DC vs Marvel

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Którzy faceci w rajtuzach są mniej żenujący?

DC
18
58%
Marvel
13
42%
 
Liczba głosów: 31
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 18:43

Oferma pisze:Suicide Squad to już dno dna i kilometr mułu.
Fakt, ale dwa tomy i tak na półce postawiłem:)

Na marginesie drodzy komiksiarze - w kuluarach mów się, że wkrótce na polski rynek powróci "Spawn". W latach 90 uwielbiałem ten komiks; potem powstała jeszcze doskonała kreskówka i mocno średni film. Ciekaw jestem jak to teraz będzie się czytać. TM-Semici sprzed 20 lat jeszcze w kartonie mam schowane:)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 18:47

Na sprawna zacieram ręce. Do tego przydałyby się historie venoma. No i deadpoola vs venom
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 18:50

Kto wie, Egmont mocno w Deadpoola idzie. I dobrze, bo to zajebisty koleś:)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10215
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 20:20

Znawcy nie będę zgrywał, bo z komiksami mam do czynienia rzadko, ale głos na DC. Batmana i Supermena lubię, a te od Marvela nigdy mi jakoś nie podchodziły, za dużo tam wszystkiego. Zresztą generalnie, to wolę komiks frankofoński. Valerian i Thorgal to serie, które najlepiej znam, ostatnio kupiłem zbiorcze wydanie Hugo, też fajna rzecz chociaż lżejsza gatunkowo.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1529
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: DC vs Marvel

22-05-2017, 20:33

Nie wiem na co oddać głos. Z jednej strony Daredevil z drugiej Batman...
Awatar użytkownika
HSVV
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 27-12-2014, 04:52

Re: DC vs Marvel

26-05-2017, 12:53

niesprawiedliwie oddam głos na DC ze względu na 3 komiksy jakie właściwie w całym swoim życiu czytałem - V For Vendetta, The Killing Joke i Watchmen (Alan Moore jednak miał głowę i ręce do takichh rzeczy).

w temacie kreskówek i filmów też bym DC wybrał, zwyczajnie dlatego, że jest mniej humorystyczny i mroczniejszy. w końcu Batman The Animated Series i Batman Beyond >> >> >> >> >> >> >> >> cokolwiek Marvel
Maschinengewehr
Aus jeder Galaxie
Heilen wir
Allgemeine Agonie
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14273
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: DC vs Marvel

26-05-2017, 13:14

nigdy tego nie rozróżniałem ale wygrywa ta ekipa w której jest ten pan ;)

Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3229
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: DC vs Marvel

26-05-2017, 17:09

Ta ja dla równowagi oddaję głos na Marvela, z zastrzeżeniem, że dla mnie głównym punktem odniesienia na zawsze pozostaną chyba na zeszyty Tm-Semic, czyli historie, które w oryginale ukazywały się głownie w latach 80. a nawet 70. Mając jako dzieciak w roku 1991 do wyboru Supermana, Batmana, Punishera i Spider-mana najbardziej utożsamiałem się z tym ostatnim, bo to był w całym tym towarzystwie jedyny normalny koleś z normalnymi problemami. Martwił się o starą ciotkę, na solo z Hobgoblinem wyskakiwał na rauszu prosto z parapetówy, ciągle kombinował jak opłacić rachunki (pamiętam, że w numerze świątecznym nawet go eksmitowali!) i w ogóle miał jakieś całkiem konkretne życie, w przeciwieństwie np. do Supermana, którego głównym problemem życiowym było to, że Lois Lane bardziej leci na dużego S właśnie, niż na Clarka Kenta. OK, wątpliwą równowagę psychiczną Batmana autorzy od czasu do czasu fajnie wygrywali ("Zabójczy żart"!) , ale generalnie to przedstawiany był jako bogaty z domu karateka, Szerlok Holms i omnibus. Jeśli chodzi o supergrupy to te z DC zawsze były dla mnie miałkie, natomiast X-men Claremonta i Byrne'a - to było coś! Owszem, potem stoczyło się to w melodramat, któremu wątpliwej atrakcyjności dodawały nonsensowne powroty zza grobu, podyktowane przez wydawcę kalkulacjami finansowymi zresztą, ale mieli swój dobry czas, a motywy z Magneto jako ocalałym z holocaustu czy w ogóle całą postaquasipokaliptyczną wizją okrutnie spłyconą w filmowym "Days of future past" to były rzeczy jak na tamte czasy i medium cholernie odważne, DC z zasady trzymało się wtedy bezpieczniejszych terytoriów.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

28-05-2017, 21:46

Wczoraj kupiłem dwa ostatnie deadpoole i muszę przyznać że fajnie się to czyta. Czytal ktoś już te zbiorcze wydanie o Robinach?? Warto??
No i mam pytanie o gnata (bone), czy warto się za to brać? Czy lektura dla dziecka?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

28-05-2017, 21:49

maciek z klanu pisze:Wczoraj kupiłem dwa ostatnie deadpoole i muszę przyznać że fajnie się to czyta. Czytal ktoś już te zbiorcze wydanie o Robinach?? Warto??
Takie sobie, można odpuścić.
maciek z klanu pisze: No i mam pytanie o gnata (bone), czy warto się za to brać? Czy lektura dla dziecka?
Środowisko ostro się z tego co widzę brandzluje, ale jak dla mnie za bardzo to infantylne.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

03-06-2017, 20:54

Jeszcze w czerwcu nowe "Morfołaki"! A i wznowienie starych się szykuje. Piękne wieści.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

08-06-2017, 10:09

Ja postanowilem zabrac sie calosciowo za SWAMP THING. Juz mam na oku jednego omnibusa + run moore'a. Czytal ktos? fajna rzecz?
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

08-06-2017, 10:16

maciek z klanu pisze:Ja postanowilem zabrac sie calosciowo za SWAMP THING. Juz mam na oku jednego omnibusa + run moore'a. Czytal ktos? fajna rzecz?
Co to za pytanie:) Pewnie, że tak. Wchodzisz w anglojęzyczne omniaki?
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

08-06-2017, 12:08

Plastek pisze:
maciek z klanu pisze:Ja postanowilem zabrac sie calosciowo za SWAMP THING. Juz mam na oku jednego omnibusa + run moore'a. Czytal ktos? fajna rzecz?
Co to za pytanie:) Pewnie, że tak. Wchodzisz w anglojęzyczne omniaki?

wstepnie tak, choc moze nie omniaki (tylko swamp thinga bo jara mnie strasznie ta seria). Duzo niedostepnych pozycji w polsce, albo dostepnych po kilku latach. a teraz te atomcomics i multiversum ma calkiem fajne ceny po kursie wiec sie pobawie troche w ciekawsze tytuly jak np swamp thing :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

08-06-2017, 13:09

Życzliwe jednak ostrzegam - bardzo łatwo doprowadzić się do stanu, w którym non stop myślisz jak szybko uda się sprzedać nerkę by kupić nowe komiksy ;-)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

08-06-2017, 13:51

Plastek pisze:Życzliwe jednak ostrzegam - bardzo łatwo doprowadzić się do stanu, w którym non stop myślisz jak szybko uda się sprzedać nerkę by kupić nowe komiksy ;-)

hahah a myslisz dlaczego sprzedaje ksiazki i winyle? :D
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

08-06-2017, 15:52

No tak:)
U mnie co jakiś czas pojawia się koncepcja by - o zgrozo! - ściągnąć z półki jakieś rzadkie i dawno wyprzedane komiksy i opierdolić za jakąś kosmiczną cenę. W to miejsce przecież mogłoby wskoczyć kilka nowości. Błędne kurwa koło, człowiek jest bezsilny w szponach nałogu:)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Jimmy Boyle
rasowy masterfulowicz
Posty: 2271
Rejestracja: 21-12-2010, 21:06

Re: DC vs Marvel

08-06-2017, 18:36

Widzę, że zemną nie jest jeszcze źle. Na razie jedyne zmartwienie w temacie komiksów, to fakt że skończyło się miejsce na regale, a widzę że w Aros kolejna promocja ;)
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

08-06-2017, 18:43

Jimmy Boyle pisze:Na razie jedyne zmartwienie w temacie komiksów, to fakt że skończyło się miejsce na regale
To żaden problem. Miałem taką sytuację kilkadziesiąt razy. Po prostu kupujesz nowy regał i zastawiasz kolejną ścianę...;)
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
maciek z klanu
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 12504
Rejestracja: 23-12-2008, 22:34

Re: DC vs Marvel

09-06-2017, 09:59

Plastek a Ty sie bawisz w Omnibusy? Polecisz jakies takies zajebiste? Bo ten Swamp Thing Bronze Era dopiero wychodzi w październiku :) A sie najarałem jak pojebany. No i chcialbym jakiegos omniaka kupic zajebistego, zeby sie nierozczarować :)
Adrian696 pisze:nie, BURZUM jest emo ;)
Jestem Maciek, szukam klanu.
ODPOWIEDZ