DC vs Marvel

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Którzy faceci w rajtuzach są mniej żenujący?

DC
18
58%
Marvel
13
42%
 
Liczba głosów: 31
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

20-06-2017, 11:59

Korzystacie z jakiejś strony katalogujacej komiksy?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

20-06-2017, 16:30

maciek z klanu pisze:Plastek a Ty sie bawisz w Omnibusy? Polecisz jakies takies zajebiste? Bo ten Swamp Thing Bronze Era dopiero wychodzi w październiku :) A sie najarałem jak pojebany. No i chcialbym jakiegos omniaka kupic zajebistego, zeby sie nierozczarować :)
Nie, obawiam się, że kupowanie zagranicznych omniaków to byłoby już ostateczne stadium nałogu a zarazem moja ostateczna zguba:)
Przepierdalam niewyobrażalne ilości pieniążków na to hobby, gdyby dorzucić jeszcze zagraniczne rzeczy to byłoby już zupełnie przejebane.
maciek z klanu pisze:Korzystacie z jakiejś strony katalogujacej komiksy?
Nie:) Znacznie lepiej czytać/dotykać/wąchać niż katalogować:)

Tymczasem wydawnictwo Fantasmagorie tak przykurwiło:

Obrazek

Premiera we wrześniu. POSRAŁEM się ze szczęścia.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

20-06-2017, 17:24

Czytalem o Providence troche jak dowiedziałem się ze to wydaja po pl. Choc raczej ostudzone nastroje na gildii chlopaki maja :)


ps. Zołwie ninja zamowiles w preorderze?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

20-06-2017, 17:30

maciek z klanu pisze:Czytalem o Providence troche jak dowiedziałem się ze to wydaja po pl. Choc raczej ostudzone nastroje na gildii chlopaki maja :)


ps. Zołwie ninja zamowiles w preorderze?
Ja mam pierdolca na punkcie wszystkiego związanego z Lovecraftem, stąd podwyższona temperatura na myśl o "Providence".
Żółwi jeszcze nie zamówiłem, jebnę sobie jakieś większe zamówienie i wtedy wezmę też tych nicponi.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

26-06-2017, 18:10

Jeszcze w tym roku za sprawą wydawnictwa Kurc na polski rynek trafi "Barbarella". Świetnie, że kolejny klasyk pojawi się w tym spierdolonym kraju (tfu! tfu!), zakup obowiązkowy!

Obrazek
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DC vs Marvel

01-07-2017, 21:30

Nawet nie wiedziałem że w tym wieku wciągną mnie komiksy lol. Szukam pozycji w wersji gore, noir lub innych, które nadają tym płytkim jak kałuża postaciom trzeciego wymiaru. Te mi się podobały:

1. Punisher Kills Marvel Universe
2. Deadpoll Kills Marvel Universe
3. Fantastic Four 1-2-3-4
4. Marvel Zombies
5. Injustice

Coś jeszcze w takich klimatach?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

01-07-2017, 22:25

Obrazek
Scenariusz: Howard Chaykin
Rysunek: Howard Chaykin
Tłumaczenie: Maria Lengren

TYLKO DLA DOROSŁYCH!

Kryminał w stylu noir, thriller erotyczny, a może horror? Black Kiss nie daje się łątwo zdefiniować. Dziki, przesycony seksem i nasączony krwią, ale jednocześnie pełen wywrotowego humoru. Komiks, który zabrudzi waszą duszę ciężkim oddechem nowojorskiego półświatka. Skorumpowani policjanci, prostytutki, jazzmani, narkomani, okultyści i... inne stworzenia nocy, zieją ogniem z czarno-białych kadrów. W momencie swojej premiery w 1988 roku, Black Kiss dosłownie wywrócił komiksowy świat do góry nogami. Od tamtej pory wciąż znajduje się w ścisłej czołówce najbardziej kontrowersyjnych komiksów amerykańskich.

Wyraziste i odważne rysunki jednego z najbardziej charakterystycznych artystów komiksowych, Howarda Chaykina, wciągają równie skutecznie. Ciężkie od czarnego tuszu plansze pozostawiają czytelnika w lekkiej niepewności... Czy to na pewno w porządku, że raz po raz sięga po komiks tak perwersyjny...?

Howard Chaykin, autor znajdujący się w ścisłej czołówce rysowników amerykańskich, nareszcie debiutuje w Polsce! Zaczynał karierę jako asystent u znamienitości złotej ery takich jak Gil Kane, Wally Wood czy Bernie Wrightson. Już jako dwudziestolatek rysował pierwsze prace dla Marvela, DC czy prasowych gigantów takich jak "Heavy Metal" czy "Playboy". Jego reputację jako autora przypieczętowała seria American Flagg ukazująca się w latach 1983-1988 , dziś uznawana za absolutną klasykę cyberpunku.

Black Kiss przyszedł później, jako agresywna odpowiedź Chaykina na wciąż spętany cenzurą świat komiksu. Pojawił się w najwłaściwszym momencie, kiedy słynny comic code powoli obumierał. Mimo to wielu wydawców odmówiło wydania historii przez wzgląd na jej kontrowersyjne treści i obrazoburczy język. Początkowo Black Kiss ukazywał się w zeszytach ściśle zapieczętowanych folią – do momentu zakupu nie można było sprawdzić jakie diabelstwa kryją się w środku. Seria szybko zdobyła popularność zarówno w USA jak i za granicą, doceniona za innowacyjną konstrukcję scenariusza i mocne, ekspresyjne rysunki. W ciągu nieomal 30 lat komiks nadal uznawany jest za jeden z najlepszych przykładów thrilleru a nawet horroru erotycznego. Popularność serii zamkniętej w 12 zeszytach i naciski ze strony fanów w końcu skłoniły Chaykina do stworzenia prequelu, który ukazał się w 2013 roku i również okazał się międzynarodowym sukcesem.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 07:53

hcpig pisze:Nawet nie wiedziałem że w tym wieku wciągną mnie komiksy lol. Szukam pozycji w wersji gore, noir lub innych, które nadają tym płytkim jak kałuża postaciom trzeciego wymiaru. Te mi się podobały:

1. Punisher Kills Marvel Universe
2. Deadpoll Kills Marvel Universe
3. Fantastic Four 1-2-3-4
4. Marvel Zombies
5. Injustice

Coś jeszcze w takich klimatach?

Sprawdz GOTHAM CENTRAL. Dodatkowo polecam od Kirkmana serię Outcast (wyszły w polsce 2 tomy), historia o egzorcyzmach. Jak dla mnie bardzo fajne, kupiłem w piatek 2 tomy i czytało się super.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 07:54

Zgadza się, dobrze, że na fali serialu zaczęli to u nas wydawać. Serial oglądasz maćku?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 10:28

Pytasz o "Gotham"? Moim zdaniem bdb. Własnie kończę 3 sezon.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 10:29

Pytałem o Outcast:)
Gotham sam oglądam, mimo że jest mocno wkurwiący momentami.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 11:52

Czasem może i troche wkurwia, ale zajebiście mi sie go ogląda. Stężenie szaleństwa i teksty Bullocka rozpierdalają!
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 12:07

Bullock jest świetny, lubię zresztą tego aktora. Gordon natomiast mnie wkurwia, mocno drewniana facjata.
W 3 sezonie słabe były te wątki homo - Pingwin zakochany w Riddlerze? Co do kurwy??
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 13:43

Gordon - gość z permanentnym zatwardzeniem. A ten wątek homo, to chyba najsłabsza rzecz w tym serialu. Duży niesmak.
No nic - zostały dwa(2) odcinki, więc zasiadam przed ekranem.
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 19:59

Maćku przedkładasz komiks nad muzykę?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 22:42

Plastek pisze:Zgadza się, dobrze, że na fali serialu zaczęli to u nas wydawać. Serial oglądasz maćku?
Niestety nie oglądam. Wkurwiaja mnie te wszystkie seriale. Jedyne co cisne to raz w roku całe Twin peaks plus nowy sezon. Outcasta nie oglądałem bo nie chce sobie psuć komiksu. A z seriali oglądałem Gotham jeszcze, bo to taki miły odmozdzacz bez wielkich oczekiwań.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

03-07-2017, 22:46

hcpig pisze:Maćku przedkładasz komiks nad muzykę?
Ostatnio tak. Jakoś nowe płyty nie robią mi kuku jak 10 lat temu, wszystko to jakieś takie wykalkulowane teraz i dopracowane. Jak wcześniej kupowałem płyty hurtowo to teraz tylko ok 30-50 na rok. Fakt że to też pewnie wina kasy, że muszę wybierać między muzyka grami a komiksami, ale daje rade
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DC vs Marvel

08-07-2017, 21:33

Musiałem rzucić w pizdu Marvel Zombies bo pojawił się kurwa Kaczor Howard :[ Pamiętam taki straszliwy film Georga Lucasa ale że to jest jakiś bohater Marvela nie miałem pojęcia. Zaorać, co za gówno.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

21-07-2017, 15:58

nie wiem czy widzieliscie ale Egmont zapowiedzial na wrzesien BLACK HAMMER (czarny młot). Z tego co kiedys czytalem moze byc ciekawa seria.
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Oferma
weteran forumowych bitew
Posty: 1252
Rejestracja: 02-05-2017, 09:03

Re: DC vs Marvel

21-07-2017, 19:03

hcpig pisze:Musiałem rzucić w pizdu Marvel Zombies bo pojawił się kurwa Kaczor Howard :[ Pamiętam taki straszliwy film Georga Lucasa ale że to jest jakiś bohater Marvela nie miałem pojęcia. Zaorać, co za gówno.
Film gówno w opór, ale pierzasty pierwowzór komiksowy to ty szanuj, ej.
How entranced we are by the fire
Or enslaved to our own desires
Human - all too fucking human!
ODPOWIEDZ