DC vs Marvel

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Którzy faceci w rajtuzach są mniej żenujący?

DC
18
58%
Marvel
13
42%
 
Liczba głosów: 31
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

11-08-2017, 19:50

Uwaga uwaga zasrańcy!!!!!!!!!
Fani Hellboya pod koniec roku otrzymają znakomity prezent od Egmontu - nową, zbiorczą edycję jego podstawowej serii oraz tom zawierający zamkniety, dotychczas nieopublikowany w całości cykl 1946-1948 z serii B.B.P.O.!

Ukazywać się one będą w wydaniach zbiorczych, w twardej oprawie wzorowanej na amerykańskiej "czarnej edycji", (ale w klasycznym amerykańskim formacie). Kolejne tomy obu cykli będą trafiać na rynek w odstępach 3-4 miesięcy.
Kto nie ma - ZAKUP OBOWIĄZKOWY!
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DC vs Marvel

12-08-2017, 07:56

Plastek ale wyznaj to jako uczciwy człowiek, zdajesz sobie sprawę że te wszystkie amerykanskie komiksy kasowane są w 5 minut przez Tytusa, Romka i A'tomka?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

12-08-2017, 07:57

Jeszcze Kajko i Kokosz kasują wszystkie amerykańskie komiksy.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: DC vs Marvel

12-08-2017, 11:34

Niewiele jest rzeczy, które nie kasują komiksów w ogóle. : )
Only SŁUCHANIE płyt is real!
byrgh
zahartowany metalizator
Posty: 6122
Rejestracja: 09-09-2010, 00:01

Re: DC vs Marvel

12-08-2017, 11:51

Plastek pisze:Jeszcze Kajko i Kokosz kasują wszystkie amerykańskie komiksy.
e tam, marna podróba Goscinnego - coś jak Polanie i Warcraft :D
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DC vs Marvel

12-08-2017, 11:53

Dlatego Tytus to absolutny unikat i tuza nie do ruszenia.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Skaut
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7410
Rejestracja: 27-03-2004, 13:19

12-08-2017, 13:21

hcpig pisze:Plastek ale wyznaj to jako uczciwy człowiek, zdajesz sobie sprawę że te wszystkie amerykanskie komiksy kasowane są w 5 minut przez Tytusa, Romka i A'tomka?
Dwa zupełnie odmienne podejścia do komiksowej sztuki, światopoglądowo nie sposób porównywać, rysunkowo również. Niby w jaki sposób i na jakiej płaszczyźnie są kasowane w 5 minut? Ciągle jakieś bezsensowne wyliczanki, porównania. Za chuja się nie da.

Ktoś kto urodził się w Stanach nie skuma polskiego absurdalnego humoru Papcia i podobnie trzeba przestawić myślenie ze światem DC i Marvela. Mit bohaterskich czynów jest zakorzeniony amerykańskiej kulturze praktycznie od zawsze i na tym operuje zarówno uniwersum DC jak i Marvela. To nie tylko chodzenie w gaciach założonych na spodnie, supermoce i walka o dobro jednostki. To "Azyl Arkham" z analizą zaburzeń osobowościowych. To "Powrót Mrocznego Rycerza" zaangażowany m.in. w krytykę mediakonsupcjonizmu. To "Batman: Venom" i walka z uzależnieniem. Nie wspominając o "Zabójczym Żarcie", "Year One", czy z innych: seria Sandmana, "Watchmen", "Sin City" i przezajebistym "Maus" Spiegelmana, można wymieniać i wymieniać.

A Ty jester chcesz całą powyższą spuściznę kasować jednym Tytusem...
Coś tam było! Człowiek!
Awatar użytkownika
Gore_Obsessed
zahartowany metalizator
Posty: 5472
Rejestracja: 10-06-2003, 06:33

Re: DC vs Marvel

12-08-2017, 14:51

byrgh pisze:
Kajko i Kokosz
marna podróba Goscinnego - coś jak Polanie i Warcraft
Absolutnie się nie zgodzę - ta sama klasa.

Co do komiksów w ogóle - przez siedem lat pracowałem w sklepie internetowym gdzie stanowiły sporą część asortymentu. Przeszło mi tego przez ręki na pęczki i podziękuję.
Tylko: Yans, Funky Koval, stary Thorgal (pierwszych 16-17 części), rzeczy zrobione przez Christę i Thomasa Otta plus Asterix, Batman vs Predator, Ostatnie Łowy Cravena, kilka Punisherów, Dark Phoenix Saga, któryś tam Lobo. Reszta to pojedyncze rodzyny w morzu makulatury.
Only SŁUCHANIE płyt is real!
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: DC vs Marvel

12-08-2017, 15:01

dałem DC, ale tylko za Batmana i Lobo...to też DC chyba, nie? nakurwiał i z Supermanem i Judge Dreddem, ajm so konfjuzd. Ale, z drugiej strony, takie ciosy jak Weapon-X albo Spiderman: Torment, to już klasyczna literatura.
Awatar użytkownika
Plastek
zahartowany metalizator
Posty: 5031
Rejestracja: 29-08-2011, 10:58
Lokalizacja: Pot pod pachami
Kontakt:

Re: DC vs Marvel

12-08-2017, 17:31

Gore_Obsessed pisze:
byrgh pisze:
Kajko i Kokosz
marna podróba Goscinnego - coś jak Polanie i Warcraft
Absolutnie się nie zgodzę - ta sama klasa.

Co do komiksów w ogóle - przez siedem lat pracowałem w sklepie internetowym gdzie stanowiły sporą część asortymentu. Przeszło mi tego przez ręki na pęczki i podziękuję.
Tylko: Yans, Funky Koval, stary Thorgal (pierwszych 16-17 części), rzeczy zrobione przez Christę i Thomasa Otta plus Asterix, Batman vs Predator, Ostatnie Łowy Cravena, kilka Punisherów, Dark Phoenix Saga, któryś tam Lobo. Reszta to pojedyncze rodzyny w morzu makulatury.
Mocny strzał, w kurwę jestem pod wrażeniem.
Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Ufoludku ufoludku zerżnij mnie. Zerżnij, zerżnij u-f-o-l-u-d-k-u mnie.
Jesteśmy Fisted Sister i lubimy się jebać!!!! Wyjebiemy nawet owcę!!!!
Wszyscy ręce w górę! Wszyscy ręce w górę!
Wolę kakaową dziurę!!
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re:

10-09-2017, 13:51

Skaut pisze: Dwa zupełnie odmienne podejścia do komiksowej sztuki, światopoglądowo nie sposób porównywać, rysunkowo również. Niby w jaki sposób i na jakiej płaszczyźnie są kasowane w 5 minut? Ciągle jakieś bezsensowne wyliczanki, porównania. Za chuja się nie da.

Ktoś kto urodził się w Stanach nie skuma polskiego absurdalnego humoru Papcia i podobnie trzeba przestawić myślenie ze światem DC i Marvela. Mit bohaterskich czynów jest zakorzeniony amerykańskiej kulturze praktycznie od zawsze i na tym operuje zarówno uniwersum DC jak i Marvela. To nie tylko chodzenie w gaciach założonych na spodnie, supermoce i walka o dobro jednostki. To "Azyl Arkham" z analizą zaburzeń osobowościowych. To "Powrót Mrocznego Rycerza" zaangażowany m.in. w krytykę mediakonsupcjonizmu. To "Batman: Venom" i walka z uzależnieniem. Nie wspominając o "Zabójczym Żarcie", "Year One", czy z innych: seria Sandmana, "Watchmen", "Sin City" i przezajebistym "Maus" Spiegelmana, można wymieniać i wymieniać.

A Ty jester chcesz całą powyższą spuściznę kasować jednym Tytusem...
Dzięki za referat ale trochę żartowałem :)

Wezme sie za Lobo, warto coś konkretnego na początek czy chronologicznie?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: DC vs Marvel

10-09-2017, 15:24

Obowiązkowo Ostatni Czarnian :)
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
0ms
rasowy masterfulowicz
Posty: 3286
Rejestracja: 02-02-2009, 22:05

Re: DC vs Marvel

10-09-2017, 20:45

Plastek pisze:
Gore_Obsessed pisze: Co do komiksów w ogóle - przez siedem lat pracowałem w sklepie internetowym gdzie stanowiły sporą część asortymentu. Przeszło mi tego przez ręki na pęczki i podziękuję.
Tylko: Yans, Funky Koval, stary Thorgal (pierwszych 16-17 części), rzeczy zrobione przez Christę i Thomasa Otta plus Asterix, Batman vs Predator, Ostatnie Łowy Cravena, kilka Punisherów, Dark Phoenix Saga, któryś tam Lobo. Reszta to pojedyncze rodzyny w morzu makulatury.
Mocny strzał, w kurwę jestem pod wrażeniem.
W sumie Maniek jest bardzo konsekwentny w swoich pogladach na to szlachetne medium adekwatnie do swoich pogladow muzycznych, ale mimo ze konsekwencje niezmiernie szanuje to sklamalbym gdybym nie napisal, ze noz mi sie w kieszeni otwiera na takie podsumowanie :) I nawet nie pisze tutaj o Moore'ach, Gaimanach i reszcie oczywistych typow - na peczki jest swietnych historii obrazkowych, znacznie od empikowych bestsellerow ciekawszych. Zadne tam 'pojedyncze' - nie poza ramami prawa Sturgeona.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: DC vs Marvel

18-02-2018, 16:29

Czy któryś z filmów wydanych w ciągu ostatnich kilkunastu lat pod jedną z tyhc marek (ostatnie co oglądałem to Spiderman w 2002 lub 2003 roku?) nadaje się do oglądania, tzn. jest trochę głębszy, dekonstruuje kliszę itp.?
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
booshee
postuje jak opętany!
Posty: 649
Rejestracja: 22-03-2004, 16:36

Re: DC vs Marvel

18-02-2018, 17:32

Batmany Nolana (jako tako) i z Marvela Logan (na siłę).
Unholy Necrogoat
świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 13-08-2011, 19:06

Re: DC vs Marvel

13-03-2018, 13:20

TO oczywiste:

Obrazek
Awatar użytkownika
dzik
zahartowany metalizator
Posty: 3507
Rejestracja: 21-12-2010, 15:52
Lokalizacja: Połaniec

Re: DC vs Marvel

13-03-2018, 14:25

Unholy Necrogoat pisze:TO oczywiste:

Obrazek
Prawdziwy Superbohater!
dobry kościół to kościół spalony
Awatar użytkownika
Wasyl
weteran forumowych bitew
Posty: 1526
Rejestracja: 09-03-2007, 13:44

Re: DC vs Marvel

13-03-2018, 20:16

Do Avengers go jednak nie przyjęli.
Awatar użytkownika
WaszJudasz
rasowy masterfulowicz
Posty: 3223
Rejestracja: 16-11-2010, 13:18

Re: DC vs Marvel

15-05-2018, 11:48

Polecałem tu już dwie książki o komiksach superbohaterskich, polecę i trzecią, którą właśnie kończę - tym bardziej, że tytuł wybitnie adekwatny, jeśli chodzi o Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Komiksowej:

Obrazek


Jestem gdzieś w 2/3 i widze, że jest to świetnie opowiaedziana historia rywalizacji obu molochów, elegancko punktująca ich mocne i słabe strony w poszczególnych okresach rozwoju. Polecam bardzo. A jeśli ktoś czytał ksiażkę Howe o Marvelu i waha się, czy przypadkiem nie będzie to nic nie wnosząca powtórka z rozrywki, spieszę zapewnić: nie, raczej doskonałe uzupełnienie i rozszerzenie perspektywy, toteż jak najbardziej warto znać obie pozycje.

Oczywiście jeśli ktoś zakłada, że w ogóle warto zawracać sobie głowę tematem.

Ja tam się jaram.
Mózg powiększa się w czaszce, kiedy wody w rzece wzbierają. Wtenczas błony czerepu się wznoszą, przybliżając do czaszki.
Awatar użytkownika
wlood
postuje jak opętany!
Posty: 353
Rejestracja: 20-06-2005, 21:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: DC vs Marvel

15-05-2018, 21:53

WaszJudasz pisze:Polecałem tu już dwie książki o komiksach superbohaterskich, polecę i trzecią, którą właśnie kończę - tym bardziej, że tytuł wybitnie adekwatny, jeśli chodzi o Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Komiksowej:

Jestem gdzieś w 2/3 i widze, że jest to świetnie opowiaedziana historia rywalizacji obu molochów, elegancko punktująca ich mocne i słabe strony w poszczególnych okresach rozwoju. Polecam bardzo. A jeśli ktoś czytał ksiażkę Howe o Marvelu i waha się, czy przypadkiem nie będzie to nic nie wnosząca powtórka z rozrywki, spieszę zapewnić: nie, raczej doskonałe uzupełnienie i rozszerzenie perspektywy, toteż jak najbardziej warto znać obie pozycje.

Oczywiście jeśli ktoś zakłada, że w ogóle warto zawracać sobie głowę tematem.

Ja tam się jaram.
Ja skończyłem tydzień temu, czyta się świetnie, ale chyba tylko dla fanów komiksów. Pozostałych znudzi.
ODPOWIEDZ