Wybitnie mnie wkurwia v. 2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

535

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 00:36

Mnie to w ogóle już nie dziwi. Był czas przywyknąć. Odkąd pamiętam cały czas przewijają się te same grupy zawodowe i w tym samym kontekście. Natomiast jest jedna sprawa. Takiego kurestwa i manipulacji, ewidentnych kłamstw i napuszczania ludzi na siebie to jeszcze nie widziałem. Nawet słynne "kamasze" oraz "pokaż lekarzu co masz w garażu " wyblakły. Nic zatem dziwnego, że gdy jest możliwość wszyscy ciągną ile wlezie. Żadna nowość. Bantustan w pełnej krasie.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10283
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 00:51

W oddziałach przekształconych na covidowe to trzeba mieć konkretną stawkę (czyt. rzadko spotykaną, chyba że w raczej wąsko wyspecjalizowanych klinikach i na kontraktach, gdzie KP to sam wiesz, jak działa), żeby wyciągnąć 50 koła netto, bo rząd Bolandy dorzuca dodatek do pułapu 15 koła brutto. Są artyści, którzy wyciągają więcej, albo ciągną dodatek z dwóch szpitali, jest też sporo osób, które bieżąca sytuacja cieszy mimo tego, że jest beznadziejna. Podane kwoty to oczywiście dużo, nie mam zamiaru się o to kłócić, ale nie zrozumiałeś, o co mi chodziło - tak samo, jak te Twoje pracownice. Rozumiem, że wszystkim pasowało, jak bracia-ratole zapierdalali 300-400 godzina miesięcznie (niekiedy więcej, niekiedy mniej) za kilkanaście złotych za godzinę? W moim obecnym miejscu pracy, przed pierwszym strajkiem rezydentów specjaliści (z dwiema speckami, doktoratami, prowadzący edukcję w ramach CMKP) zarabiali 3.2k brutto (plus dyżury) - to było dobre? Powtarzam: dodatek zniknie, stawka nominalna pozostanie, i im wyższa będzie, tym dla nas - wszystkich obywateli - lepiej.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
535

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 01:02

Jestem przekonany, że większość nie bardzo potrafi sobie wyobrazić ile to jest 300 godzin w pracy. Jakakolwiek by ona nie była. Po prostu. Trzysta to trzysta. Bez żadnej refleksji.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10283
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 01:06

No ja mam np. w tym tygodniu 4 dyżury (tj. pierwszy z nich miałem wczoraj). Ale już nie wariuję tak, jak kiedyś, i nie biorę "dwudobówek". :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 01:29

Właśnie mam na mysli załozenia systemowe. Piszesz mi o rzeczach ,które tak naprawdę chuja mnie obchodza. Dla mnie matematyka jest prosta nauką. Jesli chłop ,który dotychczas miał zarobi rzędu 3 tys netto i po dodatkach za nadgodziny maił dodatkowe 2 tys zł a obecnie zarabia średnio 30 tys wykonując kurwa dokładnie tą samą pracę, w tym samym wymiarze godzinowym to kto o zdrowych zmysłach powie ,że odpuści? NIkt kurwa, sam bym zapierdalał jak beduin. Gadam z tymi ludzi i jest jasny przekaz:

Tomek kurwa nie puścimy tej kury ,która znosi zołte jajka. to samo się dotyczy lekarzy.

Chuja kogoś to obchodzi ile podatku dochodowego odprowadzi, składek zdrowotnych, społecznych- to jest bez znaczenia.

Ile systemowych niuansów powstanie w Waszych rozliczeniach służby zdorwia. Dotatki na tyle skompkowane ,że jak zapytasz sam ci powie ,że nie wie. Ale ja wiem. Na punkcie systemu fiskalno-odatkowego mam pierdolnik i liczę to. Kurwa każdy z tym walczy, każdy nie wie co przyniesie dzień nastepny.

Jasne ,że wszystko wróci do normalnego ładu... pytanie kiedy?

Ile to trwa, jak już długo?

Ja naprawdę nie jestem zawistny, na biednego nie trafiło- zarabiajcie i 10x więcej ponad normę jeśli system stać....no właśnie kurwa nie stać niewydolny system zdrowotny nie stać na takie fanaberie. Zdecydowanie lepszym posunięciem byłoby żeby podnieść do jakiś godziwych wynagrodzeń pracowników służby zdrowia(przepraszam za uogólnienie i wrzucanie do jednego worka) a nie na zasadzie wściekłej sinusoidy i kanwy covidu takie partyzanckie akcje podnoszenia okresowych świadczeń wynagrodzeń. Nie wspominam o tym ,ze cała akcja Covid więcej nas już kosztowała jak budżet NFZ na całe leczenie państwo za następne 2 lata co sobie będą musieli włodarze odbić ,bo są kurwa bezmyślni.

Ile razy mieliśmy strajki zawodów ratownictwa medycznego? I teraz ci ludzie maja to co chcieli to osiągnąć z poszanowaniem zawodu to już pierdolą reglamentację swojego zawodu póki sytuacja z covid sie będzie utrzymywać.. Ja sie im nie dziwię tylko, że to chwilę potrwa i ją wykorzystują i znów będziemy po naszej pandemii walczyć z odpływem ratowników medycznych -co mieli zarobić -zarobili a ci koledzy co na oddziałach jeszcze walczą i tak spierdolą. Zaa granicę. Taki będzie efekt finalny w walce z pandemią.Dotatki się skończą na walkę to oddziałowi lekarze po pełnym wykwalifikowaniu za 7 tys netto nie będą tu pracować. Nie za te pieniądze. Po pandemii.

Zresztą to samo się dzieje w systemie sprawiedliwości. Kurwa sędziowie po tym jebanym mordorze zarabiający po 6 tys na ręke w sądach rejonowych. Kurwa się dziwie ,że nie chce -coś orzeka. ,13 lat zapierdalania i 6 tysięcy wypłaty. Wysrałbym się i splunął. To jest ośmieszanie jednego z najważniejszych urzedników państwowych. Zamiast wypierdolić w piździeć wszystkie sądy dyscyplinarne i niech są rozliczeni ale niech zarobią godnie jak reszta to kurwa minister sprawiedliwości zastawanai się co jeszcze im bardziej ujebać. Brawo. Dyskredytacja najważniejszych ludzi do tego prowadzi. Później jest korupcja, podważanie roli praworządnośći, nieład i niepewność systemu. Cudownie. Kurwy jebane.

Rozpidzić hermetyczność sędziowską to jest tylko dobra reforma. Zacząć od godziwcyh stawek rzędu 10 tys netto w sądach rejonowych nie mniej na obecne czasy.Sami by się rozpizdzili ,bo każdemu zależy na tym ,by wnuki i dzieci miały lepiej za godziwe pieniądze. Tu nie trzeba wiekszej filozofi. Ale kurwa żaden debil tego nie rozumie w tym śmietniku.
Ostatnio zmieniony 26-01-2022, 02:05 przez tomaszm, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10283
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 01:48

tomaszm pisze:
26-01-2022, 01:29
Właśnie mam na mysli załozenia systemowe. Piszesz mi o rzeczach ,które tak naprawdę chuja mnie obchodza.
Imho każdego powinny, ale widocznie ludziom nie chce się liczyć ich własnych pieniędzy i dowiadywać, co ile kosztuje.
wykonując kurwa dokładnie tą samą pracę
Co takiego? :D
nie puścimy tej kury ,która znosi zołte jajka
;)
Chuja kogoś to obchodzi ile podatku dochodowego odprowadzi, składek zdrowotnych, społecznych- to jest bez znaczenia.
Faktycznie, absolutnie bez znaczenia.
no właśnie kurwa nie stać niewydolny system zdrowotny nie stać na takie fanaberie.
Serce się kraje, jak to czytam, a łzy z polików ocieram plikiem stuzłotówek. Nie ja - ani żadna koleżanka i żadne kolega - określam zasad gry. To włodarze tego bantustanu grają sami ze sobą i sami siebie - a przy okazji i obywateli - rolują.
Zdecydowanie lepszym posunięciem byłoby żeby podnieść do jakiś godziwych wynagrodzeń pracowników służby zdrowia(przepraszam za uogólnienie i wrzucanie do jednego worka) a nie na zasadzie wściekłej sinusoidy i kanwy covidu takie partyzanckie akcje podnoszenia okresowych świadczeń wynagrodzeń.
Tomek, ale pamiętasz, gdzie żyjesz? I jak się tutaj traktuje grupy, które ośmielają się podnieść łby i bruździć? O podwyżkach dla pracowników systemu mówi się i okresowo potestuje od końcówki lat 90. XX wieku, i do czasu pierwszego strajku rezydentów w zasadzie gówno z tego wynikało. Porozumienie Rezydentów dało przykład, jak należy działać, żeby poprawić warunki pracy i płacy - wystarczyło, że zastrajkowało (w porywach) 6.5 tysiąca lekarzy, a podwyżki dostali wszyscy lekarze, w tym i przeciwnicy (niekiedy zajadli) strajku "dzieciaków". Podobnie ostatnio było z ratownikami - wyszło na to, że jeżeli grupowo przyciśnie się zwierzchność, to jednak można osiągnąć zamierzony efekt. W tym kontekście nawet nie boli mnie te 9% od przychodu. Inna rzecz, ile byś zaproponował ratownikowi-fanatykowi swojej pracy? Ile anestezjologowi, który miałby Cię bezpiecznie przeprowadzić przez znieczulenie i operację? Itd., itp. Nawet nie chce mi się na ten temat gadać - w najbliższych latach rynek wszystko zweryfikuje, a zacznie się tak naprawdę od stawek, które będzie trzeba zacząć płacić pielęgniarkom/-rzom. Myślę, że wreszcie wzrośnie status tego zawodu w społeczeństwie.
Nie wspominam o tym ,ze cała akcja Covid więcej nas już kosztowała jak budżet NFZ na całe leczenie państwo za następne 2 lata co sobie będą musieli włodarze odbić ,bo są kurwa bezmyślni.
I dlatego muszą teraz płacić, bo chytry traci dwa razy.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 08:51

Sybir pisze:
25-01-2022, 23:43
za kierownicą nie siedzą lekarze, pielęgniarki i reszta towarzystwa
z grubsza są to decyzje polityczne, ale nie do końca, albo nie tylko, widać środowisko medyczne też jest motzno zjebane,
jak zresztą wiele innych środowisk,
poprzedni minister zdrowia to był lekarz profesor, poprzednicy za innych ekip też raczej lekarze o ile pamiętam, a nie księgowi czy wojskowi

rozumiem wkurw kolegów forumowych, dwa dni temu wyszedł był mi omikron, objawy to tylko mały katar,
za to teraz izolacja i nie mogę robić zdalnie, a na kwarantannie mogłem,
teraz tylko leżonko i zwolnionko,
mimo dwóch dawek szczepy,
tylko, że takie choroby to mam 3x rok i nikt mnie nie zamykał nigdy, na zwolnieniu można było się poruszać na zewnątrz

dobra nie narzekam, skoro płaco za leżenie ludziom bez objawów, zadowolonym żem jest jak ci ratownicy ze stawką 3x

ciekawym tylko, jak poprawią nowy ład, żeby pokryć te wydatki na zwolnienia i braki budżetowe
Die Welt ist meine Vorstellung.
Awatar użytkownika
ŚWIAT BEZ KOŃCA
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10440
Rejestracja: 27-08-2018, 10:24

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 08:56

Medard pisze:
26-01-2022, 08:51

rozumiem wkurw kolegów forumowych, dwa dni temu wyszedł był mi omikron, objawy to tylko mały katar,
Przepraszam najmocniej, ale nie jest to poprawne użycie czasu zaprzeszłego. Idziesz do gramatycznego więzienia.

Obrazek
I am Jerusalem.
Awatar użytkownika
Hatefire
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10126
Rejestracja: 21-12-2010, 12:19
Lokalizacja: Katowice - miasto wielkich wydarzeń ;)

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 09:13

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
26-01-2022, 08:56
Medard pisze:
26-01-2022, 08:51

rozumiem wkurw kolegów forumowych, dwa dni temu wyszedł był mi omikron, objawy to tylko mały katar,
Przepraszam najmocniej, ale nie jest to poprawne użycie czasu zaprzeszłego. Idziesz do gramatycznego więzienia.

Obrazek
Obrazek

Grammar Nazi :-/
Od braci dla braci
Od dobrych dla dobrych
Kacapskiej kurwie
Zawsze chuj do mordy
Awatar użytkownika
Medard
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10129
Rejestracja: 22-04-2017, 19:15
Lokalizacja: Prag

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 10:37

ŚWIAT BEZ KOŃCA pisze:
26-01-2022, 08:56
Medard pisze:
26-01-2022, 08:51

rozumiem wkurw kolegów forumowych, dwa dni temu wyszedł był mi omikron, objawy to tylko mały katar,
Przepraszam najmocniej, ale nie jest to poprawne użycie czasu zaprzeszłego. Idziesz do gramatycznego więzienia.

Obrazek
Obrazek
mein fuhrer
przepłaszam, to się już nie powtórzy wincyj

Obrazek
Die Welt ist meine Vorstellung.
shitshow
postuje jak opętany!
Posty: 646
Rejestracja: 15-10-2020, 13:48

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 11:42

To jeszcze ode mnie taka wrzutka nt. służby zdrowia: zerwane więzadła boczne. Zabieg wyznaczono na kwiecień. Pytanie do lekarza czy można jakoś przyspieszyć sprawę? "No wiem pan... Limity, te sprawy, ale prywatnie możemy umówić się jeszcze w tym tygodniu."
Pytanie o koszt: circa 10kPLN.
Spalić i zaorać.
We can't hear nothing
but propaganda and commercials, sermons and machine gun fire.
535

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 11:51

shitshow pisze:
26-01-2022, 11:42
To jeszcze ode mnie taka wrzutka nt. służby zdrowia: zerwane więzadła boczne. Zabieg wyznaczono na kwiecień. Pytanie do lekarza czy można jakoś przyspieszyć sprawę? "No wiem pan... Limity, te sprawy, ale prywatnie możemy umówić się jeszcze w tym tygodniu."
Pytanie o koszt: circa 10kPLN.
Spalić i zaorać.
Jakby to napisać, ale żeby nikogo nie obrazić. Niektórzy wierzą, że osobnicy w kieckach, którzy z trudem podcierają się po defekacji, mają łączność z panem bogiem. Inni natomiast wierzą, że bantustański system ochrony zdrowia ma sens dla tych, którzy płacą składki. Tymczasem to jest klasyczna teletombola na którą od lat się wszyscy zgadzamy. Kupowanie poloneza w systemie argentyńskim, Taki amber gold , tylko na większą skalę. Zabawa w , na kogo trafi na tego bęc. Zdrowia życzę.
Pacjent
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 17700
Rejestracja: 12-12-2006, 09:30

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 12:14

shitshow pisze:
26-01-2022, 11:42
To jeszcze ode mnie taka wrzutka nt. służby zdrowia: zerwane więzadła boczne. Zabieg wyznaczono na kwiecień. Pytanie do lekarza czy można jakoś przyspieszyć sprawę? "No wiem pan... Limity, te sprawy, ale prywatnie możemy umówić się jeszcze w tym tygodniu."
Pytanie o koszt: circa 10kPLN.
Spalić i zaorać.
Oczywiście za taką kwotę da się to załatwić bez testu na COVID-19, a nawet z pozytywnym jego wynikiem.

EDIT (Sybir):

Obrazek

:D

Jeśli prawdę można wypowiedzieć tylko szeptem, oznacza to, że kraj został opanowany przez wrogów.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10283
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 12:19

shitshow pisze:To jeszcze ode mnie taka wrzutka nt. służby zdrowia: zerwane więzadła boczne. Zabieg wyznaczono na kwiecień. Pytanie do lekarza czy można jakoś przyspieszyć sprawę? "No wiem pan... Limity, te sprawy, ale prywatnie możemy umówić się jeszcze w tym tygodniu."
Pytanie o koszt: circa 10kPLN.
Spalić i zaorać.
Ale Kolega orientuje się w konstrukcji publicznego systemu ochrony zdrowia i jego finansowaniu? To płatnik (czyli NFZ) określa, ile zabiegów i za ile cebulionów będzie w danym roku wykonane, rynek prywatny zaś rządzi się swoimi prawami, co chyba też nie jest ani dziwne, ani nowe. Dziękuję za uwagę i życzę zdrowia.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
bartwa
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8107
Rejestracja: 16-11-2016, 13:21
Lokalizacja: pruska dziura

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 12:27

Tylko czemu wykorzystuje publiczną posadę do reklamowania swoich prywatnych usług?
PLASTIK NIE JEST METALEM
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10283
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 12:30

Sam zapytałeś o możliwość przyspieszenia terminu operacji i nie pasuje Ci, że człowiek poinformował Cię o takiej opcji?
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
shitshow
postuje jak opętany!
Posty: 646
Rejestracja: 15-10-2020, 13:48

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 14:13

A ty byś nie zapytał o taką możliwość?
Nie pasuje mi zjebany system, do którego co miesiąc wrzucam po sześć stówek i kiedy potrzebna jest pomoc to on wypina swoją dupę
We can't hear nothing
but propaganda and commercials, sermons and machine gun fire.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10283
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 14:21

Nie, ponieważ znam realia i stawki, i nawet nie bawiłbym się w to, co oferuje NFZ, żeby nie tracić czasu i nerwów. Jak już pisałem, kto inny ustala zasady. Osobna kwestia to te składki zdrowotne, które niby są wysokie, a jednak - w skali Europy - jedne z najniższych, biorąc pod uwagę np. koszty farmakoterapii szpitalnej (bo szpitale nie kupują ich po cenach uwzględniających refundację, tylko tzw. 100%, chyba że uda się coś stargować lub załatwić w formie darowizny). O tym, co się wyprawia w USA, nie wspomnę, bo to w mojej opinii pogranicze patologii.

nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16167
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 14:42

shitshow pisze:
26-01-2022, 14:13
A ty byś nie zapytał o taką możliwość?
Nie pasuje mi zjebany system, do którego co miesiąc wrzucam po sześć stówek i kiedy potrzebna jest pomoc to on wypina swoją dupę
Mam podobne przemyślenia.

Za kasę jaką płacę w zdrowotnej, od stycznia zresztą jeszcze większej, zrobiłbym sobie złote zęby, huja do ziemi, ze dwie operacje plastyczne a wizytę u psychologa a może nawet i psychiatry miałbym na pstryk. Wszystko w cenie i bez kurwa proszenia i stania jak petent-pojeb. A tak bulę za jakieś jebane antyszczepy zdychające po szpitalach, zdechlaków alkoholików, i inne truchła, a każdego ząbka, każde zszywanko, każde grzebanie w dupie na własny, prywatny koszt. Biorąc pod uwagę, że ze wspólnego budżetu idą jeszcze kolejne składki to bym mógł sobie takiego Sybira trzymać np. w piwnicy. Miałbym go na wyłączność.
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10283
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

26-01-2022, 14:58

Ta, w piwnicy. Może jeszcze na łańcuchu, co? :D
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
ODPOWIEDZ