DC vs Marvel

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Którzy faceci w rajtuzach są mniej żenujący?

DC
18
58%
Marvel
13
42%
 
Liczba głosów: 31
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

DC vs Marvel

18-05-2017, 20:51

Oglądam sobie Injustice 2 the Movie czyli po prostu składaka wyripowanych cutscen na youtube (masa ok, dawno sie tak dobrze nie bawiłem przy filmie akcji) i w sumie wpadł mi do głowy taki temat.

Nawet nie mogę rozstrzygnąć, obie strony mając tony podróbek własnych postaci stanowiących fuzję człowieka z czymkurwakolwiek, wszyscy prześcigają się w piramidalnych bzdurach. Chyba zagłosuję na Marvel za Punishera (szczególnie podobało mi się brutalne alternative story autorstwa bodajże Ennisa które czytałem kilka lat temu) i kuriozalną narodową propagandę (Kapitan Ameryka) ale nie wiem, bo nienawidzę X-Menów. Może dowiem się z tego tematu czegoś ciekawego.

Discuss.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5246
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: DC vs Marvel

19-05-2017, 08:10

Obrazek
^ przebijam ;-)
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

19-05-2017, 10:39

Nie głosuję, obie stajnie mają bohaterów których lubię, obie stajnie mają bohaterów których z chęcią obrzygałbym.
hcpig - wspominałem w innym temacie, widzisz jaki ruch jest tutaj? Komiksy tutaj leżą i kwiczą.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Only_True_Believers
rasowy masterfulowicz
Posty: 3151
Rejestracja: 31-05-2006, 08:55
Lokalizacja: planeta małp

Re: DC vs Marvel

19-05-2017, 11:28

Marvel, ale tylko za seriale netflixa, strażników galaktyki, deadpoola, antamana i thora. Reszty a w szczególności avengersów, xmanów nie jestem w stanie srawić.
Misantrophy so deep in me

moja kolekcja cd's:
https://rateyourmusic.com/~auranoir85?f ... at2fFxF5yo
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: DC vs Marvel

19-05-2017, 11:33

Aż się boję zaczynać, bo mogę nie wyhamować. Na razie tak trochę z boku, ale na temat: polecam dwie wydane u nas książki o komiksach i ich wydawcach.

Jedna to Niezwykła historia Marvel Comics Seana Howe - dość gruby tom, jest co poczytać i co najważniejsze żadna tam laurka, dużo jest tam o podporządkowywaniu treści komiksów stronie biznesowej, ruchaniu autorów przez wydawcę i takich tam...

Druga to TM-SEMIC. Największe wydawnictwo komiksowe lat dziewięćdziesiątych w Polsce Kowalczuka, chudsze, ale naprawdę fajna rzecz, jak ktoś się wychował na tych pierwszych polskich Spider-manach, Bamanach, Supermanach i Paniszerze to popłynie z sentymentem.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2261
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: DC vs Marvel

19-05-2017, 14:35

Plastek pisze:Nie głosuję, obie stajnie mają bohaterów których lubię, obie stajnie mają bohaterów których z chęcią obrzygałbym.
hcpig - wspominałem w innym temacie, widzisz jaki ruch jest tutaj? Komiksy tutaj leżą i kwiczą.
bo tu sami poważni ludzie, profesory, inżyniery... a komiksy to zabawa dla dzieci, w dodatku mało rozgarniętych ;)
Heretyk
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9022
Rejestracja: 03-12-2007, 14:06
Lokalizacja: beskidy

Re: DC vs Marvel

19-05-2017, 16:47

oczywiście DC. jebać Marvela
Karkasonne

Re: DC vs Marvel

19-05-2017, 17:08

Jimmy Boyle pisze:
Plastek pisze:Nie głosuję, obie stajnie mają bohaterów których lubię, obie stajnie mają bohaterów których z chęcią obrzygałbym.
hcpig - wspominałem w innym temacie, widzisz jaki ruch jest tutaj? Komiksy tutaj leżą i kwiczą.
bo tu sami poważni ludzie, profesory, inżyniery... a komiksy to zabawa dla dzieci, w dodatku mało rozgarniętych ;)
Nie wszystkich komiksy muszą interesować tak samo, dobudowywanie do tego ideologii i przypisywanie arogancji tylko dlatego, że ktoś nie czyta konkretnych komiksow, jest niepotrzebne.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: DC vs Marvel

19-05-2017, 17:52

Obrazek
Obrazek

Stardust > Superman
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DC vs Marvel

21-05-2017, 14:21

WaszJudasz pisze:
Jedna to Niezwykła historia Marvel Comics Seana Howe - dość gruby tom, jest co poczytać i co najważniejsze żadna tam laurka, dużo jest tam o podporządkowywaniu treści komiksów stronie biznesowej, ruchaniu autorów przez wydawcę i takich tam...

Druga to TM-SEMIC. Największe wydawnictwo komiksowe lat dziewięćdziesiątych w Polsce Kowalczuka, chudsze, ale naprawdę fajna rzecz, jak ktoś się wychował na tych pierwszych polskich Spider-manach, Bamanach, Supermanach i Paniszerze to popłynie z sentymentem.
O, i to sobie zapodam, chyba ciekawe mogą być historie pozwów bo nie wierzę że przy tylko chamskich rip offach nigdy do tego nie doszła.

W nawiązniu do jednego z czytanych brutalnych wersji Punishera (P. kills Marvel Universe) znalazłem analogiczną wersję dla Deadpoola. Płytkie i głupie epatowanie gore ale łaaaa jak fajnie się czyta, widać pogardę dla facetów w rajtuzach.
Plastek pisze:obie stajnie mają bohaterów których lubię, obie stajnie mają bohaterów których z chęcią obrzygałbym.
Dawaj listę.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Oki
weteran forumowych bitew
Posty: 1945
Rejestracja: 16-09-2012, 00:30

Re: DC vs Marvel

21-05-2017, 21:30

TYLKO:

Obrazek
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 00:42

Ragnarok to jest black metal dla gimnazjum., smich na sali do tego cioty w pizdu. Robilem z nimi wywiad, i skończę na tym.

Gówno a nie muzyka niech se te ryje bardziej umalują.

Chłopaki z Infernal War i Thundebolt muszą tu dać lekcje nauczki. Cały ten Ragorok to jest beczka śmiechu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 07:18

hcpig pisze: Dawaj listę.
Lista chyba nie jest jednak potrzeba:) Nie lubię na przykład postaci Wonder Woman z DC. Wspominałem już zdaje się, że w takim samym stopniu co czytelnikiem jestem także kolekcjonerem, kupiłem i kupię więc wszystkie dostępne na polskim rynku komiksy z Wonder Woman. Co nie zmienia faktu, że nie jest to dla mnie ciekawa postać. Poza sentymentem do Batmana (i homoerotyczną fascynacją tą postacią jaką przeżywałem na początku lat 90 za sprawą TM-Semic) najbardziej zaś cenię takie postaci jak Lobo, Deadpool czy Punisher - skurwieli z zasadami. Lub bez zasad:)
Wiedzę jednakże, że muszę narobić zaległości i zapoznać się z takimi superbohaterami jak Ragorok, Infernal War i Thunderbolt.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 08:48

Obrazek
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 09:25

Obrazek
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 13:25

Fajnie ze ruszaja Komiksowe tematy. Dla mnie ankieta prosta. Dc w huj lepsze. Choć ostatnio z czytanych marvelowych bardzo podeszly mi hawkeye i superior spiderman. Szczególnie ten drugi wydaje się zajebisty. Miałem długa przerwę z pająkiem ale kupie cała serię. Co do marvela to trzeba przyznać że wkurwiaja mnie te wszystkie serie z xmanami i avengersai.za dużo tego Marvel Now... Do tego wydaje mi się że Egmont omija sporo zajebistych tytułów z Marvel Now
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
mj.
postuje jak opętany!
Posty: 457
Rejestracja: 27-01-2017, 08:18

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 14:01

Musiałem oddać głos na DC, głównie ze względu na postać Batmana. Był to pierwszy komiks, jaki w życiu trzymałem w rękach + dodatkowo przeciwnicy, którym czoła stawiał rzeczony superbohater, wydawali mi się zawsze najciekawsi.
Aktualnie, wiedzę w temacie komiksów mam na tyle małą, że nie będę silił się na jakieś wywody. Tym niemniej, doceniam i szanuję pasjonatów!
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 14:08

Proste, ze DC rządzi. Marvel zazwyczaj robił takie cukierki dla mózgu,słodkie,kaloryczne i bez poważniejszych wartości odżywczych. DC odpieprzało cuda w Batmanach, niektórych częściach Supermana (Doomsday Days i Reign of Supermen!) czy w osobnych seriach typu Sandman, czy Watchmen. Teraz natomiast Marvel o wiele lepiej przędzie filmowo, a DC niestety usiłuje rozpaczliwie w 3 filmy nadrobić to, co Marvel zrobił w kilkanaście lat. Niestety kosztem zjazdu jakości. Gacek vs Harcerz było gówniane, ale Suicide Squad to już dno dna i kilometr mułu.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
ODPOWIEDZ