Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na urlop

10-06-2015, 20:20

w 2015r. ok?

JA chyba się znowu nad Bałtyk wybiorę i z tej okazji przyklejam uber tekst o Bałtyku.

Kod: Zaznacz cały

Wakacje nad Bałtykiem – część 1

Gdy dres zaczyna lepić się do skóry, pachy trzeba wietrzyć dłużej niż zwykle, a w Crocsach słychać podejrzane chlupanie to znak, że nadszedł okres szalonej migracji każdego prawilnego Mirka, Karyny, Janusza i Halyny, a nawet kartofla takiego jak ja.

Wakacje.

Jeżeli jak ponad połowa rodaków wybierasz się nad Bałtyk – przed tobą poradnik autochtona, który spędził tu większość życia. Dowiesz się z niego czym jest nadmorski szyk i elegancja oraz jak się zachować na Riwierze Północy.

Zanim jednak wyruszysz
PAKOWANIE

Bynajmniej nie chodzi tu o twoje wyczyny na siłowni po których krąży w sieci kilka zabawnych filmików. Zanim wywleczesz swoje białe cielsko na piasek, trzeba zdecydować co ze sobą zabrać.

Pokaż mi swój bagaż a powiem ci kim jesteś..
ŚLIMAK

W zasadzie nikt nie wie jak wyglądasz bo z każdej strony zasłania cię jakiś plecak albo torba.

Ubrania na każdą porę roku, strefę klimatyczną i okazję. Do każdego kompletu przynajmniej dwie pary butów. Przewodniki, mapy, książki, czasopisma, paletki do pingponga, piłka plażowa, przekąski,prowiant i kuchenka gazowa..W twoim plecaku jest wszystko. Przy pierwszej próbie okazuje się że nie możesz go podnieść, więc, kiedy już się uda, nie zdejmujesz go przez całą drogę.

LIFEHACK

Uważaj by w trakcie podróży nie przewrócić się na plecy. Tak umierają chrabąszcze.
RAMBO

Kompletny zestaw survivalowy. Bojówki, buty taktyczne, siatka maskująca.

W zasadzie nie potrzebujesz niczego poza swoim wiernym nożem myśliwskim. Znasz wszystkie sposoby przetrwania niezależnie od panujących warunków, umiesz rozpalić ogień krzesiwem i zbudować szałas. Jak przystało na samca alfa, pożywienie zdobywasz wyłącznie polując w okolicznych lasach i łowiąc ryby.

LIFEHACK

Twoja próba rozbicia obozowiska pod sopockim molo może zostać źle odebrana przez straż miejską i policję.
WUJEK

Odkąd przelałeś krew w walce o Crocsy nie nosisz już sandałów do skarpet. Klasyczne szorty jeansowe w kolorze błękitny marmur dopełniasz hawajską koszulą.

Piwo to twoje paliwo. Ograniczasz bagaż do radiomagnetofonu marki Kasprzak i nieśmiertelnej plastikowej siaty z browarami, jajem na twardo i kanapkami z kiełbasą. Żona i dzieci jadą do Egiptu, ciebie zatrzymuje głęboki patriotyzm i brak miejsc w ofercie last minute. Prezentujesz postawę „YOLO po 50″. Zamierzasz zamieszkać na ławce przy plaży, żywic się browarami, a ciuchy prać w fontannie.

LIFEHACK

Przed konsumpcją paliwa upewnij się, że jesteś w zacienionym miejscu zanim urwie ci się film.
MATKA

Określa cię wyłącznie twoje dziecko i ATRYBUTY MATKI. Chusta, nosidełko, pampersy, butelki, odżywki i komplet zabawek dla twojego miotu.

Ilością kremów, maści, plasterków i środków na komary mogłabyś zawstydzić niejedną aptekę. Właściwie cały bagaż składa się z rzeczy dziecka i tego co aktualnie masz na sobie w momencie wyjazdu. Pomiędzy pieluchy i czapeczki z nadzieją wciskasz prześwitującą koronkową koszulę nocną. Wyjmiesz ją z torby dopiero po powrocie.

LIFEHACK

Wypróżnianie dziecka na deptaku albo w wodzie to nie jest najlepszy pomysł.
BLOGER

Nosisz wyłącznie ciuchy najmodniejszych w tym sezonie marek. Oczywiście o ile ci wcześniej zapłacą.

Zabierasz tylko aparat, tablet i telefon. Hotele, restauracje i sklepy sportowe prześcigają się w ofertach darmowych atrakcji w zamian za wspomnienie w notce z wakacji. Notorycznie zapominasz ładowarek. Po kilku godzinach od wyjazdu odnajdują cie ratownicy medyczni. Leżałeś w pozycji embrionalnej przy drodze z rozładowanym telefonem.

LIFEHACK

Nikt tu nie czytał twojego bloga i nie wie kim jesteś.

W ten czy inny sposób przygotowani do podróży, wyruszamy ze swoich miast, miasteczek, wsi, czy innego Sosnowca, na spotkanie prawdziwej wakacyjnej przygody.

CIĄG DALSZY NIEUBŁAGANIE NASTĄPI


http://nolifestyle.com/wakacje-nad-baltykiem-czesc-1/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

11-06-2015, 18:57

Kod: Zaznacz cały

Wakacje nad Bałtykiem – część 2

Pora kontynuować naszą wakacyjną podróż. Skoro jesteśmy spakowani – przyszła pora na kolejną poważną decyzję związaną z wyjazdem.

O klasie turysty świadczy nawet to jak się porusza. I nie chodzi mi tu o zatrząsanie brzuchem pod przepoconym podkoszulkiem, czy biustem na środku remizy.

Podróżowanie to nie tylko sposób by dostać się na miejsce. To styl życia.
ŚRODEK TRANSPORTU
KOLEJ

Idealne rozwiązanie dla wąsatych trytonów i leciwych syren. Z pieśnią na ustach, jajem na twardo i piwem w garści wprowadzasz się w wakacyjny nastrój już w drodze. Najbliższe kilkanaście, lub kilkadziesiąt (w przypadku awarii) godzin spędzisz w atmosferze szalonej biesiady, spontanicznych dyskusji o żylakach i Tusku oraz nostalgii płynącej z tępego gapienia się w krajobraz za oknem.

Wariant ekskluzywny to przejażdżka „Pendolinem”. W pakiecie prócz ciasteczka i herbaty -możliwość wykonania pamiątkowej fotografii oraz machania przez okno plebsowi z pociągów pośpiesznych.

LIFEHACK

Sprawnie ustawiona z plecaków barykada w kiblu zapewnia darmowy przejazd, a zdjęcie butów rezerwację przedziału lub całego wagonu.
AUTOBUS

To propozycja dla miłośników mocnych wrażeń i życia na krawędzi. Trafiasz na pozbawiony klimatyzacji antyk z PRLu, z siedzeniami umożliwiającymi osobie za tobą wbić ci kolana w kręgosłup. Dodatkowo w pakiecie dostajesz gimnazjalnego DJ-a, który raczy współpasażerów zapętloną dyskografią Popka prosto z trzeszczących głośników telefonu.

Wymięty jak po punkowym pogo, nucąc „heszke w meszke” docierasz na miejsce, gdzie po opuszczeniu pojazdu tracisz przytomność w wyniku hiperwentylacji.

LIFEHACK

Wyjęta w strategicznym momencie puszka z paprykarzem pozwoli zniechęcić współpasażerów do ewentualnej konwersacji.
SAMOCHÓD

To wariant zarówno dla rodzin, które już w drodze chcą zafundować sobie przedsmak piekła, jak i samotnych wilków spragnionych wakacyjnej przygody z frywolną autostopowiczką. W trakcie wyprawy dowiadujesz się jak bardzo nienawidzisz gustu muzycznego swoich najbliższych i zatruwasz żarciem w przydrożnej knajpie. Ewentualnie łapiesz syfa korzystając ze stojących na poboczu usług rozrywkowych. Zdążysz znienawidzić innych kierowców, motocyklistów, cyklistów oraz pieszych.

Na miejscu z przerażeniem stwierdzasz, że na tym zadupiu też są korki i problemy z parkowaniem.

LIFEHACK

Można jeździć też prawym pasem, a kierunkowskazy nie zużywają się po jednym mrugnięciu.
SAMOLOT

Podróżujesz z klasą i stylem. Nie godzisz się na kompromisy i rok wcześniej rezerwujesz bilet za 19.99. Popijając darmowy soczek śmiejesz się na głos z cebulaków tłoczących się gdzieś tam w dole. Trochę ci niewygodnie, bo wszystkie ubrania na wyjazd masz na sobie. W podręcznym się nie zmieściły. W drodze robisz kilkadziesiąt zdjęć lewego skrzydła i zasypujesz nimi fejsa z podpisem „takie tam z wakacji #yolo #swag #bogactwo”.

Po przylocie orientujesz się, że lotnisko jednak jest poza miastem, a ostatni autobus odjechał, kiedy robiłeś selfie w kiblu. Wydajesz całą kasę na taksówkę.

LIFEHACK

Jak zobaczysz stewardesę wspomnij mimochodem, że jesteś blogerem. Może uda ci się wyłudzić dodatkowy darmowy soczek albo wafelka.

Niezależnie od tego jak tu dotarłeś – jesteś na miejscu. Przed tobą niezapomniane chwile nad brzegiem morza.

CIĄG DALSZY NIEPOSTRZEŻENIE NASTĄPI


http://nolifestyle.com/wakacje-nad-baltykiem-czesc-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

11-06-2015, 19:13

Wybieram się do Kutna na urlop. Poznawać stare baby z targowiska.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

11-06-2015, 20:21

Sosnowiec, wycieczka objazdowa.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

11-06-2015, 21:02

maciek z klanu pisze:Sosnowiec, wycieczka objazdowa.
Maciek, to prawda co mi w tajemnicy zdradził scenarzysta Klanu, że dołączysz do nowoczesnych.pl i w 2020 zostaniesz premierem?!
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10117
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

11-06-2015, 21:05

maciek z klanu pisze:Sosnowiec, wycieczka objazdowa.
Phiii, ja mam ogródek działkowy na Niwce i mogę wypoczywać w Sosnowcu kiedy chcę, biedaki :)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Stoigniew
zahartowany metalizator
Posty: 3878
Rejestracja: 09-01-2012, 18:20

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

11-06-2015, 22:04

ja chyba będe wypierdalał na RODOS* !!!! zazdrościcie ?? :) hehe...



*RODOS - Rodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzone Siatką......
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

12-06-2015, 02:28

Znałem człowieka, który wybudował sobie dom z cegieł (Chyba?) na działce i pomieszkiwał cały rok :D Nie wiem co z nim teraz jest i czy dom nadal stoi. Dodatkowo osłowie mieli grzebać w RODach... chuj.
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
megawat
weteran forumowych bitew
Posty: 1354
Rejestracja: 24-08-2010, 12:12
Lokalizacja: mathplanet

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

12-06-2015, 08:15

W tym roku półkolonie u babci w Kłodawce.
"Funkcjonariusze po wstępnych oględzinach poćwiartowanych i nagich zwłok stwierdzili, że morderca musiał być szczególnym zboczeńcem".
Awatar użytkownika
Harlequin
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10788
Rejestracja: 12-03-2010, 13:38
Lokalizacja: Koko City

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

12-06-2015, 09:36

Ja nie mam urlopu - taka praca. Tylko pojedyncze dni, więc pewno najbliższe wolne przy okazji jakiegoś większego koncertu zamiejscowego.
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

12-06-2015, 10:03

wpadnijcie nad wybrzeże rewalskie skosztować świeżej rybki wyłowionej z zamrażarki i skąpanej w trzydniowej fryturze. oraz piwka rewalskiego z browaru witnica.
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

12-06-2015, 22:11

BOLEK pisze:wpadnijcie nad wybrzeże rewalskie skosztować świeżej rybki wyłowionej z zamrażarki i skąpanej w trzydniowej fryturze. oraz piwka rewalskiego z browaru witnica.
Zapłacisz za mnie i zabawisz mnie rozmową?
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

13-06-2015, 08:03

manieczki pisze:
BOLEK pisze:wpadnijcie nad wybrzeże rewalskie skosztować świeżej rybki wyłowionej z zamrażarki i skąpanej w trzydniowej fryturze. oraz piwka rewalskiego z browaru witnica.
Zapłacisz za mnie i zabawisz mnie rozmową?
nie stać, sięgnij po swój drugi portfel
Ostatnio zmieniony 13-06-2015, 11:14 przez BOLEK, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
Awatar użytkownika
Maro
weteran forumowych bitew
Posty: 1348
Rejestracja: 30-05-2013, 20:16

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

13-06-2015, 10:53

Hatefire pisze:
maciek z klanu pisze:Sosnowiec, wycieczka objazdowa.
Phiii, ja mam ogródek działkowy na Niwce i mogę wypoczywać w Sosnowcu kiedy chcę, biedaki :)
Niwka Modrzejów to stara banda złodziejów ;)
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10117
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

14-06-2015, 01:13

No, ale wiesz ja tam nie mieszkam. To posiadłość zagraniczna, zarzeczna właściwie. Z autochtonami się nie bratam, gardzę nimi z godnością ;)
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
manieczki
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12171
Rejestracja: 25-07-2010, 03:07

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

14-06-2015, 02:19

BOLEK pisze:
manieczki pisze:
BOLEK pisze:wpadnijcie nad wybrzeże rewalskie skosztować świeżej rybki wyłowionej z zamrażarki i skąpanej w trzydniowej fryturze. oraz piwka rewalskiego z browaru witnica.
Zapłacisz za mnie i zabawisz mnie rozmową?
nie stać, sięgnij po swój drugi portfel
cham :(
http://krucjatarozancowazaojczyzne.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
BOLEK
rasowy masterfulowicz
Posty: 2431
Rejestracja: 22-10-2010, 19:19

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

14-06-2015, 08:06

:-D
"Mnie się podobają melodie, które już raz słyszałem. Po prostu. No... To... Poprzez... No reminiscencję. No jakże może podobać mi się piosenka, którą pierwszy raz słyszę."
535

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

14-06-2015, 08:32

Harlequin pisze:Ja nie mam urlopu - taka praca. Tylko pojedyncze dni, więc pewno najbliższe wolne przy okazji jakiegoś większego koncertu zamiejscowego.
NBDB! Nie idź tą drogą kolego prosiaczku. Pierdolnij tą robotą, zanim ona pierdolnie tobą.
Awatar użytkownika
Fixxed
postuje jak opętany!
Posty: 541
Rejestracja: 15-04-2011, 13:00

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

14-06-2015, 10:51

Tatry. Prawdopodobnie.
Awatar użytkownika
rafalt.sobczak
rozkręca się
Posty: 77
Rejestracja: 25-04-2015, 12:40
Lokalizacja: Reichsgau Wartheland

Re: Wątek wakacyjny - czyli chwalimy się gdzie wybywamy na u

14-06-2015, 12:18

Roztoczański Park Narodowy. Połazę sobie po wąwozach.
Jak mawiał Horacy "Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się z dala"

Tylko, w takim razie co ja robię na masterfulu?
ODPOWIEDZ