Duchowość, religia etc.

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Jesteś ateuszem?

TAK
67
52%
NIE
62
48%
 
Liczba głosów: 129
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4678
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 11:40

ozob pisze:
31-03-2024, 11:07
Pisz se co chcesz, ale cała europejska cywilizacja rozkwitła dzięki chrześcijaństwu.
Taa. Rozbłysła na stosach.
Gdyby nie katole to średniowiecza by nie było (albo trwało chwilę).
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 11:54

Jak dla kogoś niesiony krużganek oświaty, przekazywany na mieczu, który wykrwawiał naszych przodków, jest wartością nadrzędna, rzeczywiście szkoda czasu na jakąkolwiek dyskusje.

Można by było pogadać oczywiście o tym jak to się odbywało, co tam wnieśli a co wynieśli, jak to sie odbywało tu, a jak np. w trakcie krucjat, czy kolonizacji, na całe szczęście, będę niedługo w muzeum historii Islandii i wszelakie popierdywania katoli po sałatce warz. pójdą z tym pierdem w piździec.


-Na początku nawet interesujące było jakimi zestawami operują ci od szurstwa wszelakiego, kacapowania. Nie każdy dorzucał katolstwo do tych swoich wizji. Dzisiaj to się u kolejnego zmieniło. -
Ostatnio zmieniony 31-03-2024, 12:48 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
29.04.2024
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6657
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 12:14

Chrześcijaństwo najbardziej krwiożercza religia jaka kiedykolwiek istniała. Mimo tego, cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa i tego okrucieństwa oraz bezwzględności w podbijaniu wrogich ludów, krajów, narodów. Wojny, podbój to postęp.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
olgims
w mackach Zła
Posty: 987
Rejestracja: 06-09-2010, 23:25

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 12:19

Weź ty chociaż raz w życiu przeczytaj coś innego niż książka kucharska, bo się zaraz zesram ze śmiechu od tych twoich niedouczonych kretynizmow.
Seein' me is def not repeated or done twice
I laugh as I cast the first stones at Christ
SamborWilk
zaczyna szaleć
Posty: 247
Rejestracja: 02-09-2015, 12:00

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 12:24

ozob pisze:
31-03-2024, 12:14
Chrześcijaństwo najbardziej krwiożercza religia jaka kiedykolwiek istniała. Mimo tego, cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa i tego okrucieństwa oraz bezwzględności w podbijaniu wrogich ludów, krajów, narodów. Wojny, podbój to postęp.
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony 31-03-2024, 12:25 przez SamborWilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6657
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 12:26

Chrześcijaństwo jest bardziej źle niż ten cały black metal, którym się tu jaracie. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4678
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 13:58

ozob pisze:
31-03-2024, 12:14
cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa
Jest dziełem ludzi żyjących w czasie chrześcijańskiej okupacji. Nie wszystkim oczywiście się udało. Wielu zginęło na chrześcijańskich stosach.
Rozwój wynikał z tego, że czarnuchom nie udało się wszystkich trzymać za pysk. Gdyby się udało, to zamiast frytkownicy szorowałbyś palenisko ;)
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16345
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 14:07

empir pisze:
31-03-2024, 13:58
ozob pisze:
31-03-2024, 12:14
cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa
Jest dziełem ludzi żyjących w czasie chrześcijańskiej okupacji. Nie wszystkim oczywiście się udało. Wielu zginęło na chrześcijańskich stosach.
Rozwój wynikał z tego, że czarnuchom nie udało się wszystkich trzymać za pysk. Gdyby się udało, to zamiast frytkownicy szorowałbyś palenisko ;)
Coś mi się wydaje, że dzisiaj wjechała nowa wersja pacjentovego przekazu "kolonizacja była dobra*". xD

Oni chyba te same źródła zasysają z rana. Albo są na stałe do nich zassani.


* Uściślając - według nich dla skolonializowanych.
29.04.2024
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6657
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 14:20

empir pisze:
31-03-2024, 13:58
ozob pisze:
31-03-2024, 12:14
cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa
Jest dziełem ludzi żyjących w czasie chrześcijańskiej okupacji. Nie wszystkim oczywiście się udało. Wielu zginęło na chrześcijańskich stosach.
Rozwój wynikał z tego, że czarnuchom nie udało się wszystkich trzymać za pysk. Gdyby się udało, to zamiast frytkownicy szorowałbyś palenisko ;)
Jakiej kurwa okupacji? XD
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4678
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 14:37

ozob pisze:
31-03-2024, 14:20
empir pisze:
31-03-2024, 13:58
ozob pisze:
31-03-2024, 12:14
cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa
Jest dziełem ludzi żyjących w czasie chrześcijańskiej okupacji. Nie wszystkim oczywiście się udało. Wielu zginęło na chrześcijańskich stosach.
Rozwój wynikał z tego, że czarnuchom nie udało się wszystkich trzymać za pysk. Gdyby się udało, to zamiast frytkownicy szorowałbyś palenisko ;)
Jakiej kurwa okupacji? XD
A to twierdzisz, że w czasach katolskiego terroru można było sobie wierzyć (albo nie wierzyć w bajki) w co się chciało, nawet w to co pradziadowie wierzyli?
Można było podważać katolskią naukę?
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6657
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 15:24

Ludzie wierzyli sobie w co chcieli. Dajmy na przykład takie obrzędy dziadów! Poganism jak skurwysyn. Natomiast to nie jest sedno sprawy i wpływu chrześcijaństwa na potęge cywilizacji zachodniej. Jakkolwiek można ta religia gardzić, to właśnie ona będąc jądrem Zachodu przyczyniła się do postępu i dominacji zachodniej kultury na swiatem. I ty kurwa siedząc dziś w cieplutkim domu też jesteś produktem tego chrześcijaństwa przez co nie musisz ruchać osłów i kóz jak podludzie z Afryki czy Bliskiego Wschodu, które to dzięki islamowi są gdzie są, a które miały całkiem obiecujące początki.
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
Miczurin
rozkręca się
Posty: 82
Rejestracja: 03-03-2018, 12:04

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 16:10

ozob pisze:
31-03-2024, 15:24
Ludzie wierzyli sobie w co chcieli. [...]
During the Middle Ages the meaning of the term tolerance had a completely different undertone than today. The religious homogeneity of the medieval society and the dominant role of the Church excluded any tolerance in this field. Among the few exceptions, one could find symptoms of the so called forced tolerance, which was conditioned by a definite political or economic situation (this concerned the tolerance towards the Muslims, pagans and Jews). On the whole, there was no tolerance towards the heretics and the only exception to this rule was an agreement negotiated with a moderate wing of the Hussites (Utraquists) in the year 1436. There was absolutely no tolerance shown to atheists and homosexuals who were referred to as sodomites.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4678
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 16:13

Ludzie setki lat temu ginęli za to, że nie chcieli przyjąć wiary najeźdźców - krzyżowców.
Gdyby nie kler to osiągnęlibyśmy aktualny poziom cywilizacyjny setki lat temu. Takie są fakty.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10618
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 16:25

Widze, ze teraz rosnie nam na masterfulu Legion Maryjny hahahaha
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6657
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 16:28

empir pisze:
31-03-2024, 16:13
Ludzie setki lat temu ginęli za to, że nie chcieli przyjąć wiary najeźdźców - krzyżowców.
Gdyby nie kler to osiągnęlibyśmy aktualny poziom cywilizacyjny setki lat temu. Takie są fakty.
Wakanda kurwa. XD
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
Awatar użytkownika
empir
zahartowany metalizator
Posty: 4678
Rejestracja: 31-08-2008, 23:17
Lokalizacja: silesia

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 20:20

ozob pisze:
31-03-2024, 16:28
empir pisze:
31-03-2024, 16:13
Ludzie setki lat temu ginęli za to, że nie chcieli przyjąć wiary najeźdźców - krzyżowców.
Gdyby nie kler to osiągnęlibyśmy aktualny poziom cywilizacyjny setki lat temu. Takie są fakty.
Wakanda kurwa. XD
W X wieku cała Europa znalazła się pod panowaniem Kościoła. Od tego momentu załamuje się aktywność w medycynie, technice, nauce, edukacji, sztuce i handlu.
Dzieło Kopernika trafia na kościelny indeks ksiąg zakazanych i pozostaje tam aż do 19 wieku. Do tego czasu kościół uznaje, iż ziemia tkwi nieruchomo w centrum Wszechświata.
Giordano Bruno twierdzi iż gwiazdy są innymi Słońcami, wokół których mogą krążyć inne planety, a na nich żyć inne istoty. Za swoje poglądy zostaje spalony żywcem na stosie.
Galileusz próbuje rozpowszechniać teorie heliocentryczne. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycję i pod groźbą tortur zmuszony do odwołania swych poglądów.

Czekam na przykłady w których udowodnisz, że "Cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa".
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10618
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Duchowość, religia etc.

31-03-2024, 23:59

empir pisze:
31-03-2024, 20:20
ozob pisze:
31-03-2024, 16:28
empir pisze:
31-03-2024, 16:13
Ludzie setki lat temu ginęli za to, że nie chcieli przyjąć wiary najeźdźców - krzyżowców.
Gdyby nie kler to osiągnęlibyśmy aktualny poziom cywilizacyjny setki lat temu. Takie są fakty.
Wakanda kurwa. XD
W X wieku cała Europa znalazła się pod panowaniem Kościoła. Od tego momentu załamuje się aktywność w medycynie, technice, nauce, edukacji, sztuce i handlu.
Dzieło Kopernika trafia na kościelny indeks ksiąg zakazanych i pozostaje tam aż do 19 wieku. Do tego czasu kościół uznaje, iż ziemia tkwi nieruchomo w centrum Wszechświata.
Giordano Bruno twierdzi iż gwiazdy są innymi Słońcami, wokół których mogą krążyć inne planety, a na nich żyć inne istoty. Za swoje poglądy zostaje spalony żywcem na stosie.
Galileusz próbuje rozpowszechniać teorie heliocentryczne. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycję i pod groźbą tortur zmuszony do odwołania swych poglądów.

Czekam na przykłady w których udowodnisz, że "Cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa".
Kolego, nie rob sobie tej krzywdy probujac dyskutowac. Z dobrego chrześcijańskiego serca mowie;) oszczedz sobie zdrowia
I am Jerusalem.
sanctusdiavolos
postuje jak opętany!
Posty: 409
Rejestracja: 21-05-2023, 14:02

Re: Duchowość, religia etc.

01-04-2024, 01:44

Sprowadzę dyskusję na właściwe tory.

Jezus chuj, wozi gnój na gumowych taczkach
Pije, palli, konia wali, w dupie ma robaczka.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Duchowość, religia etc.

01-04-2024, 08:58

ozob pisze:
31-03-2024, 15:24
Poganism
Ja to tylko tutaj zostawię xD
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ozob
zahartowany metalizator
Posty: 6657
Rejestracja: 19-02-2017, 22:50

Re: Duchowość, religia etc.

01-04-2024, 09:38

empir pisze:
31-03-2024, 20:20
ozob pisze:
31-03-2024, 16:28
empir pisze:
31-03-2024, 16:13
Ludzie setki lat temu ginęli za to, że nie chcieli przyjąć wiary najeźdźców - krzyżowców.
Gdyby nie kler to osiągnęlibyśmy aktualny poziom cywilizacyjny setki lat temu. Takie są fakty.
Wakanda kurwa. XD
W X wieku cała Europa znalazła się pod panowaniem Kościoła. Od tego momentu załamuje się aktywność w medycynie, technice, nauce, edukacji, sztuce i handlu.
Dzieło Kopernika trafia na kościelny indeks ksiąg zakazanych i pozostaje tam aż do 19 wieku. Do tego czasu kościół uznaje, iż ziemia tkwi nieruchomo w centrum Wszechświata.
Giordano Bruno twierdzi iż gwiazdy są innymi Słońcami, wokół których mogą krążyć inne planety, a na nich żyć inne istoty. Za swoje poglądy zostaje spalony żywcem na stosie.
Galileusz próbuje rozpowszechniać teorie heliocentryczne. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycję i pod groźbą tortur zmuszony do odwołania swych poglądów.

Czekam na przykłady w których udowodnisz, że "Cały postęp cywilizacyjny jaki odbył się na przestrzeni 1000 lat w Europie jest dziełem chrześcijaństwa".
Tak się nauka załamała, że powstały pierwsze uniwersytety właśnie w średniowieczu. Powstal również mechaniczny zegar, okulary, prasa drukarska. Medycyna tak siadła, że XI - XII wieku liczna ludności w Europie znacznie wzrosła, co było powiązane z rolnictwem i odbyło się mimo ciągłych wojen na kontynencie. Piszesz i technice, nauce i sztuce, a w XII wieku powstał Gotyk i druk! A handel tak siadł, że to właśnie w średniowieczu rozkwitły miasta handlowe i w sposób znaczący zaczęli bogacic się mieszczanie. To wszystko miało realny wpływ na skok cywilizacyjny średniowiecza jaki odbył się względem ludów barbarzyńskich Europy. I jeżeli znaleźć jakoś wspólny mianownik do tego wszystkiego, to było to chrześcijaństwo, będące dominującym składnikiem życia ówczesnych Europejczyków. Później z krzyżem w ręku zaczął się podbój całego świata. I oczywiście można żyć w przekonaniu, że poganie zapewniliby wzrost Europie na miarę historii z Marvela, ale jakby to osiągnęli nikt nie wie, bo nie mieli wiedzy i zasobów żeby to osiągnąć, a chrześcijaństwo przecież przyszło do Europy z terenów i dużo większych zasobach technicznych i naukowych!

Wracając do tego, że każdy sobie wierzył w co chciał podam przykład króla Jagiełły. Litwin, poganin, został Królem chrześcijańskiej Polski. (:
"Bawi mnie, gdy widzę jak ludzie, których tam wtedy nie było, albo nie są Norwegami, rozwodzą się nad dawanymi czasami, jakby wszyscy jednoczyli się wówczas przeciwko wspólnemu celowi" - Dolk.
ODPOWIEDZ