Wybitnie mnie cieszy v. 2

Tematy niekoniecznie związane z metalem i muzyką...

Moderatorzy: Heretyk, Nasum, Sybir, Gore_Obsessed, ultravox

Awatar użytkownika
Bolt
rasowy masterfulowicz
Posty: 2046
Rejestracja: 25-12-2010, 18:32

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

17-04-2023, 20:55

tomaszm pisze:
17-04-2023, 12:40
Sprzedałem nieruchomość łacznie 37 ha, Na 10 ha prowadzę działnosc gospodarczą. Pozostałe 27 hektraów to rola. Sprzedawałem to jako spółka cywilna. Urzędnicy stwierdzili ,że jesli prowadzę to pod auspicjami swojej działalności gospodarczej to ovatują i podatek dochodowy mam odprowadzić od całosci sprzedaży. Ale je te 27 hektarów wykorzystuję w celach rolniczych. Jasne wg miejscowego planu zagospodarowaniu jest to rola z przeznaczeniem przemysłowym ale nie jest obecnie wykorzystywana dla działalności przemysłowej.

Więc vat i podatek dochodowy od sprzedaży potrącili mi od całości.

Vatu 400 tys a dochodowego .........500 tys. Szkoda gadać.

Pewnie Ci się nasuwa pytanie jak w ramach działaności gospodarczej jako czynny płatnik vatu uniknąłem podatku?

Od tych 27 hektarów jest przepis gdzie ja mając status rolnika moge tego vatu nie płacić. Zrobię Ci kserokopię całości decyzji gdzie Krajowa Administracja Skarbowa podziekla moje stanowisko. Oczywiście wcześniej przed sprzedażą ten grunt wydzieliłem,tam gdzie faktycznie odbywa sie dzałalnośc(tu się nie da nic ugrać ,bo np nad naszym terenem latają drony- dużo teorii spiskowych,ja sam nie wiem czyje te dorny są- przypuszczam że Wydziału Ochrony Środowisko, gmina jest zbyt biedna na takie fanaberie) więc wolę nawet ten teren poszerzyć o ten 1 hektar i zapłacić podatek dochodowy do gminy ale na pozostałym terenie jest prowadzona działalność rolnicza.

Mowa o kopalni odkrywkowej.
Dzięki, chętnie poczytam :) Co do statusu rolnika to temat coś mi mówi - pod to trzymam kawałek pewnej działki na wszelki wypadek ;)
I was born in this town
Live here my whole life
Probably come to die in this town
Live here my whole life
Never anything to do in this town
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

26-04-2023, 22:43

Wynająłem sobie kawalerkę, powoli się urządzam. W końcu spokój , piękne uczucie :3
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
Awatar użytkownika
Bonecrusher
zahartowany metalizator
Posty: 4797
Rejestracja: 16-05-2013, 15:29

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 02:15

Mam duże wsparcie przyjaciół. Zorganizowaliśmy pralkę, meble i trochę sprzetu agd bardzo sprawnie i szybko
Biją mi głucho popękane dzwony
I anioł ciemny prowadzi za sobą
I jak biczownik okryty żałobą płacze, a w łzach much biją nieszczęść dzwony
mocny2_3
rasowy masterfulowicz
Posty: 2593
Rejestracja: 17-02-2018, 21:00

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 08:01

Cieszy mnie fakt że majówka ma być zimna.To sprawia że mniej bydła wyjdzie/wyjedzie na ulice.Mniej zjebanych skuterów, smrodu grilla za oknem, głośnej muzyki.Cieszy mnie to bardzo.
Awatar użytkownika
nagrobek
zahartowany metalizator
Posty: 3515
Rejestracja: 15-10-2014, 11:08

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 16:08

^ tak samo. robię wypad w Góry Sowie plus na czeską stronę i mam nadzieje, że ze wzgledu na pogodę będzie nieco mniej januszerki.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 17:02

Bonecrusher pisze:
27-04-2023, 02:15
Mam duże wsparcie przyjaciół. Zorganizowaliśmy pralkę, meble i trochę sprzetu agd bardzo sprawnie i szybko

24 lata i takie historie. Ja pierdole. Jak jakąś laske pzytachasz na mieszkanie to też ją grupowo dupczycie?
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 936
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 17:08

tomaszm pisze:
27-04-2023, 17:02
Bonecrusher pisze:
27-04-2023, 02:15
Mam duże wsparcie przyjaciół. Zorganizowaliśmy pralkę, meble i trochę sprzetu agd bardzo sprawnie i szybko

24 lata i takie historie. Ja pierdole. Jak jakąś laske pzytachasz na mieszkanie to też ją grupowo dupczycie?
o tu stanę w obronie słabszego - nie każdy jest takim królem złotym mistrzem świata jak ty więc prośba - odpuść sobie takie komentarze
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 17:10

tomaszm pisze:
27-04-2023, 17:02
Bonecrusher pisze:
27-04-2023, 02:15
Mam duże wsparcie przyjaciół. Zorganizowaliśmy pralkę, meble i trochę sprzetu agd bardzo sprawnie i szybko

24 lata i takie historie. Ja pierdole. Jak jakąś laske pzytachasz na mieszkanie to też ją grupowo dupczycie?
Tomku drogi, właściwie to dobre pytanie, choć nie jestem przekonany, czy aby und i na pewno, chcemy poznać na nie odpowiedź -:)
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 17:15

Zadnym królem złotym nie jestem. Proszę Cię. W wieku 23 lat sperdoliłem w piźdzdziet bo albo zajebałbym babcie która się mną zajmowała albo oszalałabym sam ze sobą. Ostatnie co by mi do głowy przyszło to kupować jakieś płyty muzyczne gdzie życie napierdala - odseparuj się Tomek, głos rozsądku podpowiadał i za tym głosem bym poszedł.

Jedyny instykt który mną kierował to niezależność.

To jest tak jak prowadzę zajęcia dla młodych radców prawnych. Pytam się- ile chcecie zarabiać, jak słyszę 5,6 tysięcy złotych to każe za drzwi wyjebać, bo to nie ma sensu. Ludzie bez aspiracji. Jak któryś krzyknie tyle ile pan albo 20 tysiecy bo to i tmto to podejmuje dyskusje. Może chujowe podejście ale trzeba najsampierw odseparować chemię od nawozu żyznego.
Awatar użytkownika
Ascetic
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 16134
Rejestracja: 10-01-2015, 15:54

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 17:27

Ja to właściwie najbardziej się ciesze z samego faktu (oj kurwa, dawno, lata, nawet nie pamietam kiedy potrzebowałem, mieć głowę wolną + żeby się wszyscy zainteresowani serdecznie ode mnie odpierdolili), że 4 dni wolnego, które zapewne urosną do 5-6-7 bo jak znam życie, Bolaki będą mieć wyjebane w przyszłym tygodniu na robotę i nic się nie ugra. Cieszy mnie też, że po spędzonych w ostatnich dwóch tygodniach, 5 dniach na białych korytarzach, będę mógł odsapnąć od widoku piguł, lekarzyn i tego dość niemiłego widoku mniej czy bardziej dogorywających, młodych i starych ludzi. Co tam jeszcze? Troszku mało cieszynek ostatnio, ale jakieś małe przyjemnostki się znajdzie. Dobre i to bo zasadniczo z zaoglądania ostatniego inni mają bardziej przejebane, a z jednej pouczającej rozmowy (tak, tak, taki wszystkowiedzący i patrzący na świat z góry, luj, niby wiedział, niby bystrość mu to podpowiadała, ale jakiś wypierał) wyniosłem, że mało co dane jest na zawsze, a często co niby jeszcze zagwarantowane, lubi być odebrane. Taka konstatacje miał jeden młody ludź, przybity do tego miejsca, z którego może już nigdy nie wyjdzie, a przynajmniej nie wyglądał na cudownie uzdrowionego w jakiejkolwiek perspektywie.
Ostatnio zmieniony 27-04-2023, 17:41 przez Ascetic, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Żułek
Biały Weteran Forume Tańczący na Kurhanach Wrogów
Posty: 14138
Rejestracja: 10-07-2013, 15:43
Lokalizacja: from hell

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 17:37

idem w pizdu na koncert a wy se łowcie szczury z Treyem menelem Obrazek
Mocarne knury w butach biegają po lesie z połówkami melona na głowach wykrzykując pod adresem maciory jestem chomikiem z azbestu.

memberlist.php?mode=&sk=d&sd=d#memberlist
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 17:50

Z tematów co mnie cieszy: luba mnie zaciągła do centrum handlowego, kupiłem se nowy garnitur , marnarkę, 8 koszul- wszystko za Jej namową ,bo tomek musisz wyglądać, Nie przywiązuje żadnej uwagi do wyglądu, ale jak widać mus. Rozpiździłem 5,5 tys złotych ot tak na kwestie wyglądowe. Ja jebie a mógłbym jakaś cesję przytulić za te pieniądze,

Kurwa drogie to rzeczy. Kurwa garnitur 2.400 zł. NIe widzę problemu by miesięcznie wydać na opłaty sądowe 1 mln złotych. Ale kurwa serio. Kawał szmaty 2.400 zl. Strasznie drogo mi się to wydaje.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 19:32

tomaszm pisze:
27-04-2023, 17:50


Kurwa drogie to rzeczy. Kurwa garnitur 2.400 zł. NIe widzę problemu by miesięcznie wydać na opłaty sądowe 1 mln złotych. Ale kurwa serio. Kawał szmaty 2.400 zl. Strasznie drogo mi się to wydaje.

To ile powinien biorąc pod uwagę, że odszycie (cały proces produkcyjny) to ca 160 godzin, a sama tkanina to wydatek ca 600-700 PLN?
Na ile wyceniasz 160...dobra, niech będzie 120, bo cześć to jednak mechanika- godzin ludzkiej pracy?

Wyżej pisałeś coś o odesparowywaniu chemii od nawozu na podstawie aspiracji finansowych, o milionie, jaki potrafisz wydać. A tu jest problem z 2400?
Potem ludzie płaczą, że wiele zawodów w Polsce umiera i jedyne co dostepne to Chińszczyzna, ale jak trzeba coś zapłacić by rzemieślnik jednak miał za co coś do michy włozyć- to nie, za drogo panie.

Dodam, że cena ubrań w PL od wielu lat spadała, pomimo inflacji
Obrazek
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 19:36

Strasznie drogo jest. Zajebiście drogo. Zaraz się pewnie jakiś mato forumowy trafi co będzie starał mi się dojebać-ty akurat nie masz prawa do narzekania. Ale to nie prawda. Wkurwia mnie to tak samo. 90% ludzi są na umowie działalności gospodarczej- wystarczająco zarabiają przy mnie, z umów o pracę jest jakieś kokoło 30 osób.

Ciężko jest. Mam z 3 mln kredytów. Nadpłaciłem 4 mln w ciągu ostatnich 2 lat:D. Bez względu co bym robił i ile by m zarobił czuje zajebistą niepewnosc i ucisk. Między styczniem a marcem zarobiłem czystego zysku 1 mln zł. kwiecień jeszcze lepszy. Czy to powoduje u mnie jakieś samozadowolenie. W zyciu.Staram się(to dobre określenie ) poskładać do kupy prawniczej to co inni zajebali(z premedytacja).

Ciągle myślę i analizuję. Ja mam pod sobą 110 ludzi łacznie. Myslę.

Ciągle myśle. Ja wiem ,że któryś pewnie sprawdził i wyrzyga- zajebiście z pozycji kolesia co robi
obie wypłat na ponad milion złotych rocznie. Mam w dupie tego typu zarzuty.Ale jestem mega smutny nad wszystkim Mega,

Smutek mnie taki kurwa ogarnia i beznadzieja ,że ja pierdole.

Ostatnio przegadałem temat z moja prawa ręką Olą- piękna kobieta, 46 lat a każdy by marzył żeby taką kobietę mieć u boku. Jest po prostu cudowna. Mówi mi" Tomek dostaniesz zawału serca, udaru ,jedziesz do Włoszech na 2 tygodnie urlopu nierch się coś stanie- wszyscy lezymy ,bo ty chłopie nie masz nawet prokurenta.

Tak se ujebałem w głowie ,że nikomu nie ufam. Sam sobie ufam.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 20:04

Stary, Ty tu przyszedłeś dyskutować czy na onanizm do własnego zdjęcia? ;)
Nie o tym mowa.

Jest drogo, będzie drożej, fakt.

Ale ubrania są chyba ostatnią grupą rzeczy, których cena utrzymywała się na niezmienionym poziomie przez lata, co skutkowało wybijaniem szeregu szwalni w Polsce, które parały się tym zajęciem. Bo produkcja szła do Chin albo Bangladeszu.
Wiem, że 2400 to dla wielu ludzi ciężki pieniądz ale na tle podwyżek pokazanych wyżej ubrania wcale nie poszły w górę jakoś więcej. One niemal zawsze tyle kosztowały. Nawet teraz można dostać nówkę funfel garniak w całości z wełny za (sporo, praktycznie 2x) mniej niż 2 k, co odpowiada mniej-wiecej temu, ile wydałem na swój mundurek w ca 2015.
Jest to zwyczajnie produkt, który jest pracochłonny i może warto o tym pamiętać. Plus patrzeć gdzie się kupuje, bo za 2400 PLN można już zanabyć podstawowe modele Suitsupply, czyli wyższą klasę ubrań Ready-To-Wear.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 20:11

Jestem ostatnią osobą do własnego onanizmu.Wręcz się śmieje sam z siebie, Naprawdę. Możesz mi Pelnsn wierzyć lub nie wydatek w/w to moje średnie wynagrodzenie z nicałego 1,5 dnia pracy.Tak się tytko głośno się zastanawiam:)

Jestem typem faceta co zadaje milion pytań- najczęściej do siebie:)
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 936
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 20:23

Garnitur za 3 koła z sieciówki to gówno. Pewnie jeszcze chujowo dopasowany przez żonę albo co gorsza pracownika sklepu. Polecam sobie coś dobrego na miarę uszyć od prawdziwego krawca. To różnica jak niebo a ziemia.
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
tomaszm
mistrz forumowej ceremonii
Posty: 7919
Rejestracja: 26-12-2010, 12:33

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 20:30

Wracając do tematu. Wkurwia mnie dużo rzeczy, Jako osoba zatrudniająca 110 osób- okey ktoś może zarzucić ,że 90% tych ludzi prowadzi własną działność- ale kurwa ile zarabiają, ile. To ,że Te osoby współpracując na zasadzie umowy współpracy na własnej działalność gospodarczej.średniomiesięcznie 2 mln złotych na pensje. Bez przesady kiedy u mnie menadżer zarabia 20+ tys złotych. Kurwa w życiu się nie zgodzę. Na umowie o pracę pracuję około 20 osób z biura. To inna inksząść.

Ja sam szczerze mam kontrakty menadżersie w 3 spółkach prawniczych po 10.00 tys netto.Wyższe progi podatkowe mnie demobilizują. Nigdy sobie dywidendy nie wypłaciłem. Na l4 pójśc nie mogę chociaż chciałabym ale orzeczenia sądów powszechnych są bezwzględne -że ja jako właściciel i prezes zarządu tworzę pozornośc umowy, Bo towrzę umowę między sobą.
Ostatnio zmieniony 27-04-2023, 20:35 przez tomaszm, łącznie zmieniany 1 raz.
Pelson
rasowy masterfulowicz
Posty: 2283
Rejestracja: 08-09-2007, 00:55
Lokalizacja: Jeteborie

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 20:48

tomaszm pisze:
27-04-2023, 20:30
Wracając do tematu. Wkurwia mnie dużo rzeczy,
To temat, gdzie się cieszymy Tomaszu :D

Rejwan pisze:
27-04-2023, 20:23
Garnitur za 3 koła z sieciówki to gówno. Pewnie jeszcze chujowo dopasowany przez żonę albo co gorsza pracownika sklepu. Polecam sobie coś dobrego na miarę uszyć od prawdziwego krawca. To różnica jak niebo a ziemia.
Nonsens to pierwsze zdanie. Uliczna legenda.

Takie wspomniane wyżej SuSu to też sieciówka, a robi rzeczy, które leżą często lepiej niż obstalowane u krawca, w dodatku za niższą kasę.
To temat podobny nieco do HiFi. Można mieć wzmaka za 30 koła zamiast za 6, ale czy różnica w jakości dźwięku wynagrodzi różnicę w portfelu?
Nie trzeba szastać kasą, by dobrze wyglądać. Pieniądz nie przebije dopasowania.

Koniec offtopa z mojej strony.
Awatar użytkownika
Rejwan
w mackach Zła
Posty: 936
Rejestracja: 17-08-2013, 22:06
Lokalizacja: WWA

Re: Wybitnie mnie cieszy v. 2

27-04-2023, 21:18


Pelson pisze:
tomaszm pisze:
27-04-2023, 20:30
Wracając do tematu. Wkurwia mnie dużo rzeczy,
To temat, gdzie się cieszymy Tomaszu :D

Rejwan pisze:
27-04-2023, 20:23
Garnitur za 3 koła z sieciówki to gówno. Pewnie jeszcze chujowo dopasowany przez żonę albo co gorsza pracownika sklepu. Polecam sobie coś dobrego na miarę uszyć od prawdziwego krawca. To różnica jak niebo a ziemia.
Nonsens to pierwsze zdanie. Uliczna legenda.

Takie wspomniane wyżej SuSu to też sieciówka, a robi rzeczy, które leżą często lepiej niż obstalowane u krawca, w dodatku za niższą kasę.
To temat podobny nieco do HiFi. Można mieć wzmaka za 30 koła zamiast za 6, ale czy różnica w jakości dźwięku wynagrodzi różnicę w portfelu?
Nie trzeba szastać kasą, by dobrze wyglądać. Pieniądz nie przebije dopasowania.

Koniec offtopa z mojej strony.
No można, ja ostatnio kupiłem u Tomka Milera garnitur i jest sztos :) no ale to takie gadnie, np. dla dobrych butów od Kielmana alternatywy się łatwo nie znajdzie
To make a mistake is human but to really fuck things up you need a computer.
ODPOWIEDZ