Dowcipy v. n'ta

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10691
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Dowcipy v. n'ta

11-06-2023, 21:02

Nerwowy pisze:
11-06-2023, 20:30
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
11-06-2023, 19:42
Po trzecie, tok rozmowy pokazuje, jak interesująco jest zbudowana konstrukcja. Gdybym miał o tym mówić publicznie ja (czy ktokolwiek inny), to już mógłby być problem - facet opowiadający o łoniakach i menstruacji u dziewczynek porusza się po rejonach co najmniej podejrzanych dla większości osób.
Dla większości osób czyli kogo dokładnie - mężczyzn czy kobiet? ;)
Jednych i drugich. To tak jak z pedofilia - istnieje wiele roznych poziomow i technicznie rzecz biorąc współżycie z 14-latka to nie pedofilia (seksuologicznie), jednak wykasnienie tego ma jedna duza wade - bardzo trudno nie brzmiec jak pedofil:-)
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10691
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Dowcipy v. n'ta

11-06-2023, 21:05

Nerwowy pisze:
11-06-2023, 20:18
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
11-06-2023, 19:42
Nerwowy pisze:
11-06-2023, 19:12

Ale wytłumacz mi gdzie niby tutaj nie mam racji? Jestem prostym człowiekiem - czytam zadnie po polsku i oceniam czy jest ono prawdziwe z logicznego punktu widzenia czy nie i tyle :D

I teraz szybki test:

1. Czy kobiety (bo rozumiem, że w tym tkwi cały problem) należą do zbioru osób?
2. Jeśli kobiety należą do zbioru osób to zdanie zawarte na plakacie jest prawdziwe?

Proszę o jednoznaczne odpowiedzi na ww. TAK albo NIE.
Nie. Kobiety nie należą do zbioru osób. One są zbiorem osób.
Zdefiniuj zatem osobę :D
Jesli uzywane jest określenie osoby zamiast kobiety - co byloby przeciez podstawowym wyborem miazdzacej ilosci ludzi - to sugestia jest taka, ze poza kobietami sa inne grupy osob ktore menstruuja. Pytanie brzmi, kto to taki? Tak wiec nie smieje sie ogolnie z tego plakatu, ale nie mam watpliwosci, ze to nie chodzi o to ze kobieta i osoba to to samo (?) Tylko o zatarcie rozroznienia na plcie w jezyku, bycie tzw. Gender-neutral.
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
uglak
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 9698
Rejestracja: 15-06-2012, 12:03
Lokalizacja: ארץ ישראל

Re: Dowcipy v. n'ta

11-06-2023, 22:06

Nerwowy pisze:
11-06-2023, 19:12
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
11-06-2023, 15:38
Nerwowy pisze:
10-06-2023, 12:28
No w tym właśnie rzecz, że nie ma w tym stwierdzeniu nic absurdalnego ani nielogicznego, bo w pojęciu osoby zawierają się zarówno kobiety jak i dziewczynki/dziewczyny, ale dla zaczadzonego kościółkową propagandą kretyna jakim jesteś widać jest to zbyt trudne do zrozumienia :D
Niech wszyscy bogowie wybaczą mi tę niedobrą cechę charakteru, przez którą nie potrafię nie poprawiać ludzi, gdy nie mają racji. Czy widziałeś angielską wersję tego plakatu? Czy założyłeś po prostu, że to tłumaczenie z angielskiej wersji? Rzuciłem okiem przy pomocy wyszukiwarki zwykłej i grafiki, nie wydaje się, by taka wersja istniała i wygląda to na wymysł polskiego Unicefu, więc argument tłumaczenia znika całkiem. Po drugie, parę dni temu miałem korpo trening w tym temacie politycznie poprawnych zaimków, jak to unikać tego, zamieniać tamto, nie mówić "hey guys" tylko "hi folks", używać they zamiast he/she itd... Stąd nie mam wątpliwości, że to podobne mózgowe pierdnięcie. Swoją drogą, niespecjalnie też wierzę, że utrzyma się na dłuższą metę. Wynika ze skupienia się medialnego na osobach trans w ostatnich 10 latach, tak jak wcześniej skupiało się na gejach, a jeszcze wcześniej na kobietach, ale nic nie trwa wiecznie i kiedyś uwaga medialna przejdzie na inną grupę, chociaż ciężko zgadnąć, jaką.
Ale wytłumacz mi gdzie niby tutaj nie mam racji? Jestem prostym człowiekiem - czytam zadnie po polsku i oceniam czy jest ono prawdziwe z logicznego punktu widzenia czy nie i tyle :D

I teraz szybki test:

1. Czy kobiety (bo rozumiem, że w tym tkwi cały problem) należą do zbioru osób?
2. Jeśli kobiety należą do zbioru osób to zdanie zawarte na plakacie jest prawdziwe?

Proszę o jednoznaczne odpowiedzi na ww. TAK albo NIE.
Nie no tutaj Karkas i Pacjent mają rację - w skrajnie lewicowej bańce jest teraz popularne używanie określenia osoba coś-tam-dziejąca. Przykładowo pisząc tutaj nie jesteś forumowiczem tylko "osobą forumującą", bo przecież nie można określać Twojej płci w tej fazie księżyca :-P Osobiście urzekła mnie ostatnio "osoba przewodnicka" zamiast przewodnika :lol:
Guilty of being right
Awatar użytkownika
Nerwowy
zahartowany metalizator
Posty: 6289
Rejestracja: 20-06-2009, 14:07

Re: Dowcipy v. n'ta

11-06-2023, 23:42

uglak pisze:
11-06-2023, 22:06
Nerwowy pisze:
11-06-2023, 19:12
ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
11-06-2023, 15:38


Niech wszyscy bogowie wybaczą mi tę niedobrą cechę charakteru, przez którą nie potrafię nie poprawiać ludzi, gdy nie mają racji. Czy widziałeś angielską wersję tego plakatu? Czy założyłeś po prostu, że to tłumaczenie z angielskiej wersji? Rzuciłem okiem przy pomocy wyszukiwarki zwykłej i grafiki, nie wydaje się, by taka wersja istniała i wygląda to na wymysł polskiego Unicefu, więc argument tłumaczenia znika całkiem. Po drugie, parę dni temu miałem korpo trening w tym temacie politycznie poprawnych zaimków, jak to unikać tego, zamieniać tamto, nie mówić "hey guys" tylko "hi folks", używać they zamiast he/she itd... Stąd nie mam wątpliwości, że to podobne mózgowe pierdnięcie. Swoją drogą, niespecjalnie też wierzę, że utrzyma się na dłuższą metę. Wynika ze skupienia się medialnego na osobach trans w ostatnich 10 latach, tak jak wcześniej skupiało się na gejach, a jeszcze wcześniej na kobietach, ale nic nie trwa wiecznie i kiedyś uwaga medialna przejdzie na inną grupę, chociaż ciężko zgadnąć, jaką.
Ale wytłumacz mi gdzie niby tutaj nie mam racji? Jestem prostym człowiekiem - czytam zadnie po polsku i oceniam czy jest ono prawdziwe z logicznego punktu widzenia czy nie i tyle :D

I teraz szybki test:

1. Czy kobiety (bo rozumiem, że w tym tkwi cały problem) należą do zbioru osób?
2. Jeśli kobiety należą do zbioru osób to zdanie zawarte na plakacie jest prawdziwe?

Proszę o jednoznaczne odpowiedzi na ww. TAK albo NIE.
Nie no tutaj Karkas i Pacjent mają rację - w skrajnie lewicowej bańce jest teraz popularne używanie określenia osoba coś-tam-dziejąca. Przykładowo pisząc tutaj nie jesteś forumowiczem tylko "osobą forumującą", bo przecież nie można określać Twojej płci w tej fazie księżyca :-P Osobiście urzekła mnie ostatnio "osoba przewodnicka" zamiast przewodnika :lol:
OK, przepraszam :( nie wiedziałem, że Karkas i Pacjent zostali zamknięci w skrajnie lewicowej bańce przez skrajnie lewicowych lewaków. Myślisz,że jest sens wysłać nasze statki z misją ratunkową czy to już koniec?

De Mysteriis Dom Niggeriis
Slayer to kał i ogólnie rzecz biorąc beznadziejna kapela.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10691
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Dowcipy v. n'ta

12-06-2023, 09:49

Nerwowy pisze:
11-06-2023, 23:42
OK, przepraszam :( nie wiedziałem, że Karkas i Pacjent zostali zamknięci w skrajnie lewicowej bańce przez skrajnie lewicowych lewaków. Myślisz,że jest sens wysłać nasze statki z misją ratunkową czy to już koniec?
Mieliśmy podobno rozmawiać na poziomie logicznym, jak sam chciałeś, zadałeś pytanie i poprosiłeś o jasną odpowiedź, udzieliłem jej, ale widzę że jak na poziomie logicznym się nie udało, to zmieniamy natychmiast na emocjonalny.
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Dowcipy v. n'ta

12-06-2023, 10:09

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
12-06-2023, 09:49
Mieliśmy podobno rozmawiać na poziomie logicznym, jak sam chciałeś, zadałeś pytanie i poprosiłeś o jasną odpowiedź, udzieliłem jej, ale widzę że jak na poziomie logicznym się nie udało, to zmieniamy natychmiast na emocjonalny.
Wiesz napisałem gdzieś ostatnio,że nie chcę się wdawać w jałowe dyskusje. Tu mnie nawet kusiło, ale się powstrzymałem. Natomiast, niezależnie od tego co sądzę, to powoływanie się na logikę, to słaba sprawa. Najczęściej powołują się kuce nierozumiejące o co chodzi. Logika nie rozstrzyga o słuszności tej czy innej tezy. Można przeprowadzić zupełnie poprawne rozumowanie wychodząc z zupełnie błędnej przesłanki. W sprawach społecznych czy politycznych, to już o tyle absurdalne, bo to tylko kwestia, jak diagnozuje się stan zastany i pożądany stan przyszły. Teoretycy socjologii czy ekonomi popadają w absurd. bo może i by działało jakby mieli parafrazując suchara, "idealnie sferycznego człowieka, poruszającego się w próżni" .
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10691
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Dowcipy v. n'ta

12-06-2023, 10:29

Hatefire pisze:
12-06-2023, 10:09

Wiesz napisałem gdzieś ostatnio,że nie chcę się wdawać w jałowe dyskusje. Tu mnie nawet kusiło, ale się powstrzymałem. Natomiast, niezależnie od tego co sądzę, to powoływanie się na logikę, to słaba sprawa. Najczęściej powołują się kuce nierozumiejące o co chodzi. Logika nie rozstrzyga o słuszności tej czy innej tezy. Można przeprowadzić zupełnie poprawne rozumowanie wychodząc z zupełnie błędnej przesłanki. W sprawach społecznych czy politycznych, to już o tyle absurdalne, bo to tylko kwestia, jak diagnozuje się stan zastany i pożądany stan przyszły. Teoretycy socjologii czy ekonomi popadają w absurd. bo może i by działało jakby mieli parafrazując suchara, "idealnie sferycznego człowieka, poruszającego się w próżni" .
Rozumiem, i co jest w takim przypadku używane zamiast logiki? Memiczne piosenki, tak jak powyżej?
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10216
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Dowcipy v. n'ta

12-06-2023, 10:58

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
12-06-2023, 10:29
Rozumiem, i co jest w takim przypadku używane zamiast logiki? Memiczne piosenki, tak jak powyżej?
W takich sprawach? Własne przekonania sprofilowane prze takie i owante czynniki i nie udawajmy, że jest inaczej.
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14451
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Dowcipy v. n'ta

12-06-2023, 13:20



:lol: :lol: :lol:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10691
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Dowcipy v. n'ta

12-06-2023, 13:42

Hatefire pisze:
12-06-2023, 10:58

W takich sprawach? Własne przekonania sprofilowane prze takie i owante czynniki i nie udawajmy, że jest inaczej.
Bardzo solidne.
Chop wood. Carry water.
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5383
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Dowcipy v. n'ta

12-06-2023, 22:46

Obrazek
Obrazek
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
Awatar użytkownika
Antton213
weteran forumowych bitew
Posty: 1349
Rejestracja: 26-07-2019, 08:54

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 00:16

Obrazek
:D
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 10:40

^kradne
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
zorro
zaczyna szaleć
Posty: 205
Rejestracja: 10-03-2017, 22:21

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 11:17

Nie jestem pewien czy to dobry dzial, czy powinien to byc Black Metal :)



https://www.facebook.com/reel/959100471960654
Awatar użytkownika
trup
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14877
Rejestracja: 26-11-2009, 14:38

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 11:27

/\ Ciemność! Ciemność widzę!

-----------------------------

Obrazek
hO Aster Tor Pente - "Give Light and The People Will Follow."
„Kto poznał świat, znalazł trupa, a kto znalazł trupa, świat nie jest go wart” (logion 57)
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 17:03

Obrazek
Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
szczylun
zahartowany metalizator
Posty: 3421
Rejestracja: 20-02-2018, 23:15

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 17:12

Obrazek
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6794
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 17:17

^ Z twarzy kobiety wnioskuję, że to będzie raczej Pakalu Papito albo Alhadżar Katabele Mustafa :)
Awatar użytkownika
Asia Tuchaj-Bejowicz
postuje jak opętany!
Posty: 543
Rejestracja: 19-02-2018, 08:52

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 19:58

TheDude pisze:
14-06-2023, 17:17
^ Z twarzy kobiety wnioskuję, że to będzie raczej Pakalu Papito albo Alhadżar Katabele Mustafa :)
:lol: :lol: :lol:
dokładnie, albo Venkatreddy Bhumika Patel
Awatar użytkownika
TheDude
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 6794
Rejestracja: 23-03-2011, 00:43

Re: Dowcipy v. n'ta

14-06-2023, 23:05

^ Przyszły diler prochu albo ściągacz haraczy, ewentualnie sutener :)
ODPOWIEDZ