wątroba

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

abstract
postuje jak opętany!
Posty: 511
Rejestracja: 16-05-2013, 19:45

Re: wątroba

17-03-2014, 00:06

83koper83 pisze:Od 12 lat nie przeżyłem dnia bez alkoholu, jaram 25-30 szlugów dziennie, jem co chcę (za słodyczami nie przepadam), pompek robię po 50 w serii, na drążku 20 razy śmignę przy wadze ok. 105 kilo, biegam po 10 kilometrów co drugi dzień. Nie wierzcie w propagandę przemysłu wątrobowego. Byle nie pić słabszego po mocniejszym i ruszać się. Reszta to genetyka i ślepy traf.
a to na pewno post w temacie? co ma sila i kondycja do stanu watroby?
Awatar użytkownika
Lykantrop
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8015
Rejestracja: 23-12-2009, 17:51

Re: wątroba

17-03-2014, 00:12

" onclick="window.open(this.href);return false;

Najlepsze rady jak zawsze serwuje Łeb Prosiaka.
Only pierwsze bicia are real!
manieczki pisze:Proszę tutaj pana lykantropa nie denerwować dzisiaj już, bo wypił 5(pięć) piwek, d.o.k.u.r.w.i.l wor metalem i cisnienie jego wynosi tera 150/95
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: wątroba

17-03-2014, 10:40

Analripper pisze:temat dla dbających o zdrowie..

puchnie wam? boli? macie wrażenie rozpierania po prawej stronie kich?
robicie coś z tym czy lecicie na całość?
wątroba generalnie nie boli, natomiast może się powiększyć, naciskać na inne narządy, stąd uczucie rozpierania itd. miałem coś takiego parę lat temu, poszedłem na badania (krew, usg) i nie pozostało mi nic, jak tylko zmienić styl życia - dieta, ograniczenie używek, aktywność fizyczna. po upływie kilku miesięcy wszystko wróciło do normy. wątroba ma niesamowite zdolności regeneracyjne, tylko trzeba jej na to pozwolić.

pytanie czy coś z tym robić, jest pytaniem retorycznym. jeśli nabawisz się marskości, to w zasadzie masz pozamiatane.
83koper83 pisze:Od 12 lat nie przeżyłem dnia bez alkoholu, jaram 25-30 szlugów dziennie, jem co chcę (za słodyczami nie przepadam), pompek robię po 50 w serii, na drążku 20 razy śmignę przy wadze ok. 105 kilo, biegam po 10 kilometrów co drugi dzień. Nie wierzcie w propagandę przemysłu wątrobowego. Byle nie pić słabszego po mocniejszym i ruszać się. Reszta to genetyka i ślepy traf.
to fajnie, ale czasem jest tak, że czujesz się wyśmienicie, nie masz żadnych objawów, a później robisz badania i okazuje się, że wątroba ledwie zipie... żadne 10 km nie ma tu nic do rzeczy.
Awatar użytkownika
sveneld
zaczyna szaleć
Posty: 249
Rejestracja: 18-03-2004, 08:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: wątroba

17-03-2014, 19:38

Harlequin pisze:
Analripper pisze:temat dla dbających o zdrowie..

puchnie wam? boli? macie wrażenie rozpierania po prawej stronie kich?
robicie coś z tym czy lecicie na całość?
Idź sie przebadaj, choć prawdopodobnie nic poważnego Ci nie jest. Nicram dobrze pisze, próby wątrobowe i bilirubina z badań krwi. Do tego USG jamy brzusznej, co by przewody żółciowe posprawdzać. Wiem, bo sam się bujałem z podobnymi problemami na początku roku, ale wszystkie wyniki i badania wykazały, żem niezniszczalny. Warto zwrócić też uwagę, czy w/w objawy nie są tez na tle nerwowym.
Do prób wątrobowych (ASPAT, ALAT, GGTP,FA, bilirubina ) i USG należałoby dorzucić testy na przeciwciała przeciwko wirusom zapalenia wątroby HBV i HCV ( te są dostępne, bo wirusy są chyba do typu G, ale nie oznacza się ich rutynowo - rzadko występują) oraz ewentualnie diastazę w kierunku przewlekłego zapalenia trzustki - podobne czynniki ryzyka jak przy wątrobie ( głownie rock'n'rolowy tryb życia), objawy też mogą być podobne.
Na wszystko poza przeciwciałami skierowania może Ci wystawić lekarz pierwszego konfliktu.
Only dead fish flows with the stream...
Sodomix
postuje jak opętany!
Posty: 513
Rejestracja: 12-04-2007, 14:42

Re: wątroba

17-03-2014, 20:24

Heretyk pisze:...nie pozostało mi nic, jak tylko zmienić styl życia - dieta, ograniczenie używek, aktywność fizyczna. po upływie kilku miesięcy wszystko wróciło do normy. wątroba ma niesamowite zdolności regeneracyjne, tylko trzeba jej na to pozwolić.
Miałem tak swego czasu, bolało/puchło w okolicach świąt ;) czyli większej ilości żarcia, chlania i innych używek :)
Zmiana trybu życia i jak ręką odjął, teraz normalnie młody bóg, do tego 13 kilo poleciało i jest zajebiście :)
teraz sporadycznie alkohol i też jest fajnie. Z pozoru wydaje się to niemożliwe ale po kilku tygodniach coś co uważałem za "normalne" samopoczucie z obecną normą nie miało nic wspólnego, polecam :)
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: wątroba

17-03-2014, 22:15

Dla niepoinformowanych: kondycja ze stanem wątroby ma wiele wspólnego.
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
Bohdan
weteran forumowych bitew
Posty: 1255
Rejestracja: 21-12-2010, 09:52
Lokalizacja: Lokal

Re: wątroba

17-03-2014, 22:18

83koper83 pisze:Dla niepoinformowanych: kondycja ze stanem wątroby ma wiele wspólnego.
Obrazek
Awatar użytkownika
83koper83
rasowy masterfulowicz
Posty: 2092
Rejestracja: 29-12-2010, 15:07

Re: wątroba

17-03-2014, 22:21

No właśnie! Ojciec Jack siał terror, choć był nałogowcem.
Kerosene keeps me warm.
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: wątroba

25-03-2014, 11:18

Jakiś czas temu narzekałem na bóle wnętrzności, ale przestałem nadużywać alkoholu i jak ręką odjął, więc pierwsza rada jest jedna. Teraz popiję raz, dwa razy w tygodniu maximal i na nic nie narzekam.
A jak tam u Was chłopcy ze słuchem, hę?
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: wątroba

25-03-2014, 11:20

no najgorzej jak ktoś wlewa codziennie. wątroba nie ma czasu odpocząć
Baton
weteran forumowych bitew
Posty: 1653
Rejestracja: 03-02-2008, 14:51
Lokalizacja: Electric Ladyland

Re: wątroba

25-03-2014, 12:09

megawat pisze: A jak tam u Was chłopcy ze słuchem, hę?
Piszczy aż miło :D
Fairies wear boots and now you gotta believe me
Yeah I saw it, I saw it, I tell you no lies
Awatar użytkownika
Ołówkiiiii
w mackach Zła
Posty: 733
Rejestracja: 17-12-2012, 18:32

Re: wątroba

02-04-2014, 21:49

megawat pisze:Jakiś czas temu narzekałem na bóle wnętrzności, ale przestałem nadużywać alkoholu i jak ręką odjął, więc pierwsza rada jest jedna. Teraz popiję raz, dwa razy w tygodniu maximal i na nic nie narzekam.
A jak tam u Was chłopcy ze słuchem, hę?
Kurna, a ja ostatnio mniej/wcale. Czasem trochę winka ze swoją, jakieś piwko max 3 się w weekend trafią, a coś tam w środku pobolewa :E Może powinienem więcej wódy, więcej czerni i by pomogło?
Ze słuchem coraz gorzej niestety. Muzykę słyszę dobrze, ale ludzi często gęsto mam problem zrozumieć. Za dużo czasu mam na głowie słuchawki i to może przez nie coś się pierdoli. Ktoś się orientuje jak dbać o słuch? Słuchać ciszej muzyki, rzadziej słuchawki, ale co poza tym? Uszy myję, żeby nie było ;)
The fate of all mankind I see Is in the hands of fools.
Awatar użytkownika
zawlekacz
w mackach Zła
Posty: 724
Rejestracja: 16-10-2007, 17:25

Re: wątroba

02-04-2014, 21:56

Heretyk pisze:no najgorzej jak ktoś wlewa codziennie. wątroba nie ma czasu odpocząć
mam 33 lata, na razie narząd działa pod taką presją
nie ma to tamto
Awatar użytkownika
Silent_Sea
weteran forumowych bitew
Posty: 1736
Rejestracja: 18-12-2006, 22:54

Re: wątroba

02-04-2014, 23:44

zawlekacz pisze:
Heretyk pisze:no najgorzej jak ktoś wlewa codziennie. wątroba nie ma czasu odpocząć
mam 33 lata, na razie narząd działa pod taką presją
noo, to korzystaj puki możesz, ja też coś chlapnę właściwie codziennie ale faktycznie jest tak jak napisał Heretyk . Brat w zaawansowanym wieku ( grubo po czterdziestce, więc właściwie już trumna ;) był u lekarza i doktore powiedział co następuje: lepiej zajebać się w trupa co sobotę niż codziennie wypić po dwa piwa i trzy sety, bo wątroba nie ma czasu się zregenerować i w końcu będzie strajk ...
Ostatnio zmieniony 03-04-2014, 00:02 przez Silent_Sea, łącznie zmieniany 1 raz.
Marzyłem, żeby to było miejsce spotkań kulturalnych ludzi.
Awatar użytkownika
REINHARD IRRUMATOR
postuje jak opętany!
Posty: 656
Rejestracja: 21-11-2011, 17:05

Re: wątroba

03-04-2014, 00:00

Jak będziesz tak mało gorzały pił to marskość pewna. Pierdol wątrobę.
Norma to głupota, degeneracja to geniusz
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15988
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: wątroba

03-04-2014, 09:12

Analripper pisze:temat dla dbających o zdrowie..

puchnie wam? boli? macie wrażenie rozpierania po prawej stronie kich?
robicie coś z tym czy lecicie na całość?
Dobry temate, czekam na inne organy :D



PS. Kiedys tez tak mialem :D Stluszczona watroba ale bynajmniej nie od naduzywania tluszczu, bo watroba lubi tluszcz. Na szczescie watroba sie szybko regeneruje, znam dyktafonow co sobie szybko postawili ja na nogi i odltuscili jak bida zajrzala w oczy. Wiec do dzizela! :D
woodpecker from space
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: wątroba

03-04-2014, 10:21

zawlekacz pisze:
Heretyk pisze:no najgorzej jak ktoś wlewa codziennie. wątroba nie ma czasu odpocząć
mam 33 lata, na razie narząd działa pod taką presją
no właśnie ;)
Awatar użytkownika
Mariusz Wędliniarz
rasowy masterfulowicz
Posty: 2545
Rejestracja: 21-09-2011, 13:13

Re: wątroba

03-04-2014, 10:29

a mi głowa puchnie, znaczy twarz, policzki. Zawsze tak mam po wypiciu alkoholu na drugi dzień. Co to jest? Póżniej jak parę dni nie popije to opada mi twarz.. ale znów jak wypije to od nowa się robi i wyglądam jak chomik.
Raz się zje, raz się nie zje.
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: wątroba

03-04-2014, 11:10

To jest opuchlizna alkoholowa.
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15988
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: wątroba

03-04-2014, 11:14

Heretyk pisze:
zawlekacz pisze:
Heretyk pisze:no najgorzej jak ktoś wlewa codziennie. wątroba nie ma czasu odpocząć
mam 33 lata, na razie narząd działa pod taką presją
no właśnie ;)
Tak wlasnie, to jest dosc powszechna perspektywa i dosc krotkowzroczna :) Warto przypomniec w tym miejscu slowa wybitnego Pana Filozofa, Arthura Schopenhauera, otoz "Choc zdrowie nie jest na pewno wszystkim, to bez zdrowia wszystko jest niczym."
woodpecker from space
ODPOWIEDZ