Duchowość, religia etc.

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

ODPOWIEDZ

Jesteś ateuszem?

TAK
66
52%
NIE
61
48%
 
Liczba głosów: 127
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:15

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
06-09-2021, 15:02
trup pisze:
06-09-2021, 14:52

Ale to jest prawda. Nie zabijają dla rozrywki. Czy lepsze? Chyba taki dualizm dobre-złe... to jest wytwór człowieka. W świecie zwierząt to raczej KONIECZNOŚĆ.
Nie ma żadnej konieczności zabijania u kota, który ma stały dopływ jedzenia, i nawet go całego nie zjada. Tak samo u lwa, który zabija gołębie, a potem je zostawia, ani u delfina, który zabija morświna, tłukąc go na śmierć, ani u słoni zabijających nosorożce. Rozkminianie tego z punktu widzenia ,,zwierzę musi trenować zabijanie" to opis kogoś, kto o zwierzętach wie wyłącznie z książek, ale nigdy nie widział ich na żywo, ani z nimi nie mieszkał.
Wyżej napisałem co do oceny. Delfin zabija morświna tłukąc go na śmierć. Inaczej by nie był zabity. A może to jednak jest nie zabawa a walka dwóch równorzędnych gatunków? Albo dla rozładowania seksualnej frustracji? czy to zabawa... nie sądzę.

O delfinach:
"Delfiny, zwłaszcza butlonosy, kojarzą się nam z łagodnymi, uśmiechniętymi zwierzętami. Myśląc jednak o bezpieczeństwie własnych dzieci i sensowności animaloterapii z udziałem delfinów, warto wziąć pod uwagę ciemna stronę natury butlonosów.

Od dawna wiadomo, że młode samce budują miedzy sobą koalicje, m.in. po to, by uprowadzać samice. Powód jest tutaj oczywisty – kwestia rozładowania frustracji seksualnej. Pojedynczy delfin byłby tu bezradny wobec silnej samicy czy strzegących jej bardziej doświadczonych osobników. W grupie łatwiej jest zdobyć i kontrolować delfinicę.

Samice delfinów rodzą jedno młode, a następnie przez 3 do 5 lat skupiają się na funkcji opiekuńczej. Dlatego w danej populacji zazwyczaj brakuje atrakcyjnych seksualnie samic. Fakt ten oraz związany z tym problem braku możliwości rozładowania napięcia seksualnego, prowadzi często do aktów agresji i innych zaskakujących zachowań niektórych delfinów.

Biolog morski, Janet Mann, badająca populację butlonosów w Shark Bay w Australii, zwraca uwagę na to, że silne więzi miedzy młodymi samcami pomagają im radzić sobie z chronicznym brakiem samic jeszcze w inny sposób: samce pocierają nosami swoje genitalia i penetrują się analnie. Takie zachowania homoseksualne u delfinów są dość częste.

Także ludzie nierzadko stają się obiektem seksualnej napaści delfinów. W ubiegłym roku głośno było w mediach o samotnym delfinie Stinky („Śmierdziel”), który molestował nurków. Fotograf podwodny Michael Maes, udokumentował to nieprzyjemne i niepokojące zachowanie delfina na filmie.



W Szkocji udokumentowano masakry, jakich dopuszczają się butlonosy na swoich mniejszych kuzynach – morświnach. Grupy kilkunastu delfinów niezwykle brutalnie atakowały morświny, uderzając je i nękając przez wiele minut. W wyniku tych ataków większość morświnów umierała z powodu obrażeń wewnętrznych i krwotoków. Autopsje morświnów pokazały zmiażdżone organy wewnętrzne i pogruchotane kości. Jak twierdzi Ben Wilson, oceanolog badający ssaki morskie w tym rejonie, ataki te były dobrze zaplanowane i prowadzone z zaskakującą wytrwałością.

Dlaczego delfiny zabijają morświny ? Część naukowców przychyla się do hipotezy, że grupy młodych delfinów wyładowują w ten sposób frustrację seksualną związaną z deficytem samic, strzeżonych przez grupy silniejszych i starszych osobników. Być może dodatkowo chodzi o jeszcze coś innego. Samce butlonosów znane są z tego, że nierzadko zabijają swoje młode , by w ten sposób zyskać dostęp do płodnych samic. Tak więc masakry na bezbronnych morświnach mogą być treningiem przed zabijaniem własnych cieląt. Może to tez być wynik pomyłki. W mętnych morskich wodach morświny mogły być brane za małe delfiny.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10427
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:22

To wszystko dzielenie włosa na czworo. Zwierzęta bawią się tak jak ludzie, czasem niewinnie, a czasem zabijając, ponieważ nie mają przed tym żadnych hamulców. Nie ma sensu udawanie, że jest inaczej, i że zwierzę to jakieś anielskie stworzenie które nigdy by nie zabiło, gdyby absolutnie nie musiało.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:23

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
06-09-2021, 15:12
Ludzie i zwierzęta mają ze sobą znacznie więcej wspólnego, niż dzielącego. Nie ma sensu ani idealizować zwierząt, jak to robią ci mocno na lewo, ani udawać, że nie mają z nami nic wspólnego, jak to robią ci mocno na prawo. Im więcej zgłębiamy temat, tym jaśniejsze staje się, że niemal jedyną cechą faktycznie nas różniącą jest eksteligencja - a i to nie do końca.
Wspólnego ze zwierzętami mamy bardzo dużo. Zabawa, odurzanie się, budowanie konstrukcji, stosowanie narzędzi, planowanie, manipulowanie otoczeniem, itp. Do niedawna myślałem że poza samoświadomością. Ale jak się okazuje:
"Śpiącemu szympansowi namalowano kropkę na nosie. Następnie zwierzaka obudzono i posadzono przed lustrem. Coś mu się nie zgadzało. Tak długo macał głowę, aż dotknął czubka nosa. Zorientował się, że osobnik w lustrze to on sam."

"Najwyższym zaobserwowanym u zwierząt poziomem świadomości jest samoświadomość: wiem, że ja to ja. „Znamy tylko kilka gatunków, u których samoświadomość została potwierdzona. To małpy człekokształtne i delfiny butlonose, które postawione przed lustrem rozumieją, że widzą siebie."
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:28

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
06-09-2021, 15:22
To wszystko dzielenie włosa na czworo. Zwierzęta bawią się tak jak ludzie, czasem niewinnie, a czasem zabijając, ponieważ nie mają przed tym żadnych hamulców. Nie ma sensu udawanie, że jest inaczej, i że zwierzę to jakieś anielskie stworzenie które nigdy by nie zabiło, gdyby absolutnie nie musiało.
To że nie musiało zabijać nie znaczy , ze zrobiło to dla zabawy czy rozrywki. No chyba, że niwelowanie frustracji seksualnej to jest rozrywka i zabawa. Zwierzę potrafi być agresywne nawet z radości (np. znam przypadek ugryzienia w twarz przez psa, który bardzo się cieszył ze spotkania z pogryzioną osobą). Zwierzęta to nie są anielskie stworzenia. dopowiadasz sobie coś, czego nie napisałem.

Wróć teraz do tego mema który wrzuciłem i zobacz o co na nim chodzi...?

Czy zwierzęta są homoseksualne? A czy zwierzęta są religijne?
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9638
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:38

A zabawa orek i foki to też przykład walki równorzędnych zwierząt? Przykłady można mnożyć, ale bambiniści i tak nie chcą wierzyć.

Masz tu jeszcze linka z porównaniem ludzi i sympatycznych zwierzątek zabijających tylko w ramach wyższej potrzeby, bo przecież wiadomo, że tylko:
trup pisze:
06-09-2021, 14:59
homo sapiens to generalnie bardzo konfliktowy i wojenny gatunek.
https://www.focus.pl/artykul/wygldaj-li ... iej-od-nas
Króciutkie, popularnonaukowe, bo naprawdę nie widzę powodu, żeby dywagować nad oczywistościami.
Guilty of being right
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10427
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:46

trup pisze:
06-09-2021, 15:23

Wspólnego ze zwierzętami mamy bardzo dużo. Zabawa, odurzanie się, budowanie konstrukcji, stosowanie narzędzi, planowanie, manipulowanie otoczeniem, itp. Do niedawna myślałem że poza samoświadomością. Ale jak się okazuje:
"Śpiącemu szympansowi namalowano kropkę na nosie. Następnie zwierzaka obudzono i posadzono przed lustrem. Coś mu się nie zgadzało. Tak długo macał głowę, aż dotknął czubka nosa. Zorientował się, że osobnik w lustrze to on sam."

"Najwyższym zaobserwowanym u zwierząt poziomem świadomości jest samoświadomość: wiem, że ja to ja. „Znamy tylko kilka gatunków, u których samoświadomość została potwierdzona. To małpy człekokształtne i delfiny butlonose, które postawione przed lustrem rozumieją, że widzą siebie."
Tego jest dużo więcej nie tylko u szympansów i delfinów, ale też u świń, psów, a nawet kruków i gołębi. Wszystkie rozumieją połączenie między odbiciem a sobą, a w niektórych przypadkach między odbiciem a przestrzenią dookoła (świnie) -> "Duchowe życie zwierząt".
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10427
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:47

trup pisze:
06-09-2021, 15:28

To że nie musiało zabijać nie znaczy , ze zrobiło to dla zabawy czy rozrywki. No chyba, że niwelowanie frustracji seksualnej to jest rozrywka i zabawa. Zwierzę potrafi być agresywne nawet z radości (np. znam przypadek ugryzienia w twarz przez psa, który bardzo się cieszył ze spotkania z pogryzioną osobą). Zwierzęta to nie są anielskie stworzenia. dopowiadasz sobie coś, czego nie napisałem.

Wróć teraz do tego mema który wrzuciłem i zobacz o co na nim chodzi...?

Czy zwierzęta są homoseksualne? A czy zwierzęta są religijne?
Odpisałem już na to wyżej.
Homoseksualizm nie jest nienaturalny - tutaj ten mem ma rację - homoseksualizm występuje w naturze poza człowiekiem, religia nie, dlatego osoba religijna powołująca się na domniemaną nienaturalność homoseksualizmu sama wpada w pułapkę, bo to samo można powiedzieć o religii, jak i zresztą wszystkim innym, co taką osobę otacza. Naturalnym można być tylko po odrzuceniu wszystkich elementów cywilizacji, która jest przeciwieństwem natury.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:55

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
06-09-2021, 15:46
trup pisze:
06-09-2021, 15:23

Wspólnego ze zwierzętami mamy bardzo dużo. Zabawa, odurzanie się, budowanie konstrukcji, stosowanie narzędzi, planowanie, manipulowanie otoczeniem, itp. Do niedawna myślałem że poza samoświadomością. Ale jak się okazuje:
"Śpiącemu szympansowi namalowano kropkę na nosie. Następnie zwierzaka obudzono i posadzono przed lustrem. Coś mu się nie zgadzało. Tak długo macał głowę, aż dotknął czubka nosa. Zorientował się, że osobnik w lustrze to on sam."

"Najwyższym zaobserwowanym u zwierząt poziomem świadomości jest samoświadomość: wiem, że ja to ja. „Znamy tylko kilka gatunków, u których samoświadomość została potwierdzona. To małpy człekokształtne i delfiny butlonose, które postawione przed lustrem rozumieją, że widzą siebie."
Tego jest dużo więcej nie tylko u szympansów i delfinów, ale też u świń, psów, a nawet kruków i gołębi. Wszystkie rozumieją połączenie między odbiciem a sobą, a w niektórych przypadkach między odbiciem a przestrzenią dookoła (świnie) -> "Duchowe życie zwierząt".
Dokładnie tak. Krukowate w ogóle są bardzo inteligentne i w dodatku uczą się stadnie (przekazują wiedzę bardzo szybko innym).
Świnie potrafią tworzyć abstrakcyjne obrazy.
Itp itd.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:56

Studenci ASP też :)
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:57

uglak pisze:
06-09-2021, 15:38
A zabawa orek i foki to też przykład walki równorzędnych zwierząt? Przykłady można mnożyć, ale bambiniści i tak nie chcą wierzyć.

Masz tu jeszcze linka z porównaniem ludzi i sympatycznych zwierzątek zabijających tylko w ramach wyższej potrzeby, bo przecież wiadomo, że tylko:
trup pisze:
06-09-2021, 14:59
homo sapiens to generalnie bardzo konfliktowy i wojenny gatunek.
https://www.focus.pl/artykul/wygldaj-li ... iej-od-nas
Króciutkie, popularnonaukowe, bo naprawdę nie widzę powodu, żeby dywagować nad oczywistościami.
O jakiej "zabawie" orek i fok mówisz? Może chodzi Ci o techniki i sposoby polowania?

https://www.google.com/amp/s/www.crazyn ... e/%3famp=1

Bambiniści-srambiniści. Nie o tym mowa. Zwierzęta nie zabijają dla zabawy. Tak jak zwierzęta się nie obrażają. Nie robią tego świadomie. Najwyżej ignorują bądź stronią.
Mamy tendencję do antropomorfizacji.
Ostatnio zmieniony 06-09-2021, 16:13 przez trup, łącznie zmieniany 2 razy.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14661
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 15:58

Bloodcult pisze:
06-09-2021, 15:56
Studenci ASP też :)
Yhy.
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16137
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 16:30

trup pisze:
06-09-2021, 15:57

Mamy tendencję do antropomorfizacji.
Sedno. To zamyka dyskusję i z niej też wyklucza. Jak ktoś się uprze i idzie w behawioryste, znawcę wszelakich zachowań zwierzęcych, generalizując i spłycając, jak dwóch kolegów, pod swoje tezy, pisane z perspektywy, tego bardziej "wyewoluowanego" zwierzaka,
tak na upartego, w najlepszym razie, dojdzie do miejsca z którego wyszedł, choć mu się wydaje, że daleko zaszedł. Jak mało co wiedzieli tak wiedzą dalej tyle samo.

ps. trup. Masz tutaj moje wsparcie. Kilka ciekawych rzeczy się pojawiło.

ps. zapytaj ich trup, jakie zwierzę od pokoleń, szlifuje swoje zamiłowanie do tortur, albo udoskonala broń masowej zagłady. Ciekawe, czy też będą podsuwać jednostkowe przykłady morświna? Podjąłeś temat, że historia jest pisana historią wojen. Tutaj też pytanie, które ze zwierząt tak z lubością, idą w tą stronę, udoskonalając ten aspekt. Tutaj nie sposób stawiać znak równości, człowiek=ładne kotki. Jesteśmy najbardziej zwyrodniałym gatunkiem, którego ewolucja pcha, w jeszcze bardziej zwyrodniałe formy współistnienia w ramach gatunku i poza nim. Mogę dla odlubimisienia człowieczka, małego, tego, wkleić jakieś filmiki z rzeźni. Przemysłowej. Możemy też pogadać o tym, ile mięcha w przyrodzie się marnuje, a ile marnują ludzie.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10427
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 17:31

Ascetic pisze:
06-09-2021, 16:30
ps. zapytaj ich trup, jakie zwierzę od pokoleń, szlifuje swoje zamiłowanie do tortur, albo udoskonala broń masowej zagłady. Ciekawe, czy też będą podsuwać jednostkowe przykłady morświna? Podjąłeś temat, że historia jest pisana historią wojen. Tutaj też pytanie, które ze zwierząt tak z lubością, idą w tą stronę, udoskonalając ten aspekt. Tutaj nie sposób stawiać znak równości, człowiek=ładne kotki. Jesteśmy najbardziej zwyrodniałym gatunkiem, którego ewolucja pcha, w jeszcze bardziej zwyrodniałe formy współistnienia w ramach gatunku i poza nim. Mogę dla odlubimisienia człowieczka, małego, tego, wkleić jakieś filmiki z rzeźni. Przemysłowej. Możemy też pogadać o tym, ile mięcha w przyrodzie się marnuje, a ile marnują ludzie.
Możesz też zapytać sam, bez wyręczania się trupem. Każde drapieżne zwierzę od pokoleń szlifuje swoje możliwości zabijania innych zwierząt. Nie są w stanie stworzyć broni masowej zagłady, ponieważ do tego brakuje im zarówno inteligencji, jak i eksteligencji. Nie jestem pewien, z jakim twierdzeniem w ogóle dyskutujesz, i dlaczego mielibyśmy rozmawiać w kontekście powyższej dyskusji o oczywistej rzecz, jaką jest to, że ludzie marnują jedzenie.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 17:44

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
06-09-2021, 17:31
Ascetic pisze:
06-09-2021, 16:30
ps. zapytaj ich trup, jakie zwierzę od pokoleń, szlifuje swoje zamiłowanie do tortur, albo udoskonala broń masowej zagłady. Ciekawe, czy też będą podsuwać jednostkowe przykłady morświna? Podjąłeś temat, że historia jest pisana historią wojen. Tutaj też pytanie, które ze zwierząt tak z lubością, idą w tą stronę, udoskonalając ten aspekt. Tutaj nie sposób stawiać znak równości, człowiek=ładne kotki. Jesteśmy najbardziej zwyrodniałym gatunkiem, którego ewolucja pcha, w jeszcze bardziej zwyrodniałe formy współistnienia w ramach gatunku i poza nim. Mogę dla odlubimisienia człowieczka, małego, tego, wkleić jakieś filmiki z rzeźni. Przemysłowej. Możemy też pogadać o tym, ile mięcha w przyrodzie się marnuje, a ile marnują ludzie.
Możesz też zapytać sam, bez wyręczania się trupem. Każde drapieżne zwierzę od pokoleń szlifuje swoje możliwości zabijania innych zwierząt. Nie są w stanie stworzyć broni masowej zagłady, ponieważ do tego brakuje im zarówno inteligencji, jak i eksteligencji. Nie jestem pewien, z jakim twierdzeniem w ogóle dyskutujesz, i dlaczego mielibyśmy rozmawiać w kontekście powyższej dyskusji o oczywistej rzecz, jaką jest to, że ludzie marnują jedzenie.
Swoją wypowiedź adresowałem do trupa. Jak będzie chciał zadać pytanie, zada, ja z tobą po tym całodniowym pokazaniu punktu widzenia, nie zamierzam rozmawiać. Sprowadzanie sprawy, do zdań o tym, że trup stawia zwierzęta wyżej od ludzi, jakieś pierdolenie o lewo, prawo, oddają to co tam myślisz. Zainfekowany i zaindukowany dla mnie jesteś myśleniem mi obcym.

Ostatnie zdanie z twojej wypowiedzi utwierdza mnie w przekonaniu, że szkoda czasu. Słabe to.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10427
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 17:59

Troche malo merytoryki, a duzo opowiadania o mnie.
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
hcpig
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9323
Rejestracja: 06-07-2008, 13:23

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 18:50

W temacie o duchowości zrobiliście sobie ideologiczną jatkę.
Yare Yare Daze
Awatar użytkownika
Bloodcult
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7382
Rejestracja: 09-12-2006, 00:01
Lokalizacja: Łódź

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 18:53

Jak zwykle z resztą. Trup i jego głupie memy. Ascetic i jego bełkot. Żadnych świętości :(
Grzegorz Braun to ruski agent

http://allegro.pl/uzytkownik/bloodcult
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 19:05

hcpig pisze:
06-09-2021, 18:50
W temacie o duchowości zrobiliście sobie ideologiczną jatkę.
Właśnie.
A jak się mu wytknie, że bez prawo, lewo nie potrafi, to burczy.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10427
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 19:08

Wacław pisze:
06-09-2021, 19:05
Właśnie.
A jak się mu wytknie, że bez prawo, lewo nie potrafi, to burczy.
Wciaz opowiadasz o mnie
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Wacław
rasowy masterfulowicz
Posty: 2904
Rejestracja: 04-08-2018, 08:37

Re: Duchowość, religia etc.

06-09-2021, 19:11

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
06-09-2021, 19:08
Wacław pisze:
06-09-2021, 19:05
Właśnie.
A jak się mu wytknie, że bez prawo, lewo nie potrafi, to burczy.
Wciaz opowiadasz o mnie
Zapomniałem jeszcze o katolu i pisowcu. Zacne grono.
ODPOWIEDZ