Wybitnie mnie wkurwia v. 2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
pr0metheus
zahartowany metalizator
Posty: 6527
Rejestracja: 08-04-2005, 16:54
Lokalizacja: pisze neonem

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 22:46

nastepny delikutaśny. papieroski smierdza, na pieniazkach zarazki, hulajki bez daszkow od deszczu... biedne chłopięta
niech to miejsce niebawem zniknie
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 22:47

SODOMOUSE pisze:
31-01-2022, 22:36
Triceratops pisze:
31-01-2022, 21:54
Jester zostal altlewicowym faszysta
Triceratops pisze:
30-01-2022, 10:21
Ayran z rana jak smietana
proponuję biały drink
Obrazek
Tera? No dobra
Obrazek
woodpecker from space
Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 22:50

pr0metheus pisze:
31-01-2022, 22:46
nastepny delikutaśny. papieroski smierdza, na pieniazkach zarazki, hulajki bez daszkow od deszczu... biedne chłopięta
No wlasnie, sami Ajfonowi gównairze o attention spanie na poziomie komara
woodpecker from space
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 22:52

Triceratops pisze:
31-01-2022, 22:47
Tera? No dobra
^ mój jest bardziej aRYJski, Tfój jest bronzowy....
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14321
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 22:55

pr0metheus pisze:
31-01-2022, 22:46
papieroski smierdza,
no bo smierdzą :sarcasm1:
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 22:56

Żułek pisze:
31-01-2022, 22:40
Lukass pisze:
31-01-2022, 21:44
hcpig pisze:
31-01-2022, 21:15
Oooo panie, palacze/smoluchy to jeszcze osobny temat... w skrócie - nadzwyczajna kasta.
A odjebta się łaskawie od porządnych ludzi :sarcasm1: Prawie każdy palacz pali konkretne i innych nie kupi. Opowieści z mchu i paproci :lol:
jak wejdzie taki do tramwaju to wali od niego gorzej niż od menela ;)
Ktoś ci każe jeździć tramwajem i całować się z menelami? Za jedną stoliczną pensję spokojnie kupisz wygodny wóz albo hulajnogę. O rowerze nie wspominając.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 22:58

Pachną wspaniale. U mnie niezmiennie Kenty z Ukrainy. W sumie cieszę się, ze tyle chłopaków z Ukrainy u nas pracuje, bo ciągle zwożą mi te sztangi. Lmy nie da się palić. Siano straszne. Tak samo Malboro. Z cienkich Davidoff jeszcze dają radę.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Triceratops
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 15994
Rejestracja: 25-05-2006, 20:33
Lokalizacja: Impossible Debility

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 23:02

SODOMOUSE pisze:
31-01-2022, 22:52
Triceratops pisze:
31-01-2022, 22:47
Tera? No dobra
^ mój jest bardziej aRYJski, Tfój jest bronzowy....
Halo antifa? Prosze przyjechac na masterfula
woodpecker from space
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 23:03

Triceratops pisze:
31-01-2022, 23:02
SODOMOUSE pisze:
31-01-2022, 22:52
Triceratops pisze:
31-01-2022, 22:47
Tera? No dobra
^ mój jest bardziej aRYJski, Tfój jest bronzowy....
Halo antifa? Prosze przyjechac na masterfula
oni tu som, po kaszkietach ich poznasz XD
Awatar użytkownika
SODOMOUSE
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 11496
Rejestracja: 21-06-2006, 20:27
Lokalizacja: POSERSnań

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 23:06

SODOMOUSE pisze:
31-01-2022, 23:03
Triceratops pisze:
31-01-2022, 23:02
SODOMOUSE pisze:
31-01-2022, 22:52


^ mój jest bardziej aRYJski, Tfój jest bronzowy....
Halo antifa? Prosze przyjechac na masterfula
oni tu som, po kaszkietach ich poznasz XD
Obrazek
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14321
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 23:14

samo zdrowie, papieroski i kawusia :wink:

Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
Awatar użytkownika
Sybir
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 10370
Rejestracja: 16-11-2011, 22:15
Lokalizacja: Voivodowice

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 23:15

Od kawy to się proszę, Kolego, odpierdolić.
nicram pisze:Antichrist niszczy UaFM w pięć sekund.
Triceratops pisze:szczepic sie mozna na rzadko mutujace i w miare stale genetycznie wirusy, jak gruzlica, krztusiec, blonica czy np koklusz
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14321
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 23:16

Sybir pisze:
31-01-2022, 23:15
Od kawy to się proszę, Kolego, odpierdolić.
do kawy akurat nic nie mam ale akurat gif pasował ;)
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
535

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

31-01-2022, 23:24

Żułek pisze:
31-01-2022, 23:14
samo zdrowie, papieroski i kawusia :wink:

Obrazek
No ale jaki problem? Ktoś każe kupować? Ktoś zmusza do picia i palenia? Dejże spokojnie i w komforcie umierać. Twoja śmierć nie jest lepsza niż moja. Śmierci nie naprawisz. Żurek.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

01-02-2022, 00:22

Przeraża mnie wizja jutrzejszego pójścia do pracy. Mam tak porozpierdalane stopy że odsączam krew przez waciki. Lód mnie tak poharatoł przy morsowanku. Stopy wyglądają fatalnie bo se nie wziąłem bucików do wchodzenia do wody. Kurwa do tego mam kaca, zakwasy i czuje się generalnie jak gówno.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

535

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

01-02-2022, 00:31

Weź se kacowe. Takie elcztery na goleń. Idź do łazienki, stań przed lustrem i przymknij oko. Przecież sam siebie nie wyjebiesz z roboty. Ostatecznie wręczysz se jakieś upomnienie, albo pojedziesz po premii.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

01-02-2022, 00:52

A wezmę :) Kurwa jako prezes największej firmy prawniczej(luz sam nie wiedziałem, uświadomiły mnie branżowe magazyny jaki mam procent udziału w rynku, ja generalnie w chuju to mam i robię swoje) na południu bantustanu zajmującej się tematyką odszkodowań trochę powinienem trzymać fason. Niestety nic z tego. Mądrzejszy nie będę. Jako szef i autorytet w branży powinienem jakiś przykład dawać ale dawno mi przeszło. Wymierzę se 3 liście, bo żenada. Jutro będzie zdychanko. A tak zupełnie szczerze popracowałbym u kogoś na etacie. Chciałbym się w tej roli poczuć. I ponarzekać szefowi. W tej chwili zatrudniam jakieś 115 osób w wszystkich firmach . To dużo. Przynajmniej na moją głowę. A każdy kto ma ból dupy dzwoni do mnie. Tak więc zapraszam na kielicha do Lublinca. Na pewno nie będzie narzekania, bo w biurach pracują wspaniałe i piękne kobiety, które lubią szefa i tolerują naddawkowanie alkoholu.

Tak szczerze sam nie wiem kiedy to się do takich rozmiarów rozrosło. Może w momencie kiedy zrezygnowałem z funkcji radcy prawnego i adwokata, bo miałem już za ciepło i musiałem się zdecydować czy być biznesmenem czy prawnikiem? Nie wiem. Mój najwiekszy konkurent Bartek Krupa prezes Votum też zrezygnował z zawodu adwokata. To fest dupna spolka notowana na giełdzie. Inaczej Izba nie pozwoliła nam dalej sprawować funkcji zawodu adwokata i radcy prawnego. Przekraczaliśmy tzw etykę zawodu :DJa miałem dwa tytuły. Niczego nie żałuję. Może poza tym że mam za dużo na głowie. Ludzi i ich problemów.

Z drugiej strony kurwa lepiej żebym żył. Ja naprawdę pierdołami się nie zajmuje. Jak nie ma wpsu na 100 tysi nie przyjmę sprawę do prowadzenia.

Natomiast faktem jest to że wiele osób z którymi miałem do czynienia trochę są zniesmaczeni moją osobą. Pewnie spodziewali się jakieś ugrzecznionej pizdy z wyzelowana fryzurą a nie pojeba pijaka co da się zabić za muzykę metalowa. Charam na te pizdy.

Tak jeszcze jak mam niezły przypływ mocy. Znajdź menadżera w branży prawniczej co ma chociaż jedno jądro. Odpowiem : nie znajdziesz. 99% to są nędzne siuski. Totalne cipy którym Tommy musi tłumaczyć kulisy zawodu. Mam 3 wychowankow i to są najlepsi z najlepszych. Nawet jak moje truchło najebane muszą wozić to się więcej nauczą.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka










Ostatnio zmieniony 01-02-2022, 00:52 przez tomaszm, łącznie zmieniany 8 razy.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 8073
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

01-02-2022, 12:15

Ostatnio Koledzy mnie poprosili żebym dokonał interpretacji ustawy i ten rozjebundy co te matysiaki z rządu dokonują dezorganizacji środowisk prawniczych. Tak naprawdę żaden prokurator nie ogarnia tych tematów, Na poczatku byłem zesrany że mi to przewróci zycie do góry nagoami tak summa sumarum jak rozmawiam z zaprzyjaźnionymi prokuratorami to mają w piździe te nowe przepisy nikt nikomu nie chce wchodzić w kompetencje. i Słusznie.Tematy cywilistyczne niech zostaną dla pełnomocników. Tylko kto tam kurwa te ustawy płodzi?. To jest banda wariatów.Zamiast spokojnie spędzać końcówkę roku to dojebali mi nowy ład(ludzie dzwonią wkurwieni ,że na pasku wypłaty po kilkaset złotych mniej)(do biura księgowego nawet nie dzwonię, bo Ci wkurwieni są na 100%- maja tyle roboty ,że ja jebie)( szatan mym panem ,że szefowa biura to była szefowa działu kontroli działu kontroli przedsiębiorstw w urzędzie skarbowym i ogarnia ten rozpierdol) i tą magiczną ustawę przez którą nie spałem tydzień czasu.


Treść maila mojego jak Kolegów po fachu uświadamiałem jakie gówno nam zaserwowano:

Cześć wszystkim,

poniżej analiza przepisów, które mają wejść w życie od 1 stycznia.

I. STAN PRAWNY

Art. 2.
W ustawie z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 1805, 1981, 2052, 2262, 2270 i 2289) wprowadza się następujące zmiany:
1) w art. 117 po § 5 dodaje się § 51-§ 54 w brzmieniu:
"§ 51. Prokurator, w terminie 14 dni od dnia wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów popełnienia przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji w ruchu lądowym określonego w przepisach rozdziału XXI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny, którego następstwem jest śmierć człowieka albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, lub zarzutów popełnienia z użyciem pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym przestępstwa zabójstwa lub umyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu:
1) składa wniosek o ustanowienie pełnomocnika, będącego adwokatem lub radcą prawnym, do wytoczenia powództwa o rentę przez osoby do tego uprawnione, o których mowa w art. 444 § 2 oraz art. 446 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1740 i 2320 oraz z 2021 r. poz. 1509), jeżeli osoba uprawniona ze względu na wiek, stan zdrowia lub stan majątkowy nie jest w stanie samodzielnie dochodzić swoich roszczeń lub dochodzenie przez nią tych roszczeń byłoby znacznie utrudnione, a nie ustanowiła będącego adwokatem lub radcą prawnym pełnomocnika z wyboru i nie zachodzi wysokie prawdopodobieństwo istotnego przyczynienia się poszkodowanego lub osoby uprawnionej do zdarzenia, którego dotyczy przedstawiony zarzut;
2) może złożyć wniosek, o którym mowa w pkt 1, w przypadku gdy szczególne okoliczności odnoszące się do osoby uprawnionej, inne niż wskazane w pkt 1, uzasadniają konieczność ochrony jej interesów.
§ 52. Przepis § 51 stosuje się odpowiednio, jeżeli wydanie postanowienia o przedstawieniu zarzutów popełnienia przestępstwa, o którym mowa w tym przepisie, nie jest możliwe z uwagi na stan zdrowia sprawcy lub z powodów, o których mowa w art. 17 § 1 pkt 5, 6, 8 lub 11 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks postępowania karnego (Dz. U. z 2021 r. poz. 534 i 1023).
§ 53. We wniosku, o którym mowa w § 51, należy określić osobę, na rzecz której ma zostać ustanowiony pełnomocnik, oraz wskazać okoliczności uzasadniające ustanowienie pełnomocnika i wytoczenie powództwa na podstawie art. 444 § 2 lub art. 446 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny.
§ 54. Sąd uwzględnia wniosek prokuratora, o którym mowa w § 51. Pełnomocnictwo udzielone w tym trybie obejmuje umocowanie jedynie do żądania udzielenia zabezpieczenia w formie miesięcznego świadczenia na zapewnienie środków utrzymania, o którym mowa w art. 7533 § 1, oraz wytoczenia powództwa, na podstawie art. 444 § 2 lub art. 446 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny na rzecz osoby uprawnionej i uczestnictwa w postępowaniach zainicjowanych żądaniem i powództwem. Ten sam pełnomocnik może być umocowany dla więcej niż jednego uprawnionego.";
2) w art. 733 dotychczasową treść oznacza się jako § 1 i dodaje się § 2 w brzmieniu:
"§ 2. W przypadku zabezpieczenia w formie miesięcznego świadczenia na zapewnienie środków utrzymania, o którym mowa w art. 7533 § 1, termin upadku zabezpieczenia wyznaczany przez sąd, o którym mowa w § 1, wynosi sześć miesięcy. Sąd na uzasadniony wniosek pełnomocnika może wskazać dłuższy termin, wynoszący nie więcej jednak niż rok.";
3) po art. 7532 dodaje się art. 7533 w brzmieniu:
"Art. 7533.
§ 1. W przypadku żądania zabezpieczenia roszczeń opartych na podstawie art. 444 § 2 lub art. 446 § 2 Kodeksu cywilnego, w formie miesięcznego świadczenia na zapewnienie środków utrzymania, w związku ze szkodą poniesioną wskutek czynu niedozwolonego wyczerpującego znamiona:
1) jednego z przestępstw przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji w ruchu lądowym, o których mowa w rozdziale XXI Kodeksu karnego, lub
2) zabójstwa z użyciem pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, lub
3) umyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu z użyciem pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym - sąd udziela tego zabezpieczenia na rzecz każdego uprawnionego w wysokości nie niższej niż kwota najniższej emerytury określonej w art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 291, z późn. zm.), chyba że uzyskanie świadczeń rentowych z innych źródeł przemawia za udzieleniem zabezpieczenia w wysokości kwoty niższej.
§ 2. Łączna kwota zabezpieczenia na rzecz wszystkich uprawnionych w formie miesięcznego świadczenia na zapewnienie środków utrzymania na podstawie art. 444 § 2 oraz art. 446 § 2 Kodeksu cywilnego nie może przekraczać wysokości uzyskiwanego przez poszkodowanego miesięcznego wynagrodzenia netto lub dochodu w okresie poprzedzającym zdarzenie i pięciokrotnej wysokości kwoty najniższej emerytury określonej w art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.";
4) art. 754 otrzymuje brzmienie:
"Art. 754. Sąd może jeszcze przed urodzeniem się dziecka zabezpieczyć przyszłe roszczenia alimentacyjne związane z ustaleniem ojcostwa, o których mowa w art. 141 i art. 142 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, przez zobowiązanie obowiązanego do wyłożenia odpowiedniej sumy na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na utrzymanie dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. W sprawach tych termin do wytoczenia powództwa wynosi trzy miesiące od dnia urodzenia się dziecka. Postanowienie sąd wydaje po przeprowadzeniu rozprawy. Przepisy art. 733 § 1 i art. 7532 stosuje się odpowiednio.".
Art. 9.
W ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 2257) w art. 96 w ust. 1 w pkt 15 kropkę zastępuje się średnikiem i dodaje się pkt 16 w brzmieniu:
"16) osoba wnosząca pozew o przyznanie renty na podstawie przepisów art. 444 § 2 lub art. 446 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1740 i 2320 oraz z 2021 r. poz. 1509) lub występująca z żądaniem udzielenia zabezpieczenia takiego roszczenia.".

Art. 21.
1. Do postępowań wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, w sprawach o przestępstwa, o których mowa w rozdziale XXI ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny, których następstwem jest śmierć człowieka albo ciężki uszczerbek na zdrowiu, a także w sprawach o zabójstwo z użyciem pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym lub umyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu z użyciem pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, stosuje się przepisy ustawy zmienianej w art. 2, w brzmieniu nadanym niniejszą ustawą.
2. Prokurator prowadzący postępowanie o przestępstwo, o którym mowa w ust. 1, wszczęte i niezakończone przed dniem wejścia w życie niniejszej ustawy, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy skieruje do właściwego sądu wniosek, o którym mowa w art. 117 § 51 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 2, lub w tym samym terminie może skierować wniosek, o którym mowa w art. 117 § 51 pkt 1 ustawy zmienianej w art. 2, zgodnie z art. 117 § 51 pkt 2 ustawy zmienianej w art. 2.


II. UZASADNIENIE PROJEKTU USTAWY

Odnośnie do pierwszego z celów projekt zawiera jedno podstawowe rozwiązanie – przewiduje procedurę usprawnienia otrzymywania renty wypłacanej przez sprawcę przestępstw umyślnych, których następstwem jest śmierć pokrzywdzonego dla osób, względem których ciążył na pokrzywdzonym ustawowy obowiązek alimentacyjny lub innych osób najbliższych, którym pokrzywdzony dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania. W obecnym stanie prawnym art. 46 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. z 2020 r. poz. 1444, z późn. zm., zwany dalej „Kodeksem karnym”) wyklucza stosowanie przepisów o rencie przy orzekaniu środków kompensacyjnych w postępowaniu karnym. Oznacza to, że osoby najbliższe ofiary przestępstwa lub inne osoby uprawnione muszą zainicjować samodzielnie postępowanie cywilne, które charakteryzuje się daleko posuniętą kontradyktoryjnością, a więc wymaga aktywnego popierania powództwa i przedstawienia dowodów przez najbliższych ofiary. Taki stan rzeczy, w sytuacji śmierci bliskiego członka rodziny, często jedynego żywiciela, może być nie tylko traumatyzujący i trudny emocjonalnie, lecz także trudny z perspektywy finansowo-organizacyjnej. Szczególnie dotyczy to sytuacji, w której osobami uprawnionymi byłyby osieroceni małoletni albo osoby z niepełnosprawnością, które straciły opiekuna. W takim przypadku pozostawianie ich samymi sobie należy ocenić jako zaniedbanie aparatu państwowego, które wymaga korekty, takiej jak proponowane w projekcie rozwiązanie. Zakłada ono, iż sąd karny, na wniosek prokuratora, przedstawiciela organizacji społecznej, osób uprawnionych do otrzymania renty i ich pełnomocników, przekaże w niezwykle krótkim czasie właściwemu sądowi cywilnemu prawomocny wyrok, który będzie stanowić podstawę do zainicjowania postępowania o rencie. Postępowanie to będzie się odbywać w nowym trybie, w którym obowiązkowy jest udział prokuratora oraz profesjonalnego pełnomocnika powoda. Tryb ten został ukształtowany w taki sposób, aby efektywnie i w sposób nieobciążający bliskich ofiary przestępstwa rozpoznać sprawę i zabezpieczyć interesy osób bliskich ofierze. Co istotne sąd cywilny, inicjując postępowanie, w ciągu 14 dni od dnia otrzymania prawomocnego wyroku karnego, będzie zobowiązany do orzeknięcia tymczasowego świadczenia na zapewnienie kosztów utrzymania i wychowania wypłacanego w okresach miesięcznych do momentu wydania wyroku zasądzającego rentę, w wysokości połowy najniższej emerytury lub renty, określonej w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 291, z późn. zm.). Osoba uprawniona, jeśli dołączy do postępowania jako powód, będzie zwolniona z kosztów procesowych postępowania cywilnego. Projekt przewiduje również zwolnienie renty i tymczasowego świadczenia od podatku dochodowego i niewliczanie jej jako dochodu przy obliczaniu świadczeń rodzinnych.

W projekcie zakłada się ścisłe powiązanie postępowania karnego i cywilnego, co ułatwi i usprawni otrzymanie renty po zmarłym. Po pierwsze w KPK wprowadzono obowiązek złożenia przez prokuratora lub organizację społeczną uczestniczącą w postępowaniu (do zamknięcia rozprawy głównej) wniosku do sądu o przesłanie odpisu prawomocnego wyroku do sądu cywilnego wraz z żądaniem wszczęcia postępowania w sprawie renty dla osób, względem których ciążył na pokrzywdzonym obowiązek alimentacyjny, lub innej osoby najbliższej, której pokrzywdzony dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania. Żądanie to ma zawierać minimum niezbędnych informacji – właściwy sąd cywilny, osobę uprawnioną, wysokość żądanych alimentów oraz sprawcę przestępstwa, który byłby zobowiązany do wypłaty renty. Jeśli osoba uprawniona do renty wniosłaby powództwo o rentę samodzielnie przed złożeniem przez prokuratora lub organizację społeczną wniosku wraz z żądaniem, obowiązek ten dezaktualizuje się. Sąd karny, zgodnie ze znowelizowanym art. 415 KPK, w przypadku gdy złożony został wniosek wraz z żądaniem, w razie skazania lub warunkowego umorzenia postępowania za przestępstwo umyślne, którego następstwem jest śmierć pokrzywdzonego, niezwłocznie, nie później niż w ciągu 48 godzin od momentu ogłoszenia wyroku, zarządza przekazanie odpisu prawomocnego wyroku do sądu cywilnego wraz z żądaniem wszczęcia postępowania o przyznanie renty na rzecz osoby uprawnionej. Na zarządzenie nie przysługuje zażalenie.
Sąd cywilny, otrzymując odpis prawomocnego wyroku karnego wraz z żądaniem, wszczyna postępowanie w nowym, wprowadzonym przez ustawę rodzaju postępowania (art. 47717 i nast. KPC). Zgodnie z nim są rozstrzygane tylko sprawy o przyznanie renty dla osób, względem których na zmarłym, którego śmierć nastąpiła wskutek przestępstwa umyślnego, ciążył ustawowy obowiązek alimentacyjny lub dla innych osób bliskich, którym pokrzywdzony dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania. Postępowanie wszczyna się po otrzymaniu prawomocnego odpisu wyroku karnego skazującego (lub warunkowo umarzającego postępowanie) za przestępstwo umyślne, którego następstwem jest śmierć, oraz żądania wszczęcia postępowania, które określa: sąd właściwy osoby uprawnionej do renty, wysokość miesięcznej renty oraz sprawcę przestępstwa, który ma być zobowiązany do wypłaty świadczenia. Jako że w tym postępowaniu nie występuje typowe dla procedury cywilnej pismo procesowe wszczynające postępowanie, jego substytutem jest wpłynięcie odpisu prawomocnego wyroku wraz z żądaniem, co wywołuje skutki, które ustawa wiąże ze złożeniem pozwu. Po wniesieniu powództwa sąd samodzielnie ustala wartość przedmiotu sporu na podstawie miesięcznej kwoty renty oznaczonej w żądaniu (mnożenie razy 12). Czynność tę może wykonywać referendarz sądowy, co usprawni postępowanie. Art. 25 dotyczący sprawdzenia wartości przedmiotu sporu stosuje się odpowiednio w tym przypadku. Na postanowienie sądu w przedmiocie ustalenia wartości przedmiotu sporu przysługuje zażalenie.
Postępowanie o rentę zawsze toczy się z udziałem prokuratora. Jeśli to organizacja pozarządowa złożyła wniosek w postępowaniu karnym, postępowanie cywilne toczy się z obligatoryjnym jej udziałem. Niezależnie od tego w sprawach o przyznanie renty organizacje pozarządowe w zakresie swoich zadań statutowych, za zgodą osoby uprawnionej do renty wyrażoną na piśmie, mogą przystępować do niej w toczącym się postępowaniu.
Kolejną stroną postępowania, która może wziąć w nim udział, jest osoba uprawniona do otrzymania renty. Może ona skorzystać z uprawnienia, o którym mowa w art. 56 § 1 KPC – w takim przypadku sąd z urzędu ustanawia adwokata lub radcę prawnego, chyba że osoba ta wniesie wniosek przeciwny. Jest ona również zwolniona od kosztów (art. 96 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych).
Właściwy miejscowo do prowadzenia postępowań o rentę w tym trybie jest sąd cywilny miejsca zamieszkania osoby uprawnionej do renty.

Kolejnym novum wprowadzanym w niniejszym postępowaniu jest orzekanie przez sąd, w ciągu 14 dni od dnia wszczęcia postępowania na rzecz osoby uprawnionej do renty, zabezpieczenia w formie miesięcznego świadczenia na zapewnienie kosztów utrzymania w wysokości połowy najniższej emerytury lub renty, określonej w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 291, z późn. zm.), na posiedzeniu niejawnym. Sąd, orzekając zabezpieczenie, bierze pod uwagę sytuację majątkową uprawnionego i zasady współżycia społecznego. W razie gdy ustalono więcej niż jednego uprawnionego do renty, świadczenie orzeka się na rzecz każdego z nich.


III. WNIOSKI

Odnosząc się do przesłanego maila należy wskazać następująco:

1. Przedmiotowa regulacja dotyczy zabezpieczenia oraz dochodzenia roszczenia o rentę, więc co do zasady będzie dotyczyć małoletnich dzieci oraz osób z ciężkim uszczerbkiem. Art. 2 ww. ustawy odnosi się do zmiany art. 117 kpc, który dotyczy pomocy prawnej z urzędu.

2. NALEŻY ZWRÓCIĆ UWAGĘ, ŻE UZASADNIENIE PROJEKTU MIJA SIĘ Z JEGO OSTATECZNYM KSZTAŁTEM. Zamieściłem jedynie informacyjnie jaki był pierwotny zamysł.

3. Omawiana materia potencjalnie może mieć negatywny wpływ na interesy kancelarii. Po pierwsze ustanowienie pełnomocnika na wniosek prokuratora powoduje, że nie włączymy się do sprawy o rentę. Po wtóre, mając na uwadze doświadczenie życiowe taki pełnomocnik może chcieć przekonać potencjalnych klientów do reprezentacji również w sprawie o zadośćuczynienie.

4. Co istotne, przepis przejściowy wskazuje, że do spraw, które zostały wszczęte przed wejściem w życie ustawy, a jeszcze się nie zakończyły prokurator ma termin 30 dni na skierowanie odpowiedniego wniosku (patrz. wyżej art. 21).

5. Zatem w mojej opinii, aby przeciwdziałać potencjalnym negatywnym skutkom regulacji należy:
- zweryfikować sprawy, które są w toku, w których potencjalnie prokurator może nas "uprzedzić" co do dochodzenia roszczeń z tytułu renty,
- w sprawach, które pozyskamy niezbędne jest niezwłoczne wszczęcie (o ile to możliwe) postępowania o zabezpieczenie.

7. Najbardziej problematyczne (na przyszłość) mogą okazać się sprawy, w których niezbędne jest ustanowienie opieki nad roszczącym. Tzn. np. wypadki, wskutek których małoletni tracą wszystkich opiekunów prawnych (zazwyczaj matka, ojciec). W takich sprawach trzeba przeprocedować ustanowienie opieki przed sądem rodzinnym co zajmuję około dwóch miesięcy, więc tutaj istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że prokurator nas uprzedzi.

8. Co ważne, uzasadnienie projektu ustawy ciągle odnosi się do przestępstw umyślnych. Niemniej jednak sama ustawa jest tak skonstruowana, że obejmuje swym zasięgiem wszystkie przestępstwa z działu XXI kodeksu karnego, a zatem również przestępstwa nieumyślne.


Konkludując uważam, ze należy bez zbędnej zwłoki przemyśleć powyższe rozważania w szczególności co do spraw, które już pozyskaliśmy, a istnieje ryzyko interwencji prokuratora. Jeżeli uważacie, że czegoś nie poruszyłem to piszcie - zrobię dodatkową analizę.

Jeśli ktoś uważa ,że prowadzenie działalności na trochę wiekszą skale jest w tym kraju przyjazne to chyba z choinki się urwał.
NIe wspominam o bankach które mnie tak wkurwiają ,że to już w ogóle osobna historia. Ja pierdole ja mam problem z finansowaniem ,bo za duże dochody w spółkach cywilnych wykazuje. Nic nie dają tłumaczenia tym idiotom ,że mam tak dobre wyniki finansowe ,bo sami mnie zaprowadzili w kozi róg ,żeby rozwój trwał w najlepsze to wyniki sie liczyły dla nich to śrubowałem . Teraz mam za dobre co oczywiście jest mocno podkręcone i banki do mnie z gadką-Na chuj ci tyle kredytu jak masz tyle pieniędzy wg papieru... Ja pierdole to jest tragikomedia. Ja pierdole i prosic się o 800 tys jak pies zbity, kurwy jebane.

A jeszcze cesje ubezpieczeń na bank. Ja pierdole to jest historia. Kurwa bankowi powinno zależeć żeby klient dostał odszkodowanie, bo dzięki temu zostaną spłaceni.Taaa kurwa ostatnio prowadziłem sprawę dupnej firmie produkującej jachty. Cała firma na skutek pożaru poszła w pizdu. Takiej niechęci współpracy jak z bankiem w życiu nie doświadczyłem. Na granicy wkurwienia pofatygowałem się osobiscie da banku do tej baby co mnie tak wkurwiała przez telefon i zaprowadziłem z nią porządek. Tylko pytanie czy w tym kraju o wszystko trzeba tak walczyć? Jest to normalne?
Awatar użytkownika
Sgt. Barnes
zahartowany metalizator
Posty: 5316
Rejestracja: 13-07-2012, 07:37

Re: Wybitnie mnie wkurwia v. 2

02-02-2022, 09:40

Pogoda, a właściwie ta pseudo zima, która jest teraz na Pomorzu. Dzień w dzień to samo - deszcz, mokry śnieg, wiatr, deszcz ze śniegiem, śnieg z deszczem, wiatr, deszcz, mgła i tak wkoło Macieju. Słońca jak na lekarstwo, nie ma mrozu, śnieg nawet nie poleży dłużej niż 5 minut. Jak ja nienawidzę stycznia i lutego i postuluję zakazanie tych miesięcy jak niegdyś Official Monster Raving Loony Party Lorda Sutcha. Aby do wiosny...
Prawdziwy mężczyzna powinien być...ogolony i ciut, ciut pijany.
Bolesław Wieniawa-Długoszowski.
ODPOWIEDZ