Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5383
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

05-05-2024, 14:25

ozob pisze:
05-05-2024, 11:16
Park Disneya, Universal Studio czy Volcano bay, to istny sztos.
A pod Morrisound fotkie szczelił? 😉 ja się wybieram z rodzinką we wrześniu, będzie moc, bo pierwszy raz w Stanach 😀
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15201
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

05-05-2024, 14:39

DST pisze:
25-03-2024, 21:09
tomaszm pisze:
25-03-2024, 20:16
Kto nie jeźdił po Albani samochodem z wypożyczalni ten nie zna zycia. zjechałem cała Albanię na tych klekotach z wypożyczalni. Samochody tak zarżniętę ,że czasem się zastanawiałem jak funkcjonuje pomoc drogowa. Dostajesz karteczkę- dzwoń w razie jak ci się samochód rozdupi po drodze. Płyn do chłodnicy uzupełniałem na jakiś podrzędnych stacjach beznynowych jak już samochód miał przejebaną czkawkę. Takie stacje beznynowe jak z Złego Skrętu co zmutowani ludzie ucinają innym głowę. Na takich totalnych zadupiach,
Komiczne jest jak oni jeżdżą. Tak jakbyś wziął dziesięcioletnie dziecko i powiedział "słuchaj, tu jedziesz szybciej, tu hamujesz, a tu sprzęgło. Dasz se radę, szerokiej drogi". Znaki dla ozdoby, wszystko na machanie i komunikacja klaksonem. Jak wróciłem do Polski po dwóch tygodniach to wymusiłem na rondzie kolesiowi i mu pomachałem, a dziewczyna "co ty robisz?" :lol:

Albania to fajny kraj ;-) Stacje benzynowe na totalnych zadupiach zapamietuje sie na długo, widok autobusu zawracającego "na trzy" na środku głównej drogi bezcenny, tracący się asfalt i jadący po przeciwnym pasie w przeciwnym kierunku buldożer także ;-) Rozpierdalające się domy w Szkodrze, które trzymią się dzieki klejowi z gówna i na słowo honoru, a pod domem najnowszy model mercedesa.... To trzeba zobaczyć.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8162
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

05-05-2024, 20:19

Ja do Albanii chętnie wrócę, bo mi się takie dzikie klimaty zajebiscie podobają. Bardzo gościnni ludzie. Zajebiste sa miejscówki po tych wsiach jak na różnie smażą całego świniaka i na pół wsi pachnie. Ludzie po tych wsiach uśmiechnięci, bez napiny. Kapitalny klimat mają te wioski ichniejsze. Totalnie inne tempo życia. W sumie jakby czas się zatrzymał na tych wioskach.

Ten charakterystyczny zapach palącego słońca, różna ze swiniakiem i smród rakiji do dzisiaj został mi w głowie. Ja kocham jak jestem w obcym państwie jeździć po wioskach, bo tam poznaje się życie.
Kupię:

Vastum Hole Below
Awatar użytkownika
ozob
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6679
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

05-05-2024, 22:38

Sgt. Barnes pisze:
05-05-2024, 14:25
ozob pisze:
05-05-2024, 11:16
Park Disneya, Universal Studio czy Volcano bay, to istny sztos.
A pod Morrisound fotkie szczelił? 😉 ja się wybieram z rodzinką we wrześniu, będzie moc, bo pierwszy raz w Stanach 😀
Warto w chuj. Zajebiście zaskoczony byłem tym wszystkim. Plastikowe rurki do picia, dobre żarcie, bak paliwa za £30.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6793
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

06-05-2024, 09:23

W lato może ze dwa razy wyskoczę na Kaszuby i może do Czaplinka (jak pogoda dopisze to kajaki będą wypożyczane) i tyle moich podróży. Poza tym tylko rower po okolicznych wiochach i lasach.
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15201
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

06-05-2024, 16:49

TheDude pisze:
06-05-2024, 09:23
Poza tym tylko rower po okolicznych wiochach i lasach.


Tak też i ja planuję. Przyjemne z pożytecznym. Trochę wysiłku, świeżego powietrza i niczym nieskrępowanej wolności - chcę skręcić w polną drogę w lewo, choć kompletnie nie mam pojęcia dokąd prowadzi - to skręcam.

Ostatnio udało mi sie wyciągnąć kumpele na taką przejażdżkę. Była totalnie zdziwiona że takie tereny są w tak niewielkiej odległości od jej domu. Niby wiedziała, ale im dalej tym większe było jej zdziwienie. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Czasem nawet tego, co jest w zasięgu rzutu beretem.
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6793
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

06-05-2024, 23:02

^
Dokładnie. Duży bidon z jakimś słodszym napojem albo izotonikiem do tego ewentulanie chałwa do saszetki jak głód najdzie (nie rozpuszcza się jak czekolada etc. ;) ) i w drogę. Czasem zdarzy mi się zgubić ale potem jeżdżę tak długo aż trafię na jakąś wieś i wtedy wiem gdzie jestem. Piękna zajawka!
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9695
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

06-05-2024, 23:21

TheDude pisze:
06-05-2024, 23:02
Duży bidon z jakimś słodszym napojem
Moim odkryciem tego weekendu na rower jest coś takiego:

Obrazek
https://www.frisco.pl/pid,146710/n,lech ... tn,product

Smaku piwa w tym nie ma, bo i nie taki jest cel (chociaż lekka chmielowość gdzieś w tle chyba się pojawia). Robi fajną odmianę od wody mineralnej.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6793
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

06-05-2024, 23:45

^ Obadam se ino te picia :)
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15201
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

07-05-2024, 15:01

TheDude pisze:
06-05-2024, 23:02
^
Dokładnie. Duży bidon z jakimś słodszym napojem albo izotonikiem do tego ewentulanie chałwa do saszetki jak głód najdzie (nie rozpuszcza się jak czekolada etc. ;) ) i w drogę. Czasem zdarzy mi się zgubić ale potem jeżdżę tak długo aż trafię na jakąś wieś i wtedy wiem gdzie jestem. Piękna zajawka!
Czasem zapakuję do plecaka coś by przekąsić, dodatkową wodę ( wiadomo, im cieplej tym bardziej trzeba pamiętać o nawadnianiu ), dodatkowe dwie dętki, pompkę i kilka drobiazgów. Bidon na ramie. Nigdy nie korzystam ze Stravy czy map.cz, właściwie zawsze jadę na żywioł. Ile zajebistych miejsc i skrótów w ten sposób odkryłem! To poczucie że po raz pierwszy tędy jadę, sam sobie wytyczam szlak, dla mnie to wspaniałe uczucie. Prawie jak Vasco da Gama albo inny Kolumb ;-) oczywiście żartuję i przesadzam, ale coś w tym jest. Zgubić kilka razy się zdarzyło, ale wtedy przydaje sie orientacja w terenie - to poszukiwanie drogi powrotnej też jest czadowe!

Generalnie rower to spora dawka przyjemności. Im dalej od cywilizacji i ludzi, tym lepiej. Ja musze się przebić około 15 km przez miasto, by wyjechać na peryferia, ale potem rozciąga się przede mną tylko zielona pustynia.
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2531
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

07-05-2024, 19:33

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek :sarcasm1:
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Nasum
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15201
Rejestracja: 21-01-2011, 11:12

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

07-05-2024, 20:12

Byłeś już?

Albo dowiemy się o fakcie Twojej przejażdżki z wiadomości? :-)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10689
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

07-05-2024, 20:20

Póki co rok ma się świetnie.

Luty - Oman, 2 tygodnie
Kwiecień - Belgia, 6 dni
Maj - Londyn, 5 dni

A wciąż mam z 10 dni urlopu;-) Chyba zostawię i polecimy na przełomie roku do Nowej Zelandii.
Chop wood. Carry water.
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2531
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

07-05-2024, 20:38

Nasum pisze:
07-05-2024, 20:12
Byłeś już?

Albo dowiemy się o fakcie Twojej przejażdżki z wiadomości? :-)
nie ale zawsze chciałem pojechać na wschód może nie mińsk a jeszcze dalej koleją transsyberyjską :)
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
ODPOWIEDZ