powiedz, ze tak czy siak odejdziesz kwestia tylko kiedy
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Adrian696
zahartowany metalizator
Posty: 3562
Rejestracja: 22-06-2007, 20:44

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:53

Silent_Sea pisze:

Przepraszam Adrian ale tak dla pewności - masz net z Multimedia 30 Mb za 31 zł ?
TAK - no pisze ze jak nie milei konkurencji to była masakra z cenami, jak weszła druga firma to net kosztowął 25 zł, co rok podnosili predkosc, a teraz ostatnio była jakas promocja i za 6 zł zwiekszyc mozna bylo predkosc, wiec 31 zł płace za 30 Mb
Drone pisze:Dla mnie (dla mnie!) pozostajesz zjebem i oficjalnie wciągam cię na listę wrogów.
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 14:58

Adrian696 pisze:
Silent_Sea pisze: niestety okres wypowiedzenia to 40 dni przed końcem umowy, on może mi ją teraz przedłużyć na nowych, lepszych warunkach ale nie mogę zrezygnować, tzn. mogę ale "naliczą mi karę ok. 1000 zł ( jak znam życie to ściema ) . Oczywiście jak byłem na początku listopada to skurwysyn sprawdził do kiedy mam umowę i wiedział, że jak przyjdę to teoretycznie będę mógł se pogwizdać.
w chuja Cie robi - jak sie konczy umowa to przechodzi w umowe na czas nieokreslony a wtedy obowiazuje wypowiedzenie 30 dniowe :) wiec idz do chujka i powiedz, ze tak czy siak odejdziesz kwestia tylko kiedy
to, że w chuja mnie robi to wiem - jutro pójdę jeszcze raz, najgorsze, że w mojej mieścinie za bardzo nie mają konkurencji i się panoszą jak karaluchy, dlatego chciałem poznać opinie innych użytkowników, UPS nie ma, Polsat chuj wie, a netię ma braciak i też ma przeboje, szczególnie z połączeniem ;)
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
Alsvartr
rasowy masterfulowicz
Posty: 2900
Rejestracja: 06-05-2005, 13:17
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 19:38

5 kanałów na kablu (których i tak nie oglądam) + łącze 10 Mbit = 69 zł.
“I cannot begin to describe how much I don’t care." - Dylan Moran
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4672
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 22:05

net internetia 4mb - 29,90zł
kabel vectra /pakiet platinum + c+/ - podobno w platinum są 134 kanały w tym 23 HD - 78zł
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 22:49

4mb 49zl w netii, jakis czas temu wydzwaniali do mnie z ofertami pakietowymi ale kurwa pracuja tam takie imbecyle ze nie potrafili wprost mi przedstawic oferty TYLKO na internet, za kazdym razem podawali inne predkosci/ceny i olalem to wpizdu.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4672
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 22:58

internetia i netia to prawie to samo, w sensie netia jest właścicielem internetii.
początkowo też chcieli ode mnie za 4mb 49zeta ale jak im powiedziałem że rezygnuję to mi dali ofertę utrzymaniową.
miałem na poprzednim mieszkaniu netie i mieli net zajebisty. szkoda tylko że najczęściej na infoliniach pracują zjeby genetyczne
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 23:20

Toya
internet dla biedaków cebulaków 1Mbps za 24 zł :(
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
zekke
weteran forumowych bitew
Posty: 1873
Rejestracja: 03-08-2006, 16:01

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 23:33

empir pisze:internetia i netia to prawie to samo, w sensie netia jest właścicielem internetii.
początkowo też chcieli ode mnie za 4mb 49zeta ale jak im powiedziałem że rezygnuję to mi dali ofertę utrzymaniową.
miałem na poprzednim mieszkaniu netie i mieli net zajebisty. szkoda tylko że najczęściej na infoliniach pracują zjeby genetyczne
no wiem ze to samo, u mnie ISP byl przejmowany chyba z 3 razy i wypadlo finalnie na (inter)netie. wlasnie przy okazji wlazlem na strone i patrze ze jest 20 mb za 45 czy cos, wyslalem info zeby sie odezwali, zobaczymy co powiedza.

a na infoliniach to niezle musza ich tam odmozdzyc, autentycznie z 3 rozne osoby do mnie dzwonily co wieczor i zadna nie byla w stanie przedstawic konkretnej oferty na net, jeden koles cos gadal o jakis kosmicznych MB ale ze to wymaga dodatkowego gowna do kupienia (yea right), inni wciskali razem z tel/tv etc, jeszcze jedna babka pamietam podawala kwote xx zl wyzsza niz koles ktory dzwonil 2 dni przed nia, lol.
Vitriol
weteran forumowych bitew
Posty: 1385
Rejestracja: 03-07-2006, 12:13

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

27-11-2012, 23:37

lokalny lubelski nplay. nie dyma, 63zł za 30mbit
https://www.facebook.com/kontaminationvvv" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4672
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 00:09

zekke pisze:
empir pisze:internetia i netia to prawie to samo, w sensie netia jest właścicielem internetii.
początkowo też chcieli ode mnie za 4mb 49zeta ale jak im powiedziałem że rezygnuję to mi dali ofertę utrzymaniową.
miałem na poprzednim mieszkaniu netie i mieli net zajebisty. szkoda tylko że najczęściej na infoliniach pracują zjeby genetyczne
no wiem ze to samo, u mnie ISP byl przejmowany chyba z 3 razy i wypadlo finalnie na (inter)netie. wlasnie przy okazji wlazlem na strone i patrze ze jest 20 mb za 45 czy cos, wyslalem info zeby sie odezwali, zobaczymy co powiedza.

a na infoliniach to niezle musza ich tam odmozdzyc, autentycznie z 3 rozne osoby do mnie dzwonily co wieczor i zadna nie byla w stanie przedstawic konkretnej oferty na net, jeden koles cos gadal o jakis kosmicznych MB ale ze to wymaga dodatkowego gowna do kupienia (yea right), inni wciskali razem z tel/tv etc, jeszcze jedna babka pamietam podawala kwote xx zl wyzsza niz koles ktory dzwonil 2 dni przed nia, lol.
co się dziwisz jak pracują na umowę zlecenie za malutką kaskę. na taką ofertę łapią się jedynie dewastatory i członkowie grupy kontr
Awatar użytkownika
metalized
weteran forumowych bitew
Posty: 1291
Rejestracja: 24-08-2009, 23:18
Lokalizacja: Bobolice i okolice

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 05:11

Jako, że ze wsi zapadłej to i wyboru zero. Orange Freedom Pro za 49 złych i można szaleć na cdma bo mam na miesiąc całe 6 GB transferu plus szczęśliwe godziny od 23 do 6. proponowali mi darmowe przejście na neostradę, ale chyba dalej brak możliwości technicznych heh a tak jakaś miła pani ładnie obiecywała że tylko sprawdzi i zaraz będę miał.
P.J.E.C.
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 05:16

Netia.

złodzieje to mało powiedziane. zreszta znajdę swój post sprzed roku na ten temat. tak czy siak : nigdy więcej!
this is a land of wolves now
Awatar użytkownika
Riven
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16717
Rejestracja: 27-05-2004, 11:15
Lokalizacja: behind the crooked cross
Kontakt:

Re: Kablówka i internet - jaka firma was dyma i za ile

28-11-2012, 12:31

Riven pisze:po krotce: zamowilem net, mial byc okolo 16mbitow. najpierw: o, jest - ale 2 mbity. dzwonie. gadam ze "specjalistka", ktora wmawia mi, ze mam "wirusa", i to dlatego. odlaczam sie, bo nie bede z tepa jedza dyskutowal, dzwonie drugi raz, odbiera jakas inna, okazuje sie, ze czegos tam nie wlaczyli, po paru sekundach jest juz pelny transfer. no git*.

iles dni mija, zaczynaja sie problemy z polaczeniem. wyglada to tak, ze net dziala na pelnej parze, ale co parenascie minut calkowicie pada - do zera. trwa to jakas minute-dwie, i znowu dziala. i tak caly czas. sciagnalem prosty connection meter, okazalo sie, ze problem wystepuje w nieregularnych odstepach czasu (przerwy od 10 do kilkudziesieciu minut) przez cala dobe. dzwonie, twierdza ze "u nas problemu nie widac", dopiero jak powiedzialem, ze moge im "problem" wyslac w formacie .txt okazuje sie, ze "rzeczywiscie, cos jest nie tak". po 2 dniach problem znika.

mija pare dni, zwrocilem uwage, ze transfer nie idzie chyba z maksymalna predkoscia. speedtest mowi 9-10 mbs - zamiast obiecanych 16. dzwonie. powtarzam wszystkie te idiotyczne czynnosci typu sprawdzanie netstatu. w koncu - jak zwykle - okazuje sie, ze problem nie lezy po mojej stronie - mam czekac na polaczenie z technikiem. czekam - minuta, dwie, trzy - po szostej rozlaczylem sie (nadal boli mnie ucho od tej pierdolonej melodyjki), dzwonie raz jeszcze, tlumacze, ze mialem byc przelaczony do technika, ale nikt nie odbieral. kaza czekac jeszcze raz - sytuacja powtarza sie 3 razy. w koncu lacza mnie z technikiem - kolejne kilka minut bezproduktywnej rozmowy, okazuje sie, ze "problem jest na linii" i byc moze trzeba bedzie renegocjowac umowe do 10 mbitow.

lacznie spedzilem ze sluchawka przy uchu dzis z poltorej godziny, z czego tak 3/4 to sluchanie ich pierdolonego dzingla. wczesniej mialem aster, przenioslem sie na netie bo umowa sie konczyla i oferte mieli znacznie lepsza (~16 mbitow cala dobe vs 6 w dzien/12 w nocy u astera) za minimalnie wieksza cene. jak ja kurwa zaluje, ze wczesniej do mnie nie docieralo jak czesto oni w chuja leca. dopiero po fakcie dowiedzialem sie o podobnych historiach u znajomych... eh. a, w asterze mialem co prawda znacznie wolniejszy internet, ale nigdy nie bylo tego typu problemow, zawsze dostawalem to, za co placilem. czyli mozna.

slowem: ja odradzam, i zaluje, ze podobnego posta nie przeczytalem zanim podpisalem umowe u tych skurwysynow.

* mam taka teorie, ze to jest ich intencjonalna praktyka, tj. ze przy uruchomieniu uslugi domyslnie daja zanizona przepustowosc i licza, ze ludzie sie nie kapna - bo pewnie wiekszosc ludzi faktycznie nie odrozni 2 megabitow od 12. sadze tak dlatego, ze "naprawa" problemu zajela doslownie pare sekund, babka cos tam kliknela i nagle zrobil sie pelny transfer.
to tak w temacie, przekleilem zeby jak najwiecej osob przeczytalo i nigdy nie korzystalo z uslug tej zlodziejskiej firmy.
UPC jest ok, korzystam kolejny rok i nigdy nie bylo downtime'u czy innych problemow.
this is a land of wolves now
ODPOWIEDZ